___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
05 Aralık 2021 - 14:08:50 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunları oynayıp skorlarınızı kaydederek birbirlerinizle tatlı bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sorularınız için...  (Okunma Sayısı 19032 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« : 29 Ekim 2012 - 22:51:00 »

Arkadaşlar Uzm.Dr.Sevda SARIKAYA sorularımızı yanıtlıyor.Her sorunuz için ayrı konu açarsanız daha anlaşılır olacaktır...
gzmege
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2013 - 16:01:50 »

arkadaslar ben yenı katıldım ama kullanmayı bılmıyorum yardımcı olurmusunuzzz yenı doğum yaptımm çokk korkuyorummm
oslem
Yönetici

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2013 - 16:18:56 »

Kulanmayı bılmıyorum derken forum ıcınmı soyluyosun.Bızımle hıkayenızı paylasın bolumune kendını ms hıkayenı yazabılırsın böylece sıtedekı dostlar senı daha kolay tanır.Yenı konu acmak ıcın ıstedıgın bolume tıklayıp ıcıne gırdıkten sonra sag usttekı yenı konu yazan yere yazabılırsın.
 Doktorumuza sorularınız bolumu, sorunlarınız paylasımlarınız bolumu zaten baslıklarından anladıgın gıbı.İstedıgın bolume gırıp yenı konu acıp yazman yeterli..

Buarada korkma lutfen Allah bagıslasın bebeğini insallah sorunsuz sekılde gecırıceksın gunlerını kı zaten doktor takıbındesındır.Iyı dusun ıyı olsun lutfen
gzmege
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2013 - 16:30:24 »

evet  yenı uye olduğum için bilmiyorum böyle bı durumda ınsan derdını herkese anlatamıyor çeken bilir denırya çook doğru 1.5 yıl önce basladı uyuşmalarım kortızon tedavısı uygulandı kontrol altındaydım doktor hemen hamıle kalma takıp edelım ilaç başlayabılırız dedı ama hamıle kaldım bebeğim şu an 2 aylık ve bebeğimdede sorunlar var cok stresliyim hem kendım hem onun içinn...
nev
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2014 - 16:40:10 »

ben ms hastasıyım hiç ataklarım olmadı gözle görülen ama elde bazen uğuşukluk hissi oluyo ve doktorum ventolin iğne verdi kullanıyorum 1 gün arayla ilk başlarda canımı hiç yakmıyodu şimdi çok yakıyo ve benim başım çok kaşınıyo nedir acaba sıcağa dayanamıyorum ve korkularım var bacaklarımın bağı çözülüyor gibi oluyo bu bi sakatlık yada ileride olabilirlikmidir
nev
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #5 : 18 Haziran 2014 - 12:20:03 »

iğne beteferon yanlış iğne adı yazmışım bide çok unutkanlık başladı
odexis
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2014 - 18:06:06 »

lütfen yazarmısınız unutkanlık varmı sizlerde de  arkadaşlar ?
opera
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2015 - 18:29:28 »

Merhabalar.... 20 yıllık ms hastasıyım yaklaşık 2 ayönce başlayansol bacakta beynimden gelen şimşek çakması ile uyuşma ama güç kaybı minimal bütün işlerimi yapabiliyordum 1 ay 20 gün önce 3 gün pals aldım daha sonra 15 gün içinde farklı uyuşma lar başladı.doktorumayda 1 gün pals dedi anca son 2 yıl benim kortizona allerjim başladı. Alırken zorlanıyorum ...doktorda vazgeçti yanız birgün iyi gibi birgün kötü bas da bir dengesizlik her andeğil gelip gidiyor..... ama bu arada denge testlerim normal güç testler normal...... uyuşma geziyor vücutta ..... bunlar düzelirmi nekadar sürede acaba ataksız ms mi oldu..... 20 yıda 11 atak2 si harichep görme ve uyuşmalarla ...... Teşekkürler. ....
Yakup
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2015 - 21:22:23 »

Arkadaşlar herkese merhabalar öncelikle. Ben 2 yıl önve el uyuşması ve ayak uyuşmasıyla doktora gittim. Doktor servikal mr'da demiyelizen plak var ancak beyindeki plakların yeri ve küçük olması sebebiyle direk ms diyemiyorum dedi. O dönem kortizon verdiler 1 hafta uyuşukluklar geçti. Aradan 2 yıl geçti  askerlikten muaf almaya gittim. Ancak doktor kortizon almam gerektiğini söyledi. Sağ ayağımda çok az bi güçsüzlük vardı. Denge kayıpları, aşırı yorgunluk filan olsada aha ben atak geçirdim diyecek bir şey yaşamadım 2 yıldır. Sizce benim durumum nedir? Benle aynı durumda olan varmı çok teşekkürler şimdiden. Ha bir de ben kortizon aldım 5 gün şimdi eskisinden daha kötüyüm yarım saat yütüyünce ayaklarımı kaldıramayacak kıvama geliyorum. Bu geçermi sizce?
muslum_eren
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #9 : 01 Aralık 2015 - 11:12:50 »

MS Lİ OLUP ORUÇ TUTUN VARMI VEYA ORUÇ TUTULURMU
sercan
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 0

ms.hakkında istediğinizi sorabilirsiniz.

« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2015 - 12:16:16 »

ben şahsen yıllardır tutuyorum sıkıntı yok bende iyiyim ama

dost vurulunca değil, unutulunca ölürmüş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.
imza
<<<sercan>>>
birdwatcher
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2017 - 10:53:30 »

gulenya kullanirken hamile kalan var mi
Meryyy
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #12 : 23 Eylül 2017 - 02:08:03 »

Merhaba ben 9 yıldır ms hastasıyım.devlet hastanesinde temizlik işçisiyim.elimde ve ayağımda olan sorundan dolayı zorlandığımı işyerimde bi türlü anlatamıyorum.14 yıldır bu İşyerinde yim. Çalışsam sıkıntım çok oluyo.çıksam senelerimi verdim tazminatımı alamam. Napıcamı şaşırdım.lütfen bi akıl verin
burcyburcy
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #13 : 23 Eylül 2017 - 19:17:43 »

Merhaba. 4 yasındaki oğlumun beyin mr ında bir plak olduğu önemli olmadığı söylendi. Cocuk noroloji bolumune götüreceğim. 2 yasındayken düşmüştü kafasından darbe almıstı ayrıca.. Ne olabiilir bu plak düşmeden kaynaklı bir iz olabilirmi..
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

24 Kasım 2021 - 11:04:01