Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Ben geldim...!!!
21 Mays 2024 - 16:46:58 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Ben geldim...!!!  (Okunma Says 7494 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
julius
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« : 02 Eyll 2008 - 16:27:49 »

Arkadaþlar herkese merhaba.......
yaþ 32 erkek lokasyon istanbul
5 aðustos 2008 sabah kalktým...izindeyim....ayak parmaklarýmdan kalçama kadar olan bölgede uyuþma ve karýncalaþma var...çok fazla önemsemedim....sonuçta tatildeyim istanbula dönünce baktýrýrým dedim....10 gün hiç azalmadan devam etti...yürümemde hareket etmemede hiçbir problem yok ama karýncalaþma uyuz etti beni....18 eylül 2008 florance nigtingale hastanesine gittim nörolojik muayene sonrasý sizi 1 gün yatýralým mr çekelim dediler....beyin boyun ve sýrt mr larý kontrastlý ve kontrastsýz....ufffff yaklaþýk 2 saat 45 dakika sürdü ve kafam hep içeride...ertesi gün beyin buyun temiz ama sýrtta d6-d7 arasý plak bulundu....hoþgeldinnnnn:)...sizi 5 gündaha misafir edelim dediler...baþladý 1 gr kortizon tedavisi BOS alýndý çapaya gitti...22 aðustos BOS pozitifgeldi tekrar hoþgeldinnnn:) görme kaybý testi de anlamlý diil ama yine de problemli çýktý....10 gün istirahat evde bayýk bi þekilde hala yatýyorum.....Ýþin enteresan kýsmýna gelirsek....dün gece çok ünlü bi profesörden alýnan bi randevum vardý gittim....ve hoca dedi ki ben sana MS diyemem tek plakla bu iþ zor ve bu semptomlarýn bir daha çýkarmý çýkarsa da %20 nin altýnda bir ihtimalle çýkar...iþin özü ben bu iþten biþey annamdým sanýrým MS tehþisi koymak o kadar da kolay diil....saylýr sevgiler.....
ÖZNUR
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 236

« Yantla #1 : 02 Eyll 2008 - 16:42:17 »

Geçmiþ olsun. Prof. dediði doðru ve MS deðildir umarým, þikayetiniz ufak bir rahatsýzlýktýr.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #2 : 02 Eyll 2008 - 17:05:01 »

Geçmiþ olsun ms konusunda tecrubelý ve uzman býr hekýmýn soyledýklerý guvenýlýr olsa gerek dýye dusunuyorum bende ki öyle olmasýnýda umuyorum bu yaþadýklarýnýz ilk ve son olur umarým...
   Teþhis için mr lar + klinik muayene sonucu+ yapýlan diðer tetkikler ve dr tecrubesýde onemli sonucta ki parçalarý býrleþtýrýp taný konulabilsin
ali30
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 21

« Yantla #3 : 02 Eyll 2008 - 18:12:46 »

þimdi bende de þu ibare geçiyor mrda:

Bilateral serebral hemisferlerde periventriküler derin ak madde de ventriküle yakýn komþuluklu yaygýn demiyelinizan plaklar izlenmektedir.
Sað serebral hemisferde singulat girus komþuluðunda izlenen plakta aktivasyon ile uyumlu yoðun kontrast tutulumu izlenmektedir.
Spinal kord içerisinde fokal yamasal demiyelinizan plaklar izlenmektedir.

sonuç:Aktif MS demiþ

Tabi bu radyoloðun raporuduur.Dr da ms olabilirsin yüzde90 .bos sývýsýný nasipse bir hastanede tedavi olursam verecez.

Sizce durumum vahým mý
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #4 : 02 Eyll 2008 - 20:05:47 »

Vahim dye dusunup canýný sýkma bence ali.evet plaklar var ve aktif tedavi edilmesi lazým .ama hepýmýzde plaklar var ve tedavi edilince aktif görünmýycek sendeki  plakta kontrast tutmýycak yaný.Sen moralini bozmadan ama ertelemedende tedaviye baþlamalýsýn
« Son Dzenleme: 02 Eyll 2008 - 20:14:39 Gnderen: oslem » Logged
sineeem
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 810

« Yantla #5 : 03 Eyll 2008 - 09:01:17 »

Ýnþaallah biþey çýkmaz. ÝNÞAALLAH ÝNÞAALLAH

Umutluyum! Ýsterseniz bakýn gözlerime, ýþýl ýþýl..
vademir
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 859

« Yantla #6 : 03 Eyll 2008 - 10:15:47 »

julius'a : Hoþ geldin arkadaþ.. Umarým biþey çýkmaz ama þu ünlü prof.un adýný da versen iyi olurdu merak etme reklam olmaz þüpheli yaklaþmasý normal çünkü Multiple (çoklu) Skleroz (sertleþme türü tahribat) birden fazla bölgede lezyon olmasýný gerektiriyor. Klinik muayenen de Ms formlarýný desteklemiyor demek kii.. Ama teþhis konsada konmasa da senin kafan hiç rahat deðildir. Her okuduðun yazý her duyduðun söz kafaný biraz daha karýþtýr. Naçizane önerim vücudunuda kafaný da fazla yormamaya bak herþey olacaðýna varýr. Sevgiyle...

ali30'a : Ms masum bir hastalýk deðil kabul ediyorum ama durum vahim diyecek kadar da karamsar olmamak gerek. Allah göstermesin ama bizim memleketimizde her gün trafikte bir kazaya uðrama riskimiz fazlasýyla var ve bu kazada bir uzvumuzu kaybedebilir ya da ne bileyim belimiz kýrýlýp asla yürüyemeyebiliriz mesala.Ki bu durumda kalan insanlar bile karamsar deðiller. Bizim için her gün týpta yeni bir tedavi arayýþý var.Sevgiyle....

Hayatý ýskalama, çünkü yeniden niþan alma þansýn olmayacak...

www.ademdemir.blogcu.com
BuaKaW_PRaMuK
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 2496

« Yantla #7 : 29 Ekim 2008 - 04:42:38 »

ümit ediorumkii biþi cýkmasýn herhangibi sýradan biþidiirr...geçmiþ olsun

BeN SeNiNLe ToPRaÐa GiReRiM DiYeNLeRi ÇoK GöRDüM!!!BeN öYLe DiYeNLeRi ToPRaÐa HeP YaLNýZ GöMDüM!!!
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

05 Aralk 2022 - 09:43:02