Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Lütfen Yardým Edin
09 Mays 2024 - 23:41:45 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Lütfen Yardým Edin  (Okunma Says 8315 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
cry_zantem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 41

« : 02 Nisan 2008 - 21:44:26 »

Arkadaþlar doktorum bana dün TYSABRI (Natalizumab) baþlanýlacaðýný ama benim iice arastýrýp düþünüp tasýnmamý istedi sizden ricam bu ilacý aranýzda kulanan varmý hiç varsa bana bilgi verebilirmi.Ýlginiz için þimdiden teþekkür cvplarýnýzý bekliyorum..Selametle...!

Affým olsun hain dabba,yediðim darbelerle sýðýndým rabba 365 gün 52 berbat hafta aðýtlarýmla rafta...
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 02 Nisan 2008 - 22:35:30 »

Merhaba,Tysabri için su an ms te en etkili ilaç denýyor koruma yüzdesi en yüksek olan ilaç.Siteden en son evrensel arkadaþýmýz kullanmaya baþlýycaktý bu yazýný görünce cevap yazýcaktýr o da.
cry_zantem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 03 Nisan 2008 - 12:26:06 »

yokmu aranýzda bu ilacý kullanan ya

Affým olsun hain dabba,yediðim darbelerle sýðýndým rabba 365 gün 52 berbat hafta aðýtlarýmla rafta...
cry_zantem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #3 : 03 Nisan 2008 - 20:39:25 »

Anlaþýlan kullanan yok bu ilacý demekki deneme yanýlma yöntemiyle son kozumuzu oynýcaz bu illete belkide...Selametle...!!!

sineeem
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 810

« Yantla #4 : 03 Nisan 2008 - 20:45:13 »

ya ben de tysabri kullancakmýþým benim doktorumda düþünüp taþýnmamý istedi       

Umutluyum! Ýsterseniz bakýn gözlerime, ýþýl ýþýl..
cry_zantem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 04 Nisan 2008 - 11:25:34 »

Ben kabul edicem valla kaybedecek ne kaldýki denemekte fayda var  Sustum

suzan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 765

herþey seninle baþladý bebeðim benim

« Yantla #6 : 04 Nisan 2008 - 11:58:05 »

Arkadaþlar hepinize merhaba; Bende ms hastasýyým ve ilk ataðýmda sað koluma hasar oldu kaba iþler haricinde sað elimi kolumu asla kullanamýyordum,sizlerle kendimle ilgili bir konu anlatmak istiyorum tysabri ilacýný kullanan yani antegren grubu içinden bir hastayým.Ýlacý ilk aldýðýmda kendimde gün içinde bir aðýrlýk hissettim ve hiç ayakta duracak halim yoktu.Tabii diðer günler üstümden aðýrlýðýný attým.Ýlk serumda yani (tysabri içindeki serum) hiç bir düzelme olmadý takiiiiiii.......birgün........Ýþyerinde sýkýntýlý bir durum olmuþtu ve sinirlenerek dýþarýda yemek yemeye gitmiþtim çok asabi bir þekilde yemeðými yerken bir anda sað elimle yemeðimi yediðimi farkettim ve inanamadým.Gözlerim dolaraktan sað elimle sürahiden su doldurmayý denedim ve bunuda baþardým.Hemen Mefkure Eraksoy hocayý aradým ve o da çok sevindi.Ve inanýrmýsýnýz o kadar bu ilaç iyiki hastalýðýnýzý unuturyorsunuz ve çok güçlü zinde bir hale geliyorsunuz yani mükemmel bir ilaç .Bu sýrada en sonunda açýklama yaptýlar 10 kiþi içinden 2 kiþi plesebo  çýktý (umarým doðru yazdým) .Bu hastalarda hiç bir geliþme olmadý.Bir gün ilaç almaya gittiðimde de ilacýn toplandýðýný söylediler ve yaklaþýk 2 yýldýr ilaç kullanmýyorum sadece ufak bir baþ dönmesi ataðý geçirdim baþka bir þikayetim yok.Þükürler olsun.Lafý biraz uzattým ama kýsaca özetlersem Tysabri gerçekten ms hastalarý için bence mükemmel bir ilaç.Þimdilik bu kadar arkadaþlar tekrardan görüþmek üzere.   (arkadaþým bu benim hikayem deðil sadece bir sitedeki arkadaþýn yazýsý.senin için araþtýrma yapmak istedim umarým birazda olsun yardýmcý olmuþumdur.çok geçmiþ olsun
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #7 : 04 Nisan 2008 - 12:25:10 »

Builacý kullanmak isteyen çok ms hastasý var ama bakanlýk onayýyla geldiði için bu rapor kolay çýkmýyor malesef bakanlýk tarafýndan onay verilmeyen çok kiþi var umarým sizlerde bir sorun olmaz ve kullanmaya baþlarsýnýz..Cry_zantem bence ilaç hakkýnda bir þüphen olmasýn gerçekten iyi bir ilaç ama dediðim gibi bakanlýk zorluyor biraz
dilekduygu
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 149

« Yantla #8 : 04 Nisan 2008 - 14:40:03 »

ufuk merhaba geçmiþ olsun öncelikle bende doktorumdan en etkili ilaç olduðunu duydum ve enerji verdiðini bence bunu alýrsan senin için bir þans demektir çünkü almak için çabalayan insanlar çok fazla ben ms gateway sitesinde son tysabri verilerinin güvenirliliði ile ilgili bir yazý çevirmiþ yayýnlamýþtým istersen onu sana yollayabilirim
ka_sus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2103

« Yantla #9 : 04 Nisan 2008 - 21:07:31 »

Tysabri 2004 yilindan once ulkemizdeki bazi  denek olan hastalarda
kullanildi. 2006 da tekrar sartli izin verildi ama
yeniden Turkiye'ye gelmedi, yani  su anda temin edilemiyor. 1-2 sene icerisinde
tekrar ulkemize gelecegi soyleniyor. Genel olarak hastaligin ilerlemesini % 67 durduruyor, ozurlulugu % 42 onluyor, bazi hastalarda daha iyi sonuc veriyormus.
Umarim en kisa surede bizde bu ilaci temin edebiliriz. Saðlýcakla kal arkadaþým. Herkese geçmiþ olsun

Derdi veren, dermanýný da vermiþtir.
ka_sus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2103

« Yantla #10 : 05 Nisan 2008 - 05:54:06 »

Tysabri kullanan hastalarin ( ki bu hastalar siklikla atak geciren hastalar)
% 64 unde bir yil icerisinde nuksetme(relaps), yeni bir plak, iltihapli plak  ve T2 hyperintense plaklarda genisleme gorulmemis. EDDS sklasinda 1,5 ve 2,5 periyodundaki RRMS hastalarinin ozurluluk ilerleme orani 0 olmus

dünyada 17000 ms hastasý ty sabri adýndaki ilacý kullanýyor ve bunun 1000 tanesi  klinik denekler olduðu söyleniyor

türkiyede, bulunan bir ilaç deðilmiþ bildiðim kadarý  ile. ty sabri kullanman gerektiði raporunu saðlýk bakanlýðý tarafýndan onaylandýktan sonra eczacýlar yurt dýþýndan getirte biiyormuþ inþallah en yakýn zamanda türkiyeye gelir bu ilaç. Allah heppimizi yardýmcýsý olsun

Derdi veren, dermanýný da vermiþtir.
cry_zantem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 05 Nisan 2008 - 14:16:09 »

Hepinize verdiðiniz bilgi ve destek için  çok tþkr.Dilekduygu abla bende senden yardým isticektim bilgi almak için o yazýyý bana ulaþtýrabilirsen minnettar kalýcam abla.Herkese acil þifalar tkrr tþkr galiba alýcam bu ilacý hayýrlýsý ne ise o olsun..Selametle...

Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

10 Haziran 2022 - 08:17:12