Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Kortizon
25 Nisan 2024 - 11:00:21 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Kortizon  (Okunma Says 5325 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
SelahattinTuran
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 10

« : 06 Austos 2013 - 02:35:44 »

Merhabalar yaklaþýk 3 ay önce baþ dönmesi ve dizlerimdeki aðrý sebebyle doktra gittim.Çekilen Mr sonucu Ms'ten þüphelendi doktorum ve 5 gün hastanede kortizon tedavisi uyguladýlar.Bu süreçte belimden su aldýlar ve EMG testi yaptýlar.Þimdi LP sonucunu bekliyoruz tam teþhis için.Benim sorum þu;Benim kortizon almadan önce sadece yukarýda saydýðým þikayetlerim vardý.Kortizondan sonra baþýmýn dönmesi hafifledi ama dizlerimin agrýsý arttý ve bu agrýlara kollarým ve boyun aðrýlarým eklendi.Bunun sebebi kortizon mudur acaba yoksa hastalýðýn 3 ayda ilerlemesi gibi bþey söz konusu olabilir mi? Þimdiden teþekkürler..
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #1 : 06 Austos 2013 - 17:58:06 »

MS'de ilerleme MS'in tipine ve kiþiye göre farklý olur. Yüksek doz steroid kullanýmý sonrasý bazý yan etkiler olabilmektedir ama aðrýlarýn artmasýnýn o sebeple olduðunu sanmýyorum. MS hastalarý için yaz aylarý genellikle sýkýntýlý geçer, semptomlarý artma gösterebilir. Bunu da göz önünde bulundurunuz. Ancak yine de sizi takip eden hekiminize durumunuzu bildirin. Geçmiþ olsun dileklerimle...

Yrd. Doç. Dr. Sevda Sarýkaya
Nöroloji Uzmaný
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

11 Haziran 2022 - 11:08:54