___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
08 Temmuz 2020 - 14:00:18 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarımızdan bölümünden ulaşabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: özürlü raporu  (Okunma Sayısı 9904 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
MUTLULUK
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« : 22 Ocak 2013 - 22:02:27 »

merhaba
 Bana   2011  3 ocak ta ms tanısı kondu.    ilk atak ve ilk kortizon o zaman aldım 7 gün . Sonra 2011 nisan ikinci atak  ve betaferon başlandı rebif 44 kullanmaya başladım   .....2. Atakta 5 gün kortizon aldım bu arada lezyonlar toraksa kadar indi...... 3. Atak 2011 temmuz 7 gün kortizon .2011 kasım 10 hamile oldugumu öğrendim ilk 1ay farkında olmadan rebif kullanmışım ama neyseki sorun olmadı çok şükür. Şimdi 7aylık birkızım var hayatımın anlamı oldu . Doğum sonu 2012 ekim3  te 4. Atak 7gün kortizon ..... Kortizon tedavileri gunluk 1000mg olarak aldım

1.sorum:erken emeklilik  gece nöbet tutmamakiçin  özürlü raporu alabilirmiyim

2. Sorum:bu kadar kortizon sonrası kemik yoğunluğu baktırmalımıyım
YiLDiRiM-44
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

KiŞiSêL ÑêYiM VãRKi iLêTiM ôLSûÑ

« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2013 - 20:44:32 »

öncelikle 2. soruna cevap vereyim kemik yoğunluğu için doktorun zaten onun talebinde bulunacaktır sana.ilk soruna gelince geçirdiğin ataklar sonucu vücudunda herhangi bir ataktan dolayı eser kaldıysa doktorunla konusurak erken emekli olmak için gereken raporu alırsın eğer vücudunda da herhangi eser kalmadıysa sadece MS olman demek rapor alman için yeterli olmayacaktır çok düşük bi yüzdelik oran alırsın

êÑ BûYûK FêLãKêT GûÑãHLãRıÑ ãĞıRLıĞı ãLTıÑDã êZîLêRêK ûMîTSîZLîĞê DûŞMêKTîR
Neurologist
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2013 - 21:25:41 »

Merhaba,

Gecikmiş yanıtım için kusura bakmayınız. Öncelikle ilk sorunuzla başlayalım. Erken emeklilik için ciddi özürlülüğünüzün bulunması gerekiyor. Bu durum muayene sonrası belli bazı formüllerle hesaplanıyor. Gece nöbet tutmamanızla ilgili bir rapor düzenlemesinden ziyade özürlülük düzeyinize göre çalıştığınız iş yeri buna karar verebilir. Devlet ya da üniversite hastanelerinde sizin başvurunuz üzerine gelen üst yazı ile özürlülük düzeyiniz belirlenebilir ancak. Eğer özürleyici durum yoksa MS tanısını almış olmanız bu rapor için yeterli olmayacaktır.

İkinci sorunuza ise son literatür bilgileri ısığında yanıt vermeye çalışayım. Yapılan çalışmalar MS hastalarında D vitamini düzeyinin düşük olduğunu göstermektedir. Bu durumda da yapılan Kemik Mineral Dansitometri tetkikinde kemik yoğunluğunda düşüklük saptanması sık rastlanan bir durumdur. Yapılan çalışmaların çoğunda MS hastalarındaki kemik yoğunluğu düşmesinin steroid alımı ile ilişkisi saptanmamıştır. Son çalışmalardan birisindeki cümleyi aynen alıyorum '' Pulsed corticosteroids for acute episodes of MS, even with a high cumulative steroid dose, do not significantly affect BMD, but an effect on fracture risk is yet to be elucidated - Osteoporos Int, 2011-'' Ancak yine de sizin klinik durumunuza göre eğer gerek görülürse hekiminiz tarafından BMD tetkiki istenecektir.

Umarım faydalı olabilmiştir. Bebeğinizi sağlıkla ve gülerek büyütün!

Saygılarımla

Yrd Doç Dr Sevda Sarıkaya
MUTLULUK
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2013 - 00:39:20 »

vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür  ederim.
Neurologist
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2013 - 14:32:43 »

Rica ederim.

Sevgi ile kalın!
drop
Kadrolu Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2013 - 15:08:21 »

Özürlüler kanununa göre özürlü memurlara isteği dışında gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez.
Berysone
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2019 - 11:18:05 »

Merhaba,

Gecikmiş yanıtım için kusura bakmayınız. Öncelikle ilk sorunuzla başlayalım. Erken emeklilik için ciddi özürlülüğünüzün bulunması gerekiyor. Bu durum muayene sonrası belli bazı formüllerle hesaplanıyor. Gece nöbet tutmamanızla ilgili bir rapor düzenlemesinden ziyade özürlülük düzeyinize göre çalıştığınız iş yeri buna karar verebilir. Devlet ya da üniversite hastanelerinde sizin başvurunuz üzerine gelen üst yazı ile özürlülük düzeyiniz belirlenebilir ancak. Eğer özürleyici durum yoksa MS tanısını almış olmanız bu rapor için yeterli olmayacaktır.

İkinci sorunuza ise son literatür bilgileri ısığında yanıt vermeye çalışayım. Yapılan çalışmalar MS hastalarında D vitamini düzeyinin düşük olduğunu göstermektedir. Bu durumda da yapılan Kemik Mineral Dansitometri tetkikinde kemik yoğunluğunda düşüklük saptanması sık rastlanan bir durumdur. Yapılan çalışmaların çoğunda MS hastalarındaki kemik yoğunluğu düşmesinin steroid still recommend v tight gel alımı ile ilişkisi saptanmamıştır. Son çalışmalardan birisindeki cümleyi aynen alıyorum '' Pulsed corticosteroids for acute episodes of MS, even with a high cumulative steroid dose, do not significantly affect BMD, but an effect on fracture risk is yet to be elucidated - Osteoporos Int, 2011-'' Ancak yine de sizin klinik durumunuza göre eğer gerek görülürse hekiminiz tarafından BMD tetkiki istenecektir.

Saygılarımla

vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür  ederim.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2019 - 09:44:25 Gönderen: Berysone » Logged
florencioagullette
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2020 - 16:09:03 »

Merhaba,

İkinci sorunuza ise son literatür bilgileri ısığında yanıt vermeye çalışayım. https://www.giannasgrille.com/ Yapılan çalışmalar MS hastalarında D vitamini düzeyinin düşük olduğunu göstermektedir. Bu durumda da yapılan Kemik Mineral Dansitometri tetkikinde kemik yoğunluğunda düşüklük saptanması sık rastlanan bir durumdur. Yapılan çalışmaların çoğunda MS hastalarındaki kemik yoğunluğu düşmesinin steroid alımı ile ilişkisi saptanmamıştır. Son çalışmalardan birisindeki cümleyi aynen alıyorum '' Pulsed corticosteroids for acute episodes of MS, even with a high cumulative steroid dose, do not significantly affect BMD, but an effect on fracture risk is yet to be elucidated - Osteoporos Int, 2011-'' Ancak yine de sizin klinik durumunuza göre eğer gerek görülürse hekiminiz tarafından BMD tetkiki istenecektir.

Saygılarımla

great information
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

07 Temmuz 2020 - 10:59:20