Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Ms'in Sizin Üzerinizdeki Etkileri..
29 Nisan 2024 - 01:43:42 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Anket
Soru: Ms'in  Sizin Üzerinizdeki Etkileri..
Görme - 126 (14.3%)
Konuþma - 54 (6.1%)
Hafýza - 85 (9.7%)
Kol veya Bacaklarda Kontrol Güçlüðü - 149 (17%)
Denge - 175 (19.9%)
Bazý bölgelerdeki anlamsýz uyuþma ve karýncalanmalar - 205 (23.3%)
Mesane Problemleri - 85 (9.7%)
Toplam oy: 329

Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Ms'in Sizin Üzerinizdeki Etkileri..  (Okunma Says 142708 defa)
0 ye ve 4 Ziyareti konuyu incelemekte.
SerhatGokalp
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 16

« Yantla #75 : 10 Nisan 2008 - 15:07:43 »

bazen lassizlik oluyor ama  önemsemiyom soralarý  birbakýyom  gayet iiolmusun
yani anlatmaya çalýs týgým fazla düsün meyin hastalýgý 
herseyi oluruna býrakýn 

Aklýndan Çýkmýyorki Her An Yine Tekrarlayacak. Sabah Uyandýðýnda Gün Tekrar Kararacak Diye Düþünüyorsun...
Ben Yeni Bir MS Hastasýyým. Zamanla Düzelebilirmiyim. Hocalarýn Söylediði, Ne ilerler nede geriler diyebiliriz. Bekleyeceðiz sana baðlý diyorlar...

Issýz Bir Sýzýya Bin Süngü Batarken; Yýkýlanlar Oldu....
O An Sen Neredeydin...
emre06
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 11

« Yantla #76 : 23 Nisan 2008 - 15:22:46 »

[/quote]

Aklýndan Çýkmýyorki Her An Yine Tekrarlayacak. Sabah Uyandýðýnda Gün Tekrar Kararacak Diye Düþünüyorsun...
Ben Yeni Bir MS Hastasýyým. Zamanla Düzelebilirmiyim. Hocalarýn Söylediði, Ne ilerler nede geriler diyebiliriz. Bekleyeceðiz sana baðlý diyorlar...
[/quote]

aklýndan çýkarmak mümkün olmayabilir ama onunla yaþamayý mecbur olarak öðreniyorsun, senin de yapman gereken bu bence...

iyleþip iyileþmeme konusun da tam bilgi sahibi olan kimse görmedim þimdiye kadar 15 yýllýk bir ms hastasý ve bunun son 7 yýlýnda teþhisli bi hasta olarak, ama gördüðüm ve bildiðim stres yapmayacaksýn bu ataklarýný direk olarak arttýrýyo...

hayat bir gündür oda bugündür...
IÞIL
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 402

« Yantla #77 : 25 Nisan 2008 - 22:01:33 »

[/quote]

3 ay boyunca hep gözümü kaybedicem diye korktum, bi sabah uyanýcam ve görmüyor olucam diye kendime stres yaptým. sonuç olarak da ben gerçekten bi atak geçirdim ve görme alaným daraldý. bunun üzerine doktorumun tavsiyesiyle cipralex baþladým. þimdi çok rahatým hiç birþeyi kafama takmýyorum. bu hastalýkta strese yer yokkk... bunu unutma ve lütfen benim yaptýðým hatayý sen yapma
saðlýkla kal...

« Son Dzenleme: 25 Nisan 2008 - 22:05:00 Gnderen: IÞIL » Logged
orhan0012
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 34

« Yantla #78 : 30 Nisan 2008 - 20:46:50 »

slm arkadaþlar.ms i yenmek için kendim bazý raþtýrma vede deðiþik yollar deniyorum.iyileþirsem inþallah hepinizede müjdeyi veririm.baþaramazsam kusura bakmayýn
nilo
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« Yantla #79 : 01 Mays 2008 - 03:02:27 »

arkadaslar ben ms'e sizin gibi bakmýyorum.bakmýyacðýmda...8 yýldýr ms adýnda bir arkadaþým var. birlikte ve cok yakýn yasýyoruz! hepimizin aðrýlarý, güçsüzlüðü, denge kaybý ayný hatta kortizondan saðlanan saðlýkta ayný. ancak ben farklý birþeye sahip oldum. kolumun çok yoðun arýdýðý dönem verilen ilaçlar karaciðerimi yordu. bende böyle bir gecede kolumun  aðrýmadýðýný ve ilacý almadan aðrýsýný geçireceðimi düþünürken sabah oldu ve yattým uyudum. ertesi gece ve takip eden diðer gecelerde ayný seyi yaptým. biz istersek inanýyorumki beyin gücüyle küçük hasarlar kalarakta olsa bunu yenebiliriz ltf. hepimiz böyle düþünelim ve
yaþama katýlalým, gücümüzün yettiði kadarýyla ve azimle!
artýk hiç kolum aðrýmýyor.(bu gerçek) Yazýmý okumaya  ayýrdýðýnýz zamana tesekkur eder, hepinize sevgi dolu güç ve azimler dilerim.
Fato$
Ziyareti
« Yantla #80 : 07 Mays 2008 - 13:30:51 »

Emre06 iyilesip iyilesmeme konusunda tam bilgiye sahip olani görmedim diyorsun ,benim yazdiklarimi okumadin sanirim      11 yil olacak ben hastayim ama ms diye bisi yok diyorum 7 yil oldu bunu anlayali ve o günden buyana ne atak nede ms sikayetleri denilen hicbisi yasamadim,igne ilac da kullanmiyorum..herkes okusun yazdiklarimi diye bosuna demiyorum...gereksiz yere kimse aci cekmesin !!!!!!
emre06
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #81 : 09 Mays 2008 - 02:32:07 »

Emre06 iyilesip iyilesmeme konusunda tam bilgiye sahip olani görmedim diyorsun ,benim yazdiklarimi okumadin sanirim      11 yil olacak ben hastayim ama ms diye bisi yok diyorum 7 yil oldu bunu anlayali ve o günden buyana ne atak nede ms sikayetleri denilen hicbisi yasamadim,igne ilac da kullanmiyorum..herkes okusun yazdiklarimi diye bosuna demiyorum...gereksiz yere kimse aci cekmesin !!!!!!

bende elimden geldiðince dikkat etmeye çalýþýyorum ve benim de durumum kötü sayýlmaz. ama ms her insan da ayný þekilde seyretmiyo bunu sende benim kadar biliyosundur bunu bu baðlamda söylemiþtim.

dipnot: bütün topiclere týklamadýðým için geniþ kapsamlý yazýný okumadým ama bu sayfaya da yazarsan yada linkini koyarsan okuyabilirim...

hayat bir gündür oda bugündür...
Fato$
Ziyareti
« Yantla #82 : 12 Mays 2008 - 20:34:42 »

Hickimse hicbirseyden korkmasin arkadaslar ...yapmaniz gereken boyun hareketlerinize cok dikkat etmek ve kimyasal maddelerden korunmak...hepsi bukadar ..Emre bu hastaligin herkeste farkli sesyretmesinin sebebi,bazilarinda az hasar var boyunda,bazilarinda cok var...ve bazilari dikkatli oluyor bunun farkina varinca digerleri farkinda olmadan devamli zarar veriyor kendine daha kötülüyor bu durumda ...
Ercan AYYILDIZ
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 181

YÜZÜNÜZ DAÝMA GÜLSÜN

« Yantla #83 : 16 Mays 2008 - 13:33:47 »

1.Ayaklarda sertleþme ve emre itaatsizlik 2.Sol gözde bulanýk görme (% 6 )3.Dengesizlik 4.Yürüyememe 5.Ayaklarda ve özellikle sol kolda aðrý 6.Biraz unutkanlýk 7.Sýk idrara çýkma 8.Konuþurken aðýzda yorgunluk 9.CÝDDÝYETSÝZCE KÜÇÜK BÝR ÞEYDE GÜLME 10.Sað kolde kontrolsüzlük ve güçsüzlük  DAHA MI:? Tam 19-20 yýlýn birikimi. Çok þükür ihtiyaçlarýmý karþýlýyorum.

Nacre
perihanbozbuga
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #84 : 21 Mays 2008 - 10:04:36 »

benim sadece bazen çift görme ve kýsmi uyuþma oluyor bacaklarýmda o kadar:) (en son ne zaman yaþadým onu bile hatýrlamýyorum o kadar çok zaman oldu)ben çok iiyim.hiçbirþeyim yok ama iðne kullanýyorum doktor tavsiyesi:)
hava76
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 9

« Yantla #85 : 22 Mays 2008 - 02:27:31 »

slm bende unutkanlýk ve kemikaðrýlarý yaþýyorum hepinize geçmiþ olsun
vademir
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 859

« Yantla #86 : 29 Mays 2008 - 15:25:21 »

bu anket benim için biraz eksik kalmýþ .
1.kol ve bacaklarda kontrol güçlüðü
2.denge
3.uyuþma ve karýncalanmalar
4.görme
5.dizlerde ve ayak parmaklarýnda aðrýlý kasýlmalar
6.barsak problemleri
7.sürekli yorgunluk hali

Hayatý ýskalama, çünkü yeniden niþan alma þansýn olmayacak...

www.ademdemir.blogcu.com
ernurted
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 14

« Yantla #87 : 14 Temmuz 2008 - 18:44:31 »

Bende ki etkileri de sað avuç içimde ve üst dudaðýmda anlamsýz uyuþmasý, bu dudak uyuþmasý ile  o anda 4-5 kelimenin 5-6 hecesine yutma diyebilirim ama 3 ay süren bu ataðým neredeyse bitmek üzere, neredeyse çok ama çok azaldý... Ýlacým da Trileptal 300mg. ... Bende katýlmasam olurmu ama deðilmi?Ney
can
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 32

« Yantla #88 : 15 Temmuz 2008 - 19:51:32 »

sað kolda uyuþma,uyku problemi,ve diyet sýrasýnda sürekli aðlama:)çok þükür baþka bi problemim yok þimdilik...
hapsetme
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1214

« Yantla #89 : 03 Austos 2008 - 23:45:48 »

Ýlk atakda sað kol ve bacaðýmda güc kaybý, vücumda iðnelenme akabinde yüz felci geçirdim... omurilik beyin sývýsý alýnca %99 Ms'sin dendi ...2004 ün son aylarýydý 2005 de ilaca baþladýk... plaklar baya fazla ve iri en irisi sað tarfta 2.5 - 3 cm çapýnda...ilk atakdan 45 gün sonra bu sefer gözlerime vurdu ... çift görme deðilde 10 - 20 mt ilerimi tam secemez oldum ... 10 gün stereoid den sonra çok þükür onuda atlatdým ... yanlýz görme alanýmda daralma olmuþ ama ben hissetmiyorum ... kimi zaman aþýrý yorgunluk ,unutkanlýk kolumdaki saati bile unutuyorum saat arýyorum  …onun dýþýnda herþey güzel gidiyo

Mslidostlar facebook
Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

28 Temmuz 2023 - 03:04:44