Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
ARKADAÞLAR AVONX ÝGNE KULLANAN VARSA
05 Mays 2024 - 23:37:24 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: ARKADAÞLAR AVONX ÝGNE KULLANAN VARSA  (Okunma Says 12236 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
hayat güzel
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 87

« : 01 Haziran 2007 - 22:29:27 »

ARKADAÞLAR  BENÝM  8 ÝNCÝ ÝGNEM ATILDI BU GÜN AMA 7 ÝGNEM KABADAN 1  ÝGNEM BACAKTAN  ÝLK ÝGNEM BACAKTAN  BUGÜNKÜ ÝGNEM GENE KABADAN BENDE BU GÜN BÝ BEL AGRISI OLDU . ACABA HEP KABADAN OLDU ÝÇÝNMÝ  BENÝ BÝLGÝLENDÝRÝRSENÝZ SEVÝNÝRÝM  VE HEP KABADAN ATILINCA ZARARI OLURMU  BÝLGÝSÝ OLAN VARSA ÞÝMDÝDEN TEÞEKKÜRLER
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« Yantla #1 : 01 Haziran 2007 - 23:58:12 »

Bir ay sonra betaferona baþlayacaðým.... iðne kullanan arkadaþlar hangi iðneyi kullandýklarý ve izlenimlerini, yan etkilerini, gördüðü faydalarý paylaþýrlarsa bilgi sahibi olabiliriz mevcut koruyucular hakkýnda.
dzariclar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #2 : 02 Haziran 2007 - 00:11:08 »

merhaba ben 4 sene avonex kullandim ve igneyi kendim yaptigim icin 4 sene boyunca bacagimdan yaptim.
yan etkileri olarak kas agrisi cok fazla oluyordu ozellikle yagmurlu havalarda agrilarim cok artiyordu.bu belki de bende ki romaztizmadan kaynaklaniyor onu sordugumda olabilir demislerdi.onun disinda surekli bacaklarima yaptigim icin belli zaman sonra igne vurdugum bolge sertlesti/igneyi yaparken eskisine gore daha hizli batirmak zorunda kaliyordum ve morarma olusuyordu.oda 2 hafta icinde geciyordu
diger yan etkisi olarak halsizlik ve yorgunluk cok oluyordu ama bazi haftalarda agri kesici almama bile gerek olmuyordu cunku bir yan etkisi olusmuyordu.
diger ignelere gore avonex i kullanmak daha zor cunku vucuttaki uygulama alani cok az.bel agrisi yapmasinin nedeni de kalcadan yapildigi icin orayi etkiliyor bacaktan yapildigi icinde baldir kisminda kasilmalar ve agrilar cok oluyor
bende yaptigi etkiler bunlardi.umarim yardimci olur
gecmis olsun arkadaslar
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« Yantla #3 : 02 Haziran 2007 - 01:01:40 »

tesekkurler dzariclar. geçmiþ olsun. herkes paylaþýrsa güzel olur.
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #4 : 02 Haziran 2007 - 01:21:44 »

Merhaba bende 2 senedir avonex kullanýyorum
Sadece kalcadan oluyorum bacaðýmdan yapmadýlar ama halen sýzýsý oluyor bazende hic hissetmiyorum Kendim yapmýyorum hastanede oluyorum gitmeden 2.saat önceden aðrý kesici iciyorum.VE iðne olur olmaz aþýrý ateþleniyorum,ve diðer yan etkiler Oluyor.......
 birde ayný saate gündüzleri oluyorum... Sabahýna biþeyciðim kalmýyor Benim iþtahýmý kapattý yeni vitanim ilacýna baþladým biraz daha iþtahým iyi oldu....
Ýðneye yürüyerek gidiyorum kendimi fazla sýcakta tutmuyorum cünkü bana hic iyi  gelmiyor sýcak, birde yan etkisini benim elimde  psikolojik olarak etkilenmessem sorun da yok herkese gecmiþ olsun....

betül
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 21

« Yantla #5 : 02 Haziran 2007 - 11:05:20 »

merhaba, ben 2,5 yýldýr rebif 44 kullanýyorum. her seferinde baþka koluma veya bacaðýma yapýyorum. yanlýþlýkla üstüste ayný yere yaparsam ertesi gün aðrýyor. yan etkisi bende çok hafif oluyor. hafif grip baþlangýcý gibi  halsizlik, keyifsizlik. bunun için iðneden 10 dk önce majezik içiyorum. yalnýz son 1 aydýr iki kolumun iðne yaptýðým yerlerinde sertleþmeler ve morluklar oluþmaya baþladý. ama bacaklarýmda bir þey yok þimdilik
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #6 : 02 Haziran 2007 - 12:19:00 »

Bende 2 sene rebif 44 kullanmýþtým.Bendeký  yan etkileride halsizlik ,keyifsizlik olmuþtu.Yapýcaðým yeri önce buzla ovup öyle uyguluyodum yaptýðým yerlerde herhangi bir sorun yaþamadým hiç ..
@rzu
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 450

yaþadýðýn her gün özel bir fýrsattýr

« Yantla #7 : 02 Haziran 2007 - 22:49:53 »

bende þu anda rebif 44 kullanýyorum çok þükür bir þikayetim yok iðnelerimide kendim yapýyorum kimi koldan kimi bacaktan kimi de kabadan herþey yolunda þimdilik

yaþadýðýn hergün için yaradana þükret
sevili38
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 35

« Yantla #8 : 04 Haziran 2007 - 10:32:26 »

Merhaba arkadaþým bende 3 ay önce avonex baþladým benimde ilk baþlarda çok endiþelerim vardý ilk 8 iðne boyunca yan etkisi oldu þükürler olsunki þimdi bir sorun yok bende kabadan oluyorum bir hafta saðdan bir hafta soldan öyle olunca bir sorun olmuyor birde iðneyi vuran hemþire çok önemli çünki nekadar iyi vururlarsa okadar az sertleþme oluyor eðer vurulurken acý hissedersem sertleþmeler oluyor birde arkadaþlar iðnenizi kendiniz hazýrlayýn kendiniz kendize vuramayabilirsiniz  hemþire vursa bile iðneyi kendiniz hazýrlatýn çünki herkes bizim iðnemiz bilmiyor.Herkese geçmiþ olsun.
carpediem
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 65

« Yantla #9 : 04 Haziran 2007 - 11:37:51 »

BENDE 4,5 SENEDÝR AVONEX KULLANIYORUM.KENDÝM HAZIRLIYORUM.HASTANEDE ÇALIÞTIÐIM ÝÇÝN HEMÞÝRE ARKADAÞLARIMA YAPTIRIYORUM.ÝÐNEDEN YARIM SAAT ÖNCE HOCAMIN VE HEMÞÝREMÝN ÖNERDÝÐÝ PAROL ÝSÝMLÝ AÐRI KESÝCÝ ATEÞ DÜÞÜRÜCÜYÜ ÝÇÝYORUM.DOKTORUM ÝÐNEMÝ KENDÝMÝN YAPMASINI ÝSTÝYOR AMA BEN YAPAMIYORUM  Masum HEMÞÝRE ARKADAÞLARIM SAÐOLSUNLAR KALÇADAN YAPIYORLAR.AÐRI KESÝCÝYÝ 5 SAAT SONRA YENÝDEN ALIYORUM.GENELDE KEMÝKLERÝM AÐRIYOR.ERTESÝ SABAHTA PEK DÝNÇ KALKAMIYORUM BU ÖÐLE SONRASINA KADAR DEVAM EDÝYOR.GENELDE CUMA YADA CUMARTESÝ GÜNÜ ÖNERÝLÝYO ÝÐNE UYGULAMASI AMA BEN ÝSTEMEDÝM.NEDEN HAFTA SONUMU ZÝYAN EDEYÝMKÝ...

ÇOCUKLAR ÝNANIN,ÝNANIN ÇOCUKLAR.
                 GÜZEL GÜNLER GÖRECEÐÝZ,
                              GÜNEÞLÝ GÜNLER !!!...
kamus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 781

yaprak döker bir yanýmýz,bir yanýmýz bahar bahçe..

« Yantla #10 : 04 Haziran 2007 - 19:36:54 »

1,5 yýldýr rebif 44 kullanýyorum kendim yapýyorum(neyseki makinasý var)ençok karýn bölgemden yapýyorum çünkü daha az acýyor.ilk zamanlar ateþ titreme aðrý yaptý ama artýk biraz baþ aðrýsý yapýyo okadar.ama iðne yerleri kýzarýyo.en önemli sorun artýk sadece bu

oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #11 : 04 Haziran 2007 - 19:38:49 »

Kendý yaptýgýnýz iðnelerden önce yapýcaðýnýz bölgeyi buzla ovarsanýz biraz acýyý azaltabilirsiniz arkadaþlar ben rebif 44 kullanýrken öyle yapýyodum ve cok faydasýný gördüm...
civiler38
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 4

Mesaj Says: 1068

« Yantla #12 : 12 Haziran 2007 - 09:54:21 »

Bende 5 yýldýr betaferon kullanýyorum.Ýlk 1 ay dýþýnda yan etkisi olmadý . þuan iðneyi yapabileceðim bölge sayýsý çok azaldý.Kalçamda ve bacaklarýmda sertleþmeler war.Allahtan ki kol ve göbek iyi.Birde iðneyi yaparken hem biz hemde kullandýðýmýz aletler dikkatli olmalý.Geçen sefer otomatik enjektör iðneyi yapmadý ve ben 2 dakaika iðneyi kalçamda beklettim tabi acýsý cabasý.Buna da þükür tabi bu iðneler sayesinde hastalýðým çok iyi durumda...

GOD WÝLL BE JUSTÝCE...
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

Mesaj Says: 3040

« Yantla #13 : 12 Haziran 2007 - 11:06:15 »

cnm bende 7 aydýr kullanýyorum avonex.bi hafta sag bi hafta sol kalçaya vurduruyýrum o gün bi þikayetim olmuyoo ama sanki kaslarým agrýyo iðneye baþladýgýmdan beri kas agrýsý yapýyo sanýrým 

küçükkeN bi yeRim acýyýNca ÖpimDe GeçsiN DerDinya, kaLbiM aCýYo Anne haDi öpTe geçsiN...
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #14 : 12 Haziran 2007 - 19:30:14 »

Ben 5 yýldýr rebif44 kullanýyorum. Ama biraz kendime güven biraz bilinçsizlik yüzünden artýk kollarýmdan vurunamýyorum çünkü yaklaþýk 2 sene günaþýrý bir sað kol bir sol kol iflas etti kollarým ve þimdi de sýra geldi bacaklara bacaktan pek acýmýyor ama devamlý vurunmaktan býktým 1,5 senedir düzensiz kullanýyorum ( haftada 1 - 10 günde bir ) bu da ataklarýmý sýklaþtýrdý ( 8 ayda 4 atak ) eskiden senede 1 di . neyse artýk yeni bir yer daha buldum rebif için kalçanýn üst köþeleri alýþamadým ama hiç yoktan iyidir ve artýk düzenli kullanýyorum kendimi çok iyi hissediyorum. yan etki olarak hýzlý emildiðinde hafif ateþ baþka yan etkisi yok bende .. kusura bakmayýn çok uzun yazdým    
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

16 Nisan 2024 - 03:50:49