Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Oral kortizon
15 Mays 2024 - 20:19:56 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Oral kortizon  (Okunma Says 4452 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
alper35
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 11

« : 17 Ekim 2014 - 10:24:07 »

Suan atak geçirdiðimi düþünüyorum. Çift görme ve sag tarafýmda kýsmi uyusmalarim var. Daha once birçok kez steroid serum tedavisi aldim. Fakat aktif calýþma hayatým nedeniyle is yerinden izin alamicam. Oral kortizon tedavisi varmidir. Varsa etkili olurmu. Yardýmlarýnýzý bekliyorum. Þimdiden cok teþekkürler
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 17 Ekim 2014 - 13:12:54 »

Oral kortýzon tedavýsýnýn dozu cok dusuk oldugu ýcýn atak tedavýsýnde kullanýlmýyor.Doktorunuzla býr sekýlde ýletýsým kurup gýdebýlecegýnýz sekýlde tedavýnýzý olmanýzý önerýrým
bugra26
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 33

Hayata asla karamsar bakma

« Yantla #2 : 17 Ekim 2014 - 22:56:54 »

oral alýnan kortizon haplarý 40 mg civarýnda serumla alýnanlar ise 1000 mg'lýk (duruma göre Dr'un kararýdýr) civarýnda olur.
Kortizon serumlarýný sabahýn erken saatlerinde alýnmasýnýn daha uygun olduðu biliniyor. Çalýþýyorsanýz bile sabahlarý 1 saat daha erken kalkarak acilde serum alabilirsiniz. Serumun verilmesi 1-1,5 saati geçmemektedir.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

09 Nisan 2021 - 21:08:41