Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
merdiven
19 Nisan 2024 - 23:06:24 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: merdiven  (Okunma Says 7919 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
ozlemela
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 17

« : 30 Ekim 2012 - 00:53:10 »

merhaba ben ocak ayýnda atak  gecirdim dengee kaybýyla basladý en sonunda birine tutunarak yürüyemeycek duruma gelince cerrahpaþa ha stanesine gittim ms teshisi kondu 10 gün kortizon alddým
simdi kendim yürüyebiliyorum ama bazen topallýyorum ve gerginlik oluyo aslýnda 3 sene önce zona geçirdim bacaðým felç oldu ama kendi kendine toparladý kendini evde lastikle falan çmalýþtým sonra fizik tedaviyle bayagý düzeldi.Acaba merdiveni omiriliðimdeki lezyonun yarattýðý gerginlikten dolayý mý inemiyorum  bu arada yarýn da bir tane kortizon alacaðým ayda 1 tane alýyorum 4 tanem daha var.Kortizonun bitmesini mi beklemeliyim fizik tedaviile boþa mý uðraþýrým doktorum istersen git seklinde konuþtu
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #1 : 30 Ekim 2012 - 17:05:41 »

Merdiven inmedeki zorluðunuzun nedeni omuriliðinizde bizim ''proprioseptif duyu'' dediðimiz ''derin duyu'' ile ilgili inen sinirlerin tutuluma baðlý olabilir. Bizim rehabilitasyon olarak nitelendirdiðimiz fizik tedavinin ise MS'de faydasý deðiþkendir. Rehabilitasyon ile denge egzersizleri yaptýrýlarak fayda görebilen gruplar vardýr. Eðer imkanýnýz varsa Fizik Tedaviyi denemenizi tavsiye ederim. Ancak aktif bir atak halindeyseniz fizik tedavi uygun olmaz.
ozlemela
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 17

« Yantla #2 : 30 Ekim 2012 - 20:04:24 »

atak artýk durdu hatta durumumda duzelme baþladý bendüzelecegine inanýyorum uðraþmak zorundayým
çünki iyileþmeyi bekleyen bir kýzým var Kasým ayýnýn 2 sinde 75. yýl fizik tedavi merkezinde fiziðe baþlayacaðým ve geliþmeleri burada bildireceðim.yanýt için de tþk ederim...
Neurologist
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 142

« Yantla #3 : 30 Ekim 2012 - 20:31:42 »

Önemli deðil Özlemela. Geri bildirimde de bulunursan sevinirim...
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

07 Mays 2023 - 11:03:32