Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
29 Mart 2024 - 17:42:18 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 11   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?  (Okunma Says 159367 defa)
0 ye ve 3 Ziyareti konuyu incelemekte.
yuceer
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 749

« Yantla #15 : 11 Aralk 2008 - 12:52:46 »

Bahsedilenler ms'in etkisi yani depresyon gibi
yani sebep deðil sonuç
bunlardan baþka birþey olmalý ms'in sebebi

yaðmur bazen aðlamaktýr
bazen aðlayamadýðýn þey
yaðmur bazen mutlu olmaktýr
bazen en hüzünlü þey
ben yaðmurum
yere çakýlmam
yeniden doðmak gibi birþey
naeren
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 16

« Yantla #16 : 12 Aralk 2008 - 17:30:39 »

bilmiyorum ama nedenini öðrenmeyi çok istiyorum....
msileyasamayiogrenmek
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 21

« Yantla #17 : 12 Aralk 2008 - 22:32:58 »

20 yaþýmda stresten oldum. Beynimdeki düþünceler bedenimde kendini gösterdi. Þimdi minik bir kitabým var. Ýnternet de görebilirsiniz...  Hep iyi düþünmeye çalýþmanýzý diliyorum.
Fato$
Ziyareti
« Yantla #18 : 13 Aralk 2008 - 00:30:00 »

Ben MS olmami,cocukken agaclardan cok düserdim ve en son 20 yasimda trafik kazasina bagliyorum..Ondan sonra bilincsizce boyun hareketleri olunca ilerledi ve 30 yasimdan sonra MS cikti ortaya ...Hatta hatirliyorum,cocukken,okul caglarinda dis macunundan midem bulanirdi,daha sonraki yaslarda ms ciktiktan sonra buna benzer bircok sey yasadim kimyasallarla ilgili....Ms in biranda olabilecegini sanmiyorum,bircok etkenler oluyor daha önceden...

Dün Nöroloji doktoruma gittim yillar sonra yine...Arada bir görünmesem olmaz,erken emekliyim burda ve 2 yilda bir uzatiliyor, doktorlarada soruluyor bu hasta size geldimi diye,yani mecburiyetten görünüyorum  ...Doktora söyledim boynuma dikkat ettigimden buyana atak gecirmedim diye ,benim ms boynumdan geldigini düsünüyorum dedim..O da Ms hastalarinin boyunda sikayetleride var ama ms boyundaki sorunlardan olmuyor dedi...Ben o doktorla cok kavga ettigim icin daha önceden bu konuda,sessiz kaldim cünkü bosuna olacakti ne dersem o kendini hakli görecegi icin...Sonra bana dedi ki,sen akillanmissin görmeyeli..sanirim üstelemedigim icin kabullendim sandi...Ama benim düsündügümde o biliyor , ve benim bilmemi istemiyordu....
Neyse hic önemli degil,sonucta ben iyim cok sükür ve MRT istedim ondan ,yillar icinde neler olmus bilmek istiyorum dedim...Dahaca nezaman gidecem belli degil ama sonuclari bildiririm bende merak ediyorum ,atak yasamadigim yillarda neler olmus yada olmamis  Masum
nisa
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 734

« Yantla #19 : 14 Aralk 2008 - 12:48:06 »

mrb arkadaþlar...ben 20 yaþýnda ms oldum...neye baðlý olduðu bana göre stres ve istediðin bir þeye ulaþamamak....þölekii o dönemlerde üniversite sýnavýný çok dert ediyordum, bu biz ms lilerin belkide genel özelliðidir yani bir þeyi kafaya takýpta kesin olmasýný istemek takýntý yapmanýn sonu bilirsinizki strese dönüþür...bence tek nedeni stressssssss Masum tabi yorgunllukta cabasý...bi dönem dersanede öðretmenlik yapýyordumki ataklarým yoklamaya baþladý akabinde öðretmenliði bitirdim ve þimdi rahatým ;)ee napýcaksýn kendini bi þekilde ms e göre ayarlýyacan demi ;)sevgiler
Fato$
Ziyareti
« Yantla #20 : 19 Aralk 2008 - 01:57:34 »

MR icin randevu aldim,acil olmadigi icin yeni yila verdiler 29.01.09   sonuclari sizlerle paylasacagim Masum
yuceer
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 749

« Yantla #21 : 19 Aralk 2008 - 20:11:45 »

Ýnþallah tertemiz çýkar Fatoþ haným

yaðmur bazen aðlamaktýr
bazen aðlayamadýðýn þey
yaðmur bazen mutlu olmaktýr
bazen en hüzünlü þey
ben yaðmurum
yere çakýlmam
yeniden doðmak gibi birþey
Fato$
Ziyareti
« Yantla #22 : 22 Aralk 2008 - 22:50:20 »

Safari kardesim,tertemiz cikacagini sanmiyorum,önceden ataklardan kalan yara izleri var,onlar gecermi hicbir bilgim yok,ama bana zarari da yok ...umuyorum atak gecirmedigim yillarda yanina yenileri eklenmemistir )) Görecez neler olmus
hapsetme
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1214

« Yantla #23 : 22 Aralk 2008 - 23:09:57 »

................
..........................
« Son Dzenleme: 12 Temmuz 2009 - 12:47:21 Gnderen: hapsetme » Logged

Mslidostlar facebook
ernurted
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 14

« Yantla #24 : 30 Aralk 2008 - 01:04:34 »

Öslemcim, inan bu konuyu ben açacaktým sen açmýþsýn, benimde kafamý kurcalayan tek sebep AÞILARýn olmasý, MS'imden sadece 3-4 ay evvel olduðum aþýlar var.Hatta bu konuyu diðer sitede açtým da, aynen kopyalýyorum orada yazdýklarýmý:
"Aþýlarýn sebebi MS'e yol açmýþ olabilir mi sizce?
Herkese selam öncelikle. Ben kolay kolay rahatsýzlanmayan biriydim. MS ile tanýþalý 8 ay gibi zaman oluyor. Görev icabý yurtdýþýna çýkmak üzereydim, her türlü periyodik tedavilerim mükemmelin üzerinde olduðundan son aþama olarak da 9 ayrý aþýyý 3 enjekte þeklinde ve arkasýndan diðer 2 aþýsýný da arka arkaya olduk. Bunlarýn arasýnda Hepatit 3 ayrý doz da, grip aþýsý, sýtma, boðmaca vs vs diye sýralandý. Bizim MS’imiz malum baðýþýklýk sistemimizin iyi çalýþmasý þeklinde de yorumlanabiliyor MS uzmanlarý tarafýndan. Yani baðýþýklýk sistemimiz zaten iyiyken daha da aþýrýsý yani aþýlar ile sebep olabilirmi sizce? Biliyorsunuz ki bizde de aþýlar yasak, sizce???  "
« Son Dzenleme: 03 Nisan 2009 - 01:48:07 Gnderen: ernurted » Logged
ZAZA
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2390

« Yantla #25 : 30 Aralk 2008 - 11:18:11 »

Arkadaþalrýn yazdýklarýný okudum. Þu kanýya vardým. her arkadaþýmýz yaþamanýn çþitli evrelerinde sýkýntýlar yaþamýþ,strese gitmiþ,veya aþýlardan kaynaklanan sorunlar veya çeþitli kazalar veya boynunu zorlayan hereket olmuþ. Bence esinlikle arkadaþlarýmýzýn yaþadaklarý MS için bir etkendir. Ve MS olmakta bir payý vardýr
Ben 12 yýllýk MS hayatýmda "Neden MS oldum" sorusunu yönlendirdim kendime. her zaman net bir cevap alamadým.Ama net bir cevap bence Yaþadýðým süreçte Karþýlaþtýðým Stresten,Zorluklardan,Olaylarý fazla bir þekilde içerlenmemde kaynaklanýyr.MS olmadan önce bir çok defa stresten solayý kýsmi yüz felçleri  geçirdim.Stresli bi hayat yaþadým. buda bence ana faktördür.
Herkese geçmiþ olsun

abdullah
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 214

« Yantla #26 : 30 Aralk 2008 - 12:10:59 »

ASLINDA GÜZEL BÝR SORU NEDEN MS OLDUM YAÞADIKLARIMIZI YAZSAK ROMAN OLUR DERCESÝNE HEPÝMÝZÝN YAÞADIKLARI STRES ÜZÜNTÜ SIKINTI KADER ÝÞTE KADER DOSTLARIM BENÝMDE ÝLK 1993 YILINDA YANLIÞ ANLAÞILAN BÝR TAYÝN KABUSUYLA BAÞLADI BU MS AMA O ZAMAN MS BÝLEN YOK TÜRKÝYEDE HATTA BEN DERDÝMÝ ANLATAMADIM DOKTORLARA O ZAMAN ÞÝMDÝKÝ GÝBÝ NE TOMOGRAFÝ NEDE MR VAR SADECE AYNA VE RÖNTGEN VAR ONDAN DA NEKADAR ANLAÞILIRSA GEÇEN ZAMAN ZARFINDA FAZLA ÞÝKAYETÝM OLMADI TAKÝ 2008 TEMMUZ AYININ ÇOK SICAK BÝR GÜNÜ ÝDÝ DAÝREDE ÇALIÞIRKEN FENALAÞTIM ATAK GEÇÝRÝYORMUÞUM KÝMSE BÝLMÝYOR BEN DAHÝL ACÝLE GÖTÜRDÜLER BENÝ KALP NABIZ TANSÝYON YANÝ BÜTÜN DEÐERLER NORMAL DOKTOR DA ÞAÞIRDI EN SONUNDA BANA DEDÝKÝ BÝZDEN BU KADAR SEN BÝDE NÖROLOJÝYE GÝT ALLAH O DR DAN RAZI OLSUN YOKSA HALA MS OLDUÐUMU BÝLMEDEN BU ATAKLARI YAÞAYACAKTIM. EN GÜZEL OLAY ÝNSANIN HASTALIÐINI BÝLEREK YAÞAMASI. SAYGILAR DOSTLARIM.
sumbul sultan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 246

« Yantla #27 : 30 Aralk 2008 - 14:52:46 »

merhaba arkadaþlar. ben buraya yeni üye oldum ve aslýnda ben kendim ms deðiliðim. benim annem ms idi.almanyada oturuyorduk ozman ve teþhisi çok zor konmuþtu benim hatýrladýðým kadarýyla (ben ufaktým ozaman çünkü). kaç tane ayrý ayrý doktorlara gitti. en son teþhisi türkiyedede onayladýlar yani kesin ms dendi. ben hiç bizaman neden olduðunu öðrenememiþimdir. stresten olabileceðini de burda öðreniyorum. annem de ozaman bikere iþe giderken buzlu yolda kafasýnýn üzerine düþmüþ diyorlardý sonra çýkmýþ ms dediler hep ama kesin neden dolayý olur bu bilinmiyor sanýrým.
Allaha emanet olun.

Havayý geldiði gibi, rüzgari estiði gibi, kadýný da olduðu gibi kabul edin.
kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #28 : 30 Aralk 2008 - 22:15:24 »

benim çocukluðum ve gençliðim çok sakin geçti çok fazla üzücü olayým olmadý. ama çok haþarý,yaramaz bi çocuktum düþüp baþýmý çarptýðým çok oldu ama ciddi travma geçirecek ölçüde deðil. tek þüpelendiðim iþim gereði yaþadýðým düzensiz hayat. 48 saat uykusuz sadece çay kahve ve sandwich le geçirdiðim günler yýllarca sürdü, iþimin streside fazla.tabi bunun yanýnda bide istanbulun kalabalýðý trafiði yorgunluða eklenince aklýma hastalýðý tetiklemiþtir diye düþünceler gelmiyo deðil.

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
blackened
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 100

The Gods Made Heavy Metal

« Yantla #29 : 14 Ocak 2009 - 16:19:55 »

Allah'ýn bir hikmeti   
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 11   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

02 Mart 2022 - 16:24:13