Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Ayaktaki uyumalar
14 Mays 2024 - 20:42:38 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Ayaktaki uyumalar  (Okunma Says 7075 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
skaragullu
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 11

« : 06 Eyll 2007 - 00:11:14 »

Merhaba herkese,
yeni bir üye olarak ilk sorumu size sormak istiyorum. 2000 yýlýndan beri ms'liyim (güya eðitimli kadýn hastalýðý deniliyor ama gördüðüm kadarýyla bir hayli erkek de bu hastalýktan muzdarip) avonex kullanýyorum.
þu an yoðun bir þekilde ayaklarýmda uyuþmalar var, daha doðrusu iðrenç bir duygu. sanki soðukta ayaðým donmuþ gibi hissediyorum. doktorum emar istedi. emar sonucunda 1 ay beklemeyi tercih etti. þüpheli atak dedi. sizlere doktorlarýnýz bu konuda yardýmcý olabilecek bir ilaç tavsiye etti mi?

bilgilerinizi paylaþýrsanýz sevinirim...

saðlýkla kalýn

ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #1 : 06 Eyll 2007 - 00:46:36 »

Merhaba gecmiþ olsun caným,hoþ geldin sitemize.bende avonex kullanýyorum ilk zamanlar bende de oldu. ve doktorum bana vitamin ilacý verdi "apikobal"vede cok iyi geldi...
gecer kafana takma 

saðlýcakla kal
ÖZGÜL
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 81

« Yantla #2 : 06 Eyll 2007 - 09:48:05 »

Günaydýn aramýza hoþgeldin bende 2000 yýlýndan beri ms hastasýyým toplam 3 atak geçirdim arada banada oluyodu atak dýþý uyuþmalar karýncalanmalar kortizon yerine antidepresan ve vitamin takviyesiyle düzeldim þu an gayet normalim, sanýrým çok büyütmememiz, kafamýza takmamamýz gerekiyor. Ne kadar düþünürsen o kadar kötü etkiliyor.

Görüþmek üzere 
yasoo06
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 335

« Yantla #3 : 06 Eyll 2007 - 09:52:20 »

gecmis holsun arkadasým hosgeldin... iki ay önce ayný þikayet bendede olmuþtu... dr. MR istedi ve MR sonucuna göre kortizon baþlayacaðýmý bildirdi... karþý çýktým ve kortizon tedavisi olmadým... zamanla yani bir ay sonra düzeldi... kafana takma ben öyle yaptým... biraz uzun sürdü ama geçti... bu arada kanadadan sphingolin (dana miyeli, c vitamini, protein içeren bir ilaç) kullandým. umarým yardýmcý olmuþumdur.
skaragullu
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 06 Eyll 2007 - 15:09:54 »

herkese yardýmlarý için çoook teþekkür ederim. Ýnsan burada kendini rahat hissediyor. (ayn kaderi paylaþan insanlarý görünce) Anladýðým kadarýyla doktorum da kortizon verme yanlýsý deðil. bende zaten heveslisi deðilim ama vitamin deneyeceðim.

saðlýklý ve mutlý günler diliyorum...

bülent
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 117

« Yantla #5 : 06 Eyll 2007 - 16:12:44 »

Ara sýra atak geçirdiðiniz bölgelerde uyuþmalar yanmalar filan olabilir önemli bir þey deðil bunlar. eþimde ara sýra oluyor ama hiç takmýyoruz sürekli ve artarsa ve daha önce olmayan bölgelerde olursa dikkate alýp doktora gidiyoruz....
mimar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 35

« Yantla #6 : 07 Eyll 2007 - 08:53:15 »

Kimse yanlýþ anlamasýn ama herkes þunu unutmamalý ki herkesin ms kendine özel. Durumunuzu dr larýnýzla görüþmeli ve onlarýn önerilerini dinlemelisiniz. Hele ilaç adý vermek çok yanlýþ.
Ýnsaný çaresiz gibi hissediren bu hastalýk doðru düþünerek ürkütülebilir.
Herkese saðlýklar............. Kahkaha Kahkaha
skaragullu
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 07 Eyll 2007 - 22:26:59 »

doðru söylüyorsunuz mimar bey, ben yanlýþ telafuz ettim ilaç deðil de daha çok vitamin demek istemiþtim.
teþekkür ederim...
mimar
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 35

« Yantla #8 : 21 Eyll 2007 - 10:25:22 »

Ama ben bir bayaným. Ben Aslý memnun oldum.
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #9 : 21 Eyll 2007 - 21:24:01 »

Sevgili Güllü MS te özellikle duyusal þikayetler çok fazla görülen þikayetlerden biri.Özellikle hastayý rahatsýz edecek boyuttaysa Ms dr unuzla görüþün ve kendisinin tavsiye ettiði bir ilacý kullanýn.Bu arada özellikle ayaklardaki uyþmalar yorgun olduðunuzda daha da artabilir.Aklýnýza çok fazla takmayýn ve mümkün olduðunca düþüncelerinizi ayaklarýnýzdan uzaklaþtýrmaya çalýþýn.Ama yine de dr unuzla mutluka görüþün.Saðlýk ve sevgiyle kalýn.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

01 Austos 2021 - 18:03:21