Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
28 Mart 2024 - 18:40:22 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 ... 9 10 [11]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?  (Okunma Says 159351 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Gülay0
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #150 : 14 Mays 2016 - 23:14:58 »

Benim çocukluðumdan beri orta kulak enfeksiyonun var. Bence ondan.
yolayrimi
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 58

« Yantla #151 : 24 Mays 2016 - 11:32:38 »

hepatit b aþýsý ve stresli uykusuz yaþam 
sedef65
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #152 : 02 Haziran 2016 - 22:12:22 »

Bende yeni öðrendim ms oldugumu ve sizlerle tanismak istedim. Hayatim boyunca insanlari kendimden cok dusundum ve hatta onlar icin yasadim. Sonra kimseyi önemsememeye basladigim bir gun gözümün önünde simsekler cakmaya basladi. Çift görme. Gerisi malum. Aþiri mükemmelliyetciydim. Gücümü son noktasina kadar kullanirdim. Ama kime faydasi varmis ki? Hem kimseye yaranamadim hem de hasta oldugumla kaldim. Gerci simdi kendimi cok özel hissediyorum ve öyle de davraniyorum. Rabbim herkese acil sifalar versin.
cool2406
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 22

iyi güzel günlere

« Yantla #153 : 25 Temmuz 2016 - 22:59:33 »

stres üzüntü,biçok þeyi kafaya takmam,kimseyle paylaþmamam,içime atma, sýnav stresi bir de baðýrsak flora bozulmasý(amipli dizanteri olmustum kuyu suyundan o seebeple kullandýgým ýlaçlardan)
xxmlkxx
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 199

« Yantla #154 : 05 Austos 2016 - 13:56:20 »

lise yýllarýmda çok baþým aðrýrdý zaten, sýnav stresi, üniversiteyi kazanmak için sabahlara kadar ders çalýþmam, yetersiz uyku, dengesiz beslenme,,bir de kendimden çok baþkalarýný düþünmem, üniversiteyi kazandýðým yýl ms olmama neden oldu diyebilirim

Hayat bu, bir bakarsýn her þey bir anda son bulur.. Hayat bu, son dediðin an her þey yeniden can bulur.
'Þems-i Tebrizi'
Hiraysen
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 6

« Yantla #155 : 29 Austos 2016 - 11:02:58 »

Yeni dogum yapmistim bebegim 4 aylikti ilk atak gecirdigimde sol kolum uyusmustu hatta sol tarafim komple diyebilirim. Asiya gelince tetanozz asisi olmustum. Birde stres yorgunluk. hangisi bilemedim
PeriFairy
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 13

« Yantla #156 : 24 Mays 2017 - 16:49:52 »

Konu açýlalý baya bir zaman geçmiþ ama bende düþüncelerimi paylaþmak istedim. Özlem haným aþýlarýn bir tetikleyici olduðunu düþünüyorum. Aþýlarýn görevi kabaca hastalýðýn etken maddesini vücuda verilerek baðýþýklýk sistemini bu hastalýða karþý hazýrlamak güçlendirmek olduðu için bizim gibi baðýþýklýk sistemi zaten gereðinden fazla aktif olan kiþileri tetiklediðini düþünüyorum. Ama bu  MS e yatkýn kiþilerin MS e dönüþmesine etken olabilir ancak. Ama neden her hepatit B aþýsý yada herhangi bir aþý olan kiþi MS olmuyor??
Ben hepatit B aþýsý olmadým ama Hepatit B ye karþý doðal baðýþýklýðýmýn olduðunu öðrendim. (Annem hemþire emeklisi bu nedenle olabilir.)
Sýkýntý stres ve duygusal kiþiler de daha çok görülüyor deniyor ama tamamýnda deðil... Tam bir bilinmezlik....

Kýyýyý gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe, insan yeni okyanuslar keþfedemez.
Zeze
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #157 : 29 Temmuz 2017 - 14:04:36 »

Stres bütün hastalýklarýn ilk ve en önemli sebebi kesin olarak ms in sebebi bu denilmiyo ama bence stres en büyük etken kýsacasý canýmýzýn kýymetini bilmedik abi   Karizmatik Karizmatik Karizmatik
Elifim
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 24

« Yantla #158 : 29 Temmuz 2017 - 15:27:28 »

mükemmelliyetçilik , uyuþmazlýk aþýlarý,ve amalgam dolgular, stres benim ms im bence bunlardan.zaten ms e yatkýnlýk var biz de yolunu açýyoruz iþte.
Kýrlangýç
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« Yantla #159 : 04 Mart 2018 - 19:22:37 »

Çok dýygusal olma insanlarýn laflarýný çok kafaya takma
ersn
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #160 : 14 Mart 2018 - 21:47:51 »

Herkeze merhaba bnde yeni ms oldum yaklaþýk 5 ay önce,tabiki nedenini bilmek isterdim ama yok bir anda aþladý uyuþmalar ve sonra hastane doktor vs...
Msdaþ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 76

« Yantla #161 : 14 Mart 2018 - 22:21:48 »

Geçmiþ olsun
naydogan18
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 5

« Yantla #162 : 27 Haziran 2019 - 21:04:58 »

Ben üniversite sýnav stresinden sonra ilk ataðýmý geçirmiþim hiçbiþey bizden deðerli deðil stressiz hayatta mümkün deðil ama stresi en aza indirmeliyiz
mrkiyak
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #163 : 30 Temmuz 2020 - 17:50:12 »

Merhaba. MS'liler dünyasýna 2020 Haziran'da katýldým.
Öðrendiklerim doðrultusunda bu hastalýða
1- Meslek hayatýmýn son 5 yýlýnda çok fazla çalýþma, yoðun iþ temposu ve yoðun stresin bu süreci tetiklemiþ olabileceðini düþünüyorum.
2- Ergenlik döneminden beri gelen bir göz problemi olduðu için arka planda hiç farkýnda olmadan yýllarca MS'li olarak hayatýma devam etmiþ de olabilirim.
3- 34 yaþýndayým. 20'li yaþlarýmýn baþýndan beri hep 100 KG'nun üzerindeydim. Kilo pek çok hastalýðýn sebepleri arasýnda.

Not : Artýk eskisi kadar aþýrý kilolu deðilim. Büyük bir keyifle yazýyorum (136-31 = 105) devamý gelecek.
Sayfa: 1 ... 9 10 [11]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

22 Nisan 2023 - 06:20:55