Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
SİZCE NEDEN MS OLDUNUZ?
___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
09 Ağustos 2022 - 14:22:28 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakınları İle İletişim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: SİZCE NEDEN MS OLDUNUZ?  (Okunma Sayısı 138359 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gönülçelen
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #135 : 02 Ekim 2012 - 00:35:56 »

bence lisede bana vurulan igneler yaptı. okullara gelip vurulan iğneler. kesin olarak kanıtlanmış birşey degil ama ben o ignelerin bagışıklık sistemini bozabilecegine inanıyorum. nitekim hepatit b aşısı mse sebebiyet verebiliyormuş. olmuşuz bir kere ne söylesek boş artık.

ölmüş insanlar insansızlıktan
adige016
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #136 : 18 Ekim 2012 - 19:10:20 »

gayet sağlıklıydım. düzenli antremanda yapıyordum. karlı ve soğuk bir gün maçtan sonra yatmıştım kalktığımda sağ gözüm herşeyi beyaz görüyordu. yani uyandığımda artık ms hastasıydım,SELAMLAR
MUTLULUK
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #137 : 09 Mart 2013 - 18:12:24 »

çok herşeye yetişmeye çalışan biriyim hherşey tastamam olmalı eksıksız.olmalı. Herşey mükemmel olmalı .herşeyi en ufak bir olumsuzlukgu bile kafaya takıyorum neden böyle oldu sebebi ben miyim diye düşünüyyrumhep.

« Son Düzenleme: 16 Mart 2013 - 08:02:42 Gönderen: MUTLULUK » Logged
durusu
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #138 : 18 Mart 2013 - 22:57:12 »

Akraba evliliğinden olabilir mi acaba? Babam annemin halasının oğlu...
Ve tabii diğer etkenler, stres ve düzensiz beslenme...
ugurcengiz
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

MEZARA KADAR

« Yanıtla #139 : 21 Mart 2013 - 18:25:59 »

NEDEN MS OLDUM???
İKİ KEZ KORKUNÇ KORKU YAŞADIM.BİRİ DENİZDEN BOĞULMA-DİĞERİ ARAÇLA BUZUN ÜZERİNDE BİR YANIM UÇURUM 8 KEZ 8 ÇİZDİM----

SU MİSALİ AKAR HAYAT
nazlı38
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #140 : 11 Kasım 2013 - 15:01:44 »

BİRİ NE GÜZEL YAZMIŞ.. BİR ÖMÜR SEVGİSİZLİK......
STRES VE KAYGIYLA GEÇEN BİR ÖMÜR.......
SİNERJİ
İlgili Üye
**

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #141 : 20 Nisan 2014 - 23:31:41 »

hayatta kalma mucadelesı sevmedıgım bır unv bolumu sevmedıgım iş sevmedıgım bır sehır vsvsvsvs kısacası sevmedıgım bır hayatın bana aşılanması

"Ve herkesin derdi kendine ağır.. Gerisinin dili lal, kulağı sağır."
unknown
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #142 : 12 Mayıs 2014 - 16:01:53 »

birini çok sevdim oda beni sevdi ama ablam o insanı bana uygun görmedi ailemde istemedi oda kolayı seçti benden ayrıldı  günlerce ağladım ama boşmuş hemen başka birini buldu arkasından hastalığım belli oldu ve doktor bana ne yaşadın aşk acısımı dediğinde ağlayarak güldüm ama yinede herşey allahtan gelir kulda vesile olur allah herkesi beterinden korusun
gokohn
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #143 : 30 Ağustos 2014 - 13:54:08 »

Amin kardeşim..
Olivia
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #144 : 14 Eylül 2014 - 07:34:26 »

Is yerinde asiri stres, agir bir meslek, hicbir seye "hayir"diyememek, uyku duzensizligi, dengesiz beslenme ozellikle fazla sekerli gida tuketimi. 2 yil once yani 38 yas civarinda vucut uyusmalarla sinyal vermeye basladi. Bu kis da tat kaybi, gozler bozuldu, denge altust oldu. Yani 40 yas hediyesi MS:)
emine.ayar
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #145 : 26 Eylül 2014 - 13:35:38 »

Nedenini tam olarak bilmesem de düşününce, MS için hep çok uygun bir aday oldum sanırım: Kaldırabileceğimden fazla yük, aşırı stres, isteklerim için fazla gayret sarfetmem gerekmesi, hastalıklı bir çocukluk... Hayatım boyunca hep çok çalıştım ve stresle yoğruldum. Sonuç olarak 20 yaşındayken Prof. Dr. Aksel Siva tarafından MS teşhisi kondu. Çok zor zamanlardı; üniversite öğrencisiydim ve sorumluluklarım vardı... İlk şoku ailem ve erkek arkadaşım (şu an eşim olur kendisi) sayesinde atlattım. Şimdi ise hastalığını kabullenmiş, evli ve çocuklu bir öğretmenim ( her ne kadar iş bulamasam da  )
adinisenkoy
Kadrolu Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #146 : 26 Eylül 2014 - 20:46:06 »

Herkes her hastalığı strese bağlıyor ,kanser olsan stres ,ms olsan stres ,ishal olsan kabız olsan stres,vallahi yollardaki evsizler gariban insanlar Irak daki Suriye deki açlıkdan ekmek bulamayanlar bizden daha sağlıklı ha stres yok heralde onlarda..Cevabını bulamadığı hastalıklara stresi yapıştırıp geçiştiriyorlar bence..29 yaşındayım 15 yaşından beri alkol kullandım devamlı arabesk müzik dinledim bildim bile stresliyim efkarlıyım ben niye ms olmadım diyeceğim o ki tamam stres cidden insanı hafif derecede hasta eder ama bence ms hastalığının stresle alakası yok başka bişey..Kimse kızmasın lütfen sadece görüşümü yazdım .
hikmet
Asil Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #147 : 14 Mayıs 2015 - 20:39:18 »

pek çok nedeni olabilir... bebekliğimde annem iyi beslenmemiş ve haliyle bende iyi beslenmemiş olabilirim... güneş konusunda eksikleri yine annemin ve benim olmuş olabilir... 4-5 yaşlarımda enfeksiyon geçirmişim ve bir hafta kadar antibiyotik iğne yapılmış... neden bu olabilir... büyüdükçede asosyal bir çocuk oldum ve güneş eksikliğim hep olmuştur... şimdilik aklıma gelenler...
MouSe
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #148 : 23 Ağustos 2015 - 23:59:46 »

*12 yaşındayken sol omzumu arı sokmuştu
*Ortaokul son sınıftayken matematikçi cetveli gerdirip sol kürek kemiğime bırakmıştı.
*Liseye başlarkene bir bardak çay sağ bacağımı yakmıştı
*Lise ikide sağ alt dişimin dolgusu düşmüştü
Aynı ya da benzer şeyleri yaşayan varmı merak ediyorum.
Dg.damien
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #149 : 01 Eylül 2015 - 23:56:19 »

Yazmayacaktım ancak göz gezdirdiğimde aşı tedavisi görmüş bir çok insan farkettim ve şaşırdım çünkü bende alerji aşısı tedavisi gördüm 4 yıl demişti doktor ve özel doktordu.14 yasındaydım 1 seneden sonra tedaviyi yarıda bıraktım.21 yaşımda ms oldum.aşıyla ilişkisi olabileceği aklıma gelmemişti daha önce
Sayfa: 1 ... 8 9 [10] 11   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

08 Şubat 2021 - 05:35:28