Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
depresyon
20 Nisan 2024 - 13:20:18 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: depresyon  (Okunma Says 7499 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
ozlemela
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 17

« : 30 Ekim 2012 - 16:02:40 »

merhaba belim aðrýdýðý zaman çok sinirli oluyorum herþeye gözlerim doluyo ara ara aðlama krizlerine giriyorum 5 yaþýnda kýzým ver ona da sinirli davranýyorum tavsiye edebileceðiniz birþey var mý acaba
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #1 : 30 Ekim 2012 - 16:50:34 »

Merhabalar Özlemela Haným,

Bilindiði üzere MS ile birlikte depresyon sýk görülebilen bir durumdur. Depresyonun dýþýnda aþýrý hassasiyet, kolay demoralize olma da sýktýr. Bu nedenle fiziksel ya da ruhsal her türlü deðiþim sizde aþýrý tepkilere yol açabilir. Öncelikle telkini, sakin olmayý dikkati baþka yönlere yönelterek kendi kendinize baþ etmeyi deneyebilirsiniz. Her MS hastasý ayný zamanda kendi kendinin de doktorudur. Çünkü sizi en iyi yine siz tanýrsýnýz. Ama eðer durum artýk sizin baþ edemeyeceðiniz durumdaysa, etrafýnýza da zarar vermeye baþladýysa (Çocuklarýnýzý ve ailenizi yýpratmak gibi) mutlaka hekiminizle bunu paylaþmalýsýn. Uygun bir antidepresan denenebilir.
ozlemela
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 17

« Yantla #2 : 30 Ekim 2012 - 20:10:28 »

Gittiðim hastanede ruh ve sinir hastalýklarý doktoru vardý bana 50 mglýk selectra verdi onu kullanmadým
çünki durumum iyiye gittikçe azalýyo sinir ara ara alevleniyorum 3 senedir günde 20 ye yakýnilaç kullanýyorum o yüzden içmek istemedim sinir artarsa kullanayým o zaman teþekkürler..
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #3 : 30 Ekim 2012 - 20:34:18 »

Antidepresaný birden baþlama. Sertralin türü olan bahsettiðin antidepresaný kullanacaksan ilk bir hafta 10 mg (yarým tablet) kullan. Sonra 1 tablet al. Etkisini ancak 3-4 haftada görürsün. Ýlk baþta yan etki yapabilir. Yan etkiler þiddetli olursa ilacý kesmen gerekebilir. Þiddetli yan etki olursa doktoruna haber ver. Ayrýca antidepresaný baþladýktan 3 hafta sonra tekrar doktoruna görünmeni tavsiye ederim.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

06 Ekim 2018 - 19:02:55