Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
POZÝTÝF DÜÞÜNCE VE BEYÝN GÜCÜ
06 Mays 2024 - 02:57:22 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: POZÝTÝF DÜÞÜNCE VE BEYÝN GÜCÜ  (Okunma Says 10651 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« : 02 Haziran 2007 - 03:45:28 »

MEVLANA   

Pozitif düþünce , olumsuzluklara razý olmayan,her koþulda yapabilecek iyi bir þeyin olduðuna inanan , insan hayatýný olumlu yönde etkileyen bir düþünce tarzýdýr. Bugün artýk iþ,spor ve sanat dünyasýnda bile pozitif düþünce ve beyin gücü verim arttýrýcý bir faktör olarak kabul edilmektedir.Doðu felsefesinin ana kaynaðý olan pozitif düþünce günümüzde batý týbbýnýn da benimsediði sihirli bir kelimedir. Doðada,evrende herþey karþýlýklý etkileþim halindedir.Zihinle beden arasýnda da böyle bir etkileþim vardýr. Zihindeki olumlu düþünceler bedende bir takým olumlu sonuçlar yaratýyor. Mutlu insanlarda veya ýzdýrabýný dindirme imkaný arayan kiþilerin beyninde,Endorfin denilen bir çeþit doðal morfin salgýlanýr.Bu morfin bildiðimiz morfinden en az yüz kez daha güçlüdür.Kiþinin ýzdýrabýný dindirmesine yardýmcý olur.Bu da insana mutluluk verir.Ýnsanlar ne kadar mutlu ne kadar pozitif olurlarsa ürettikleri Nöropeptip denilen protein zincirleri daha saðlýklý olur ve baðýþýklýk sistemi daha da güçlenir.Bu gün artýk baþarýnýn yolu pozitif düþünmekten geçiyor.Bu iki kelimeyi hayat felsefesi olarak benimseyen,insanlar,umudunu,güvenini,iyimserliðini kaybetmeden kendine güvenen,cesur ve insiyatif sahibi bireyler olduklarýný çevrelerine hissettiriyorlar. Pozitif düþünen kiþiler , pozitif enerji veren insanlarla arkadaþlýk ediyorlar,pozitif enerji veren yiyeceklerle besleniyorlar,pozitif enerji yüklemek için spor ve meditasyon yapýyorlar. Sizi daha güçlü kýlacak þu yaþam felsefesine kulak verin;

MÝZAH DUYGUNUZU YÝTÝRMEYÝN
Mizah duygusu çok önemlidir. Onu yanýnýza almadan sakýn evden çýkmayýn. Kendinize gülmeyi bilin. Yoksa kendinizi çok ciddiye alýr ve bu kadar yükseklerde dolaþtýðýnýz için alay konusu olursunuz.

CESUR OLUN
Eðer doðru olduðuna inandýðýnýz þeyi yaparsanýz , ödülünüzü alýrsýnýz. O da öz saygýdýr. Bir ev satýn alabilirsiniz, ama yuva satýn alamazsýnýz. Ýnsanlarý satýn alabilirsiniz , ama dostlar satýlýk deðildir. Hatta kendinize bir ün bile alabilirsiniz. Ama karakter ? Ýþte doðru olduðuna inandýðýnýz þeyi yapmanýz bu yüzden önemlidir. Bir zorlukla karþýlaþtýðýnýzda onunla dost olmak çok etkili bir yaþam gücüdür. Mark Twain.” Olumsuzluklar insanýn kendisini tanýmasýný saðlar “ demiþtir.

ÝDEALÝST OLUN
Biz dünyaya yalnýzca yaþamak için deðil , bir fark yaratmak için geliyoruz. Diyelim ki vurmak istediðiniz hedef “AY” ama isabet ettiremediniz. Yinede yýldýzlardan birini vurabilirsiniz. Eðer bir hayaliniz yoksa , hayalinizi gerçekleþtirme þansýnýz olabilir mi ? Daha çok düþünün , daha çok risk alýn ve daha çok eylemde bulunun. Ýsminizi baþkalarýnýn kalplerine kazýyýn, böylece sonsuza kadar yaþarsýnýz

Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #1 : 02 Haziran 2007 - 03:47:53 »

Pozitif Düþünce

John Ruskin, ünlü bir Ýngiliz sanat eleþtirmenidir.

Bir gün, Ruskin'in zengin bir arkadaþýyla akþam yemeði randevusu vardýr.

Arkadaþý suratý asýk bir þekilde gelir.

Anlaþýldýðýna göre, yemeðe gelirken arkadaþýnýn göðüs cebindeki dolmakalem kýrýlmýþ ve kýsa bir süre önce hediye olarak aldýðý deðerli bir mendilin üzerine çýkmayan Hint mürekkebi leke yapmýþtý.

Arkadaþý mendili çýkarýp Ruskin'e gösterir.Kumaþýn ortasýnda çok belirgin siyah yuvarlak bir leke vardýr.

Adam o kadar üzülmüþtür ki, yemeðine çok az dokunabilir ve eve aceleyle dönerken, mendili masanýn üstünde unutur.

Ruskin, çýkarken mendili yanýna alýr.

Birkaç hafta sonra zengin arkadaþýnýn evine bir paket teslim edilir.

Açtýðýnda, kendisini çok þaþýrtan ve sevindiren bir þekilde mürekkep lekeli mendilin harika bir sanat eserine döndüðünü görür.

Ruskin, biraz Hint mürekkebi almýþ ve yuvarlak lekeyi merkez noktasý olarak kullanýp, bütün mendili kaplayan nefis bir desen çizmiþti.

Ýnsanlar eðer pozitif düþünürlerse ve yaratýcý davranýrlarsa, olumsuzluklarý
baþarýya dönüþtürebilirler.

Ruskin, arkadaþýnýn küçük üzüntü duvarýna bir kapý açarak mutluluðunu saðlamýþtý.

Hem özverili davranýþý ile yaþamlarýný zenginleþtirmiþ, hem de arkadaþýnýn sevgisini kazanmýþtý.

Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #2 : 02 Haziran 2007 - 03:50:09 »

Ýnsanlar beni sevmedikleri halde neden sevgi hissetmeliyim?
Çünkü sevgi iyileþtirir ve mutluluk getirir. Baþkalarýna karþý sevgi hissettiðimde, bu durum fark gözetmeksizin yarar saðlar. Sevgi dolu olmak doðal bir yaþam þeklidir. Eðer daha fazla sevgi dolu olmak için çaba gösterirsem, kendi mutluluðum hemen artar ve baþkalarýnýn tutumlarý da kýsa süre içinde yumuþar. Pek çok kiþi sevgi eksikliðinin sonucu olarak olumsuzlukla yüklüdür. Bu, bazen benliðe yönelik, bazen de baþkalarýný suçlayan, eleþtiren düþünceler ve olumsuz duygular döngüsü olarak kendisini gösterir. Böyle düþünce ve duygular enerjiyi tüketir ve herkesin iyiliðini azaltýr. Eðer bunu idrak eder ve pozitif kalmaya karar verirsem, olumsuz döngüye son verebilir ve eylemlerde sevginin gücünü ortaya koyabilirim. O zaman bunun, bütün iliþkilerime faydasý olur. Bu þekilde her birimiz daha iyi bir dünyaya katkýda bulunmuþ oluruz.
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #3 : 02 Haziran 2007 - 04:06:58 »

- Bedenim rahatsýzken nasýl endiþelenmeyebilirim?
Zihin gücünün farkýna vardýðýmda, bedende olup bitenlerden bir adým geriye çekilerek izlemeye baþlayabilirim. Olan bitene kapýlmak yerine, olanlarý izleyerek ne kadar daha fazla gözlemci hale gelebilirsem, zihin de o kadar özgürleþir. Bu benim zihnim, benim düþüncelerim ve benim duygularýmdýr ve beden hasta bile olsa, gene de mutluluk ve huzura iliþkin düþünce ve duygular yaratabilirim. Böylece, bu pozitif duygular bedene yardým eder, bu nedenle de çoðunlukla acý ve hastalýk azalýr, hatta yok olabilir.

Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #4 : 02 Haziran 2007 - 04:08:01 »

Pozitifliðimi nasýl koruyabilirim?

Kalbimden ve zihnimden endiþe ve ýstýrabý uzaklaþtýrmaya çalýþarak. Bunlarý uzaklaþtýrmak, olumsuz duygularýn herhangi bir fiziksel nesneye olan baðýmlýlýktan dolayý tetiklendiðini  idrak etmeme yardým eder: bedenim, iliþkilerim, varlýðým, veya etrafýmdaki dünyanýn koþullarý vb. Eðer bu fiziksel kavramlardan, nesnelerden vs. her hangi birisi karmaþa durumunda olursa, ben de sýkýntýya maruz kalýrým. Fakat derin bir sýkýntýya neden olan karmaþanýn kendisi deðil,  benim bu nesnelere olan baðýmlýlýðýmdýr. Olumsuz duygularý kalbimden ve zihnimden uzaklaþtýrýrarak, içsel olarak özgür hale gelirsem, endiþe ve ýstýrap da biter.

De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #5 : 12 Haziran 2007 - 19:53:34 »

pozitif düþünce ve beyin güzü çok güzel bir konuya deðinmiþsin A-plus . ben buna kesinlikle inanýyorum pozitif düþünerek bu hastalýk bile zararsýz hale gelebilir yeter ki inanalým . size tavsiye edebileceðim bir kitap var . alabilen varsa mutlaka okusun ilk baþlarda biraz sýkýyor amaa çok yararlý bir kitapp sanki bizim için yazýlmýþ ... ANTHONY ROBBÝNS -SINIRSIZ GÜÇ .     insan beyniyle neler yapabileceðinden bahsediyor Sinir Dili Proglamlamasý ( kýsaca SDP ) orjinal ismi Neuro-Linguistic-Programming. Geçmiþte bu bilim terapiciler ve çok az sayýdaki iþ adamýna öðretiliyormuþ. Kitapta kýsaca Herhangi birþeyi yapabilme yeteneðimiz , doðrudan doðruya sinir sistemimizi yönlendirme yeteneðimize baðlý olduðundan ve bize yararlý olacaðýna inandýðým bir çok konudan bahsediyor. Yani kýsaca beynimizi nasýl kullanacaðýmýzý ve istediðimiz sonuçlara ulaþan en uygun yollarý göstermeye çalýþýyor ... okumanýzý tavsiye ederim ...
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #6 : 12 Haziran 2007 - 20:03:21 »

Ben okumustum o kitabý bende okumanýzý tavsiye ederim arkadaslar yararlý olacaðýný düþünüyorum ...Sizlerde beðeneceksiniz...
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #7 : 12 Haziran 2007 - 22:36:05 »

De-ja-vu paylasýmýn için tesekkur ederým. ilk fýrsatta edinmeye çalýþacaðm. Daha önce yazmýþtým sildimdi. tekrar gerçek bir olayý yazmak isterim

Karabük demir çelik fabrikasýnda büyük buzdolaplarý oda gibi buzhaneler warmýþ. Bir iþçi mesai bitiminde diðer arkadaþýný buzhanenin içinde unutarak kapayý kitleyip çýkmýþ. Sabah adamý donmuþ waziyette ölü olarak bulmuþlar. Ama buzhanenin mekanizmasýnýn fiþi takýlý deðilmiþ.mesai bitimi kapatýlýyormuþ. Yani donarak ölmesi mümkün deðil.Ýçerde kitli kalan iþçi donarak öleceðini düþünmüþ ve kendini öyle þartlandýrmýþ.Drlar böyle bir açýklama yapmýþ.týpta psikolojik ölüm.... gercektýr.
Ugurbocegi
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 1195

« Yantla #8 : 13 Haziran 2007 - 00:09:33 »

þu sýralar tamda bu konu hakkýnda bir kitap okuyorum.Aslýnda daha kitabýn baþýnda sayýlýrým ama gerçekten güzel þeyler anlatýyo bu kitap.Kitabýn ismi %100 düþünce gücü düþünceyle yapýlamýycak þey yok  yeterki gerçekten istediðimiz þeyi düþünelim.ama ben pek baþarýlý sayýlmam bu konuda

Özür bir borç gibiydi en zor ödenen hali,kalbi hacize verdim oysa borçlu sendin...!
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #9 : 13 Haziran 2007 - 12:47:26 »

Multiplskleroz o kitabýda okumuþtum güzel ve bir o kadarda þaþýrtýcý .Böyle bir güce sahip olduðunu bir kez daha hatýrlatýyo böyle kitaplar..Yada farkýna vardýrýyor...
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #10 : 13 Haziran 2007 - 16:29:26 »

A-plus gerçekten çok ilginç ... Bende ''SINIRSIZ GÜÇ'' kitabýmdan küçük birþey paylaþmak istiyorum ;
 Benzer þekilde hipnotik trans halinde bulunan kiþilere, kýzgýn demir parçasý olduðu söylenen buza  dokundurtularak çok sayýda deney yapmýþlar. Temas noktasýnda yani buzun deðdiði yerde daima             su toplanmasý olmuþ. Burada etkili olan gerçek deðil, hiçbir sorgulamaya uðramadan doðrudan SÝNÝR SÝSTEMÝNE ulaþan inançtýr. Basit anlatýmla, beyin kendisine ne söylenirse onu yapar . . . 
     Bu kitapta gerçekten güzel þeyler var arkadaþlar birkez okudum tekrar okuyorum ANTHONY ROBBÝNS SINIRSIZ GÜÇ . Bulamam diyen varsa bendeki kitabý göndereilirim arkadaþlar ...
     Ýlaçlarýn sihiri içeriðinde deðil , ilaçlarý kullananlarýn zihnine yatar .
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

18 Mart 2023 - 01:31:41