Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?
___MS L DOSTLAR PAYLAIM PLATFORMU
28 Mart 2024 - 14:01:51 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?  (Okunma Says 159350 defa)
0 ye ve 2 Ziyareti konuyu incelemekte.
gönülçelen
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 12

« Yantla #135 : 02 Ekim 2012 - 00:35:56 »

bence lisede bana vurulan igneler yaptý. okullara gelip vurulan iðneler. kesin olarak kanýtlanmýþ birþey degil ama ben o ignelerin bagýþýklýk sistemini bozabilecegine inanýyorum. nitekim hepatit b aþýsý mse sebebiyet verebiliyormuþ. olmuþuz bir kere ne söylesek boþ artýk.

ölmüþ insanlar insansýzlýktan
adige016
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 5

« Yantla #136 : 18 Ekim 2012 - 19:10:20 »

gayet saðlýklýydým. düzenli antremanda yapýyordum. karlý ve soðuk bir gün maçtan sonra yatmýþtým kalktýðýmda sað gözüm herþeyi beyaz görüyordu. yani uyandýðýmda artýk ms hastasýydým,SELAMLAR
MUTLULUK
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 13

« Yantla #137 : 09 Mart 2013 - 18:12:24 »

çok herþeye yetiþmeye çalýþan biriyim hherþey tastamam olmalý eksýksýz.olmalý. Herþey mükemmel olmalý .herþeyi en ufak bir olumsuzlukgu bile kafaya takýyorum neden böyle oldu sebebi ben miyim diye düþünüyyrumhep.

« Son Dzenleme: 16 Mart 2013 - 08:02:42 Gnderen: MUTLULUK » Logged
durusu
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« Yantla #138 : 18 Mart 2013 - 22:57:12 »

Akraba evliliðinden olabilir mi acaba? Babam annemin halasýnýn oðlu...
Ve tabii diðer etkenler, stres ve düzensiz beslenme...
ugurcengiz
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 61

MEZARA KADAR

« Yantla #139 : 21 Mart 2013 - 18:25:59 »

NEDEN MS OLDUM???
ÝKÝ KEZ KORKUNÇ KORKU YAÞADIM.BÝRÝ DENÝZDEN BOÐULMA-DÝÐERÝ ARAÇLA BUZUN ÜZERÝNDE BÝR YANIM UÇURUM 8 KEZ 8 ÇÝZDÝM----

SU MÝSALÝ AKAR HAYAT
nazlý38
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 15

« Yantla #140 : 11 Kasm 2013 - 15:01:44 »

BÝRÝ NE GÜZEL YAZMIÞ.. BÝR ÖMÜR SEVGÝSÝZLÝK......
STRES VE KAYGIYLA GEÇEN BÝR ÖMÜR.......
SÝNERJÝ
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 54

« Yantla #141 : 20 Nisan 2014 - 23:31:41 »

hayatta kalma mucadelesý sevmedýgým býr unv bolumu sevmedýgým iþ sevmedýgým býr sehýr vsvsvsvs kýsacasý sevmedýgým býr hayatýn bana aþýlanmasý

"Ve herkesin derdi kendine aðýr.. Gerisinin dili lal, kulaðý saðýr."
unknown
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 11

« Yantla #142 : 12 Mays 2014 - 16:01:53 »

birini çok sevdim oda beni sevdi ama ablam o insaný bana uygun görmedi ailemde istemedi oda kolayý seçti benden ayrýldý  günlerce aðladým ama boþmuþ hemen baþka birini buldu arkasýndan hastalýðým belli oldu ve doktor bana ne yaþadýn aþk acýsýmý dediðinde aðlayarak güldüm ama yinede herþey allahtan gelir kulda vesile olur allah herkesi beterinden korusun
gokohn
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 6

« Yantla #143 : 30 Austos 2014 - 13:54:08 »

Amin kardeþim..
Olivia
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 10

« Yantla #144 : 14 Eyll 2014 - 07:34:26 »

Is yerinde asiri stres, agir bir meslek, hicbir seye "hayir"diyememek, uyku duzensizligi, dengesiz beslenme ozellikle fazla sekerli gida tuketimi. 2 yil once yani 38 yas civarinda vucut uyusmalarla sinyal vermeye basladi. Bu kis da tat kaybi, gozler bozuldu, denge altust oldu. Yani 40 yas hediyesi MS:)
emine.ayar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #145 : 26 Eyll 2014 - 13:35:38 »

Nedenini tam olarak bilmesem de düþününce, MS için hep çok uygun bir aday oldum sanýrým: Kaldýrabileceðimden fazla yük, aþýrý stres, isteklerim için fazla gayret sarfetmem gerekmesi, hastalýklý bir çocukluk... Hayatým boyunca hep çok çalýþtým ve stresle yoðruldum. Sonuç olarak 20 yaþýndayken Prof. Dr. Aksel Siva tarafýndan MS teþhisi kondu. Çok zor zamanlardý; üniversite öðrencisiydim ve sorumluluklarým vardý... Ýlk þoku ailem ve erkek arkadaþým (þu an eþim olur kendisi) sayesinde atlattým. Þimdi ise hastalýðýný kabullenmiþ, evli ve çocuklu bir öðretmenim ( her ne kadar iþ bulamasam da  )
adinisenkoy
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 435

« Yantla #146 : 26 Eyll 2014 - 20:46:06 »

Herkes her hastalýðý strese baðlýyor ,kanser olsan stres ,ms olsan stres ,ishal olsan kabýz olsan stres,vallahi yollardaki evsizler gariban insanlar Irak daki Suriye deki açlýkdan ekmek bulamayanlar bizden daha saðlýklý ha stres yok heralde onlarda..Cevabýný bulamadýðý hastalýklara stresi yapýþtýrýp geçiþtiriyorlar bence..29 yaþýndayým 15 yaþýndan beri alkol kullandým devamlý arabesk müzik dinledim bildim bile stresliyim efkarlýyým ben niye ms olmadým diyeceðim o ki tamam stres cidden insaný hafif derecede hasta eder ama bence ms hastalýðýnýn stresle alakasý yok baþka biþey..Kimse kýzmasýn lütfen sadece görüþümü yazdým .
hikmet
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 777

« Yantla #147 : 14 Mays 2015 - 20:39:18 »

pek çok nedeni olabilir... bebekliðimde annem iyi beslenmemiþ ve haliyle bende iyi beslenmemiþ olabilirim... güneþ konusunda eksikleri yine annemin ve benim olmuþ olabilir... 4-5 yaþlarýmda enfeksiyon geçirmiþim ve bir hafta kadar antibiyotik iðne yapýlmýþ... neden bu olabilir... büyüdükçede asosyal bir çocuk oldum ve güneþ eksikliðim hep olmuþtur... þimdilik aklýma gelenler...
MouSe
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 15

« Yantla #148 : 23 Austos 2015 - 23:59:46 »

*12 yaþýndayken sol omzumu arý sokmuþtu
*Ortaokul son sýnýftayken matematikçi cetveli gerdirip sol kürek kemiðime býrakmýþtý.
*Liseye baþlarkene bir bardak çay sað bacaðýmý yakmýþtý
*Lise ikide sað alt diþimin dolgusu düþmüþtü
Ayný ya da benzer þeyleri yaþayan varmý merak ediyorum.
Dg.damien
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 6

« Yantla #149 : 01 Eyll 2015 - 23:56:19 »

Yazmayacaktým ancak göz gezdirdiðimde aþý tedavisi görmüþ bir çok insan farkettim ve þaþýrdým çünkü bende alerji aþýsý tedavisi gördüm 4 yýl demiþti doktor ve özel doktordu.14 yasýndaydým 1 seneden sonra tedaviyi yarýda býraktým.21 yaþýmda ms oldum.aþýyla iliþkisi olabileceði aklýma gelmemiþti daha önce
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

08 ubat 2021 - 05:35:28