Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
ms mi?donusebilirmi mse?
20 Nisan 2024 - 06:54:05 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: ms mi?donusebilirmi mse?  (Okunma Says 4735 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
galp
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 6

« : 15 Nisan 2014 - 11:39:37 »

Merhaba hocam.1 sene once birden burun hizasinda skotom belirdi.aydinlik sekilde.baktigim yerin ortasini goremedim.sonra sanki yanlari kirik ayna gibi oldu.bu sirada mide bulantisi.ayaklarda guzsiLuk oldu yaklasik 3-5 dk.surdu.ve bittiginde soguk terleme olmustu.hemen tomigrafi ve mr cektirdim.normaldi.bu atak olunca acile gitmistim.norolojik muayenede normaldi.bu ataktan sonra 1 yildir ust uste cift gormem oluyor genelde 2-3 dk suruyor.yavas yavas geliyor.yavas yaas gidiyor.ben msten korkarak noroloji uzmanina gittim eeg cekildi uyanikken .normal.israrlarimla ilacki beyin mri,orbita mr,servikal mr ,torakal mr hepsi ilacli aekilde cekildi temiz.goz muayenem temiz.drum msin bu skilde olmiyacagini soyledi.kendim hemsireyim ve maalsef biraz fazla arastiriyorum.ms baslangici olabilirmi?yoksa endiselerim bos mu¿ne onerirsiniz.ms kesin degilsin dediler.bu kisa sureli cift gormeler msin proksisimal denilen belirtileri olamazmi endiseliyim.lutfen cvp verin.simdiden cok tesekkurler.bu aada bas agri
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #1 : 10 Mays 2014 - 10:32:46 »

Merhabalar,

Öncelikle geçmiþ olsun. Bahsettiðiniz kadar çok atak ile mutlaka MR'da plak görünmesi gerekirdi. Bu kadar çok MR ile atlama olasýlýðý da düþük görünüyor ama yine de görüntüleri görmedim, nerede çekildi bilmiyorum. O nedenle sadece sizin dediðinizin doðru olduðunu kabul ederek bir yanýt vermem gerekirse MS olma olasýlýðýnýz yok denecek kadar az. Ýleride olur mu, onu þimdiden bilemeyiz...

Yrd. Doç. Dr. Sevda Sarýkaya
Nöroloji Uzmaný
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

02 Eyll 2022 - 05:53:37