Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
ASKERLÝK
06 Mays 2024 - 05:07:40 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: ASKERLÝK  (Okunma Says 8195 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« : 13 Haziran 2007 - 19:22:35 »

De-ja-VU alýnmadýgýný söylemiþsin. Bende bu konu hala gizemini koruyor. we emin olunki bir cok kiþiyi. malum genc hastalýgý we plan yapma dönemlerýnde wuruyor cogu kiþiyi bu ms.Askerlýk konusuda önemli plan yapabýlmek için. Askerýyede subay olarak ömür boyu kalma planým wardý. Ama ataklarýn ardý arkasý kesýlmýyor. ters olacagýný düþündüm artýk tamamen vazgectim. Biraz gercekci olmak lazým sanýrým.  Arastýrdým. sagolsun öslemde arastýrdý.Dr.umada sordum genelde alýnmýyorlarmýs ms hastalarý. 1sene tecil edip sonra muaf tutuluyormuþuz. Tek kiþi tanýmýþ askere alýnan o da adamlara ters gittiði içinmiþ. Baska bir drda hayýr ms hastalarý alýnýyor diyor.

De-ja-vu sende nasýl bir prodesür izlendi. paylaþýrmýsýn. Tesekkur ederým... sanýrým askeriyedeki o andaký dr.un psýkolojýk durumuna baglý.
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #1 : 13 Haziran 2007 - 19:36:25 »

A-Plus bu konuya deðinmen çok iyi oldu çünkü siteye yeni gelen ve ms liler askere gidiyor mu acaba diye kafasýnda soru iþareti olanlara da kaynak oldu.
  Ben de izlenen prosedur de aynýydý yani ilk sene ankara GATA ya sevk ettiler orda mr çektiler 1 2 ay sonra Mr sonuçlarý belli oldu ve 1 sene sonra tekrar gitmem için gün verdiler. 1 sene sonra tekrar MR ve muafsýn dediler. Aslýnda yapacak gücüm de vardý askeriyede sadece silah tutan insanlara ihtiyaç olduðuna inanmýyorum masa baþýnda da durabilirdim. Þu anda askerliðimi yapmadýðým için bir çok kariyer fýrsatýný kaçýrdým nedenmiþ askerliði fiili olarak yapmam gerekiyormuþ . Hadi yaa ben mi istedim askere gitmemeyi ....
         Paylaþým için tekrar tþkler A-plus ...
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #2 : 13 Haziran 2007 - 23:08:21 »

teþekkürler De-ja-vu.. Baska bu konuda bilgi sahibi arkadaslarýmýz tertiplerimiz varsa paylaþýrlar umarým. sagol. Derneklerde þu iþe el atmýyorlar ya. Hep mualla
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #3 : 13 Haziran 2007 - 23:10:11 »

emniyet ve kaza onleme ozel talimati(tek er için)
askerde her ere imzalatýlan talimattýr. içerisindeki bazý kurallar çok komik olsa da bunlarýn her birini yaþanmýþ olaylardan sonra ortaya çýkmýþtýr.

1) tüfeðin boþ olmasý gereken zamanlarda, tüfeðime þarjör takmayacaðým.
2) dolu tüfekle koðuþa girmeyeceðim.
3) doldur-boþalt yerlerinde, rütbeli nezaretinde tüfeðimi boþaltacaðým.
4) tüfeðimi boþalttýktan sonra, serçe parmaðýmla namlu fiþek yataðýný kontrol edeceðim.
5) tüfeðim yarým dolduruþta iken (dolu þarjör takýlý iken) tüfeðimi devamlý emniyette bulunduracaðým.
6) emir verilmeden tam dolduruþ yapmayacaðým.
7) tam dolduruþta iken tüfeðimi devamlý emniyette bulunduracaðým.
Karizmatik dolu tüfekle, tüfek emniyette olsa dahi þaka yapmayacaðým.
9) dolu veya boþ tüfeði, kesinlikle arkadaþýma doðrultup, tetik düþürmeyeceðim.
10) tüfeðime boþ þarjörü her takýþýmda, mermi olup olmadýðýný kontrol edeceðim.
11) eðitimde, tüfek ve kasatura ile kesinlikle þaka yapmayacaðým.
12) niþancýlýk eðitiminde, tetik düþürme eðitimi yaparken, tüfeðimin namlu mermi yataðýný serçe parmaðýmla kontrol ederek boþ olup olmadýðýný kontrol edeceðim.
13) rütbeli personel olmadan doldurma ve boþaltma yerine gitmeyeceðim.rütbeli personel geldiði takdirde gideceðim.
14) kurallara uymayan arkadaþlarýmý en yakýn amirime bildireceðim.
15) morali bozuk, stresli arkadaþlarýmý en yakýn amirime bildireceðim.
16) çýplak kablo ucu ve kopmuþ tele rastladýðýmda kesinlikle dokunmayacaðým ve en yakýn amirime bildireceðim.
17) prizlere telçivi, kasatura ucu, harbi vb. gibi cisimler sokmayacaðým.
18) ýslak elle, priz ve elektrik düðmelerine dokunmayacaðým.
19) koðuþa, nöbet yerime, çalýþma yerime kesinlikle elektrikli soba sokmayacaðým.
20) kesinlikle tüpgaz düðmeleri ve tüp dedantörü ve baðlý hortumlar ile oynamayacaðým.
21) sobalarý, emirde belirtilen saatler dýþýnda yakmayacaðým.
22) sobalarý, benzin, mazot, gaz vs. yanýcý ve parlayýcý maddelerle yaklaþmayacaðým.
23) yanmýþ, patlamýþ ampulleri ilk amirime bildireceðim, kesinlikle kendim ampul deðiþtirmeyeceðim.
24) koðuþta sigara içmeyeceðim.
25) araçlarda sigara içmeyeceðim.
26) garajda sigara içmeyeceðim.
27) araçlara benzin ikmali yaparken, ikmal yerinde sigara içmeyeceðim.
28) benzinliðe sigara ile yaklaþmayacaðým.
29) yanýk sigarayý görev odama ve pencereden dýþarý atmayacaðým.
30) ateþle cephaneyi yanyana ve yakýnýnda bulundurmayacaðým.
31) mermilerin tabanýndaki kapsüllerle oynamayacaðým.
32) terli terli su içeyeceðim.
33) reçetesiz ilaç kullanmayacaðým.
34) ecza dolabýndan müsadesiz ilaç almayacaðým.
35) yüzme bilsem dahi; deniz, gölet veya her türlü akarsuya rütbeli personel baþýnda olmadan ve izinsiz girmeyeceðim.
36) derin nehir ve derelerde, izinsiz ve rütbeli nezareti olmadan yürümeyeceðim.
37) hamamda arkadaþlarýmla þaka yapmayacaðým.
38) kalorifer kazan dairesine inip, vanalarla oynamayacaðým.
39) teknik arýzalý bütün cihazlara dokunmayacaðýmve ilk amirime haber vereceðim.
40) kesici, delici, küt cisim ve malzemelerle þaka yapmayacaðým.
41) her türlü psikolojik sorunumu ilk amirime bildireceðim.
42) ailevi problemlerimi ilk amirime bildireceðim.
43) parasýzsam amirimden isteyeceðim.
44) araçlarýn yakýnýnda ve altýnda yatmayacaðým.
45) göreve çýkarken araç üstü avadanlýklarýn tam olup olmadýðýný kontrol edeceðim.
46) araç komutansýz göreve çýkmayacaðým.
47) araçlarýn kontak anahtarýný ve direksiyonunu kimseye vermeyeceðim.
48) aracýn tonajýný aþan yük ve kapasitesini aþan yolcu almayacaðým.
49) önümde giden aracýn süratinin yarýsý kadar mesafede takip edeceðim.
50) önümden giden aracý, karþý istikametten gelen aracýn mesafesini, süratini, yol durumunu ve arkadan gelen araçlarýn durumunu dikkate alarak geçeceðim.
51) ambulans gibi kapalý araçlarýn içinde çalýþýrken uzun süreli oturmayacaðým ve uyumayacaðým.
52) aksi emir verilmediði takdirde emredilen kilometrenin üzerinde sürat yapmayacaðým.
53) mutfakta ve çamaþýrhanede sorumluluðuma verilen makinalarý baþka personel tarafýndan kullanýlmasýna müsaade etmeyeceðim.
54) mutfakta ve çamaþýrhanede sorumluluðuma verilen makinalarý talimatýna göre kullanacaðým.
55) et kýyma makinasý kullandýðýmda, et emniyet hunisini takarak tahta ve tokmakla etleri iteceðim.
56) emniyet hunisini takmadan ve tahta tokmak olmadan et kýyma makinesini kullanmayacaðým.
57) mutfakta kullandýðým býçak, satýr vs. gibi aletlerin iþi bittikten sonra yerine
koyarak kazalara sebep olmayacaðým.
58) hamamda daima kayabileceðimi düþünerek itinalý yürüyeceðim.
59) taþýyamayacaðým kadar aðýr ve geniþ boyutlu malzeme, içinde kaynar su, benzin vs. gibi yanýcý ve yakýcýmaddeler bulunan taþýnmasý tehlikeli olabilecek kaplarý taþýmayacaðým.
60) elektrik direklerine týrmanmayacaðým.
61) intihar etmeyeceðim

kýsmet bizde imzalarýz Kahkaha
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #4 : 14 Haziran 2007 - 17:04:14 »

çOk komik maddeler var iyi ki imzalamamýþým Kahkaha dermiþim ama  imzalamak ve hayatýmý bir düzene koymak isterdim valla intihar etmeyeceðim direðe de çýkmayacaðým Kahkaha:D:D
kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #5 : 14 Haziran 2007 - 17:34:35 »

buda ne ben böyle biþey imzalamadým. gerçi 15 sene oldu bitireli. o zamanlar yeniçeri ocaðý vardý ))

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #6 : 14 Haziran 2007 - 19:27:50 »

walla bende yegenimden biliyorum. Askerde þu an:)
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #7 : 15 Haziran 2007 - 15:58:12 »

Engin sen daha iþlemlere baþlamadýn mý vala hep kayýp hep kayýp yani hayatýndan bir seneden fazla götürüyor. Askerliði yapsak 6 ay yapmasak 15 ay gel çýk iþin içinden Kahkaha:D
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #8 : 15 Haziran 2007 - 16:53:53 »

Valla bende merakla beklýyorum. dedýgýn gibi dert. þimdi 1 sene tecýl etsler sonra alsalar ne olacak. gitti bi sene:) diplomayý alýr almaz baswuruyom dostum:) sýnaw sonuclarýný beklýyorum.. Artýk bu olayýda akýþýna býrakmaktan baska carem kalmdý gibi:) ya subay ya kýsa donem ya da muaf.) hersey olabýlýr walla. Direk burada paylaþcam zamaný geldýgýnde ki az kaldý:) beni rahatta dinleyýn hayýrlýsý Allahtan
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #9 : 15 Haziran 2007 - 19:12:40 »

Sen kendini baya askerliðe hazýrlamýþsýn Kahkaha beni rahatta dinleyin falan ohhh Kahkaha neyse ben son olarak eN Büyük asker bizim asker diyorum ... hakkýnda hayýrlýsý neyse o olur inþallah Kahkaha:D
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

01 Kasm 2021 - 12:30:42