Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
BEN MS I YENDIM
02 Mays 2024 - 15:23:24 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2 3 4   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: BEN MS I YENDIM  (Okunma Says 51332 defa)
0 ye ve 2 Ziyareti konuyu incelemekte.
kaderimsin25
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 16

« : 03 Mays 2007 - 02:24:50 »

Merhaba arkadaslar  ben fransadan Mehmet 2003 senesinde ms li oldugumu ogrendim asiri derecedeki uyusmalar  ve halsizlikle baslamisti Is adami olmam  dolayisi ile   dr a gitmeyi  istemedim  ve bir gun geldiki  gozlerimi acamaz hale geldim . Iste o gun basladi  benim ms li gececek olan seruvenim . Bu derdi cekenler iyi bilir  ve  ben 1 sene icerisinde 9 kriz gecirdim  14 leke  beynimde  7 lekede  omur ilikte belirdi bu gecen 1 sene icerisinde . Artik  tekerlekli sandalyede geziyor  genel ihtiyaclarimi da  yardim almadan yapamiyordum  ardindan gozlerim her seyi cift gormeye basladi ve verilen asiri kortizon  sebebinden  diabetim yukseldi  ve hatirlayamadigim 2 ay  hafiza  kaybi .Yani kisacasi ben bitmistim 2004 24 agustos is yerlerimi kapatmak  zorunda kaldim ve ardindan gelen iflas anliyacaginiz tam bir kabus.Denemedigim tedavi kalmadi en sonunda avonex tedavisini uyguladim ve 7 hafta sonun da  oda  yan etki yapti ve vicudum bir balon seklini aldi . Arastirmadigim ne ulke nede  dr kaldi  ve Turkiyeye geldim Egeliyim  ve Denizlide bir arkadasin tavsiyesi ile  kapari karpuzu ve  kapari tomurcugunu  yedim  Allahinda iziyle ben kisa bir sure sonra kaslarimin gevsedigini hissetim ki yurumeye bile  baslidim fazlada uzatmiyayim  ben bu bitkiyi  hala kullaniyorum  ve kapari hakkinda ki  sitelerde bunu da yayinlamalari icin rica ettim  ve acik numarami  verdim  2007 ve ben bu gun normal olarak  yasiyorum  geziyor   araba kullaniyorum ve lekelerimde kayboluyor  buaradada  ms icin hic bir ilac da kullanmiyorum bir cok arkadasimizda beni ariyor ve onlara tavsiyede ediyorum  ve faydasinida goruyorlar  benim icin en buyuk mutluluk bu  .Akillara gelen  soru ben ne kapariyi yapan asci muratla ortagim nede ben satiyorum  hic bir sekilde maddi  kazancim yoktur  sadece bilgi olmasi icin yaziyorum  ve bu arada  eger isteyen olursa 2003 den bu yana olan  dr  raporlarimi ve emar raporlarimi yollaya bilirim cunki icinizde bir suphe olusmamasi  nedeniyle 
hayat dolu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 1143

« Yantla #1 : 03 Mays 2007 - 10:08:32 »

ilk olarak grubumuza katýldýðýn için teþekkürler ama seninkisi doðal yollardan þifa bulmak. burda hepimiz ms hastasýyýz. hepimiz küçük 1umut için canýmýzý bile gözümüzü kýrpmadan veririz. tabiki umut karpuz kavundan gelecek 1ümit deðil, güvendiðimiz drlardan gelecek 1ümitse... bilmem anlatabiliyor muyum? bana kalýrsaböylesi saçma sapan þeylerle biz ms hastalarýnýn kafalarýný bulandýrmayýn.þahsen ben týbba güveniyorum ve onun açtýðý yolda ilerlemek istiyorum. artý parantez MS kanser gibi yenilecek 1hastalýk deðildir tam tersi kroniktir. tamam plak ve lezyonlarýnýz kaybolmuþ olabilir kabul ama o 1gün 1þekilde yine piyasaya çýkacaktýr. üzgünüm ama bu hayatýn daha doðrusu msin gerçekleri. alýþsanýz  iyi olur!!!

ÝÞLER AYNA ÇAL ÇAL OYNA!!!!!!!!!!! ; ) UNUTMAYIN ACILAR PAYLAÞTIKÇA AZALIR.........
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #2 : 03 Mays 2007 - 11:00:21 »

Bencede bole tedavýler týbbýn yanýnda alternatýf olarak eger hastanýn ýnancý varsa psýkolojýk olarak kullanýlmalý, buda ms te ký dýger durumlar gýbý kiþiden kiþiye deðiþicektýr. nasýl býr hasta yoga yla iyileþtiðini dusunuyosa sýzdede bu kapari..
  Ki ben ýlac kullanýlýrken bu alternatýf tedavýler acaba ýlaclarýn etkýsýný azaltýrmý dýye býle düþünürüm ki bunu savunan cok hekim var.Karþýmýzdakide sýradan bir hastalýk deðil MS...  Ama tabiki denemek isteyenler kullanabilir ..
« Son Dzenleme: 03 Mays 2007 - 11:42:24 Gnderen: oslem » Logged
kaderimsin25
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #3 : 03 Mays 2007 - 13:29:56 »

arkadaslar  ben size  gidin de benim gibiyapin demiyorum sedece yol  gosteriyorum cunki ms li olmak cok ozeldir  vebunun la savasmak gerekir  ben tabiki tibba guveniyorum    ama ilac kullanmiyorum  ve kullanmakta istemiyorum  arkadaslar  hanginiz 1 sene boyunce hastahaneden cikmadan yasadi  bilmiyorum ama bir nevi bir arastirma hastahanesinde kobay oldum ms ile ilgili  her seyi kullandim kapari dedimiz bitki  bana  cok sey kazandirdi (kavun veya  karpuz degil) ve yan etkisi bile olmadan  Allah  herkese sifa  versin diyorum CIKMAZ SOKAKTA DEGIL  SADECE  ENGELLI BIR YOLDA  YURUYORUZ derdi  veren  dermanini da beraber  verir  ve lutfen  bu konuyu sacma sapan  goren arkadasimada  arastir derim ben bunu bu gun denemedim aradan zamanin  gecmesini  bekledim ki kimselere zarari dokunmasin  ve fransadaki dr uma bahsettim o bile  bunu universitede arastirma altina alirken ve iyi olmama mucize derken sizde olumsuz bakmayin derim
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #4 : 03 Mays 2007 - 13:32:45 »

Yooo ben olumsuz bakmýyorum arastýrýlýp denenebilir ne sakýncasý olabýlýr ký aksýne faydalý olucaksa ne mutlu býzlere
hayat dolu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

« Yantla #5 : 03 Mays 2007 - 13:45:41 »

özlemcim laf sana deðil bana geldi! sen üstüne alýnma.....

ÝÞLER AYNA ÇAL ÇAL OYNA!!!!!!!!!!! ; ) UNUTMAYIN ACILAR PAYLAÞTIKÇA AZALIR.........
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

Mesaj Says: 3040

« Yantla #6 : 03 Mays 2007 - 13:50:45 »

bu arada bu kapari denen seyin fiyatý çok yüksek sanýrm baktým da...

küçükkeN bi yeRim acýyýNca ÖpimDe GeçsiN DerDinya, kaLbiM aCýYo Anne haDi öpTe geçsiN...
kaderimsin25
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 03 Mays 2007 - 13:53:41 »

Arkadasim  kimselere laf atmiyorum boyle bir luksumde yok sadece  kesinlikle  en uygun zamani  bekledim bunlari yazabilmek icin   bu hastalik  ugruna  is yerlerimi  arabalarimi evimi kaybettim cok aciz kaldim ve arastirdim ilk onceleri banada ters  geldi   ama  kaybetmedigim  bir yasama sevinci ile  basardim  Tipta   bir kelime var  caresi olmayan hastalik  degil  tedavisi bulunamayan hastalik  var  
hayat dolu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

« Yantla #8 : 03 Mays 2007 - 13:57:40 »

sana 1þey benim gibi yasaklý kelimelar böyle þeyleri duyunca kafayý sýyýrýr iþte!!!!!!! illede onu kullanayým diye!!! neyse yaaaa önemli deðil...

mergul
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 38

« Yantla #9 : 03 Mays 2007 - 14:03:07 »

hayriyecim; kendine böyle bir tanýmlama yapman beni sinir ediyor  ; ilk konuþmamýzda bunun hesabýný soracaðým 

evet bazý kiþiler ne olduðunu bilmeden sadece merak yada sadece kýsa yoldan kurtulmak isteði olan insanlar bu tür þeyleri kullandýðýnda bazýlarý üzerinde olumsuz etkide olabilir. rabbim hepimize derin iman ve dayanma gücü wersin.

Rabbim hepimizin içine geniþ iman ve tevekkül etmemiz için sabýr wersin. inþaAllah bu sýkýntýlarýmýza gögüs gelme güzelliðini rabbim içimize werir.

ms'le de yaþanýr
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

« Yantla #10 : 03 Mays 2007 - 14:05:28 »

ben kullanmak istiyorum ne kaybederim ki:)

küçükkeN bi yeRim acýyýNca ÖpimDe GeçsiN DerDinya, kaLbiM aCýYo Anne haDi öpTe geçsiN...
kaderimsin25
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 03 Mays 2007 - 14:06:55 »

kardesim  kafayi siyiracak bisey yok bunu  kullanmak  ve ya kullanmamak senin elinde  ben size desemki 2 senedir hic bir sekilde kriz gecirmedim  gerci bu sizede  komik  gelecek ama  olsun  ben  sadece paylasmak istedim
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #12 : 03 Mays 2007 - 14:09:28 »

hayýr kaderýmsýn neden komýk gelsýn ký . ne guzel ýnsallah hýc gecýrmezsýn , ben emýnýmký denemek ýsteyenler olucak
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

« Yantla #13 : 03 Mays 2007 - 14:10:59 »

evt mesela ben

mergul
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 38

« Yantla #14 : 03 Mays 2007 - 14:13:13 »

kide inþaAllah kullananlarda memnun kalýr sonuçta Rabbimin yeryüzüne koyduðu herþeyde bir þifa war;
bencede birþey kaybetmezsin inþ çaðla.

rabbim hepimize yardým etsin (banada  )

Rabbim hepimizin içine geniþ iman ve tevekkül etmemiz için sabýr wersin. inþaAllah bu sýkýntýlarýmýza gögüs gelme güzelliðini rabbim içimize werir.

ms'le de yaþanýr
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

08 Haziran 2022 - 13:02:30