___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
20 Ocak 2022 - 13:35:21 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarımızdan bölümünden ulaşabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Transdermal Miyelin Patch tedavisi ile yapılan son çalışma!  (Okunma Sayısı 6838 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Neurologist
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« : 09 Temmuz 2013 - 23:15:34 »

Arkadaşlar JAMA Neurology Temmuz-2013 sayısında yayınlanan bir çalışmayı sizler için çevirip, özetledim. Sonuçları güzel ve umut vaat edici görünmekte. Orjinal çalışmayı isteyene yollayabilirim. Çeviriye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Gelecek soruları duyar gibiyim. Henüz Türkiye'de yok arkadaşlar...

http://www.sevdasarikaya.com/?p=534
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2013 - 00:32:17 »

Bu çok şaşırtıcı bir çalışma ve heyecan verici Teşekkurler Sevda Hanım bizi bilgilendirdiğiniz için...
ahmet68
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2013 - 10:19:03 »

inşallah hepimiz için hayırlısı olurda bu hastalıktan kurtuluruz allah ın izni ile
Fato$
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Temmuz 2013 - 03:00:47 »

Bu hastaligi durdurmak yada ilerletmemek icin ilaclar üretmek yerine, MS hastaliginin sebeplerini neden arayip  bulmuyorlar sizce Ney?
Sebebi ortada biraz düsünene .. Bu hastalik kac yüzyillik artik bilmiyorum ama,yillarca devamli ilac yada igne ciktigini biliyorum...Sonuc? SIFIR ! Her devletin ekonomisinde tartisilir bu,ilac firmalarina bütceden nekadar gidecek filan diye...Ilac Firmalari da kazanmali ve bunun icin de insanlar hasta olmali ki,iyilesecegiz yada dahada kötülemeyelim düsüncesiyle ilac alip kullansinlar diye !  Doktorlar hastalara  ilac yazma yerine bence sebeplerini arastirip bulsunlar !!!
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2013 - 19:31:46 »

O konudada arastırmalar tabıkı var ama bu grıp degıl sonucta
Fato$
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2013 - 21:39:28 »

Evet öslem,grip degil ...MS hastaligi dünyada ilk defa 1794 yilinda cikmis ortaya..O günden buyana belli oluyor ,sebeplerini bulmak icin nekadar caba harcadiklari 
Neurologist
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2013 - 09:41:01 »

Fatoş Hanım

Düşüncelerinizi anlıyorum. Ancak birşey belirtmek isterim. Ben bu çalışmaları yapan hekimlerden değilim. Dünyada MS tedavisi ile ilgili olan bitenden sizleri haberdar etmek için, zaman buldukça, yeni yayınları tarayıp, Türkçeye çevirip, özetliyorum. Bu konudaki her türlü gelişmeyi duymak istediğinizi düşünerek bunu yapıyorum. Ama eğer sizler rahatsız ediyorsa, gönüllü göstermiş olduğum bu aktiviteye bir son verebilirim. Mevcut kısıtlı zamanımdan verip iyi birşeyler yapayım derken, farkında olmadan rahatsızlık vermek kendime olan saygımda azalmaya neden olacaktır.

Saygılarımla,

Yrd Doç Dr Sevda Sarıkaya
Nöroloji Uzmanı
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2013 - 16:12:32 »

Sevda hanım sız lutfen bızlerı bılgılendırmeye devam edin , Fatoş un dedıklerı bazı ms hastalarının kafasında olan ılac sırketlerı ms ın tedavısını bulsalarda ızın vermezler seklınde olan teorılerden bırı .Biz sızın bızlerı bılgılendırmenızden cok memnunuz.
Fato$
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 16 Temmuz 2013 - 04:11:20 »

Sevda Hanim; yazdiklarim sizin icin degildi,alinmayin lütfen ! Sizde ögrendiklerinizi yapiyorsunuz sadece. Ilaci bulan ,piyasaya cikaranlar zaten hastalarla hicbir ilgisi olmayanlar..Ben bu hastaligi cok arastirdim yillar önce ve almanyada Betaferon firmasini aradim,igneler hakkinda bilgi edinmek icin....Bu ilaclarin  faydalarini ve yillar onra ne gibi yan etkisi olabilecegini sordugumda;bana verilen cevaba gülmekten catlamamak elde degildi. MS ataklarinin daha hafifleyecegi yada azalacagi tahmin ediliyor,lakin yan etkileri bilinmiyor.. Sorumluluk alirmisiniz diye sordugumda,yani ben ilaclari kullanirken  yada yillar sonra daha kötü olursam eger;HAYIR cevabi geldi..ilaclari yazan doktorlar da sorumluluk almiyor,hastanin sansina kalmis birsey sonucta......Madem ki bu hastaligin sebepleri belli degilse,nasil ilac yapip satabiliyorlar? Hemde cok pahaliya ! Demek ki hastalar ilaci almazsak daha kötü oluruz düsüncesiyle mecbur kaliyorlar ilac kullanmaya...Bunu sanki dünyada hasta insanlarin üzerinde oynanan büyük bir oyun gibi görüyorum !
Neurologist
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #9 : 16 Temmuz 2013 - 09:14:16 »

Sizi anlıyorum Fatoş Hanım, önemli değil.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

08 Mayıs 2021 - 18:03:51