Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

koruyucu tedavide bir standart varmý
14 Mays 2024 - 23:15:18 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: koruyucu tedavide bir standart varmý  (Okunma Says 4697 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
dadaylý
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 132

« : 04 Austos 2007 - 23:54:31 »

arkadaþlar merak ettim aslýnda sorumun cevabýný bu ayki randövimde alýrým ama merak
iþte............þimdi ben 5 yýldýr hafif ataklar oldu.atak derken kortizonla 4 günde geçenlerden ve toplasam her senede 1 atak geçirmiþim bana sizce hangi tedaviyi uygularlar yani anlattýðýnýz gibi o acý veren iðnelerden vermezler umarým.çünkü benimkisi hafif seyirli.þu ana kadar b12 den baþka ilaç almadým ve tedavide olmadým.aslýnda korkuyorum biliyomusunuz arkadaþlar.hani derler ya sakin atýn tekmesi adam öldürürmüþ aman neyse iþte aklýma gelmedi.....siz anladýnýz.....ama bakmayýn iþte öyle sakin olduðuna  bende plak sayýsý fazla hem omirilikte hemde boynumda .her neyse sizlere sormak istedim çünkü yaklaþýk 1 senedir doktora gitmiyordum çünkü 13 aylýk bebeðim var belkide o korudu.....hani belki az atak geçirenlere vermezler diye düþündümde.......................
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 05 Austos 2007 - 00:19:26 »

Merhaba dadaylý ben 2 senede 2 ve fazlasý  dýye biliyorum bu standardý ama bazý dr larda durum deðiþebiliyor açýkcasý .O iðnelerden böyle acý verici diye korkma acýsý yok küçücük otomatik enjektörle uygulanýyor. insülin iðneleri gibi .Dr hastanýn durumuna ve ataklarýna göre veriyor bu iðneleri.Eger olurda dr un verirse bu iðnelerden ki bunlar ataklarýn sayýsýný ve þiddetini azaltmak amaçlý korkma öyle acý verici diye . Korumak amaçlý bu iðneler ve küçücükler
« Son Dzenleme: 05 Austos 2007 - 00:29:01 Gnderen: oslem » Logged
sonay
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 91

« Yantla #2 : 05 Austos 2007 - 00:35:22 »

sevgili arkadaþým,tedirgin olman çok normal.bende ayný tedirginliði her doktora gidiþimde yaþadým,yaþýyorumda...ataklarýn çok sýk olmamasý ilaç almaný gerektirmemiþ.aslýnda bebeðin seni korumuþ,biliyosun ki;annelik duygusu MS'e çok iyi geliyormuþ,bunu öneren doktorlarda var.ilk zamanlar bende  ataklar arka-arka geldi ve doktorum hemen iðne tedavisine geçti.o zamanlar okadar kötü hissediyordum ki kendimi......sanki dünyada aþýlmasý enzor durumdu,tek baþýmaydým,beynimde iðne yapma düþüncesi yankýlanýyordu;yapamam diyordum.ama alýþtým iðneye.öncesinde yaþadýðýn tedirginlikten eser kalmýyor arkadaþým.sonra alýþýyorsun herþeye raðmen...umarým seni üzmemiþimdir.....
dadaylý
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 132

« Yantla #3 : 05 Austos 2007 - 18:14:31 »

teþekkür ederim canlarým..içime su serptiniz valla.....gerçekten hamilelik ms le iyi anlaþýyorlar.zaten bu iðneleri verseler bile ikinci bebek düþünceme engel olmaz heralde......aslýnda þöyle birþey düþündüm geçenlerde ms  neden gebelikte durgunlaþýyor ne oluyorda vücutta olay o noktada yavaþlýyor bence hamilelerde bu deðiþikliði araþtýrsalar buda zor ya yenilenen hücreler sonra tekrar ne oluyorda akabinde atak riksi oluyor bunlar kafamda hep soru iþareti...............

aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #4 : 05 Austos 2007 - 23:27:52 »

Sevgili dadaylý koruyucu tedavi için kullanýlan interferonlar ataklarla seyreden MS te 2 yýl içinde tekrarlayan en az 2 atak geçirmiþ hastalarda atak sýklýðýný ve þiddetini azaltmak amacýyla kullanýlan iðnelerdir.Hangi ilacýn hangi hastada kullanýlacaðýna dr un MS seyrine ve hastanýn klinik þikayetlerine göre karar verecektir.Bu seni takip eden dr un tedavi protokolüne göre deðiþebilir.Hamilelikte salgýlanan hormonlarýn atak geçirme riskini azalttýðý kanýtlanmýþ bir gerçek.Yani bebek bir anlamda anneyi koruyor.Ýnþallah herþey dilediðin gibi olur.Ýðneye baþlarsanda bu senin için çok önemli.Atak sýklýðýný azaltacak ve MS in ilerlemesini önleyecek.Bu açýdan olumlu düþün.Moralini bozma.Allah sevdiklerin ve evladýnla birlikte herþeyin hayýrlýsýný versin.Sevgi ve saðlýkla kal....
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

09 Eyll 2018 - 09:40:28