Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Selam
20 Mays 2024 - 22:53:08 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Selam  (Okunma Says 6636 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Basbelasýms
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 6

« : 16 Mart 2016 - 18:19:57 »

Merhabalar. 9 ay önce ms teþhisim konuldu. Dilde uyuþmam vardý ve 1 haftalýk kortizon tedavisi uygulandý, uyuþma tamamen geçti. 3 ay sonra yeni bir aktif plak gözüktü mr da fakat vücuduma bir yansýmasý olmadý ve kortizona gerek duyulmadý ama avonex e baþladým, 9 aydýr kullanýyorum. Bu süreçte güç kaybý yaþamadým hatta halýsaha da top oynayýp herkesten fazla koþmuþluðum da vardýr . Ama ne yazýk ki  bu baþ belasý ms saðlýklý olmamý kýskanmýþ olacak ki yeni bir atakla yüzünü gösterdi. Ayaklarým uyuþtu ama yine yürümemde bir aksama yok güç kaybým da yok. Fakat sanki idrara çýkarken bir his kaybý var.Kortizon alýmýna baþladým, ikinci serumu bu gün aldým. Tecrübeli arkadaþlara bir sorum var. Kortizon etkisini ne zaman gösterir, idrarla ilgili sýkýntýyý kortizon halledermi yoksa ek ilaç almak gerekirmi. 9 ay önceki tedavimi tam hatýrlamýyorum çünkü küçük bir uyuþukluktu beni pek etkilemiyordu ama bu biraz sinirimi bozuyor. Hepinize þifalar dilerim.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 16 Mart 2016 - 19:54:00 »

Merhaba,

Ataklarýnýn böyle hafif gibi olup tamamen geçmesi çok güzel .Seni etkilemeyedebilir biliyosun yani güç kaybý  olmayadabilir .Ama kendini yormamaya çalýþ ki hep böyle çok iyi geçsin Ýdrarý tutamama gibi bir sýkýntýmý bahsettiðin ? Ýlaç etkileri kiþiden kiþiye ve sýkýntýya göre deðiþebilir.Ama daha ikinci gün acele etme derim .Doktor kaç gün verdi kortizon ? Birde dr un kim hangi þehirde takiptesin ? Hangi dr ?

Basbelasýms
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 16 Mart 2016 - 20:42:05 »

Kortizon bir hafta veridi. Beyinde küçük bir plak varmýþ. Ýdrarla ilgili sorunum tutamama deðil yani bir kas problemi deðil, biraz his kaybý yani idrarý yapma sýrasýnda o anda yapýyomuyum yapmýyormuyum tam hissedemiyorum. Biraz ayrýntýya girdim ama hastalýk bu ayýbý olmaz Muhtemelen uyuþmalarýmla baðlantýlý olduðunu düþünüyorum. Doktorum ilk baþta sabahattin saip hocaydý fakat cerrahpaþadaki yoðunluktan dolayý gülþen akman demir hanýma gitmeye baþladým. Hatta 10 unda da muayene olmuþtum hiçbir sýkýntý yok demiþti. 3 gün sonra ataðým oldu
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #3 : 16 Mart 2016 - 21:00:05 »

Gülþen hoca benimde doktorum çok güvenirim kendisine. .Ama atak gelmeden önce belirti vermiyor iþte Þikayetinizi anladým hiç detaya girdim diye rahatsýz olmayýn bu saðlýk ve birçoðumuz bu gibi sorunlarý yaþadý.Dediðim gibi 2 gün olmuþ daha erken yani .Gülþen hoca daha iyi bilir ama bence düzelir bu sýkýntý .Çok düþünmeyin denmesi çok anlamsýz biliyorum insanýn elinde olmuyor bazen ama inanýn öyle bir vücuda sahibiz ki kaygýlanýp düþündükçe daha çok hissediliyor ve resmen bunu gerçekleþtirmek için uðraþýyor beyin. Çok düþünmeyip bedeninize düzeltmek için fýrsat vermenizi öneririm Herhangi bir vitamin desteði kullanýyormusunuz ? omega 3 gibi ?
Basbelasýms
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 16 Mart 2016 - 21:14:26 »

D vitaminim çok düþük çýktý galiba onun için bir takviye verecek doktor haným. Ben hastalýðýmý ilk duyunca depresyona girdim internette doðru yanlýþ ne varsa okudum ve sýrf depresyon sebebiyle hergün biryerim uyuþup geçiyordu. Artýk hastalýðý kabullendim ve teslim olmaktansa savaþýyorum. Mesela þu anda tabanlarým uyuþuk yürürken çok rahatsýz ediyor ama yatýp ta ne zaman geçecek diye beklemiyorum, çünkü hala yürüyebiliyorum ve çýkýp yürüyorum. 9 ayda bu hastalýkla ilgili edindiðim en büyük tecrübe þu, stres kesinlikle olmayacak, mutlu olduðunuz þeyleri yapacaksýnýz, hastalýktan korkmadan ama mutlaka bu iþin uzmaný bir doktorla kontrolleri aksatmadan yaþamaya devam edeceksiniz. Neden ben diye yakýnmaktansa buna da þükretmek gerekiyor. 10 yaþýnda kanserle boðuþan çocuklar var ben bunlarý gördükçe çok üzülüyorum gerçekten þükrediyorum. Bu arada galiba popomda uyuþtu hissetmiyorum
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #5 : 16 Mart 2016 - 23:28:06 »

Siz çözmüþsünüz olayý Tebrik ederim bu düþünceleriniz için .Siz hem bilinçlenmiþsiniz hem ms konusuna hakim bir dr dasýnýz bence endiþelenicek bir nokta yok
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

30 Mays 2019 - 09:49:31