Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?
16 Nisan 2024 - 17:32:16 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?  (Okunma Says 159446 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
seheryelii
Ziyareti
« Yantla #30 : 26 Ocak 2009 - 12:02:09 »

benim taki bu hastalýga kadar hiç bi rahatsýzlýgým olmadý,bi gün baþýma bi agrý geldi ve geçmedi agrý kesici içiyorum istifra ediyorum.ailem beni doktora götürmedi ve 1.hata evde baþagrý çektim,baktýlar geçmiyo doktoro götürdüler aqma artýk ben yürüyemiyordum,tessik konulana kadar aradan 1ay geçti,baþta kocaeli dv.has.yattým orda tedavim iyi yapýlmamýþ.sonra c.paþaya gittim orda tedavim oldu ..ama çok gecikti.þimdi 18.yýl oldu ms.hastasýyým,görmemde,konuþmamda,çok ii.sadece bacaklarýmda kaldý volkrla zor yürüyorum banyoya kadar,neden geçmiyoooooooo?2.yýldýr doktorada gitmiyorum,gidemiyorum kimsem yok bi annem var.bu msjýmý okuyan olursa bana yazýn lütfen!!!!!!!!!yeni ilaçlardan belki banada bi çere olur diye umut ediyorum!
Fato$
Ziyareti
« Yantla #31 : 30 Ocak 2009 - 17:02:21 »

Merhaba yeniden..Dün randevum vardi MRT cektiler (Almanyada MRT diyorlar ) ) Icinde zorla kalabildim,boynumu onlarin istedigi gibi koyup yatmak zorundaydim,nefes almakta zorlandim,ellerim uyustu o anda cok huzursuzlandim..Bi ara zile bastim,kadin sordu neoldu diye sesi geldi bana ,bende anlattim ama sonunda oraya girmisken azicik daha dayanip sabredeyim dedim ) Birdaha girmeye hic niyetim yok,cok önemli birsey olmadan..Haftaya doktorumdan sonuclari ögrenince yine yazarim )
hasan
Ziyareti
« Yantla #32 : 31 Ocak 2009 - 00:51:31 »

BENCE STRES SIKINDI BESLENME ALIÞKANLI HA TIP TEDÝÐÝ ÝÇÝN DEÐÝL BENÝM HAYADIMDA EN UFAK BÝR DÜZEN YOK YEMEK KONUSUNDA HÝÇ YOK
ilkay
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1734

« Yantla #33 : 05 ubat 2009 - 22:16:10 »

1,5 yaþýndayken koltuktan betona düþmüþüm kafa üstü çok aðlamýþým ama doktora götürmek aklýna gelmemiþ kimsenin:) yaþým ilerledikçe gözümdeki kayma belirginleþmiþ. 6 yaþýndayken ve 9 yaþýmdayken iki kere göz ameliyatý oldum. 14  yaþýmda ciddi bi trafik kazasý geçirdim. annemi kaybettim. burnum kýrýldý yara bere fazla ciddi biþi yoktu ama tabiiki hastanedeki görevlilerin aklýna gelmemiþti mr vs çekmek, ii bi inceleme yapmak
3 sene önce burnumdan ameliyat oldum. o zamanlar yaþýmýn 18 i geçmesi gerektiði söylendi doktor tarafýndan ameliyat için.ameliyat sonrasý  boynumu öne eðdiðimde bütün bacaklarým elektrikleniodu. kimse nedenini anlamamýþ narkoza baðlamýþlardý:)) bunun dýþýnda anlatmaya bile gerek yok hep stresli bi hayatým oldu. sinema sektöründe çalýþýyorum yoðun ve uzun çalýþma saatleri stres tavanda ve uykusuz,beden yorgunluðunu saymýyorum bile!     ....... ha bu arada  arkdaþlarým çevrem bana hep"çok güçlüsün "derdi hala da ööle  diolar... yani hep güçlüyü oynadým galiba. þimdi soruyorum SÝZCE BEN NEDEN MS OLDUM?)                         

p.f.c
SELVA
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 5219

« Yantla #34 : 16 ubat 2009 - 19:06:03 »

duyqusallýktan dolayý en ufak þeyden aqlamaktan stres,üzüntü en önemli faktör! neseki çok ilerlemedn erken teþhis edildi mutluyum çok 
meltemeltem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 35

« Yantla #35 : 01 Nisan 2009 - 21:07:57 »

HEP ÖNCE BAÞKALRINI DÜÞÜNDÜM AMAN O ÜZÜLMESÝN AMAN BU KIRILMASIN HEP BEN ÜZÜLDÜM HEP BEN KIRILDIM BELLÝ ETMEDÝM HEP VER HEP VER.AL ÝÞTE NE OLDU OLAN BANA OLDU.-OK VARDI SANKÝ .BUKADAR HÝSLÝ,BUKADAR HASSAS BU KADAR DUYGUSAL,DÜÞÜNCELÝ OLMAK BENÝM BAÞIMI YEDÝ.AYRINTICI OLDUM HEP EN ÝNCESÝNE KADAR.
BÝDE ÇOCUKKEN EVÝN ARKASINDA TAÞ ZEMÝN ÜZERÝNDE KOÞARKEN AYAÐIM KAYDI(BÝRÝ KAYAN BÝÞÝ DÖKMÜÞ)KÜT DÜÞTÜM.GÖZLERÝMÝ BÝ AÇTIM YERDE YATIYORUM.BAYILMIÞIM.
BÝDE HERYAZ YAZLIÐA GÝDERDÝK ACABA GÜNEÞ OLABÝLÝRMÝKÝ?

BÝYERDE OKUDUM 17 YAÞINDAN ÖNCE SÝGARAYA BAÞLAYANLARDA DÝYORDU BEN 15 DE BAÞLAMIÞTIM.

DEPREMLE BERABER PANÝK ATAK BAÞLADI VE BACAKLARDA KARINCALAÞMALAR.ACABA MS DE OZAMANMI BAÞLADI ACABA.HATTA YILLARCA KARINCALAÞMALARI ONA BAÐLAMIÞTIM.

ALLAH BÝLÝR.KADER ÝÞTE

çok tuzlu yerim
süte ve ürünlerine çok düþkünüm
« Son Dzenleme: 05 Nisan 2009 - 17:04:29 Gnderen: meltemeltem » Logged
ozturkmbss
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« Yantla #36 : 07 Nisan 2009 - 00:42:53 »

Öncelikle herkese merhaba. Ben de yeni üyeyim. Sizler olmasanýz rahatsýzlýðýmýn MS olduðunu bile öðrenemeyecektim. Belirtiler ilk defa 1993'te ortaya çýkmýþtý. O zamanlar basit, sadece çabuk yorulma ve denge bozukluðuydu. Týbbi olarak muayene olmaktan býktým. Rahatsýzlýðým dolayýsýyla o kadar çok muayene oldum ki beni býktýrdýlar. Dikkat ettim belirtiler, rahatsýzlýðýmla ilgilendikçe, çare aradýkça, agresifleþtikçe, heyecanlandýkça, çok konuþunca artýyor. Zamanla nasýl ortaya çýktýðýný biraz öðrendim. Ama beni senelerce muayene edenlerin hiçbiri bana MS'ten bahsetmemiþti. Büyük ihtimal bilmiyorlardý bile.
Ben de gençlik yýllarýmda çok stresli bir hayat yaþamýþtým. Günlerim, gecelerim düzensizdi. Bu düzensizlik ve stres sebep olmuþ olabilir. Þu an öðretmenim ve 16 yýldýr MS hastasýyým. Üzerine gittikçe, hayatýmdaki düzen bozuldukça semptomlar artýyor. Hepimize Allah þifa versin. Düþüncelerimi paylaþabileceðim birilerinin olmasý beni gerçekten mutlu etti. Teþekkürler.
*seyhan*
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 33

« Yantla #37 : 09 Nisan 2009 - 11:14:48 »

ben iki yaþýnda ateþli hastalýk geçirmiþim veren mýkrobu komþudan geçmiþ yedi yaþýna kadar günge iki iynem vardý yedi yaþýnda kestýler 20 yuýl öncede samatya hastanesinde bende morluklar oluþuyodu araþtýrmak için samatya has gidip gelirken pislikten tifo mikrobu almýþim yaný týfo oldum bende onlara yoruyorum ama aslýnda ms nýn asýl sebebi sitres üzüntü çünkü bunlarý ben çok yaþadým ms nýn ilacý moral moral moral istediðin kadar tedavi ol genede moral
ümraniyeli
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 44

« Yantla #38 : 12 Nisan 2009 - 22:48:21 »

evet bende genellikle stres üzüntü ve gerginlik diyorum benimde hiç rahat bir çocukluk hayatým olmadý bu gibi sebepler ms hastalýðýna zemin hayýrlýyor diye düþünüyorum
ms ve esra
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 29

« Yantla #39 : 19 Nisan 2009 - 11:51:07 »

Ben de neden MS oldum Tabi ki her þeye çok gerektiðinden fazla deðer verdim kendimi üzdüm lüzumsuzluk iþte o kadar çok ince düþünürdüm ki iþte bunlar benim ms e DAVETÝYE  çýkardý Kahkaha Ben de özellikle lise dönemim de derslerime acayip kafamý taktým eve geldiðimde kýrýlmýþ gibi çalýþýrdým sýnav zamanlarýnda neymiþ çok iyi olacakmýþým hýrs vardý bir de bende gördüm iþte hýrsý hastalandým attým  Kahkaha  Tabi ki öss de vardý son senem de illa ki istediðim yeri kazanacaðým ve okumaya gideceðim ama iþte ms e çalýþýyormuþum ben Kahkaha Ama þu var bu erken olduðu için çok seviniyorum ve þükrediyorum Allah a yoksa benim akýllanacaðým yoktu ya:Daha genç yaþýmda hayatýma olmasý gerektiði gibi benim istediðim gibi yön vereceðim Kahkaha Ama bunun için çok sevinçliyim.Binlerce þükürler olsun  Allah a   
         KISCASI BENÝM DE STRES SIKINTI VE ÜZÜNTÜ HERKESÝN OLDUÐU GÝBÝ!..ARTIK AMA ÖÐRENDÝM KÝ STRESE SIKINTIYA VE ÜZÜNTÜYE KOCA BÝR HAYIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIRRRRRRRRR
yagmurain
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 10

« Yantla #40 : 21 Nisan 2009 - 11:47:02 »

Mrb,bende herþeyi çok kafasýna takan,hemen üzülüp aðlayan,içine atan,kimse üzülmesin diye kendinden vazgeçen biriydim,halada öyleyim.Ayrýca doðduktan 1 hafta sonra baþýmda nohut büyüklüðünde sarý renkli biþeyler çýkmýþ.Annemin amcasý dr du,Dahiliyeci.Bana bir iðne vurmuþ.Yýllar sonra karþýlaþtýðýmýzda,bu kýz yaþýyor mu,ölür diye bekliyordum demiþ.
-Benim annem babam memur,Diyarbakýrdayken Dizanteri olmuþtum.
-Gözüm anlamsýz yere þiþerdi top top,gene Diyarbakýrda,týp fakültesine gittik ama sonuç çýkmadý.Biþey bulamadýlar.
-Aðzýmda çok aft çýkardý,halada çýkar.
   Bunlar sebep olacak nedenlermidir bilmiyorum.Ama sýkýntý ve stres en büyük yardýmcýsý ms in.Taný konmadan önce çalýþýyordum özel bir kolejde,orda 1 ay bile çalýþamadým.Burda kendimi zorladým.Bazý laflar söylediler,aðýrýma gitti.Velhasýl MS im burada patlak verdi.
                                                       Herkese çok geçmiþ olsun.Sevgiyle kalýn

A.E.B
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #41 : 21 Nisan 2009 - 12:19:49 »

TESADÜF  Kahkaha Kahkaha TESADÜF
Fato$
Ziyareti
« Yantla #42 : 25 Nisan 2009 - 01:01:02 »

Sen cok yasa Fatih ,hic gülesim yoktu yaaaa Kahkaha
zaman
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 191

« Yantla #43 : 25 Nisan 2009 - 13:35:21 »

ÞÝMDÝLÝK MS DEÐÝLÝM .FAKAT EÐER OLACAKSAM:) KÝ RABBÝM BÝLÝR.
YÝNE  RABBÝMÝZ HAYIR DÝLEDÝÐÝ ÝÇÝNDÝR.

FAKAT  MUTLAKA  OLACAK ÞEYDE SEBEP ARANIR.
BENÝM SEBEBÝM ;ÜZÜNTÜ:( :-BÝRAZ AZ ÜZÜLÜRSEM BELKÝ KIYISINDAN DÖNEBÝLÝRÝM:)

*   RABBÝM ,ÞAFÝ ÝSMÝYLE ÞÝFALARINI VERÝR ÝNÞALLAH ,
TÜM HASTA OLAN KULLARINA  ...SEVGÝYLE MUHABBETLE KALIN:-*
« Son Dzenleme: 25 Nisan 2009 - 13:40:33 Gnderen: zaman » Logged

Aþk, davaya benzer.Cefa da þahide þahidin yoksa ,davayý kazanamazsýn ki...
ISIK
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 13

« Yantla #44 : 26 Nisan 2009 - 01:29:53 »

BENDE STRES DÝYORUM
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

08 Mays 2021 - 18:41:42