Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Herkese Merhaba
21 Mays 2024 - 15:14:19 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2 3   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Herkese Merhaba  (Okunma Says 25827 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
richforce
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« : 24 Ekim 2015 - 04:19:48 »

Merhabalar..

Yaklaþýk 5 sene önce koltukta uzanýrken birden uykum bölündü ve ayaða kalktýðýmda her yeri çift görüyordum. Sonra yüzümü yýkadým çift görme gitti fakat bir bakýma da kaldý. Bir noktaya, cisime vs. bakarken arka planý çift görüyorum. Bu þikayetlerle yaklaþýk 3 sene önce dünya göz hastanesine gittim bir þey yok dediler, bakýrköy sadi konuk hastanesine gittim, doktor ben bir þey göremiyorum dedi ve daha kapsamlý bir hastaneye gitmemi önerdi. Ve göz þikayetimin haricinde bir önemli þikayetim daha vardý. Baþýmý aniden yana doðru çevirince ense köküme bir aðrý yapýþýyor, gözlerim kararýyor ve yaklaþýk 1 dk içinde tekrar normale dönüyordum. Bu ense kökü aðrýsý sýk sýk gelmediði ve 1 dk içinde geçtiði için doktora gitme  gereði duymadým. Yaklaþýk 1 hafta önce sadi konuk hastanesine gittim durumu anlattým ve kaðýda "demyelizan plak?" yazýp ilaçlý mr'a gönderdi. Mr randevusu aldým fakat acil bir iþ durumu nedeniyle gidemedim. Ayný hastaneden yine randevu aldým 1 hafta sonra ilaçlý mr çekileceðim inþallah. Bu yaþadýklarým ms belirtisi olabilir mi sizce?
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 24 Ekim 2015 - 13:23:12 »

Mr sonucunu ms konusunda uzman bir doktor görmeli.Ama 24 saati geçen ve artarak devam eden sýkýntýlar ms için anlamlýdýr
bugra26
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 33

Hayata asla karamsar bakma

« Yantla #2 : 25 Ekim 2015 - 22:09:01 »

Öncelikle geçmiþ olsun. Özlem Hanýmýnda söylediði gibi MS gibi durmuyor. Çünkü MS anlýk gelip geçici deðildir.
Ayrýca bir noktaya bakarken gözlerin aldýðý açýyla arka plan her zaman farklý açýyla görüþ saðlar.

isil
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 30

« Yantla #3 : 27 Ekim 2015 - 08:21:16 »

GEÇMÝÞ OLSUN.KENDÝ YAÞADIKLARIMLA KIYASLARSAM MS OLABÝLÝRSÝN.DOÐRUSUNU DOKTORUN VERÝR ZATEN
Panikli
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 14

« Yantla #4 : 18 Ocak 2016 - 02:01:24 »

Herkese Allah þifalar versin inþallah arkadaþlar..on beþ gündür siteyi inceliyorum ama sanki eskiden daha aktifmiþ bu forum son yazýlanlara bakýlýrsa ..bende hikâyeme geçeyim on beþ gün önce beþ günlük kortizon tedavisi oldum çok þükür þikayetlerim geçti Dr maceram ayak tabanlarýmda Baþlayan sonra bacaklar afedersiniz popoya kadar çýkan uyuþukluk hissizlikle baþladý ilk önce ayaktaydý D vitaminim 8e B 12im sýnýrdaymýþ Dr damla ve hap verdi ama þikayetlerim artýnca tekrar gittim bel MR ý beyin boyun MR'ý istedi ve arkadaþlar bende yýllardýr panik bozukluk anksiyete var bunun için ilaç kullanýyorum ayrýca kapalý yerlerde duramýyorum asansöre binmem yýllardýr..benden kapalý MR a girmemi istedi allahým Muhtaç etmesin giremem dedim açýk MR Çekildi çeken adam sonra þüphelendiki ilaçlý çekti bir daha beyinde plak gözüktü ve beni araþtýrma hastanesine gönderdiler aslýnda hep bildiðiniz hikaye ama benimde morele ihtiyacým var banada biþeyler yazarsanýz çok sevinirim hastanede belden su alýndý gelen sonuçta ms te olabileceði yani burda okuduklarýmdan çýkardým sonucu Dr daha net birþey demiyor ama pozitif yazýyor serumda negatif fln birde Romatizmal olabileceði çýkmýþ kaç gündür hastanelerdeyim tahlil tetkik birde vep sep mi o çekilecek bu hafta 5günlük kortizonla tamamen düzeldim ama beyinde plak olmasý fln birde bu küçük tuvalete Tereddüt etme de var burda Yazmýþ birisi o da var bende ms im gibi geliyor Allah beterinden korusun öyleyse de Allahtan gelen birþey yapýcak birþeyimiz yok ama teþhisten çok beni MR çok Korkutuyor engel olamýyorum kendime 6ay da kontrol oluyormus deðilmi açýk MR kabul etmiyor mu Dr lar þimdilik ben bir kere çekildim Açýkta daha sonra Dr kabul etmeZse açýðý ben naparým çok kötü bu panik bozukluk birde size sorum ilaca hemen baþlatýyorlar mý..uzun yazdým kusura bakmayýn .birde beni düþündüren on sekiz yýla girdim evliliðimde düþüklerim oldu çocuðumuz yok psikolojik rahatsýzlýðýmdan dolayý cesaret edemedim tüp bebeðe gel Gör ki geçtiðimiz Kasým Ayýnda bana bir heves geldi tüpü denedik ama malesef tutunamadý bebek ama Allah'ýn bir bildiði varmýþ ama dondurulmuþlarýmýz bizi bekliyor :(acaba Dr ilaca baþlamaz bebek düþün dermi nolur bilmiyorum þimdilik hiç birþey belli deðil Allah herkese þifa versin beterinden korusun amin
Panikli
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 18 Ocak 2016 - 02:06:47 »

Bilmiyorum tüp bebek için kullandýðým onca iðne hormon onlar mý tetikledi diyorum bu hastalýðý çünkü Kasým'da tedavi bitti Aralýk'ta bu hastalýk çýktý
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #6 : 18 Ocak 2016 - 14:37:11 »

Merhaba, bu süreçlerden hepimiz geçtik ne olur endiþelenme sakin olmaya çalýþ.Önce açýk mr ý kabul eder dr lar o konuda sýkýntý yapma çünkü böyle sýkýntý yaþayan ms li arkadaþlarda var.6 ayda bir çekilicek diye bir durum yok seni takip eden ms doktorun buna karar verir.Ama bu kaygý durumlarýnýn üstüne gitmez hiçbir dr rahat ol.

Ýlaç konusu da deðiþebilir .Önce seni takip edecek ms konusunda uzman bir dr un gözetiminde olmalýsýn.O  mr ýn muayene sonucun ve seni dinledikten sonra ilaç hakkýnda karar verir belki hemen baþlatýr belkide takip edelim de diyebilir.Yapman gereken çok fazla kafana takmadan kendine dikkat ederek ( uyku düzenine , kendini çok yormamaya ) zaman geçirmek. Eðer ms ise teþhis bu bahsettiklerimi sevmez ve bahsedilen korkulan belirsizlik durumu bir daha hiçbir sorun yaþamayarakta geliþebilir.Lütfen kötü düþünme ve ms e hakim bir dr takibinde ol...

Bebek için alýnan hormonlar etkilemiþ olabilirmi hiç bilmiyorum hiç duymadým böyle birþey .Yaþadýðýn duygusal travmalarýn daha etkili olabileceðini düþündüm ama tabii k i dr un bu konuda daha doðru bilgi verecektir.

Siteye gelince evet facebook açýlana kadar daha aktifti burasý ,sürekli burda zaman geçiriliyodu .Þimdi malum facebook  

Ama bil ki yalnýz deðilsin ve ne zaman ne istersen sorabilirsin.
Panikli
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 18 Ocak 2016 - 18:05:52 »

Çok saðol öslem :)herkese yetiþtiðin gibi bana da yetiþtin cevabýnla..ve beni o kadar rahatlattýn ki çok sevindim Dr larýn açýk MR ý kabul edebileceklerine..ben küçük bi Þehirde oturuyorum yani ayrýca ms polikinliði fln yok burda normal nöroloji uzmânýna gidiyorum doçent ama ne kadar tecrübeli bilmiyorum hani sonuçlarý. Kesinleþsin burda Bahsettiðiniz bilinmiþ Dr lar var Ýstanbul'da fln oraya gitsem mi yoksa burda mý takip olsam ben ýspartadayým..ve baktým ki bütün ms lilerin D vitamini düþük acaba ms mi düþürüyor yoksa tesadüf mü benimde 8e düþmüþ Allah hepimizi sýnýyor imtihan ediyor ben Düne kadar nasýl tüp Yaparým nasýl doðururum diye psikolojik savaþýrken Artý hamilelikte antidepresanýma izin verdi Dr biþey olur mu derken bu geldi Baþýma beterin beteri varmýþ buna da þükür Allah baþka birþey gösteremesin sen bunlarý düþürken Allah dedi birde bununla savaþarak yaþa bebek düþün nasip..peki sigara yasak mý yani daha kötü eder mi bi sýkýntýmý bu alýyordu günlük altý yedi içiyorum herþeye zararý var kesinde iþte seviyorum içmeyi 
Panikli
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #8 : 18 Ocak 2016 - 18:07:31 »

Peki sen ne durumdasýn CNm evlimisin ilaç kullanýyor musun
sercan
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 214

ms.hakkýnda istediðinizi sorabilirsiniz.

« Yantla #9 : 19 Ocak 2016 - 14:23:18 »

geçmiþ olsun kardeþ bizler buradayýz hep merak etme

dost vurulunca deðil, unutulunca ölürmüþ. Biz dostlarýmýzý kýr çiçekleri gibi avucumuzda deðil, kurþun yarasý gibi yüreðimizde saklarýz.
imza
<<<sercan>>>
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #10 : 19 Ocak 2016 - 14:24:53 »

Sigara kullanmaman tabiki daha iyi olur ms üzerindekiolumsuz etkisi kanýtlandý ama kullanmadýðýnda ki stres durumunda baþka bir sýkýntý olabilir.Azaltabildiðin kadar azaltmaya bakmalýsýn sonra inþallah býrakýrsýn Ben bekarým ve tabiiki ilaç kullanýyorumda ( ben aðýr bir ms seyri yaþadým çook çeþitli ilaçlar kullandým )
Panikli
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 21 Ocak 2016 - 22:27:32 »

Ms için iki ay sonra MR istedi Dr durumumu söyledim sakinleþtirici al diyor bana etki etmez ki Yaþadýðým yere en yakýn antalya da araþtýracaðým açýk MR var mý ..önceki girdiðim yeri kabul etmiyor..1,5teslalý olmasý gerekiyormuþ makinanýn ayrýntýyý kaçýrabilir diðerleri diyor..napýcamý þaþýrdým vallahi internetten bakýyorum antalya da da yok sanki çýkmadý birþey Bi MR için Ýstanbul'a mý geleyim ne yapayým ben þimdi orda yaþayanlar ne Þanslý ..öslem benim gibi olan arkadaþlar var demiþtin onlar nasýl yaptý ki..Dr bana ms Sýnýrda dedi sonuclardan ..kontrol Altýn'da olacakmýþým MR sonucuna göre belki ilaç baþlarýz dedi atak olmasa bile ..birde bende Romatizmal bir rahatsýzlýkmýþ antifosfolpid sendromu çýktý o da kontrol Altýn'da olucak allahým sen beterinden koruu:(

oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #12 : 22 Ocak 2016 - 14:13:55 »

Açýkcasý bulunduðun yerde baþka MR yoksa dr neden beðenmiyor anlamadým.Açýk MR A girenler var evet.Kontrol altýnda olmalýsýn baþka tetkiklerde istedimi dr un ms için ?   Nereye gidiyorsunuz dr a bilmiyorum ama Akdeniz Üniversitesi Týp Fakültesinde  Doç.Dr.Ferah Kýzýlay ms ile ilgileniyor. .Siz nerdesiniz ?
« Son Dzenleme: 22 Ocak 2016 - 14:17:19 Gnderen: oslem » Logged
Panikli
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #13 : 22 Ocak 2016 - 14:20:57 »

Öslem burda özel bi hastanede çektirmiþtim onu kalitesi iyi deðil diyor ve 1.5 teslalý olan açýk MR bulursan araþtýr o olur diyor bende bilmiyorum zaten burda baþkada açýk MR yok inþallah antalya da bulurum 1.5teslalý daha net herþeyi gösteriyormuþ diðerleri gözden birþeyi kaçýrabilir diyor baþka tetkik istemedi caným belden Sývý alýmýnýn sonucuna ve MR a göre hareket ediyor baþka neler var ki gerçi iþte bir sürü kan tahlilleride yapýldý ama onlar ne bilmiyorum
Panikli
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #14 : 22 Ocak 2016 - 14:25:01 »

Caným bu dediðin iyi oldu çok saðol ben ýspartadayým Antalya'ya çok yakýným orayada gidebilirim Dr a hem orda açýk MR olabilirmiþ onu araþtýrýcaz bakalým  onada gözükeyim
Sayfa: [1] 2 3   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

07 Aralk 2021 - 03:30:13