Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Sensörinöral iþitme kaybý nedenleri:
25 Nisan 2024 - 23:02:43 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Sensörinöral iþitme kaybý nedenleri:  (Okunma Says 3806 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« : 13 Haziran 2007 - 02:17:21 »

Sensorinöral iþitme kaybý ya kokleanýn sensoryal uç organdaki ya da merkezi sinir sistemine uzanan nöral iletim yolundaki defektlere baðlýdýr. Bu defekt, ya iç kulak duyu organýnýn akustik enerjiyi elektrik enerjisine dönüþtürmesi veya nöral impulslarýn merkeze iletimi sürecinde ortaya çýkar.
Presbiakuzi
Gürültüye baðlý iþitme kaybý
Ototoksisite
Ani idyopatik iþitme kaybý
Otoimmün iç kulak hastalýðý
Meniere hastalýðý
Kongenital sensörinöral iþitme kayýplarý
Travma
Sifiliz
Menenjit
Multiple skleroz
Migren
Diabetes Mellitus
Paget Hastalýðý
Ýletim tipi iþitme kayýplarý
Dýþ kulak kaynaklý patolojiler

Multiple skleroz: Multiple skleroz hastalarýnýn %4 ile %10’u oranýnda sensörinöral iþitme kaybý görülmektedir22,23. Bilateral, unilateral , ani baþlangýçlý veya yavaþ baþlangýçlý olabilir. Bayanlarda daha sýktýr ve 20-30 yaþlar en sýk görüldüðü dönemdir.

Bende malesef ilk ataðýmda %4-%%10uk bölüme dahil oldum. 3 kez duyu testi yaptýrmýþtým. %80 sensörinöral iþitme kaybým olmuþtu. Büyük ihtimalle kalýcý olacaðý söylendi.Ama çok þükür biraz uzun sürsede tamamen geçti.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

07 ubat 2021 - 01:53:35