Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
ms 'te bir yenilik var
04 Mays 2024 - 02:13:37 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2 3   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: ms 'te bir yenilik var  (Okunma Says 22219 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« : 22 Kasm 2009 - 03:12:30 »

MS tanýsý aldýðýmdan beri en dikkatimi çeken bu çalýþmalar oldu.. Bunu bulan Ýtalyada bir doktor eþi MS hastasý. Prosedür uygulandýktan sonra ms le ilgili bir þikayeti olmamýþ henüz. (balon veya stent takýlmasý)
Konuyu detayýyla öðrenebilmek takip edebilmek için ingilizce bilgisi gerekiyor.

ccsvi nedir - benim çevirdiklerim ccsvi hakkýnda
http://multipleskleroz.blogspot.com/search/label/CCSVI

Konu hakkýnda bunu bulan doktor ve hastalarýyla yapýlan görüþmeler videolar ingilizce

CTV NEWS VIDEO PLAYER yazan
http://www.ctvbc.ctv.ca/servlet/an/local/CTVNews/20091120/MS_W5_091120/20091120/?hub=BritishColumbiaHome

ccsvi facebook grup
http://www.facebook.com/pages/CCSVI-in-Multiple-Sclerosis/110796282297

ccsvi kendi sitesi
http://csvi-ms.net/en

Bu konularý doktarlarýmýzla paylaþalým. Görüþlerini alalým. tabi kendilerininde bilgi sahibi olmasý lazým konu hakkýnda sitelerdeki sunumlarý okumalarý gerek görmeleri gerek.Bunu yapan ve böyle sonuçlar alan da doktoralr onun karpuzu bunu bitkisi deðil. gerçi yine herseyde oldugu gibi birsey bulunacaksa þayet dýsarýda bulunur bize öyle gelir. sonuç ne olacak bilinmez sadece MS baðýsýklýk sistemý hastalýgý cýkmazsa þaþýrmam
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #1 : 22 Kasm 2009 - 23:38:17 »

tedavi görüntüleri video
http://watch.ctv.ca/news/w5/the-liberation-treatment/#clip237656

thisisms websitesinde prosedürü uygulayan hastalarýn paylaþýmlarý mevcut.. ccsvi facebook grubunda güncel bilgiler ve tüm dünyadaki msli hastalarýn paylaþýmlarý konu kakkýnda http://www.facebook.com/pages/CCSVI-in-Multiple-Sclerosis/110796282297.

bu durum sadece ms hastlarýnda görulmus baska dýger nörolojýk hastalýklara sahýp kýsýlerde ýncelenmýs ama sadece ms hastalarýnda görülmüþ.. bu kadar ýlgý cekmesýnýn önemlý olmasýnýn nedenlerýde býrýde bu.

http://csvi-ms.net/en
bu sitede bu durumun ne oldugunu ne demek oldugunu, çalýsmalarý okumak mümkün.. tabi ingilizce bilgisi gerek malesef
zuhal
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 22

« Yantla #2 : 24 Kasm 2009 - 12:54:07 »

BIR HAFTA ONCE ATAK NEDENIYLE HASTANEDE YATTIM KONSULTASYON ISTENDI KARDIYOLOJIDEN HERSEY SAGLAM CIKTI EGER STENT GEREKSE IDI KARDIYOLOJI ONERMEZMIYDI
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #3 : 24 Kasm 2009 - 18:01:33 »

cok gecmýs olsun.

okuduklarýmdan özel venography  inceleniyor. Her zaman olduðu gibi bekleyeceðiz hayýrlýsý olsun.
suheyla
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 302

« Yantla #4 : 25 Kasm 2009 - 12:26:19 »

a plus tþk ederim bizimle paylaþtýðýn için
benim anladýðým canlý örnekte olduðu gibi omur iliðe girilip anjiyo yapýlýyo damarý þiþiriyolar
videoda anlatýlan bu iþleminde büyük riskler taþýdýðý fakat durumu ciddi olan mslilerde  2 yýl süren tedaviden sonra yüzde 80 civarýnda iyileþme görüldüðü ve bir daha atak geçirmeyecek olmalarý 2 yýlýn sonunda belirgin iyileþmenin olduðudur .
.ARKADAÞLAR BEN BU KADAR ANLADIM .YANLIÞ ANLADIYSAM KUSURA BAKMA A plus yanlýþ bilgi vermek ve arkadaþlarýmý heyecanlandýrmak istemem bazý arkadaþlarýn merakýný gidermek için yazdým.

UNUTMAYIN KÝ BÝZ SEÇKÝN ÝNSANLARIZ ALLAH HEPÝMÝZÝN YARDIMCISI OLSUN UMUT ÝÞTE UMUTSUZ YAÞAMAK OLURMU.

Umutsuzluða kapýlmak mutsuzluða kapý aralar.Ýçinde beslediðin umut seni hayata baðlar...
kurtef
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 55

« Yantla #5 : 25 Kasm 2009 - 13:14:53 »

ortada bir yanlýþ anlama var ama ben mi yanlýþ anladým acaba? Bu damar yetmezliði kalp damarlarý ile ilgili deðil beyin/omirlik arasýndaki damarlar ile ilgili...SPECT dedikleri bir uygulama ile beynin oksijensiz kalan bölgeleri tespit edilebiliyor...Spect yaptýrýlýp böyle bir ihtimalin olup olmadýðý tam olmasada þüpheleri güçlendirebilir....
kurtef
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 55

« Yantla #6 : 25 Kasm 2009 - 16:45:34 »

spect dedim ama detayýný söylemedim beyin spect'i detaylý bilgiler aþaðýda...

www.forumdas.net/saglikli-yasam/beyin-spect-nedir-36834/

Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #7 : 25 Kasm 2009 - 20:10:42 »

estagfurullah bende çok etkýlendým bu konudan.. stent ya da balon takýlmasý iþlemi genelde kasýktan kateteler yerleþtirilirek sorunun bulundugu damara dogru stent ya da balonun götürülmesi. þu an Kanada Ms derneði konu hakkýnda arastýrma yapýyor. hastalarý katýlýma çaðýrýyor. http://www.mssociety.ca/en/releases/nr_20091123.htm. ayný sekýlde Amerýkada çalýþma war.. ýtalyada yapýlan calýsmalarýn sonuclarý cewýrdýgým kadarýyla blogda yazýyor. su anký durum baya býr heyecan yarattýýgý her yerde. MS in tanýmýný herseyýný degýstýreblecek býrsey.

hayýrlýsý olsun ýnsallah. olumlu ya da olumsuz olabýlecek en kýsa sürede tanýmlanmasý ümidiyle
be happy:)
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #8 : 11 Aralk 2009 - 22:56:08 »

süper bi geliþme oyalanýlmaz inþaAllah tez zamanda çözülür her þey..
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #9 : 21 Aralk 2009 - 04:15:14 »

Genelde konuyla ilgili ayný tür haberler çýkýyor. çalýþma sonuçlarý vs ileride görecez inþ. týbbi dergilerdeki makalelerin okunmasý gerek drlar tarafýndan diye düþünüyorum.. üstün körü olmaz ya da olur demek biþey ifade etmez. bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz. onun dýsýnda kaynak saðlanýp arastýrma yapýlýrsa ülkemizde kanada daki gibi ne mutlu.. sanmam. yine çok aþýrý umuda kapýlmadan beklemek. sabýr.
« Son Dzenleme: 21 Aralk 2009 - 04:29:24 Gnderen: A-Plus » Logged
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #10 : 23 Aralk 2009 - 17:06:36 »

MS in nedeni konusunda yeni bir yaklaþým sözkonusu bu arþtýrmada.Aðýr metallerden biri olan demir birikimi
nin beyin,boyun ve omuriliði besleyen damarlarda týkanmaya sebep olduðu,buna baðlý olarak venöz dolaþýmn
bozulduðu yani bu bölgelerde toplanan kirli kanýn kalbe dönüþünün geciktiði dolaylý olarak myelinin etkilen
diði ve MS belirtilerinin etkilenen bölgeye göre ortaya çýktýðý anlatýlýyor.Tedavide bu týkanýklýðýn kalp angioplastisi gibi kasýktan girilerek balon ile açýlmasý yöntemi ugulanmýþ ve baþarý saðlanmýþ.O zaman MS in
nedeni konusunda da deðiþiklikler olacak.Zaten MS hastalýðý bilindiði gibi beynin damarsal hastalýklarý ile ka
rýþabiliyor ve kesin MS tanýsý koymak için ayýrcý tetkiklerin,tahlillerin yapýlmasý gerekiyor.O zaman bana MS in
ayrý bir hastalýk deðil de beynin damarsal hastalýklarýndan biri olmasý gerekiyor gibi geldi.Araþtýrmanýn sonuç
larý alýnsýn bakalým.Ýnþallah nedeni konusunda kesin bir görüþ birliðine varlýr ve tedavi için önemli bir adým
atýlmýþ olur.Hepimiz için hayýrlýsý olsun arkadaþlar.Saðlýk,sevgi ve dualar bizlerle olsun daima..
doelife
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 398

« Yantla #11 : 15 Ocak 2010 - 22:52:18 »

Dr zamboni’nineþi MS olmuþ ve sonrasýnda araþtýralara baþlamýþ
araþtýrmalarý sonunda
MS’in sanýldýðý gibi
baðýþýklýkla ilgili deðil
DAMAR ile ilgili bir rahatsýzlýk olduðu sonucuna ulaþmýþ
dünyada 2,5 milyon MS’li olduðunu söylüyor
tedavi edilebileceðini ve hatta önlenebileceðini iddia ediyor
Bunun MS’in araþtýrmasýnda ve tedavisinde bir devrim olduðundan emnminim diyor.
Amerikan ve Kanadalý araþtýrmacýlar da test ediyorlarmýþ adamýn bulgularýný
Adam MS’in sebebini þöyle açýklýyor:
Aðýr metal iltihaplanmaya ve hücre ölümüne sebep olur.
Daha sonra adam bu demirin bacaktaki kan damarlarýna nasýl hasar verdiðini araþtýrmýþ
ayný þekilde beyindeki kan damarlarýnýn da hasar görüp görmediðini incelemiþ
Ultrasonla beyindeki kan damarlarýný incelediði MS hastalarýnýn yüzde 90’ýnýn bu damarlarýnýn kusurlu ve engellenmekte olduðunu tespit etmiþ
MS olmayanlarda ise bu damarlar kusursuzmuþ
Ve þu hipotezi koymuþ ortaya:
Demir kan damarlarýna hasar veriyor ve aðýr metal istenmeyen hücrelerin oluþumuna izin veriyor. Bu da beyin kaný için engeller oluþturuyor.
Bu engel kaný tutuyor ve akýmý engelliyor.
MS’te baðýþýk hücreler, sinirleri saran hayati myeline zarar veriyor.
Adam burda da durmamýþ. Basit bir operasyonla damarlarý açmýþ ve açtýðýnda MS belirtilerinin ortadan kalktýðýný görmüþ
Prosedür de þu: anjiyoplasti yapmýþ, atardamara sonda takmýþ ve bir balonla engelleri kaldýrmýþ damardaki.
3 yýl önce bu operasyonu geçiren karýsý o günden beri atak geçirmemiþ.
Adamýn teorisi basit diyor makalede: “chronic cerebrospinal venous insufficiency.” Yani Kronik Beyne ve Omuriliðe Ait Toplardamar Yetersizliði
Siz bu yetersizliði diyor beyindeki kan akýmý sorununu tedavi ederseniz
hastalýðý iyileþtirir ve hatta engelersiniz de
diyor
State University of New York at Buffalo’da nöroloji uzmaný Bianca Weinstock-Guttman diyor ki: ’’Þayet ispatlanýrsa, bu tedavi büyük bir keþif olacak ve MS ile ilgili düþüncelerimizi tamamen deðiþtireceðiz.
Ýtalyadaki bu çalýþmalar küçük ve sýnýrlý ama sonuçlarý çok önemli ve büyük diyor
Bunu da þöyle açýklýyor: 65 kiþilik MS hastasý grubunda uygulama yapýldý: iki senelik tedavide beyindeki aktif lezyon sayýsý büyük ölçüde düþtü; yüzde 50’den yüzde 12’ye. Hastalarýn yüzde 73’ünde belirtiler ortadan kalktý.
Zamboni: ’’Ben bu çalýþmanýn MS’in araþtýrma ve tedavisinde bir devrim olacaðýna eminim’’.
Augusto Zeppi, 40 yaþýnda kuzey Ýtalya’da Ferrara da yaþýyor, bu gruptan bir hasta. 9 yýl önce MS olmuþ. Son dönemde 4 ayda bir birkaç atak geçirmiþ.Kollarýný ve bacaklarýný kullanamýyormuþ. “Geleceðim için OYUN BÝTTÝ diye düþünüyordum diyor.
Araþtýrmalar iki boyun damarýnýn engellendiðini gösterdi. Yüzde 60 and 80 oranýnda. In 2007’de damarlarý açma deneylerine giren ilk kiþilerden biri olmuþ. Bir yýl sonra 2. bir operasyon geçirmiþ. Çünkü damarlardan birisi yeniden kapanmýþ.
Tedaviden sonra Mr. Zeppi yeniden doðdum diyor “MS’li olmak nasýl birþeydi unuttum. Bana 2. bir hayat verdi’’.

Buffalo araþtýrmacýlarý þu anda ABD ve Kanada’dan 1,700 yetiþkin ve çocuðu tedavi ediyorlar. Hem MS’li hem de MS’li olmayanlarý ultrasound and manyetik týnlama görüntüleme ile test ederek beyin içinde ve dýþýnda bdemir tortularýnýn ve kan akýmýnýn detaylý analizini yapýyorlar.
Mark Haacke, McMaster University in Hamilton’da profesör. beyindeki demir oluþumu üzerine uzman. Bu adam da MR ile hastalarýn boyun ve beyinlerindeki demir üzewrinde çalýþýyormuþ Zamboni’nin teorisinni geliþtirmek için.
Bu adam “Hastalarýn konuþmaya ve böyle birþeyin keþfedildiðine inanmaya ihtiyaçlarý var’’. diyor
Kanada ve ABD MS birlikleri biraz temkinli yaklaþýyorlar Zamboni’nin teorisine: “Dah pekçok soru var cevap bekleyen: bu fonomen MS’de görülen sinir sistemi hasarýnda nasýl ve ne zaman rol oynuyor? Þu anda bu fonomenin MS’in sebebi olduðuna dair çok az delil var’’.
ABD ise daha ileri gidip hastalarýn bu tedaviyi almalarý konusunda cesaretlerini kýrýyor ve ilaç tedavisine devam ediyor :corticosteroids, chemotherapy and pain medication.
MS’li pekçok kiþi sonuçlar için sabýrsýz. Online MS gruplarýnda CCSVI sýkça konuþuluyor ve sonuçlarý öðrendikçe bu araþtýrmanýn bir parçasý olmak için çabalýyorlar.
Kevin Lipp, 49 yaþýnda Buffalolu, 10 yýl önce MS olmuþ ve gittikçe þiddetlenen ataklar geçirmiþ. Belirtiler artmýþ ve çalýþamayarak dondurmacý dükkanýný kapatmýþ.
Mr. Lipp test edilmiþ ve doktorlar boyun ve azygos damarlarýnda engeller tespit etmiþ. Geçen yýl Ocak ayýnda Italya’ya tedaviye gitmiþ. 5 blockages ortadan kaldýrýlmýþ ve hemen kjendini iyi hissetmeye baþlamýþ. “Çok iyi hissettim kendimi. Tamamen normal gibi. Yýllar önce olduðu gibi’’ Ve o günden beri atak geçirmemiþ.
Araþtýrmanýn bir bölümü olarak Mr. Lipp’in kardeþleri de test ewdilmiþ. MS olan 2 kýzkardeþinde nelirgin blockages ve demir tortularý vardý. MS olmayan erkek kardeþinde ise demir tortusu yada damar týkanýklýðýna rastlanmadý.
ms’ÝN GENETÝK BÝR BOYUTUNUN DA OLDUÐU YIllardýr biliniyor. CCSVI MS’in kalýtsal olduðunu kabul ediyor. – Ýnsanlar boyun ve beyin damarlarý kusurlu oýlarak doðuyor. Bu da zayýf kan akýmýna ve iltihaplanmaya, demir oluþumuna ve beyin lezyonlarýna yol açarak MS’e sebep oluyor.
MS’e myelinin bozulmasýnýn yolaçtýðý kesin olarak biliniyor. Myelin mesajlarýn merkezi sinir sistemine ulaþmasýný saðlayan hayati derecede önemli yaðplý bir tabaka. Bu mesajlarýn gitmemesiþ asýl sýkýntý: görme, his kaybý vs vs
Ancak Myelinin bozulmasýný tetikleyenin ne olduðu belirsiz.Pekçok teori var bu konuda.Çocuklukta kapýlan bir virüs, D vitamini eksikliði hormonlar vs vs gibi. Þimdi ise damarlardaki blockagelar ve demiroluþumu
Dr. Zamboni bu keþfin öneminden emin ancak týbbýn yeni teorileri kabul etmede ve bu teoriler üzerinde harakete geçmede çok yavaþ olduðunu düþünüyor. Ancak tedaviden alýnan olumlu sonuçlarýn dikkate alýnmasý gerektiðini savunuyor.
Dr. Zamboni’s karýsý, Elena, pekçok tarama ve neurological testten sonra MS’i gitmiþ.“Bu araþtýrmanýn en iyi ödülü muhtamelen’ diyor.

POZÝTÝF DÜÞÜN,POZÝTÝF YAÞA.... HER ZAMAN ÞÜKRETMEYÝ UNUTMA.....
ZUMRUT
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 12353

« Yantla #12 : 15 Ocak 2010 - 23:38:50 »

Ewet daha öncede okumuştum hayırlısı olsun inşallah doğrudur şubatın 7 sinde açıklanacak denmişti
Ben inanıyorum benim mr bakan dr ların çoğu kılcl damarlar da sorun olduğunu söylemişlerdi bu sebep
3 yıl teşhis konamadı sen ms değilsin diyen dr larda olmuştu.
« Son Dzenleme: 15 Ocak 2010 - 23:42:08 Gnderen: _INCI_ » Logged

Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #13 : 15 Ocak 2010 - 23:43:43 »

evet abla 7 subatta acýklanma deðilde toplantý yapýlacak konu hakkýnda. kesin birsey söylenýr mý býlýnmez. en azýndan calýsmalar yapýlýyor.
3 ay önceki bu çeviri ve diðer
http://multipleskleroz.blogspot.com/search/label/CCSVI
ZUMRUT
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 12353

« Yantla #14 : 16 Ocak 2010 - 00:09:34 »

Saðol Engin çok yardýmcý oluyorsun tþkler

Sayfa: [1] 2 3   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

27 ubat 2022 - 21:26:58