Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Plak Yok Belirtiler Var MR Yanlýþ Olabilirmi?
21 Mays 2024 - 17:43:23 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Plak Yok Belirtiler Var MR Yanlýþ Olabilirmi?  (Okunma Says 20987 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
sercicinar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 11

« : 05 ubat 2015 - 14:42:57 »

Merhaba Arkadaþlar 
Henüz ms limiyim bilmiyorum ve benle ayný sorunlarý yaþayan var mý merak ediyorum
Yardýmlarýnýz lütfen!
Çok uzun zamandýr el ve ayaklarýmda uyuþma, ciddi bir unutkanlýk, çok ciddi bir yorgunluk hissi,
denge kayýplarý evin içinde yalýn ayak yürürken bile ayaðým bir anda boþalýyor gibi burkulma gibi bir þey oluyor tam anlatamadýðým. ellerimde de ara ara oluyor mesela dün elimdeki bardaðý bir anda düþürüverdim. Vücudumda iðne batmasý gibi hisler, sol kalça ve üst bacak bölgemin bir kýsmýnda 2 ay önce oluþan önce kaþýntý batma hissi sonra bir bölümünde his kaybý üst tarafýnda gereksiz bir hassasiyet.Bazen özellikle baþ kýsmýmda yanmayla karýþýk aðrý buz torbasý koyuyorum yada soðuk su iyi geliyor.Yine bu hafta baþlayan sað gözümde bublanýk görme gözümün önünde perde vb biþey var gibi bazen de siyah bi karartýyla görmeye çalýþýyorum. Bu arada 3,5 yýl önce yine sað gözümde görme kaybý olmuþtu kendi kendine geçen beyin mr ý çekilmiþti ilaçsýz  migren olduðu söylenmiþti ama sonra hiçbir migren ataðýnda olmadý bu.

Þimdi bu kadar þikayetle dr gitmedim mi gittim tabiki

emg temiz çýktý kan tahlilleri temiz sadece  D vitamini eksikliði çýktý
ilaçlý beyin boyun ve sýrt mr ý çekildi ama mr sonucundan emin deðilim çünkü bana daha önce görme kaybýnda çekilen mr ýmda boynumda fýtýk olduðu söylenmiþti ama bu mr da böyle bir bilgi yok. Nörolojik ilaçlar verildi 15 gün kullandým ama hiçbir etkisi olmadý. ilaçlý mr temiz çýkýnca dr bana söylediði ms deðilsin peki þikayetlerim dedim yanýt yok!
Haftaya Dr Ülkü Türk Börü hocaya gidecem ama merak ediyorum  Ayný durumu yaþayan var mý?
Plak olmadan ms olabilirmiyim veya bu plaklar bu mr da görünmedi de yeni mr da görünebilir mi ya da mr yanlýþ raporlanmýþ vs olabilir mi?

Yani kýsacasý aklýmda deli sorular 
ve cidden bi sürü þikayetim varken teþhis konulmamasý sanki ben psikolojik yaratýyormuþum gibi bir durum yaratýyor ve çok rahatsýzlýk verici çünkü vücudumda yolunda gitmeyen bir þeyler var (ben ms i tanýmadan önce baþlayan þikayetler bunlar) ve ben tam anlamýyla anlatamýyorum gibi geliyor.

oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 05 ubat 2015 - 15:37:44 »

Merhaba, geçmiþ olsun.Þikayetleriniz hiç geçmeden yada azalmadan mý devam ediyor?Hangi dr a gittiniz bilemýyorum ama MS  i düþünmüþtür mutlaka ve tetkik ve muayeneyi yaparken dikkate almýþtýr.Teþhiste etkili olan MR+BOS+DR TECRÜBESÝ+ MUAYENE SONUCU dur.

MR ýn raporunun yanlýþ yazýlýcaðýný düþünmeyin ki dr lar rapora deðil görüntülere bakýp deðerlendiriyorlar.Ýlaç verdiler dediniz hangi ilaçlarý kullandýnýz 15 gün.

Ýçiniz yine de rahat etmezse bir ms uzmaný nörologa gidip ms mi deðilmi aklýnýzdan çýkarýrsýnýz.Ms uzmaný nörologlarýn gördükleri hasta sayýsý itibariyle tecrübeleri daha fazla oluyor.
sercicinar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 05 ubat 2015 - 16:28:28 »

Evet zaten benim aklýmda ms yoktu açýkcasý ms side bilmiyordum sadece adýný biliyordum. Dr önce ms olabilir dedi sonra ms yok mr ýn temiz dedi peki þikayetlerim dedim hiçbir açýklama yapmadý dolayýsýyla kafam karýþtý.
Kullandýðým ilaçlar
Brufen Retard 800 mg
Neurontin 100 mg
Etol Fort 400 mg
Sirdalud  mg
Sonradan ögrendigime göre hepsi nöropatik agrilar içinmiþ
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #3 : 06 ubat 2015 - 14:14:00 »

Evet aðrýnýz çokmu var aðrý kesici ve kas gevþetici var.
« Son Dzenleme: 06 ubat 2015 - 18:56:33 Gnderen: oslem » Logged
adinisenkoy
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 435

« Yantla #4 : 06 ubat 2015 - 17:16:48 »

Psikolojin duzelirse belirtelerinde gecer doktor yok dediyse yoktur guven ona.
sercicinar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 06 ubat 2015 - 20:14:29 »

Evet aðrýnýz çokmu var aðrý kesici ve kas gevþetici var.

evet Özlem Haným çok  aðrýlarým oluyor zaten öncelikli gitme nedenim aðrý ve yorgunluktu.
Bana Doç Dr Ülkü Türk Börü yü  tavsiye ettiler ama sizin ayrýca bi tavsiyeniz varmý acaba  yardýmcý olursanýz sevinirim çünkü böyle beklemek çok sýkýntýlý
sercicinar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #6 : 06 ubat 2015 - 20:20:28 »

Psikolojin duzelirse belirtelerinde gecer doktor yok dediyse yoktur guven ona.

adýnýsenkoy psikolojik hiçbir problemim yok ki bu þikayetlerim günlük  hayatýmý etkileyecek boyuta gelince dr gittim ve ms sin ne olduðunu da bilmiyordum  mr lardan sonra çekildikten sonra dr neden bu kadar uðraþýyoruym diye ýsrar edince ms den þüphelendiðini söyledi e sonrada tamam ms deðilim ama þikayetlerimin nedeni ne diye sorunca cevap alamadým istersen ilaçlara ek farklý ilaç yazayým dedi. E haklý olarak farklý bi hastaneye gittim orda da asistan dr bana hocalarýyla yani dr ülkü türk börüile görüþmemi söyledi. Þimdi beklemedeyim önümüzdeki çarþambayý bu aradada araþtýrýyorum iþte
sercicinar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 06 ubat 2015 - 20:22:13 »

Çok uzun oldu ama eklemeden edemeyeceðim burasý muhteþem bir yer ilk internete oturduðumda okuduklarým beni korkutmuþtu ama burasýný keþfettikten sonra artýk korkmuyorum. Herkesin bu kadar içten olmasý birbirine destek olmasý gerçekten çok güzel 
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #8 : 07 ubat 2015 - 13:21:24 »

Tekrar merhaba Sen Hangi þehirdesin ?
sercicinar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #9 : 07 ubat 2015 - 19:48:20 »

Istanbul anadolu yakasindayim
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #10 : 07 ubat 2015 - 20:14:12 »

Ülkü Haným hangi hastanede bilemiyorum ama ÝST da tanýnmýþ birçok ms uzmaný var
sercicinar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 07 ubat 2015 - 22:50:25 »

Kartal egitim.arastirma hastanesinde
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #12 : 08 ubat 2015 - 00:16:32 »

MS polikliniði olan býr hastane sanýrým , ms polikliniðindeký hocaya gýtmenýzde yeterli zaten ki ÜLKÜ hoca da ms ile ilgilenýyor sanýrým
« Son Dzenleme: 08 ubat 2015 - 00:19:54 Gnderen: oslem » Logged
sercicinar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #13 : 08 ubat 2015 - 00:43:54 »

Suan esimle onu arastiriyorduk evet asistan dr du poliklinikteki o yönlendirdi kendiside yogun oldugu icin önümüzdeki carsambaya randevu verdi beklemekte biraz sýkýntýlý oluyor böyle
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #14 : 09 ubat 2015 - 13:55:09 »

Çarþamba gününe ne kaldý bizide haberdar et
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

23 Eyll 2022 - 13:18:52