Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
MS nasýl hangi belirtilerle baþlar
15 Mays 2024 - 16:43:00 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: MS nasýl hangi belirtilerle baþlar  (Okunma Says 4605 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
aSCi
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 13

« : 30 Haziran 2011 - 18:28:53 »

Merhaba arkadaþlar sitedeki yazýlarý okuyacak fýrsatým olmadý yeni buldum siteyide.Benim kafama takýlan biþey var

Bir süredir sürekli yorgunluk ve uykusuzluk çekiyorum diye nörolaða gittim bana MR verdi.Mr raporu daha salý çýkacak ama doktor cd de ki filme bakýp beynimde beyaz lekeler olduðunu söyledi ve bana da gösterdi ama ne olduðunu söylemekten çekindi.

Bende güçsüzlük yorulma denge kaybý var ama ben 3 sene önce omurilik tümöründen ameliyat oldum o yüzden bu tür sorunlar yaþamamý normal karþýlýyordum.Þimdi MS le alakalý yazýlara bakýnca bazýlarý bende de var.

Konuþurken kekeleme uzun cümle kuramama ya da cümleleri kursam da anlamsýz bir hale dönüþmesi

Salýya kadar beklemek sinir bozucu sizde nasýl belirtiler oldu Yardýmcý olur musunuz ?

Bu neyi etkiler çalýþýyorum hedefim ideallarim var yaþantýmda neleri deðiþtirir.Ýþ býrakmak gerekir mi ya da ilaçla atlatýlýr mý ?
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 30 Haziran 2011 - 19:02:11 »

Merhaba , geçmiþ olsun ama suan sýzin ms tanýsý önce doktorunuzun mr sonucunuzu degerlendýrmesý gerekýyor.Eðer ms se kendýnýze dýkkat edýceksýnýz gereklý yerlerde doktorunuz ýlaclarla koruyucu tedavýlerle mudahele edecek ve ms e karsý ataklara akrþý önlemler alýnmaya calýsýlýcak.Çalýþan birçok ms li dost var bunlarý düþünmeyin.Kendýnýze dýkkat edýp cok yormadan uyku ve beslenmenýze dýkkat etmeli ve kafanýza cok takmadan dr unuzla ýletýsýmýný koparmadan devam etmelýsýnýz o kadar...Bizler her zaman burdayýz ne zaman aklýnýza birþey takýlýp yaþayanlardan dýnlemek ýstersenýz ...

Ama öncelik MR sonucunuzun yorumlanmasý tabýký...
aSCi
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 30 Haziran 2011 - 20:56:03 »

yorumlamasý için 5 gün var ve çok uzun.Sürekli aðlayýp düþünmekten derse bile devam edemedim
Mr görüntüsünü gösterdi beynimin bazý yerlerinde beyazlýklýklar var sanki biri resimde belirli yerlere beyaz boya sürmüþ gibi
Bende uzun zamandýr denge yorulma sorunlarý vardý ama omurilik tümöründen ameliyat oldum onunla baðlantýlý denmiþti.
Bir süredir kekelemelik konuþmalarý toparlayamama sorunlarý ve uzun süreli uyku isteði artmaya baþladý.

Nasýl baþlar ki bu atak
kamus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 781

yaprak döker bir yanýmýz,bir yanýmýz bahar bahçe..

« Yantla #3 : 01 Temmuz 2011 - 19:55:53 »

merhaba herkezin ms hikayesi farklý,benim ms im gözümün bulanýk görmesiyle baþladý mesela,bir baþkasýnýn kolda veya bacakta güçsüzlükle.herkeze göre deðiþir.sen yine de sonucu bekle.eðer ms sen zamanla alýþýrsýn umarým herþey yolunda gider,hedeflerini ideallerini sakýn býrakma,hiçbiþey buna engel deðil hele ms hiç deðil biraz yavaþla ve sakin ol yeter.geçmiþ olsun.

aSCi
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 02 Temmuz 2011 - 08:06:48 »

Ýnþallah çýkmaz bir þey ama eðer çýkarsa da yine bir doktor kurbaný olduðum aþikar olacak.3 yýldýr diðer ameliyattan kaynaklanan sorun diye üzerine düþmedik belki geç kaldýk
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

05 ubat 2021 - 04:40:37