Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

GÝNKGO BÝLOBAN
15 Mays 2024 - 23:39:24 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: GÝNKGO BÝLOBAN  (Okunma Says 14473 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
muhammet kaya
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 360

NE OLCAK BAKALIM

« : 06 Nisan 2008 - 18:52:27 »

Ana Sayfa
Baharat Dünyasý
Bitki Sözlüðü
Dengeli Beslenme
Þifalý Bitkiler
Doðal Ürünler
Siteiçi Arama
Öneri ve Istekler
Fiyat Listesi-Sipariþ
Üye Giriþi
Bize Ulaþýn
  Ginkgo Biloba (Japon Eriði); devamlý dikkat gerektiren veya yoðun ve stresli iþlerde  çalýþanlarýn; dikkat, enerji ve performansýný arttýrmak için önerilmektedir. Stresten veya yoðun iþ temposundan kaynaklanan unutkanlýk sorunu olanlar için doðal bir çözümdür. Hafýza ve konsantrasyonu güçlendirirken ayný zamanda enerji takviyesi de saðlar. Ginkgo Biloba, dünyada yaþayan en eski aðaçlardan birisidir. Yapraklarýnýn beyine olan faydalarý, öksürüðü ve astým semptomlarýný azaltmasý ve filaria cinsi kýl kurdunun vücuttan atýlmasý gibi etkileri yüzünden, geleneksel Çin ve Japon ilaçlarýnda yüzyýllardýr kullanýlmaktadýr. Yapýlan araþtýrmalar; Ginkgo Biloba' nýn hücre zarý yapýsýný kararlý hale getirmesi ve serbest radikallerin temizlenmesini (Antioksidan Etki)  hýzlandýrmasýnýn yanýsýra, Sodyum (Na+), Potasyum (K+) ve ATP enzimlerini aktive ettiðini göstermiþtir. Japon Eriði, dolaþýmý, özellikle beyne giden kan dolaþýmýný artýrýr. Beyin hücreleri, vücuttaki diðer hücrelere nazaran zarlarýnda en yüksek oranda doymamýþ yað asitleri içeren hücrelerdir. Düþük oksijen seviyesine karþý çok hassastýrlar. Beynin diðer dokulara göre enerji rezervleri daha azdýr, buna karþýn fonksiyonlarý ve düzenli çalýþmasý için büyük enerjiye ihtiyaç duyar. Bu da sabit glikoz ve oksijen ihtiyacýnýn saðlanmasýyla karþýlanýr. beyindeki kan dolaþýmýnýn azalmasý, zar  fonksiyonlarýna ve enerji üretimine zarar verir. Sonuçta hücre ölümleri gerçekleþir. Beyinde iskemi ve hipoksi' nin (Dokularda ) deneysel modellerinde, Japon Eriðinin dikkate deðer þekilde metabolizma ve nöronlar (sinir hücreleri) ile ilgili düzensizlikleri önlediði görülmüþtür. Japon Eriði, bu olumlu (pozitif) sonuçlarý, oksijen kullanýmýný ve hücreler tarafýndan glukoz alýmýný ve mitokondri' ye (Hücrenin enerji santralý) ait solunumu arttýrarak saðlar. Japon Eriði ayrýca, beyindeki ödemlerin azaltýlmasýna, beyin zarýna ait dinamiklerin geliþtirilmesine yardýmcýdýr.

Ginkgo Biloba; hem beyne hem de vücudun uç noktalarýna (penis-erkek cinsel  organý dahil) kan akýþýný arttýrýr. Artan kan akýþý pelvik  bölgeyi sert bir ereksiyon (erkek cinsel organýnýn sertleþmesi) için gerekli olan oksijen ve nitrous oxide bakýmýndan zenginleþtirir. Ginkgo Biloba, ayný zamanda etkili bir kan dolaþýmý için kan damarlarýnýn esnekliðinin de düzenlenmesine yardýmcý olur. Bu bitki (aðaç) yüzyýllardýr yan etkisiz bir þekilde seksüel (cinsel) uyarýcý (Afrodizyak) olarak da kullanýlmaktadýr. Japon Eriði, arter ve diðer kan damarlarýna ait sistem üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Damar felci ve damar spazmý durumlarýnda gevþetici etkisi olabilir. Bu nedenlerle Japon Eriði iyi bir kalp dostutur da. Birçok ihtiyarlýk vakasýnda, özellikle Alzheimer hastalýðýnda büyük fayda gösterebilir. Alzheimer hastalýðýnýn ilk safhalarýnda, Japon Eriði, zihinsel gerilemeyi geciktirerek hastalarýn normal hayatlarýna devam etmelerini kolaylaþtýrmaktadýr. Son zamanlarda yapýlan bir araþtýrmaya göre (Referans4-5: Clinical and Experimental Dermatology 2003;28:285-7) günde 120 mg standardize edilmiþ Ginkgo Biloba alýmý 6 aylýk bir süre içerisinde vitiligonun (ala) ilerlemesini, kullanan kiþilerin % 80' i oranýnda durdurabilmekte, % 40' ý oranýnda ise yeniden pigment oluþumunu baþlatabilmektedir. Vitiligo için ayrýca bakýnýz: L-Fenilalanin

Faydalarý ve Kullaným Alanlarý:

Vitiligonun (ala) durdurulmasýna ve yeniden pigment oluþumuna yardýmcý olabilir.

Troid bezinin düzenli çalýþmasýna katkýda bulunur (özellikle hipertroid durumunda).

Zihni açar, yorgunluk ve stresi azaltýr.

Beynin beslenmesine yardýmcý olur ve hafýzayý güçlendirir.

Öðrenme yeteneðini arttýrýr, aktif ve zinde bir vücut oluþmasýna yardým eder.

Ýktidarsýzlýk ve sertleþme problemlerinde faydalýdýr.

Baðýþýklýk sistemini güçlendirir.

Grip ve soðuk algýnlýðýna karþý koruyucudur.

Metabolizmayý hýzlandýrabilir ve sindirime yardýmcý olur.

Sinerjetik etki ile vücut dayanýklýlýðýný arttýrýr, enerji verir, yorgunluðu azaltýr.

Vücüdun enerji muhafaza etmesine yardýmcý olur, nükleik asit ve protein sentezini hýzlandýrýr.

Kan þekerininin dengelenmesine yardýmcý olur.

Çiçeklerin tozlanma zamanýnda allerjik reaksiyonlarýn önlenmesinde faydalýdýr. Anti-allerjik özelliði vardýr.

Zihinsel dayanýklýlýðý arttýrýr.

Serbest radikallerin hücre tahribatýný azaltýr. (Doðal antioksidan)

Kan yapýcýdýr. Soðuk el ve ayaklarda faydalý olabilir.

Yaþlýlarda,bunama belirtilerini azaltabilir. Alzheimer hastalýðýnda yardýmcýdýr.

Kulak çýnlamasýný önlemede faydalý olabilir.

Ürün Ýçeriði:

Ginkgo Biloba Yaprak Ekstresi; (%24 Ginkgo flavone glycosides ve %6 Terpene Lactones ( Bilobalide) içerir.): 60 mg

Uyarý: Anti-koagulant (kan inceltici) veya MAO inhibitör ilaç alanlarýn bu ürünü kullanmamalarý tavsiye edilir.

VE 6/4 2008 TAHRÝ  PAZAR SITAR  GAZATESÝ  PAZAR EKÝNDE   
PROF DR ERDEM YESÝLADA NIN  YORUMU VAR 

Sen benim icin bir nefes,
sen benim icin bir umut ,
Istanbul benim icin bir cennet,
Istanbul benim icin bir sen
ve sen o cennetin icinde bulunan lanetli bir hazine...
muhammet kaya
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

NE OLCAK BAKALIM

« Yantla #1 : 07 Nisan 2008 - 22:52:03 »

arkadaslar  ben  çayýný  aldým  va e  tüketiyom   aynen ýhlamur  gibi  hafýzaya  da  iigeliyor  mus?

muhammet kaya
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

NE OLCAK BAKALIM

« Yantla #2 : 05 Haziran 2008 - 21:47:15 »

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mabet_a%C4%9Fac%C4%B1

canan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4377

« Yantla #3 : 06 Haziran 2008 - 17:24:48 »

ya denemekte bir zarar görmüyorum,baþ dönmesini engelleyip hafýzayý kuvvetlendiriyomuþ,
her yerde varmý bu çay..?

Ne cübbe giyerim ne külahým var,insanlýk kisvesi kýyafetimdir; ibadet sayarým dosta hizmeti,bu da göze çarpan kabahatimdir...
muhammet kaya
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

NE OLCAK BAKALIM

« Yantla #4 : 08 Haziran 2008 - 19:41:33 »

tabiki 
kullan mak senin  elin de  sen bilirsin 

sineeem
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 810

« Yantla #5 : 08 Haziran 2008 - 19:51:29 »

nasýl kullanýlýyo benim yaþýma da gider mi

Umutluyum! Ýsterseniz bakýn gözlerime, ýþýl ýþýl..
seheryelii
Ziyareti
« Yantla #6 : 11 Mays 2009 - 18:04:01 »

mrb.bu çayý nerden bulucaz :)bende kullanmak istiyorum...heryerde satýlýyomu?
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #7 : 11 Mays 2009 - 18:33:20 »

seheryeli bu baþlýðý nerden buldun çook eskilere gitmiþsin ama ben de yeni görüyorum bunu kullansak mý acaba aktarlara sormak lazým yoksa da getirirler ...
hapsetme
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1214

« Yantla #8 : 12 Mays 2009 - 21:12:05 »

eczanelerde bulabilirsiniz yada GNC maðzalarýndan...

http://www.gnc.com.tr/web/
http://www.gnc.com.tr/index.php?Page=Arama

Mslidostlar facebook
seymenaga1905
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 339

« Yantla #9 : 21 Ekim 2010 - 11:26:05 »

aloe vera ürünüdür

Yaþam, öylesine çok katmanlý bir yapýya sahip ki; ayný anda yaþanan sayýsýz duygu, düþünce, davranýþ iç içe, yan yana: Acý ile tatlý, sevgi ile nefret, savaþ ile barýþ, iyi ile kötü, güzel ile çirkin...
neco54
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 52

« Yantla #10 : 01 Kasm 2010 - 22:46:46 »

TEBOKAN-FORT ÝSÝMLÝ ÝLACTA VARDI ZANNEDERSEM!!AKSEL HOCA 97 YILINDA VERMÝÞTÝ 5-6 SENE KULLANDIM.ARTIK SGK ÝLACI VERMÝYOR. 
esrakucuk
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #11 : 08 Kasm 2010 - 14:48:30 »

Gerçekten kesin bir iyiliði var mý arkadaþým bu ginkgo bloban'ýn varsa çok iyi
antistress
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #12 : 09 Kasm 2010 - 02:16:22 »

ben baþka bir markanýnkini kullanýyorum ve çok memlunum... yorgunluk hissi gerçekten azaldý.
neco54
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 52

« Yantla #13 : 09 Kasm 2010 - 16:18:12 »

Sn.antistress ilac ismini yazarmýsýn  ve sgk karsýlýyormu bilgimiz olsun teþekkürler.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

27 Nisan 2024 - 07:03:22