Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
MS VE TRÝGEMÝNAL NEVRALJÝ
27 Nisan 2024 - 20:38:02 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: MS VE TRÝGEMÝNAL NEVRALJÝ  (Okunma Says 7564 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Ercan AYYILDIZ
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 181

YÜZÜNÜZ DAÝMA GÜLSÜN

« : 17 Haziran 2008 - 20:46:19 »

Arkadaþlar merhaba. 2 yýldýr aðzýmdaki sinir çarpmasý beni mahfetti.Ankarada tedavi görmeme raðmen
halen bir netice alamadým.(Tedavide 1. aþama  oral yoldan aldýðým ilaçlar ve halen devam ediyorum; Nörantin 800 mgx3.Epdantöin 100mgx3, Lioresal 3x2, 2. olarakta Gamma-Kýnife adý verilen bir tedavi gördüm. Halen ne rahat yemek yiyebiliyorum nede konuþabiliyorum. Dilim hep yanýk.Bu ilaçlar bende halsizlik yaptý,ayakta duramýyorum. Bitkin bir halim var. Bu rahatsýzlýkla karþýlaþan varsa lütfen bilgi versin.Ben býktým artýk gece uykudan fýrlamaktan,aðzýmdaki sürekli þimþek çarpmasýndan. MS nedeniyle yürüyememenin acýsýný bile unutturdu bu Nevralji. Ney Ney

Nacre
dadaylý
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 132

« Yantla #1 : 17 Haziran 2008 - 22:49:45 »

ercancým öncelikle geçmiþ olsun.evet bu acýyý gerçekten çeken bilir bunu biliyorum.ms o acýnýn yanýnda basit kalýr.bende önce diþ aðrýsý zannetmiþ ve kanal tedavisi oldum boþ yere bide onun için acý çektim.ilk baþlarda çok þiddetliydi benimkisi inan antiharý bile düþündüm.hep isyan ettim,alahým yinemi bana,yinemi tedavisiz bir hastalýk diye.þuan tegterol adýnda bir ilaç kullanýyorum yarým alýyorum.bilmiyorum belki psikolojik ama bana iyi geldi en azýndan artýk onu kontrol edebiliyorum.yalnýz rüzgara ve klimalý ortamlarda fazla bulunma.zatemn ms hastalýðýyla beraber giden bir hastalýk.bana göre ondan tehlikeli ve dayanýlmaz.ne yapalým allah kaldýrabileceðimiz kadar yük verirmiþ bununda üstesinden gelicez ben inanmaya çalýþýyorum.allah þifamýzý versin.
Ercan AYYILDIZ
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

YÜZÜNÜZ DAÝMA GÜLSÜN

« Yantla #2 : 19 Haziran 2008 - 16:45:33 »

Teþekkür ederim dadaylý.Benim yaþadýklarýmýn aynýsýný yaþamýþsýnýz.Fakat ben ilaçlarla bu hastalýðý durduramadým.Benim rahatsýzlýðýmý paylaþtýðýnýz için teþekkür ederim.Saðlýklý günler dilerim. : Kahkaha

Nacre
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« Yantla #3 : 22 Haziran 2008 - 13:43:21 »

en kýsa sürede atlatmanýz dileðiyle huzurlu saglýklý günler
yuceer
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 749

« Yantla #4 : 22 Haziran 2008 - 17:30:41 »

Geçmiþ olsun,inanýyorum ki sýkýntýlarýnýn mükafatýný alacaksýn...

yaðmur bazen aðlamaktýr
bazen aðlayamadýðýn þey
yaðmur bazen mutlu olmaktýr
bazen en hüzünlü þey
ben yaðmurum
yere çakýlmam
yeniden doðmak gibi birþey
kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #5 : 23 Haziran 2008 - 08:56:34 »

geçmiþ olsun inþallah biran önce atlatýrsýn.

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
Ercan AYYILDIZ
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

YÜZÜNÜZ DAÝMA GÜLSÜN

« Yantla #6 : 01 Temmuz 2008 - 18:15:25 »

Arkadaþlar! ilginiz ve temennileriniz için çok teþekkür ederim. Ýnþallah bu sýkýntýlý hastalýk (Nevralji) kimsenin baþýna gelmez. "O anda ölümü istemek" sanki bal þerbet gibi.

Nacre
aygul
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 98

« Yantla #7 : 01 Temmuz 2008 - 19:17:37 »

arkadaslar ikinizede gecmiþ olsun..acaba bu nevralaji ms ile ilgili mi?
Ercan AYYILDIZ
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

YÜZÜNÜZ DAÝMA GÜLSÜN

« Yantla #8 : 09 Temmuz 2008 - 12:39:17 »

Teþekkür ederim Aygül, saðolasýn. Nevralji sadece ms lilerin hastalýðý deðil bunu iyi bilesin. Yalnýz nevraljinin bir türü olan Trigeminal Nevralji MS lilerin bazýlarýnda ortaya çýkan yine benim gibi bazýlarýnda ise ilaçlarla durdurmanýn zor olduðu bir þekilde devam eden bir rahatsýzlýk. Geniþ bilgi için internetten araþtýrýnýz. Lütfen bende de bu sýkýcý rahatsýzlýktan çýkar evhamýna girmeyin. Ya nasip...Ýyi günler. Geçmiþ olsun...

Nacre
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

13 Kasm 2021 - 07:55:45