Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
BEN MS I YENDIM
02 Mays 2024 - 11:42:46 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 2 [3] 4   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: BEN MS I YENDIM  (Okunma Says 51330 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #30 : 15 Haziran 2007 - 18:57:08 »

Teþekkür ederim kaderimsin evt yaþama sevincim sýnýrsýzdýr ama ben iyileþmek için sabah akþam bir karpuz bile yemeye razý olduðumu anlatmak istedim Kahkaha ztn bizler bundan daha zorunu yapýyoruz günaþýrý ya da haftada 1 iðne vurunuyoruz bu bile iyileþmeyi ne kadar çok istediðimizi ortaya koyuyor hiçbirimiz teslim olmadýk ne mutlu sana ki sen yenmiþsin inþallah bizlerde baþarýrýz bunu ... Geçmiþ olsun dileklerin için tþkler kaderimsin ... Verdiðin bilgiler için de ayriyeten tþkler Kahkaha
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 91

« Yantla #31 : 17 Temmuz 2007 - 15:21:24 »

þuan iyi olmana çok sevindim KADERÝMSÝN.yalnýz kapari karpuzu inan ilk defa duydum.faydasýný gördüðünü söylüyorsun diðer arkadaþlar gibi inanmýyor deðilim inanýyorum yazdýklarýna...böyle bir rahatsýzlýk hakkýnda yanlýþ bilgi vereceðini düþünmüyorum.çünkü MS HASTALARIçok hassas olurlar.aklýma takýlan  neden doktorlar bunu gündeme getirmiyor.peki KADERÝMSÝN söylüyorum sana;biz bu bitkiyi nasýl temin edebiliriz... açýklayýcý bilgi verirsen sevinirim.............................................................. Ney Ney Ney Ney
pembe
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #32 : 17 Temmuz 2007 - 18:05:33 »

ben de denemek isterim.denize düþen yýlana sarýlýr.
 Ney
My_Dream
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« Yantla #33 : 14 Austos 2007 - 18:02:54 »

kapari ye inanmýyorum
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #34 : 18 Austos 2007 - 15:05:36 »

Kapariyi ilk defa 'MS te yan tedaviler' bölümünde gördüm saðolsun e23u link'ini göndermiþ kavanozda ayný turþuya benziyor  Kahkaha Zararsýz birþeye benziyor yani  aMa Dr a danýþmadan hiçbirþey kullanýlmamalý arkadaþlar bu zararsýz gibi görünen Kapari bile olsa ...
bonnyn
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 32

« Yantla #35 : 21 Eyll 2007 - 00:47:37 »

bu nasýl bir bitki nerde bulabiliriz beni bu konuda bilgilendirirmisiniz?

bonnyn
kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #36 : 21 Eyll 2007 - 11:24:32 »

cam kavonozlarda konserve þeklinde satýlýyor ben tesadüfen bim markette buldum migroslardada var internetten satýn almak istersen www.kapari.com

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
yasoo06
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 335

« Yantla #37 : 22 Eyll 2007 - 09:12:25 »

ben kapariyi 8 ay önce duymuþtum ve baþladým yemeðe... 6 ay sonra MR cektirdim yine aktif lezyonlar vardý yine vardý... hiç bir þeye yaramadý... belki size iyi gelir.
sailes
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 23

« Yantla #38 : 22 Eyll 2007 - 12:28:39 »

Kedi týrnaðý, hint hýyarý, it hýyarý, it kavunu, karga kavunu, yýlan kabaðý,

menginik, gevil, yumuk, bugo, bubu, kepekçiçek, beri kemeri, þeballah,

devedikeni, keper, kepere, gebre, gebere, geber otu, gavur bostaný

ilk defa duyuyorum bu bitkiyi bi deneyelim biþey kaybetmeyiz heralde ama yerel isimleri bi garip ya 

kaderimsin25
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 16

« Yantla #39 : 29 Kasm 2007 - 20:39:30 »

arkadaslar  ms li olmak  gercekten  cok  onemli  ve  bir arakadasimizin yazdigi  gibi  cokta hassaziz  evet doyru daha  dune kadar adinin ne oldugu bile  belli olmiyan bu hastalik bu gun o kadar  cok kisi tarafindan da  teleffuz  ediliyorki  ben yoruldum  diyeceksiniz ki niye  avrupanin bir cok  yerinde  ki dr larla gorustum  gitmedigim  yerde kalmadi  ve  bir cokda  konferansa katiliyorum  ve katilmaktayim  bu yuzdende siteye gelemedim  . ms  hastasi  olmiyanada msli  raporu  veriliyor  turkiyede  peki  kaciniz biliyor  250 tesit ms oldugunu  peki  hanginiz olumle burun buruna  geldi  bu  hastaliktan sanirimki  cok aziniz   ben  her seyimi kaybettim  varimi  yokumu  herseyim gitti  sadece  ben ayaktayim ya  yeterbu bana MS  LI OLMAK  COK OZELDIR  ILGI ISTER  SEFKAT ISTER  aldigimiz  ilaclar  sinir sistemimizi  de bozar ve daha neler neler  an gelir bir erkek olarak  erkekligini bile  unutursun   ben  2005 senesinde  kapari ile tanistim  bir  arkadasimin sayesine  ve  iyi de oldugumu inaniyorum  o gunden bu  yana  hic bir sekilde  atak gecirmedim  hastahaneye dusmedim sukurler olsun ki  cok iyiyim  ve bu sitede  kapari  diye  yazdiysam  ne kapariyi  ben satarim  nede cebime  1 kurus girer   sadece  bu kaderi  benimle paylasan arkadaslarima  bilinclendirmek  karar  sizindir  size  en guzel  tavsiyemde  su arkadaslar   moralinizin iyi olmasi  huzurlu  yasam bir gercekki  kapari ile  sifa bulan tek  ben degilim  vede son olmiyacagim  sifali gunler dilerim  arkadaslar
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #40 : 29 Kasm 2007 - 22:28:15 »

Sevgili arkadaþým MS li olmayan bir insanýn MS liyim diye rapor almak isteyeceðine açýkçasý çok inanmýyorum ve MS 'in kaç çeþidi olduðunu da genel olarak biliyorum.Bu arada MS her hastada çeþitli problemler yaratabilir.Çünkü merkezi sinir sistemi hastalýðý.Buna cinsel problemler de dahil.Ama bu forumda MS insana erkekliðini bile unutturuyor demenin mantýðý olduðunu düþünmüyorum.Zaten bu problemler dr ile hasta arasýnda olan mahrem konulardýr.Bu hastalýk her hastada farklý boyutlarda görülebiliyor bildiðiniz gibi.Siz kapariden þifa bulmuþsunuz.Paylaþýmýnýz için teþekkür ederim.Ýsteyen arkadaþlar zaten dr uyla konuþup gerekli deðerlendirmeyi yapacaktýr.Size çok geçmiþ olsun.Ýnþallah hiç problem yaþamazsýnýz bir daha.Saðlýkla kalýn.
nese
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 692

« Yantla #41 : 30 Kasm 2007 - 00:14:38 »

konuþ'un hazan haným
kim tutar sizi
gerçekten söylediklerinize birebir katýlýyorum..
saygýlar. Karizmatik
kaderimsin25
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 16

« Yantla #42 : 30 Kasm 2007 - 19:20:51 »

Sevgili arkadaþým MS li olmayan bir insanýn MS liyim diye rapor almak isteyeceðine açýkçasý çok inanmýyorum ve MS 'in kaç çeþidi olduðunu da genel olarak biliyorum.Bu arada MS her hastada çeþitli problemler yaratabilir.Çünkü merkezi sinir sistemi hastalýðý.Buna cinsel problemler de dahil.Ama bu forumda MS insana erkekliðini bile unutturuyor demenin mantýðý olduðunu düþünmüyorum.Zaten bu problemler dr ile hasta arasýnda olan mahrem konulardýr.Bu hastalýk her hastada farklý boyutlarda görülebiliyor bildiðiniz gibi.Siz kapariden þifa bulmuþsunuz.Paylaþýmýnýz için teþekkür ederim.Ýsteyen arkadaþlar zaten dr uyla konuþup gerekli deðerlendirmeyi yapacaktýr.Size çok geçmiþ olsun.Ýnþallah hiç problem yaþamazsýnýz bir daha.Saðlýkla kalýn.
degerli  arkadasim  benim demek istedigim  care bulamadiklari  hastalara  ms lisin  dediklerine  ben sahit oldum ve  bir kisi  intihari  bile  dusunebiliyorsa   demekki  bazi kayiplari  var  hayatta   isterseniz size msn  adresimi  vereyim  buyrun konusalim  hatta  size  ne  kadar  kotu  drumda olan  hasta  arkadaslarimizin  bu  gunki  durumlarini  beraber  inceliyelim  hepinize  saglik dolu  gunler  dilerim
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #43 : 30 Kasm 2007 - 20:09:05 »

Sevgili arkadaþým MS 'in her tipinde depresyon dolayýsýyla bunu yaratmýþ olduðu tehlikeli eðilimler (intihar v.b) görülebilir.Özellikle interferon kullanan hastalarda bu eðilim daha fazla olabilir.Yine MS in progressif (ilerleyici)þeklinde hasta daha fazla psikolojik problemler yaþayabilir.Bu durumda bir psikiyatrist ya da psikologdan yardým almak hastanýn kendisinin veya hasta yakýnlarýnýn baþvurmasý gereken yollardan birisi.Zaten MS kronik bir hastalýk ve hastalarýn psikolojik sorunlar(depresyon,anksiyete v.b)yaþamasý çok doðal.Ben de baþta bir saðlýk elemaný olmama raðmen sorunlar yaþadým ama destek almaya karar verdim ve terapiye baþladým.Þu anda kontrollerime devam ediyor ve hastalýðýmýn gerektirdiði tedaviyi dr umla birlikte onun belirlediði þekilde uygulamaya çalýþýyorum.Ha tabi ki sonranýn ne olacaðýný bilmiyorum ama elimdekilerle mutlu olmaya çalýþýyorum.Bu arada msn adresimi prensip olarak yakýnlarým ve arkadaþlarým dýþýnda kimseye vermiyorum.Ýnþallah kapariyi kullanmak isteyen arkadaþlar dr unun onayýyla tabi ki þifa bulsun.Allah hepimize þifa versin inþallah.Saðlýk ve sevgiyle kalýn.
« Son Dzenleme: 30 Kasm 2007 - 20:13:45 Gnderen: a.hazan » Logged
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #44 : 30 Kasm 2007 - 20:52:03 »

Arkadaþlar her ms hastasý biliyor ki herkesin ms i kendine özgüdür,kýyas yapýlmamalýdýr.Ms çeþitleri olduðunuda biliyoruz hepimiz. Bu kapari yi isteyen kullanýr dr una danýþýp,  bu alternatif tedaviler maddi yönüde düþünülerek kiþiye kalmýþ tercihler .Bu konuda daha uzatýlýcak birþey olduðunu sanmýyorum
Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

14 Aralk 2023 - 14:30:42