Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?
19 Nisan 2024 - 14:39:28 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 11   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?  (Okunma Says 159460 defa)
0 ye ve 2 Ziyareti konuyu incelemekte.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« : 07 Aralk 2008 - 03:18:56 »

Sizce MS neden oldu ?Çocukken yaþanmýþ önemli bir hastalýk ,bir darbe, Bir travma, büyük bir üzüntü, düzensiz yaþam, olunan aþýlar..vb..Sizlerin bu konudaki fikirleri ne? ortak noktalarýmýz ,  ortak nedenlerimiz çýkýcakmý acaba ....

Mesela ben Hepatit B aþýsý oldum ve 6-7 ay sonra ms çýktý bunun tetiklediðini düþünüyorum ve hatta dr a sordum bunu -Hepatit daha kötü bir hastalýk ama dedi .Bu risk doktorlar tarafýndanda biliniyor . Yetiþkinlerde yapýlan aþýlar baðýþýklýk sistemini zorlayabiliyor.
« Son Dzenleme: 08 Aralk 2008 - 12:55:14 Gnderen: oslem » Logged
vademir
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 859

« Yantla #1 : 07 Aralk 2008 - 03:34:18 »

düzensiz yaþam
zihni ve bedeni yoran aðýr çalýþma temposu

"aþýrý stres, aþýrý stres, aþýrý stres"

ha bir de 4 yaþýnda falan sebepsiz yere 1 gün hiç yürüyememiþim
« Son Dzenleme: 07 Aralk 2008 - 03:39:20 Gnderen: vademir » Logged

Hayatý ýskalama, çünkü yeniden niþan alma þansýn olmayacak...

www.ademdemir.blogcu.com
ZUMRUT
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 12353

« Yantla #2 : 07 Aralk 2008 - 15:28:57 »

kendi adıma stres diyorum.
 beş yıl allerji  aşısı kullandım,aradan on yıl geçtikten sonra ms oldum.
« Son Dzenleme: 04 Austos 2009 - 12:17:20 Gnderen: ZUMRUT » Logged

hayat dolu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 1143

« Yantla #3 : 07 Aralk 2008 - 17:37:34 »

valla ben sizler gibi aþý falan olmadým ama genede 10yýl önce 14 yaþýmda çýktý yani

ÝÞLER AYNA ÇAL ÇAL OYNA!!!!!!!!!!! ; ) UNUTMAYIN ACILAR PAYLAÞTIKÇA AZALIR.........
deniz0101
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1900

« Yantla #4 : 07 Aralk 2008 - 18:32:09 »

ben kendi adýma stres ve düþünce diyorum.15 yaþýna kadar her hangi bir rahatsýzlýk geçirmedim.taki 15 yaþýnda staj yaptýgým iþ yerinde yogun  tempo ve  stresten dolayý agrý kesici içmeye baþladým 19 yaþýnda'da ms oldum anlýyacagýnýz ne oldu ise 4 yýllýk zaman dilimin'de  oldu.sonuç:Stres,düþüce 
herseyyalan
Ziyareti
« Yantla #5 : 07 Aralk 2008 - 19:38:40 »

kuantumu duydunuzmu bilmiyorum doktor sebebini söyledi ayný beni anlattý
evde abisi yada kardeþi varsa onun yaptklarýný yapmammaya çalýþmasý annesini babasýný üzmemeye çalýþmasý kendini hep geriye çekmesi dedi bence çok haklý çünkü ben öyleydim.
canan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4377

« Yantla #6 : 08 Aralk 2008 - 16:33:21 »

stres üzüntü,biçok þeyi kafaya takmam,kimseyle paylaþmamam,içime atmam,hayatýmda biçok þeyin düzensiz olmasý bence...

Ne cübbe giyerim ne külahým var,insanlýk kisvesi kýyafetimdir; ibadet sayarým dosta hizmeti,bu da göze çarpan kabahatimdir...
doelife
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 398

« Yantla #7 : 08 Aralk 2008 - 19:15:17 »

bebekliðimden  baþlýyým:D 18 aylýkken balkondan düþmüþüm baþýma darbe almýþým.beni öldü die morga atmýþlar. ama canlanmýþým:D sonra küçükken çok yaramaz bi çocukmuþum baþýmdan çok darbe almýþým.1.sýnýfta çok aðýr sarlýk geçirmiþim.3 ay okula gidemediðimi hatýrlýyorum. sonraki hayatýmda herþeyi içine atan bi tip oldum. herþeye sessiz kalýrdým.daha sonra bazý sorunlarýn üst üste gelmesi,üzüntülerin beni  yormasý.þimdi öðretmenim ve ms im:D
Aklýma geldi.yazayým dedim.6 kilo doðmuþum:D ve taki 15 yaþýna kadar hep kiloluydum.15 yaþýnda spora ve çok sýký bi diete baþlamýþtým.ama 4 yýl hiç biþey yemedim diyebilirim. 4 yýlda toplam 25 kilo verdim.sonrada yediklerime hep dikkat ettim.bunun üzerinden 14 yýl geçti .þimdide  boyuma göre bayað zayýfým.
« Son Dzenleme: 11 Aralk 2008 - 00:49:30 Gnderen: doelife » Logged

POZÝTÝF DÜÞÜN,POZÝTÝF YAÞA.... HER ZAMAN ÞÜKRETMEYÝ UNUTMA.....
Umutla Yasamak
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 424

« Yantla #8 : 08 Aralk 2008 - 22:23:05 »

Ben sizlerin yaztiklarina göre cevab vereyim.
Öslem gibi bende Hepatit B acisindan 3 ay sonra ilk MS atagi gecirmisim Dr. raporuna göre. Ayriyetten 6 veya 7 yaslarinda agir bi sarilik (Hepatit A) hastaligi gecirdim.
Ve Herseyyalan arkadasimizin yazdiklari gibiyim bende.
Ama MS se kezinlesmesi gecirdigim tirafik kazasindan sonra cikti ortaya.

Simdi hangisi sebeb olmustur acaba Ney
« Son Dzenleme: 01 ubat 2010 - 20:34:53 Gnderen: Umutla Yasamak » Logged
yaylagüvercini
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 474

« Yantla #9 : 08 Aralk 2008 - 23:04:00 »

BENÝM MS OLMAM NORMALDÝR BEN ÇOKÇOK BÜYÜK TRAFÝK KAZASI GEÇÝRDÝM 18 ÜNÝTE KAN VERMÝÞLER 12 GÜN KOMADA KALMIÞIM 6.AY BÜTÜN DERSLERÝM 10. BÝRGÜN SABAH KALTIM OKUMUYCAM DEDÝM EVÝNDE TEK ERKEYÝDÝM BABAM BENÝ KÖYE YÖNLENDÝRMEK ÝSTEDÝYSEDE BAÞARAMADI HERÞEY BANA KOLAY GELÝ YORDU BENÝM ÝSTEDÝYÝM TÝCARET TÝ  BABAM BANA KIZARDI BENÝM YAPTIMI HÝÇ BÝÞEYÝ BEYEN MEZDÝ BENDE KENDÝMÝ ÝSPAT ETMEK ÝÇÝN BABAMDAN AYRILDIM AYRILIRKEN ANNEMDEN BANA DÜÞEN BÝRTARLAVARDI HÝÇDÜÞÜNMEDEN SATTIM ELÝMDE BÝRAZ SERMAYEM VARDI BABAMA RAKÝP OLMAKÝÇÝN GEÇEM GÜNDÜZÜM YOKTU AMA UNUT MAYACAHIM BÝR ÞEREFÝM BÝRDE NAMUSUM VARDI   YOLAÇIKTIM 6 SENE SONRA 350 DÖNÜM  TARLA ALDIM  BÝRSENE SONRA ABCAMA DÜÞEN YAZLITA ÇOK GÜZEL 3 DÖNÜMLÜK ÝKÝ KALI BÝR EVÝVARDI BAHCESÝNDE ENVAYÝTÜRLÜ MEYVA AÐCI VARDI VE ORAYIDA ALDIM 1996.SENESÝNDE BMW MARKA ARABA ALDIM VE HERÞEY GÜLÜK GÜLÝSTANLIK GÝDERKEN 2000 SESÝNDE ANNEMÝ DOKTORA GÖTÜRDÜM  DOOKTORDEDÝKÝ ANNE NÝN 3-4 AY ÖMRÜKALIMIÞDEDÝ OGÜN DÜNYA BAÞIMAYILDI SABAHI YÜZÜME FELÇ GELDÝ KENDÝMÝ TOPARLADIM DERKEN BABAMIN KANSER OLDUÐU NU ÖRENDÝM BUARADA NÝÞANLADIM ÇETÝM HOLLADAYA GÝTÝM BEYEN MEDÝM HERÞEYE 3-0 BAÞLAMAK ÝÞÝME GELMEDÝ KENDÝSÝ BURAYA GELDÝ  EVÝMÝN HERÞEYÝNÝ ALDIM ÝYNEDEN ÝPLÝYE KADAR  DÜYÜNÜME 10.GÜNKALA FELÇ OLDUM KENDÝSÝ ÝSTEMEDÝ AMA BEN BIRAKTIM 3 DEPREMÝYAÞAYAMAM OGÜNDEN SONRA DÜNYAYA KÜSTÜM HÝÇDIÞARIYA ÇIKMIYOM HÝÇKÝMSELE KONUÞMUYOM SADECE SÝTEDEKÝ ARKADAÞLARIMLA GÖRÜÞÜYOM
hilall
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2082

« Yantla #10 : 09 Aralk 2008 - 01:39:00 »

HEPÝMÝZE ACÝL ÞÝFALAR ARKADAÞLAR. Benim rahatsýzlýðým þöyle baþladý.Liseden mezun olduktan sonra memurluk sýnavlarýna baþvurdum.Bazý sýnavlarda  yazýlýyý kazandým  önemli olan sözlüyü kazanmaktý ,tabiki bu mümkün deðildi çünkü TORPÝL denilen bir konu vardý. VERÝLEN SÖZLER VARDI ,AMA SONUÇ HEP HÜSRANLA  BÝTÝYORDU.Arkadaþlarýmýn söylediði gibi ms in baþlanðýcý bence SIKINTI . STRES , DÜÞÜNCE , HAYAL KIRIKLIÐI ,ÝÇÝNE KAPANIKLIK.............VS ben bundan dolayý  rahatsýzlandýðýmý düþünüyorum çünkü öncesinde hiç böyle þikayetim yoktu
dilekduygu
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 149

« Yantla #11 : 09 Aralk 2008 - 21:54:02 »

ben bebekliðimden beri hep hasta bir çocuktum çok fazla antibiyotik ve iðne kullanmýþýmdýr hep enfeksiyon kbb problemleri yaþadým hala devam ediyor.Babamý kaybettim 13 yaþýnda kanser  hastasýydý.Çok aðýr stresli zor günler yaþadým hepatit b aþýsý oldum 6 ay sonra kulak enfeksiyonu yaþadým sonrada ms ortaya çýktý ama doktorlar teþhiste çok geciktiler bunu þimdi daha iyi anlýyabiliyorum.Hala aðýr stresli ve yogun bir iþ yaþamým var ama planlýyorum Allah hepimize saðlýk versin
yuceer
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 749

« Yantla #12 : 10 Aralk 2008 - 13:52:35 »

hepatit aşası insanı üç veya altı ayda ms yapabilir mi
Hayatımda çok nadir grip veya nezle oldum çok zor hastalanan bir tipim
ancak aşı felan da sadece okulda oldum,içtiğim ilaç sayısı 3-5 taneyi geçmez taa ki ms'e kadar
ilaçların tadını kortizonla öğrendim,sebep olarak fazla düşünme diyorum
« Son Dzenleme: 10 Aralk 2008 - 13:56:54 Gnderen: safari » Logged

yaðmur bazen aðlamaktýr
bazen aðlayamadýðýn þey
yaðmur bazen mutlu olmaktýr
bazen en hüzünlü þey
ben yaðmurum
yere çakýlmam
yeniden doðmak gibi birþey
reaksiyon
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 709

« Yantla #13 : 10 Aralk 2008 - 15:14:37 »

ben 3aylýkken havale geçirmiþim 5gün kendime gelememiþim çocukken hep hastaydým 13yaþýnda hiçbir aciliyeti olmayan bir ameliyat geçirdim toparlanmam çok uzun sürdü daha sonra okul,kuslar,dersane,sýnavlar 21yaþýnda okuldayken görme kaybýyla baþladý sonuç ortada ms ve 13yýl oldu þimdi yürüyemiyorum.
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #14 : 11 Aralk 2008 - 00:53:40 »

Stres üzüntü herþeyden vazgectiðim hic bir þekilde mutlu olamayýþým bir anda ms olmuþum...
Sayfa: [1] 2 3 ... 11   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

22 Nisan 2023 - 10:33:12