Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
AMALGAM DOLGU
22 Mays 2024 - 20:56:58 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: AMALGAM DOLGU  (Okunma Says 11943 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
yurdusev
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« : 24 Nisan 2009 - 14:45:49 »

ARKADASLAR AMALGAM DOLGULARIN ÝCÝNDEKÝ CÝVANIN ZAMAN ÝLE BUHAR YOLUYLA AGZIMINIZ ÝÇÝNDEN BEYNÝMÝZE KADAR GÝDÝP ORADAN BEYÝN HUCRELERÝNE VERDÝÐÝ ZARARI GÖSTEREN VÝDEO ASAGIDAKÝ LÝNKTEDÝR
LÝNK ÝN ÝNGÝLÝZCE AMA VÝDEODAN ANLAÞILIYOR CÝVANIN BEYNE VERDÝÐÝ ZARAR ,BU KONUDA FÝKÝR OLAN VEYA AMALAGAM DOLGUSU OLANLAR YAZABÝLÝRMÝ
http://www.tardfarmer.com/node/5

ms ilk defa burda okudum ben 10 seneye yakýn agzýmda toplam 8 adet amalgam dolgu kullandým. bende yorgun oluyordu .özelikle hafýzamda unutkanlýk hat safhadaydý ,tek ayak ustunde durmaya calýþtýgýmda cok zorlanýyordum .birgün araþtýrdým acaba ne oldu daha once herhangi bir operasyon veya kazada gecirmedim ve kendi kendime düþündüm ne olabilir dýþardan vucuduma ne aldým diye ve amalgam diþlerim geldi aklýma bana diye dr.cem kýnacýnýn makelesini okudum bendede otiztik varmý diye adýný veremeyecegim bir labaratuvarda vucudumdaki agýr metalleri araþtýrdým ve civa nýn cok yuksek oldugu ortaya cýktý buda bende amalgam dolgular hakkýndaki fikrimi pekiþtirdi . Araþtýrmalarým neticesinde diþlerdeki malagamýn zaman ile aþýndýgýný ve beyin zarýný aþýp beyin hucrelerini tahrip ettiðini ögrendim ve diþlerdeki amalgamlarý söktürdüm hemen amalgamlarý cýkardým 1.5 sene oldu vucudumdan atmak icin 3 ay dmsa kulandým   su an  dikkatimi toparlayabiliyorum ,hafýzamda eskisi gibi deðil ,pozitif yönde ilerleme oldu bunu kesin diyebilirim bu amalgamlar kesinlikle beyne zarar veriyor ben elektrik-elektronik mühendisiyim benim hafýzam iyidi bu amalgamlardan sonra psikolojim bozmuþtu unutkanlýk yapýyordu  , þimdi idare ediyorum  cýkartým onlarý iyiye doðru gidiyorum galiba bende ms belirtileri varmýþ
bana kalýrsa hemen cýkarýn amalgamlarý     
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 24 Nisan 2009 - 14:58:09 »

Böyle bir tartýsma konusu var ama her amalgam dolgusu olanda bu sýkayetler yok ,kesin  zararlý dýyemeyýzki bu yuzden .Bende diþçime bahsetmiþtim bundan dolgu yapýlýcagý sýrada bu birazda ticari amaclý cýkan bir söylenti cunku beyaz dolgular daha pahalý demiþti.Ben bahsedince korkma o zaman civa oraný düþük özel bir dolgu yaparým demiþti.
« Son Dzenleme: 24 Nisan 2009 - 15:05:05 Gnderen: oslem » Logged
yurdusev
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 24 Nisan 2009 - 15:37:51 »

ben sadece benim karþýlaþtýgým durumu yazdým , sizinde veya tanýdýgýnýz birinin bu duruma düþmemesi icin sorumluluk duygusuylan yazdým
herkes fikirini yazabilir izin baþýnýza gelmeyebilir ama baþka bir arkadasýn ayný sorunlarý olabilir  o yuzden ticari deyip atmayýn  , yurtdýþýnda bunun ile ilgili bir sürü araþtýrma yapýlýyor kimse ticari deðip konuyu kapatmýyor
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #3 : 24 Nisan 2009 - 15:42:02 »

Yok yanlýs anlamayýn tabýký paylastýnýz ýyý yaptýnýz . bende diþçimde duydugumu soyledým bencede boyle býr etký varsa degýstýrýlmelý dolgular.hemfýkýrýz aslýnda yaný
Fato$
Ziyareti
« Yantla #4 : 25 Nisan 2009 - 00:41:45 »

Yurdusev ,yazdiklarinda haklisin..Ben de yillar önce MS konusunda arastirlamarimda bu konuya rastladim ve bir hastanede yattim vücuttaki zehirleri atabilmek icin vitaminler filan aldim serum yoluyla..Orada gördügüm cok seyler oldu,insanlarin nelerden etkilenip nasil durumlara düsebileceklerini ögrendim.. Ve ben arastirmalarimin sonunda MS hastaligini cözdüm,ama daha önce cok yollardan gectim diyebilirim...Buraya da yazdiklarim ,benim hikayemde eklediklerim sonuc olarak uzatmadan ayrintilara fazla girmeden MS hastaligina sebep veren seyleri anlatmaya calistim...Bazen kavga konusu olsada burada,ben yine ayni söylediklerimi söylerim herzaman,cünkü bunun baska alternatifi ve cözüm yolu yok,olmayacakta ! 

Öslem,kizma ama bu böyle
yurdusev
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 25 Nisan 2009 - 12:51:30 »

keþke bizim doktorlarýmýz yurtdýþýndaki makeleleri turkceye cevirebilseydi ama okul bittikten sonra tamamen iþ hayatýna dalýyorlar ve makeleleri takipetmiyorlar .catpat ingilizcemlen inananýn yüzlerce makale okudum amalgam ve civa konusunda ,isteyene linklerini gönderebilirim 
zaman
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 191

« Yantla #6 : 25 Nisan 2009 - 13:19:26 »

AÐZIMDA DÖRT TANE AMALGAM DOLDU VAR.BU ÞÝKAYETLERÝN HEPSÝ VAR. AYRICA BEYÝNDE PLAK VAR.MS DEÐÝLÝM ÞUAN.AMA PLAKLAR NEDEN OLUÞTU O HALDE VE BU ÞÝKAYETLER NEYÝN NESÝ?ÇOK MERAK EDÝYORUM.KONTROLE GÝTTÝÐÝMDE DOKTORUMA SORACAÐIM EÐER DOLGULARDAN OLMA ÝHTÝMALÝ VARSA HEMEN ÇIKARTIRRIM DOLGULARI TABÝKÝ.

Aþk, davaya benzer.Cefa da þahide þahidin yoksa ,davayý kazanamazsýn ki...
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #7 : 25 Nisan 2009 - 15:37:08 »

Oooo o da ßirþey mi ßende hiç dolgu yok ama ßen de MS im  diþime dolgu yaptýrmayý düþünüyordum artýk cixx yaptýrmam. MS'in bir dolguya karýþmadýðý kalmýþtý ona da karýþtý, rahat býrak kardeþim dolgumuzu yaptýralým aaa  Kahkaha Kahkaha
yurdusev
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #8 : 25 Nisan 2009 - 19:41:08 »

isteyen dolgu amalgam dolgu yapabilir bir þey demiyoruz ,sadece benim  baþýma geldi  ve tahllil sonucuda vucudumda civa oranýnýn yüksek oldugunu tespit ettim ve amalgamlarýn civa buharý yaydýklarýný sagýr sultan bile duydu . ayrýca ufakken yaptýrdýgýmýz aþýlarda civa (thimerosal (%49 civa içerir) bu gibi maddeler beyin zarýný gecen ender maddelerdir .demem oki eger rahatsýzlýgýn varsa sayet amalgamlarýnda varsa cýkarmaný tavsiye ediyorum . bunu yazarken sýrf yazmak ve tartýþmak için yazmadým baþkalarýnýnda benim gibi bir sorunu olabilir bunun sorumluluguylan yazdým
ayrýca               http://www.cemkinaci.com/zehirlenme.html  adresine girerseniz orada toksinlerin otiztik ve ms yaptýgýný görürsünüz
Fato$
Ziyareti
« Yantla #9 : 25 Nisan 2009 - 23:58:22 »

Bu Doktora bravo diyorum,kafasini calistiriyor bilindik yönde degilde farkli yönlerde ...Ve insallah diger doktorlarda biraz daha fazla yorar kafasini bu isi cözmek icin..Cünkü yillarca süregelen bu yöntemin kimseye zarardan baska bir faydasi olmadi !!!
Artik kafalari düsünceleri degistirmenin zamani geldide coktan geciyor bile ! Iyi doktor olmak ,yeni cikan ilaclari yazip insanlari evlerine göndermek degil ..Neyazik ki cok cok az iyi olan doktorlar ...Yok diyecek kadar az
Mymatik
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 849

« Yantla #10 : 26 Nisan 2009 - 21:43:00 »

benim için gerçekten çok moral bozucu bir bilgi oldu. aðzýmda 9 tane dolgu var. ilk muayenemde vucudumdaki aðýr metal oranýný öðrenmek için bir test yaptýracaðým. umarým kötü bir sonuç almam yoksa bu sefer iyice moralim bozulacak bir atak daha gelir ondan sonra

deniz*
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 5329

« Yantla #11 : 27 Nisan 2009 - 14:05:45 »

Aðzýmda 5 tane dolgu var yapabileceðim birþey yok bunlarý yaptýrýrken yeterince acý çektim,  ben amalgam dolguyu son zamanlarda çok duymaya baþladým doktorum deðiþtir demediði sürece deðiþtirmeyi düþünmüyorum deðiþtirenlerede saygý duyarým.
Fato$
Ziyareti
« Yantla #12 : 27 Nisan 2009 - 14:23:43 »

Bende Amalgam dolgusu filan yoktu,dislerim saglam cok sükür Ama öyle olsaydi yillar önce bunlari ögrendigimde mutlaka aldirirdim..Tam emin degilim ama,almanyada amalgamin zararlari ortaya ciktiktan sonra artik o dolgudan yapmiyorlar sanirim ......Benimle pek ilgisi olmadigi icin o konuyu arastirmadim..Sadece zarar verdigini ve insanlar onlari degistigini biliyorum.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #13 : 27 Nisan 2009 - 14:32:17 »

Hayýr o dulgular hala yapýlýyor ve her amalgam dolgusu olanda hasta deðil . isteyen aklýnda soru iþareti kalmamasý için deðiþtirebilir tabiki ama herþeyide bu dolgulara baðlamamak lazým.
orhan0012
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 34

« Yantla #14 : 14 Mays 2009 - 17:37:10 »

arkadaþlar ben de bu konuda arkadaþlarýmla hemfikirim..amalgam dolgunun etki yaptðýný bende öðrendim bundan 3 ay önce..ve hemen hepsini deðiþtirdim..hem benimkisi 1992 de almanyada doldurdum yani tam 17 sene önce..amalgam dolgu sadece olmayabilir ms in nedeninin ama sebeplerinden sadece birisi neden olmasýn ki.illa sadece bir tek sebebe baðlamak da doðru deðildir..
ama benimde tavsiyem deðiþrtirin..
kalýn saðlýcakla..
orhan...
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

16 Haziran 2022 - 00:00:12