Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Ýðneye baþlayýp býrakan varmý?
11 Mays 2024 - 10:17:33 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Ýðneye baþlayýp býrakan varmý?  (Okunma Says 9480 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
çisem
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 204

« : 21 Ocak 2008 - 11:55:57 »

Selam arkadaþlar
Sizlere bir sorum olacak cevaplarsanýz çok memnun olurum.
Ben ilk ataðýmý 1993 te geçirdim,1996 da ikinci çocuðum doðdu (ms olduðumu ve atak geçirdiðimi bilmiyordum)o zamanda kollarýmda güçsüzlük oldu sadece ve ben doðumdan zannettim,2005'e kadar bir problem yaþamadým ve ciddi bir atakla beraber ms olduðumu öðrendim.Görünürde 3 atak geçirdim iðneye baþlamak atakla ilintiliyse eðer ben bu kritere uymuyorumki bir sene içinde en az iki atak geçirmem gerekmiyormu?
Artýk iðneye devam etmek istemiyorum,yaþam kalitesi deniyor ama benim hayatýmýn kalitesi minimum deðerlerde,iðneden evvelde halsizlik yaþýyordum ama bu kadar deðildi,el parmaklarýmda uyuþma vardý ama þimdi uyuþma her yanýmda var ayrýca her iðneden sonra çektiðim sýkýntý ve eziyet de cabasý
Kýsacasý iðneyi býrakmak istiyorum,bu konudaki yardmlarýnýzý rica ediyorum çünkü iðneyi býrakan bir bayanla tanýþmýþtým býrakýnca üst üste ataklar geçirdiðini anlatmýþtý
Yinede bu riske girip býrakacaðým,býktým artýk yaþadýklarýmdan,6 aydýr bitki gibi yaþýyorum hep birilerine muhtacým
Saðlýcakla ve hoþça kalýn arkadaþlar

Hiçbirþey eskisi gibi deðil......
kamus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 781

yaprak döker bir yanýmýz,bir yanýmýz bahar bahçe..

« Yantla #1 : 21 Ocak 2008 - 12:02:55 »

slm çisem bende iðneler yüzünden çok sýkýntý yaþýyorum hemde iki yýldýr.bende senin gibi dr gitmeden önce kesin kararýmý vermiþtim býrakacaðým diye ama yine dr mu dinlemek zorunda kaldým :-\riske ''saðlýðýný riske atma '' dedi çünkü.sabertmemiz lazým malesef.geçmiþ olsun

çisem
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 21 Ocak 2008 - 12:23:41 »

Saðol Kamus
Yazdklarýnda haklýsýn büyük bir ihtimalle bende ayný yanýtý alacaðým ama böyle yaþamaktansa ............

doga
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 83

« Yantla #3 : 21 Ocak 2008 - 12:53:49 »

mrb arkadaþým bence kendini riske atarak iðneyi býrakma yinede kendin bilirsin  sonuçta kimse meraklý deðil iðne yapmaya ama mecburuz dr benim iðnelerimi 1 ay kesmiþti ama ben o biray iðneyi yapmadýðým hemen belli oldu ayalarýmdan bu msin o kadar çok tipleri, farklý þikayetleri oluyoki mesela ben ilk ms olduðumda 1 senede 3-4 atak geçirdiðim için dr iðneye baþladý hastalýk erken teþhis erken tedavi olmasýna raðmen ilerlemiyeceðini düþünmüþtüm ama yanýlmýþým çünkü ilerledi ve þuan ms olalý 8 seneye girdim ve ilk yýllar atak geçirdim artýk sinsi bi þekilde atak geçirmeden ilerledi.Bazý ms arkadaþlarýma dru iðneyi býraktýrmasýný uygun gördüðü halde býrakmýyolar nedeni ise iyiyken iðneyi býraký ca kötüleþme korkusu..o yüzden biþeyi yaparken çok iyi þekilde her yönüyle düþünmeliyiz..Herþey gönlünüzce olsun..

Kalp kirmak o kadar kolay ki bir hata yaparsin hemen kirilir peki ya o kirilan kalbi düzeltmek kirmak kadar kolay midir
muhammet kaya
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 360

NE OLCAK BAKALIM

« Yantla #4 : 21 Ocak 2008 - 12:57:46 »

ben de sizler gibi ms li biriyim bir yakýným var oda bizler gibi ms;li ama 3ayönce  inesini býrakmýþ dr gerek duymamýþ ms den bir izkalmamýþ demis yani yenmiþ ms  yi tabi nekadar dogru orsý meçül  

sakakgibi geliyor belkide ama gerçek  
« Son Dzenleme: 21 Ocak 2008 - 13:12:35 Gnderen: oslem » Logged

Sen benim icin bir nefes,
sen benim icin bir umut ,
Istanbul benim icin bir cennet,
Istanbul benim icin bir sen
ve sen o cennetin icinde bulunan lanetli bir hazine...
çisem
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 21 Ocak 2008 - 13:19:58 »

Saðolun arkadaþlar paylaþýmlarýnýz için
Benimde tek çekincem o zaten,acaba sinsi olarak atak olmadan plak sayýsý artarmý,anlaþlmayan 93 teki atakta tek bir tane plak vardý þimdi ne kadar var hatta 6 ay önce ne kadardý þimdi ne kadar Ney
Offf bunaldým,hemde çok bunaldým
Bir sabah uyansam ve herþeyin bir rüyadan ibaret olduðunu görsem 
Hani uyanýpta oh çok þükür rüyaymýþ denirya
Hoþçakalýn kader arkadaþlarým

yasoo06
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 335

« Yantla #6 : 21 Ocak 2008 - 18:20:52 »

çisem, 2005 yýlýnda bende senin gibi çok sýkýlmýþtým iðneden, psikolojim bozulmuþtu, aðlama krizleri, iðne olmadan önceki gecelerde uyuyamama gibi...doktoruma bunu anlattýðýmda býrakmak gerektiðini söyledi ve bir buçuk yýl azothoprine kullandým bir buçuk yýl atak geçirmedim tekrar atak gelince avonexe baþladýk. doktoruna anlat bu problemini sana hap tavsiye edecektir. saðlýklý kal...
dadaylý
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 132

« Yantla #7 : 22 Ocak 2008 - 23:41:44 »

bende iðneye baþlayalý 2 hafta oldu.doktor bana hikayeme dayanarak senede iki atak olarak deðerlendirdi aslýnda inananýn þuayda atak geçirdim bu kadar ataðým var diyemem yani unutuyorum ama dedim ya belkide atak mesafem aralýklýydý ama iþte o an bilmiyorum istemesemde verdi avonexi.sizin bahsettiginiz iðne avonexmi acaba çünkü þimdilik bir yan etkisi yok.bu cuma artýk kendim yapmayý denemek istiyorum ama çok korkuyorum çünkü bacaklarýmda çok kýlcal damar var .birde býrakmayý yani kullanmamayý bende düþünüyorum ama býrakýnca böyle atak olacaksa ben yol yakýnken döneyim mi acaba.ayrýca böyle bir soru sorarak bence kafaya takýlan sorunumuza cevap bulabiliriz belki....
kamus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 781

yaprak döker bir yanýmýz,bir yanýmýz bahar bahçe..

« Yantla #8 : 23 Ocak 2008 - 12:07:39 »

þuanda tek koruyucu tedavi iðneler olduðu için dr lar bu konuya çok önem veriyolar ben son ataðýmý iðne yapmayý aksatýnca geçirdim.belkide ben böyle düþünüyor olabilirim.ama þimdilik tüm hem týbbi hemde pisikolojik olarak tutunabileceðimiz tek dal bu.evet biraz dikenli,biraz can yakýyo ama bu tek dalý býrakmamak lazým bence.

hikmet
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 777

« Yantla #9 : 24 Ocak 2008 - 21:57:57 »

ben betaferonla 7 ayý bitirdim... pek fazla sýkýntým olmuyor, ama sýkýntým belki ms den sadece... iðneler olmasaydý neler olurdu diye düþünmedim, ama galiba öncelikle psikolojik olarak iyi geliyor... iðneyi yaptýktan sonra baþýmda hafif bir aðrýmsý þey hissediyorum, ama sýkýntý vermiyor, aksine rahatlatýyor... tamam, iþte þimdi ms kýsa bir süre içinde olsa yok diyebiliyorum... þu haftada bir olan iðne aslýnda ilgimi çekmiþti, sonra ayda bir olan tysabri çok daha fazla ilgimi çekti... ama iþte... hayattaki sýkýntýlarým her zamanki gibi var, her insanýnkiler gibi, ama belki ms daha fazla hissettiriyor, küçük olanlarý bile kafada büyütüyor... ilacýn yan etkilerinde intihar bile diyordu, ben ilaçtan öncesinde ölmek istiyordum çoðu zaman, þimdide ölmek istiyorum pek çok zaman... ama herþeye raðmen ve herþeyle yaþamaya devam ediyorum, bazen inadýna, bazen eðlenerek... birgün ölmek istiyorum demezsem anlayýnki ölmüþümdür...
carpediem
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 65

« Yantla #10 : 31 Ocak 2008 - 10:43:06 »

ben beþinci seneme girdim avonex ile ilk taný konduðunda baþkent hastanesinde haftada üç gün hastaneye yatýracaklardý ilaç vermek için.sonra Rana hocamý buldum çok þükür Kahkaha 6 ay kadar ilaca baþlamasakda olur ama risk almayalým dedi.senede bir kez kontrole gidiyorum bu kez gittiðimde çok umutluydum bebek istiyordum muayenem çok iyi çýktý ama mr da iki plak...hocam seni riske atamam dedi.
rana hanýma sormadan tek bir adým bile atmýyorum,o kadar çok güveniyorum ki ona hocam ne derse o...

ÇOCUKLAR ÝNANIN,ÝNANIN ÇOCUKLAR.
                 GÜZEL GÜNLER GÖRECEÐÝZ,
                              GÜNEÞLÝ GÜNLER !!!...
çisem
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 01 ubat 2008 - 17:47:03 »

Sevgili carpediem saðol yazdýklarýn için ama bende Rana hanýmla tanýþmak istiyorum ne yapabilirim nasýl ulaþabilirim yardýmcý olabilirsen minnettar olurum þimdiden teþekkür ederim

Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

23 Mart 2022 - 09:14:35