Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
NASIL BÝRÝSÝNÝZ
07 Mays 2024 - 13:20:55 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: NASIL BÝRÝSÝNÝZ  (Okunma Says 15429 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
ilhan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 800

demir tava geldi kömür akýl baþa geldi ömür bitti

« : 24 Nisan 2007 - 10:35:39 »

Merhaba arkadaþlarým sizlerden önemle yazmanýzý rica edeceðim bu konuya malum biz ms liler deðiþik kiþileriz çeþitli düþünce ve takýntýlarý olan yerine göre duygusal sevecn ama en ufak durumda sinirlenenleriz.
Mesela ben duygusal takýntýlý yada sahiplenenim çabuk sinilenirim en hassas yönüm sevgidir sevene sevenlere dayanamam bence nedeni akýl olmam ama aþký yaþayamamamdýr.Bunun gibi kiþiliðinizi açýklarmýsýnýz bunu yazarken sizden ayný zamanda içinizde olaný aktardýðýnýz bir grup terapisi olarak deðerlendirmenizi rica ediyorum:)sevgiyle
carpediem
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 65

« Yantla #1 : 24 Nisan 2007 - 11:28:31 »

BEN BÝRAZ GEL GÝT AKILLIYIM
BAZEN DÜNYA YIKILMIÞDA ALTINDA KALMIÞIM GÝBÝ HÝSSEDÝYORUM,BAZENDE HERÞEYÝ UMURSAMAZ BÝR HAL ÝÇÝNDE OLUYORUM.GENELLÝKLE YAÞ GÖZÜMÜN UCUNDADIR...ÝNANIN REKLAMLARDA BÝLE AÐLIYORUM.GECE UYKUMDAN UYANIP YADA UYUMADAN ÖNCE AKLIMA ANNEME,BABAMA BÝÞEY OLURSA DÝYE BÝR DÜÞÜNCE OTURUYOR BAÞLIYORUM AÐLAMAYA.ZATEN DUYGUSALDIM BU HASTALIK BENÝ ÝYÝCE BETER YAPTI.GERGÝN BÝR ORTAMDAYSAM  DÝREKT KALP ÇARPINTIM BAÞLIYOR,TER BOÞANIYOR,ELLERÝM BUZ GÝBÝ OLUYOR.BUNUN ÜSTESÝNDEN NASIL GELEBÝLECEÐÝMÝDE BÝLMÝYORUM.ÇÜNKÜ BÖYLE ORTAMLARDAN UZAK DURMAYA ÇALIÞSANIZDA HERZAMAN OLMUYOR. 

ÇOCUKLAR ÝNANIN,ÝNANIN ÇOCUKLAR.
                 GÜZEL GÜNLER GÖRECEÐÝZ,
                              GÜNEÞLÝ GÜNLER !!!...
@rzu
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 450

yaþadýðýn her gün özel bir fýrsattýr

« Yantla #2 : 24 Nisan 2007 - 12:59:55 »

Ben inanýlmaz takýntýlý bir insaným yani eðer bir insan bir hata yaptýysa ve benim caným acýttýysa onu asla unutmam ve onu asla görmeye,konuþmaya tahamül edemem.Ne yazikki çevremde böyle insanlar ve bunlar yakýným olan insanlar (3 kiþi ) onlardan nefret ediyorum.

yaþadýðýn hergün için yaradana þükret
betül
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 21

« Yantla #3 : 24 Nisan 2007 - 14:38:31 »

Ben de çok fazla takýntýlý ve herþeyi içine atan biriyimdir. En ufak þeyi kafama takýp günlerce dertlenirim. Biri beni üzdüðü ya da kýzdýrdýðý zaman kendi kendimi yerim ama asla karþýmdakine söyleyemem. Kesin benim de bir suçum vardýr diye düþünürüm ama karþýmdakine kin de tutamam, hemen unuturum. Geçmiþteki küçüklü büyüklü hatalarýmý ise asla unutamam. Sürekli tekrar hatýrlayýp piþman olurum. Hatta bu takýntýlar ve piþmanlýklar beni o kadar rahatsýz etti ki sonunda doktor bana cipram verdi. Zaten hemen sonra da ms olduðum ortaya çýktý. Cipram biraz iyi gelmiþti. Eskisi kadar herþeyi takmýyordum. Ama geçen ay geçirdiðim son ataðýmla beraber daha da beter oldum. Doktor dozu günde 2'ye çýkardý. Þimdi daha iyiyim ama cipram marifetiyle tabii.
lora
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #4 : 24 Nisan 2007 - 14:48:23 »

evet bende normalde çok takýntýlý herþeyi kafaya takan biriyim buyüzden çok zorluk çekiyorum þu anda depresyon ilacý kullanýyorum iyi geldi ben bile bu halime þaþýrdým
zakkum
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 33

« Yantla #5 : 24 Nisan 2007 - 18:38:51 »

selam.Ben mesajlarýnýzý okuyorum ama bugün ilk defa yazmaya karar verdim. Hastalýðýmý öðreneli 7 yýl oldu. Ýlaç kullanmýyorum. Zaman zaman denge bozukluklarým oluyor. Doktorum rahat olmamý söyledi hatta unutmamý.Çünkü þimdiye kadar büyük bir atak yaþamadým. Dengem bozulduðunda nootropil kullanýyorum birde betaserc. Ben hastalanmadan önce çok büyük üzüntüler yaþadým. Doktorumda hastalanmamý bu üzüntülerin neden olabileceðini söylüyor. Kimi zaman yüzümde uyuþmalar oluyor. Ben rahatsýzlýðýmdan önce çok takýntýlý biraz fazla inceleyen biriydim. ama hastalandýktan ve yaþadýðým diðer acýlardan sonra kendimi deðiþtirmeye baþladým.açýkçasý herkes artýk beni üzemiyor. yaþama daha pozitif bakabiliyorum.Yaþamýn ne kadar kýsa olduðunu anladým. Doktorumun dediði gibi yapýyorum vücudumun her tepkisini atak diye algýlamýyorum. Doktorum 3 gün bekle diyor geçmezse bana gel. Ben düzenli hasta olayým olmayayým enaz yýlda 2 kere doktoruma gidiyorum.Ona çok güveniyorum beni "benim en iyi hastam diye karþýlamasý" hoþuma gidiyor.Birde ben hastalýðýmý herkese söylemiyorum çünkü o bazý kendini bilmezlerin acýyan bakýþlarýna dayanamam. Sevdiklerim biliyor ve ben üzülüp hastalanmayayým diye ellerinden geleni yapýyorlar.Ben bu konuda çok þanþlý görüyorum kendimi.Birde ben kendimi mesleðimden dolayý þanslý görüyorum .Öðretmenim ben ve çocuklarýmýn yanýnda hastalýðýmýda unutuyorum. Onlar gibi bakmayý öðreniyorum dünyaya. Sevgiyle kalýn
hayat güzel
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 87

« Yantla #6 : 24 Nisan 2007 - 19:12:54 »

yazýlarýnýzý okudum da hemen hemen birbirimize benziyoruz  ama ben kolay kolay takmam birþeyi  herkesin ne dedigi umrumda deyil der geçerim ve hayatýmý en iyi þekilde yaþamaya bakarým bir defasýnda  ayagýmda uyuþma oldugu zaman anladým ben gene atak geçirecegim gene dedim  o sýrada ramazan bayramýna 3 gün vardý ve ya ataksa bu ben bayramda hastanede olursam kýzlarým bayramý annesiz geçirecekler diye ve annem benim için bu bayramý gözyaþýylakutlayacak  deyip kendim baya bi üzüldüm ve baþladým aglamaya inanýnki benim ayagýmdaki uyuþukluluk 2 günde hastaneye gitmeme sebep oldu ve dr rum sen neye üzüldün bu kadar  atak geçiriyorsun deyip beni hastaneye yatýrdý anlayacagýnýz ben kendi kendime atagýmý tetikledim düþündügüm þeylere kendim davetye çýkardým  ama þunu iyi anladýmki üzülerek deyil her þeye boþ vererek hayatý en iyi þekilde yaþamasýný ögrendim þimdi o kadar moralim iyiki kendimi ms hastasý gibi görmüyorum ve hergün makyajýmý yapýp giyinip geziyorum  bu benim moralimin yüksek olmasýna annemin sevincine diyecek yok  ama bir sorun var benim açýmdan deyil eþimin açýsýndan bazen olur olmaz þeylere sinir oluyorum  eþimde kýzlarýma diyorki annenizin gene hey hey leri üzerinde annenize sakýn deymeyin  yoksa bizi fena yapar   ama iki dakika sonra bende biþey kalmýyor bende diyorum beni mazur görün deyip gönüllerini alýyorum ama hayat çok güzel ve ben hayata 4 elle sarýlýyorum eþimin çocuklarýmýn annemin ablamýn sevgileriyle onlarý  hasta olupta üzmemek için moralimi hep yüksek tutuyorum
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #7 : 24 Nisan 2007 - 23:24:18 »

Ben yaþamýmý ms ten önce ve ms ten sonra olmak üzere ikiye ayýrýyorum.MS bana son 4 senede o kadar çok þey öðretti ki.Ben okuldan mezun olduktan sonra hemen çalýþmaya baþladým.Ýþ ile ev arasýnda,ailem ile kendim arasýnda o kadar çok þey yaþadým ki.Çok idealisttim.Mükemmeliyetçi bir yapýya sahiptim.Herþeyi yaparým diyordum ve herkese elimden geldiðince yardým etmeye uðraþýyordum.Henüz çok gençtim ve insanlarýn kötü yönlerini görmüyordum.Ama bu yönüm bazý insanlar tarafýndan kötüye kullanýlmýþ.Hastalanncaya kadar o kadar çok þeyin üstesinden gelmiþim ki  bunu þimdi daha iyi anlýyorum.Geriye dönüp baktýðýmda ailem,sevdiðim insanlar,dostlarým için yaptýklarýmdan asla piþman deðilim.Ama arkadaþlar kendim için birþey yapmamýþým.Maddi manevi kayýplar yaþadým.En zoruda hastalýðýmýn 1.yýlýnda babamý kaybetmem oldu.Babamý kaybettikten sonra hayatta herþeyin kontrol edilemiyeceðini,benim de bir sýnýrým olduðunu çok acý da olsa öðrendim.Artýk herþey ile karþýlaþmaya hazýrým.Artýk eski ben deðilim.Hastalandýktan sonra artýk kendim için de birþeyler yapmaya baþladým.Bir deðiþim süreci yaþadým.Bu deðiþim hala devam ediyor.Eskiden daha sabýrlýydým.Þimdi daha kolay kýzýyorum.Ýnsanlara daha kolay hayýr diyebiliyorum.Özellikle ailem eski beni arýyor.Arkadaþlarým yeni halimden memnun.Ama nedense benim ailem beni hasta olarak kabul etmekte zorlanýyor.Ama ben pes etmedim.Artýk sýnýrlarým belirli ve yeni halimden memnunum.iþte benim içtenlikle size yazdýðým gerçek duygularým ve kiþiliðim.Sevgi ve saðlýkla kalýn.
cesi
Ziyareti
« Yantla #8 : 01 Mays 2007 - 19:31:30 »

herþeyi kafasýna takan, mükemmelliyetçi ve aþýrý düzenli, proglamlý birisiydim kurtulmaya çalýþýyorum yardým edin bana arkadaþlarrr
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #9 : 01 Mays 2007 - 22:38:04 »

Sevgili cesi yazdýklarýmý okumadýn mý?Asla herþeyi kontrol edemezsin.Bazý þeyler sen ne kadar kontrol altýnda tutmaya çalýþsan da oluyor. MS bana bunu öðretti.Aksi halde zarar gören yine bizler oluyoruz.Kimse mükemmel deðil biz de deðiliz.Bundan sonra ne seni mutlu ediyorsa onu yapmaya çalýþ.Mükemmeli arama.Ýçinden nasýl geliyorsa öyle yap.Ýnsanlarýn seni mutsuz etmelerine izin verme.Sýnýrlarýný belirle.Sevgi ve saðlýkla kal
civiler38
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 4

Mesaj Says: 1068

« Yantla #10 : 01 Mays 2007 - 23:48:40 »

10 yýl öncesine kadar bende kafama çok þey takýodum.Birde üstüne ms olunca olayý abarttým.
Anladým ki hayat kafaya takmaya deðmez iþte 6 yýldýr da hiç biþi takmýyorum.Takmama olayýný da
abarttým ama hadi hayýrlýsý...

GOD WÝLL BE JUSTÝCE...
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #11 : 03 Mays 2007 - 21:09:12 »

bende msli olmadan önce haddinden fazla herþeyi düþür ve kafama takardým.ama þimdi gecmiþe baktýðýmda niye ki üzülmüþüm kafama takmýþým diyorum.ben þimdi kendimi allah ve efendimin aþkýnda buldum.rabbim hepinizin yar ve yardýmcýsý olsun.
 dualarda buluþmak ümidi ile msli dostlarým.
« Son Dzenleme: 20 Mays 2007 - 18:37:07 Gnderen: ceren » Logged
ada
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 19

« Yantla #12 : 04 Mays 2007 - 13:21:59 »

msten önce çok neþeli,hayata baðlýydým hala da öyleyim.çünkü hayat ertelenmiyo hayat, her þeye raðmen yaþamaya deðer arkadaþlar...

Bugün Geri K@l@n Hayatýmýn Ýlk Günü
çisem
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 204

« Yantla #13 : 17 Mays 2007 - 19:29:56 »

Selamlar
Ben kendimi nasýl anlatayým bilmiyorum,çok ciddi anlamda olmasada simetri hastasý,ayrýntýlara takýlan,aþýrý duygusal,herkesin sorunlarýyla onlar kadar üzülen,sürekli yaþadýklarýnýn muhasebesini yapan ama asabi olmadýðý zamanlarda çok neþeli birisiyim.
Kendimle ilgili yazdýklarýmý okudumda çok gýcýk birisiymiþim
Saðlýcakla ve mutlu kalýn

Hiçbirþey eskisi gibi deðil......
Fatih
Ziyareti
« Yantla #14 : 17 Mays 2007 - 19:37:02 »

Duygusal biriyim...
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

10 Mays 2021 - 23:44:54