Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Denge ve görme problemi
20 Nisan 2024 - 04:58:31 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Denge ve görme problemi  (Okunma Says 6328 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
büþranur
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 8

« : 06 Temmuz 2013 - 16:32:21 »

Ben 7 ay önce yakalandým bu rahatsýzlýða.3 atak geçirdim. Benim size sorum þu dün maðazada anlayamadýðým bir sebepten dolayý kötü oldum tutunacak yer bulamadým ve kendimi yerde buldum.Bu hastalýða yakalandýðýmdan beri dengemde problemler yaþýyorum.Dengemin eski haline gelmesi için ne yapabilirim? En son ataðýmý nisan 26'da geçirdim.kendimi toparlayýp-yatýlý bir öðrenciyim- haziranda okuluma dönüp sýnavlara girdim.Döndüm dönmesine ama yorgunluðum arttý ve modiodalý doktoruma sorup günde 3'e çýkardýk.Ve ben çift görmeye baþladým tekrar.Doktorum atak geçirmeyeceðimi söyledi ve dinlenince çift görmem geçti.Ama göz jimnastiði yaptýrdýðýmda sað ve sol tarafý göremiyor ve karþýdan karþýya çok zor geçiyorum.Ne yapabilirim? Doktorum tatile çýktý o yüzden kontrole gidemedik.Çok korkuyorum atak geçirmiþ olabilir miyim?Copaxone kullanýyorum korur ataktan öyle deðil mi?
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #1 : 06 Temmuz 2013 - 16:44:29 »

Evet ataktan koruma etkisi vardýr ama tamamen artýk atak geçirmeyeceðiniz anlamýna gelmez. Þu an bu tür þikayetleriniz varsa mutlaka kontrastlý Kr MRG görüp yeni bir atak olup olmadýðýný deðerlendirmek gerekir.

Ýyi Günler

Yrd. Doç. Dr. Sevda Sarýkaya
Nöroloji Uzmaný
www.sevdasarikaya.com
büþranur
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 8

« Yantla #2 : 06 Temmuz 2013 - 17:29:17 »

Cevapladýðýnýz için çok teþekkür ederim
« Son Dzenleme: 07 Temmuz 2013 - 10:35:22 Gnderen: büþranur » Logged
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #3 : 08 Temmuz 2013 - 15:00:09 »

Rica ederim.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

20 Eyll 2021 - 13:16:01