Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Ms'in Sizin Üzerinizdeki Etkileri..
___MS Lİ DOSTLAR PAYLAŞIM PLATFORMU
09 Ağustos 2022 - 13:21:54 *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakınları İle İletişim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardım Oyun Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: Ms'in  Sizin Üzerinizdeki Etkileri..
Görme - 126 (14.3%)
Konuşma - 54 (6.1%)
Hafıza - 85 (9.7%)
Kol veya Bacaklarda Kontrol Güçlüğü - 149 (17%)
Denge - 175 (19.9%)
Bazı bölgelerdeki anlamsız uyuşma ve karıncalanmalar - 205 (23.3%)
Mesane Problemleri - 85 (9.7%)
Toplam oy: 329

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ms'in Sizin Üzerinizdeki Etkileri..  (Okunma Sayısı 123202 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yevren
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 1

« Yanıtla #15 : 12 Mayıs 2007 - 12:53:57 »

Deveye sormuslar boynun niye egri diye oda nerem dogruki demis. Ayni hesap sayilir bendekide
cesi
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 14 Mayıs 2007 - 22:07:23 »

bütün vücudumun uyuştugunu bilirim sol ve sağ kollarımda uyuşmuştu!!!  unutkanlık ve yorgunluk kalıcı olduuuu
Fatih
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 15 Mayıs 2007 - 19:15:19 »

Bende bazen kol,bacaklarda kontrol güçlüğü,denge bozukluğu,uyuşma ve karıncalanmalar olabiliyor.Teşekkürler...
çisem
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #18 : 18 Mayıs 2007 - 17:25:56 »

Selamlar
Adıyla müsemma bu hastalık..........şikayetler bile tuhaf ve anlamsız Ney
Bir odadan diğerine dönerken koca duvarı görmemek ve ona çarpmak nasıl adlandırılabilirki
Denge kaybı oluyor zaman zaman,dikkatini vermeden baktığında çift görme,uyuşma her daim var zaten,hafızada çooook büyük bir kayıp,
aynı anda bir sağa bir sola bakamamak ,yoldan karşıya geçerken bir tarafa başımı döndürerek bakıyorum,diğer tarafa ise tamamen dönmek zorundayım

Hiçbirşey eskisi gibi değil......
drop
Kadrolu Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #19 : 23 Mayıs 2007 - 16:46:22 »

cisem bahsettiğin sorunlardan bende de mevcut. Kapıdan geçmeyi hizalamışken, bana sorarsanız kapının içinden geçecekken birden kapının yanındaki duvara çarpıyorum. Sanırım bizim evdeki kapılar canlı ve en büyük eğlenceleri ben geçecekken hareket etmek   Sokaktaysa tam karşıya bakarak yürürsem, düz yürümek yerine rotamı şaşırmaya başlıyorum:)  Yukarıda bir yere bakmak için başımı kesinlikle tam olarak kaldıramıyorum. Başımı düz bir şekilde yukarı kaldırırsam omuriliğimde kasılma, baş dönmesi ve denge kaybı oluyor.
çisem
Aktif Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #20 : 24 Mayıs 2007 - 22:55:27 »

Drop benim unuttuklarımıda sen yazmışsın
Kesinlikle başımı yukarı kaldıramıyorum ani bir denge kaybı ve göz kararması yaşıyorum bende

Hiçbirşey eskisi gibi değil......
mergul
Üye
*

Teşekkür Sayısı 2

« Yanıtla #21 : 25 Mayıs 2007 - 22:07:23 »

merhaba; benim Görme sıkıntım birden hafifte olsa br perde şeklindde oluyor, Konuşma sıkıntım yorgun olduğumda cümle kuramamak şeklinde karşılaşıyorum, Kol veya Bacaklarda Kontrol Güçlüğü şeklinde fazla sıkıntım olmasada aşırı ağrım oluyor bu bölgelerde, Denge güçlüğümü yorgunken yürüken yada gözümde kararma oluşunca karşılaşıyorum, Bazı bölgelerdeki anlamsız uyuşma ve karıncalanmalar bende de fazlasıyla oluyor; mesela şuan dudağımda fazlasıyla war 

ama her ne olursa olsun RABBİSİNE sonsuz şükür.

sevgiyle mawi kalın
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2007 - 22:09:24 Gönderen: mergul » Logged

Rabbim hepimizin içine geniş iman ve tevekkül etmemiz için sabır wersin. inşaAllah bu sıkıntılarımıza gögüs gelme güzelliğini rabbim içimize werir.

ms'le de yaşanır
Mymatik
Asil Üye

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #22 : 29 Mayıs 2007 - 19:55:19 »

kol ve bacaklarda uyuşma , yürürken zorlanma, kafamda uyuşuyo ama ben ona alıştım. delilerin kafası uyuşurmuş zate

Gönül
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 03 Haziran 2007 - 11:42:20 »

Ben 12 yıldır mesane problemi haricinde herbiriden vuruldum maalesef ve ençok göz ile kol ve bacaklardan çektim. Sekerlerim kaldi bu yüzden ama iyiki tek taraftan dokunuyor bu meret diye düşünmüşümdür hep inanın.Mesela aynı anda her iki göz yada kol/bacak olaydı ne olurduk dimi?
Hissetmeden yürümeyi ve kalem tutmayı,tek göz ile okumayı başarabiliyor insan.Yeterki azimle yılmadan ve bıkmadan amaca yol alalım.Çünkü bu yaşam birçoklarının bunları bile yapamadığı/yapamayacağı kadar güzel ve en önemlisi
BİZİM.
Sevgilerimle kalın,aydınlık tutkularınız olsun.
naserious
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #24 : 06 Haziran 2007 - 13:18:43 »

sol göz ve sağ bacakta başladı bir yıl geçti sol bacakta devam etti bir yıldır herhangi birşey yok, tabi her iki seferdede denge sorunlarım oldu

başımı yukarı kaldırınca ve kafamı sağa sola çevirdiğimde dengenin kaybolması bende de var, acaba ms atağı olabilir mi? bu şekilde atakları duymamıştım hiç, bunun haricinde başka bir sorunum yok şu sıralar
De-jA-Vu
Asil Üye

Teşekkür Sayısı 9

aDaPTe_oLaMıYoRuM

« Yanıtla #25 : 09 Haziran 2007 - 15:49:07 »

BaNa Ne BeN dE Oy KuLLaNaCaĞıM   Kahkaha 
         Sanırım ordakiler arasından seçim yapmam gerekiyor ben havaya bakarak yürümek istediğimde hafif denge kaybı oluyor . hmmm başkaa birazda mesane problemi var ama bu kadar da sık çıkılmaz ki ( atak zamanları ilaç kullanırken kolumda serumla git gel yatağa yat yatmadan tekrar git offf ya bu kadar da olmaz ama değil mi  ) ne yapalım buna da şükür ...
naserious
Üye
*

Teşekkür Sayısı 0

« Yanıtla #26 : 09 Haziran 2007 - 20:12:59 »

yok be abi o kortizonun olayı, bilirim nasıl olduğunu Kahkaha bide ben çok su içen bi insanım gerisini sen düşün işte
De-jA-Vu
Asil Üye

Teşekkür Sayısı 9

aDaPTe_oLaMıYoRuM

« Yanıtla #27 : 12 Haziran 2007 - 19:43:24 »

naserious bir anımı paylaşayım otobüsteydim ve tuvaletim geldi gideceğim yere vardım ama wc ye uzaklığı 500 metre belki de daha fazlaydı ve ben ataklardaydım yürümekte zorluk çekiyordum ee bu durumda ne yapcaz  tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar   
Under_Attack
Asil Üye

Teşekkür Sayısı 6

« Yanıtla #28 : 13 Haziran 2007 - 18:02:44 »

ikinci sıradkı yorumcu naseem ben:)))))))  bı ekleme daha yapayım ne yazıkkı. 3.atagımda dudaklarımda his kaybı olduuuu. su an gecti. kortızona dewamm. hersey insanlar için
De-jA-Vu
Asil Üye

Teşekkür Sayısı 9

aDaPTe_oLaMıYoRuM

« Yanıtla #29 : 13 Haziran 2007 - 18:57:24 »

A-plus sen naseem misin doğru mu anlamışım neyse benim bilmediğim yani atak olarak bilmediğim ikinci atağımda da dudakta his kaybı vardı. Ana şimdi hatırladım ders tercihi yapıyorduk yazı yazamıyordum bu ne kaybına giriyor bilmiyorum koordinasyon mu ? harfleri istediğim gibi yazamıyordum not:elimde uyuşma yoktu bak bu rahatsızlığımı hatırlamamıştım iyi oldu aklıma geldi   bu arada bir kaç kişi önceki De-jA-Vu da benim  Kahkaha Kahkaha
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!

08 Mayıs 2021 - 09:13:39