Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
BÝR ARAÞTIRMA...
15 Mays 2024 - 03:27:33 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: BÝR ARAÞTIRMA...  (Okunma Says 6591 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« : 18 Mays 2007 - 17:39:41 »

Merhaba Arkadaþlar,

Üniversitede okuyan bir arkadaþýmýz sosyal içerikli reklam projesi ödevi  için ms hastalýðýný konu olarak seçmiþ.Bizlerdende ms hastalarý olarak yardýmlarýmýzý istedi.En çok dile getirmek istediklerimiz, sikayetçi olduðumuz maddi, manevi konular gibi ..

Sizlerinde yorumlarýnýzý fikirlerinizi bekliyoruz ...
« Son Dzenleme: 18 Mays 2007 - 18:33:42 Gnderen: oslem » Logged
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

Mesaj Says: 3040

« Yantla #1 : 18 Mays 2007 - 17:46:41 »

insanlarýn ms e bakýþ açýsýndan nefret ediyorum onun dýþýndada pek bi þikayetim yok dogrusu:)

küçükkeN bi yeRim acýyýNca ÖpimDe GeçsiN DerDinya, kaLbiM aCýYo Anne haDi öpTe geçsiN...
@rzu
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 450

yaþadýðýn her gün özel bir fýrsattýr

« Yantla #2 : 18 Mays 2007 - 20:45:49 »

çaðlaya katýlýyorum.Bazen sanki yaratýkmýþsýz gibi bakýyorlar.Tabi bide olayýn maddi boyutu var herkesin sosyal güvencesi yok ve nörolojik hastalýklar gerçekten çok masraflý.Birazcýkta korku acaba geçireceðim atak sonrasýnda bir þeyler kalacakmý  Ney

yaþadýðýn hergün için yaradana þükret
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #3 : 19 Mays 2007 - 13:41:30 »

Sevgili özlem aslýnda bu araþtýrmayý hazýrlayan arkadaþýn kronik hastalýðý olan hastalara yönelik bir anket örneði hazýrlamasý yapýlan çalýþma açýsýndan daha faydalý olur.Ama kýsaca yine de bir MS hastasýnýn yaþadýðý zorluklar bence  þunlar;
  Her hastanýn sosyal güvencesinin olmamasý,özellikle hastanelerde MS hastalarýnýn rapor ve ilaç yazdýrmak için bürokratik iþlemlerle uðraþmak zorunda olmasý,özelikle vitamin v.b ilaçlarýn dýþarýdan kendi maddi gücünü kullanarak hastanýn kendisinin almasý, bazý pahalý ilaçlarýn ilaç muafýna dahil olmamasý, MS hastalarýnýn özellikle topluma açýk yerlerde örneðin otobüs v.b taþýtlarda ayakta kalmasý ve bunun yorgunluða sebep olmasý,bazý alýþveriþ merkezlerinde ve taþýtlarýn eðer hastanýn özürlülük hali varsa buna uygun yapýlandýrýlmamasý,MS hastalarýnýn toplumda yeterince tanýnmamasý hastarýn duygusal,ruhsal ve toplumsal problem yaþamasý(depresyon,evlilik,çocuk sahibi olma,sosyal kabul görmede zorlanma v.b),özellikle özel sektörde hastanýn çalýþmasýnda problem yaþamasý olarak özetlenebilir.Þimdilik aklýma gelenler bunlar caným.Sevgi ve saðlýkla kalýn.                                                                                               
feronia
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« Yantla #4 : 23 Mays 2007 - 15:37:44 »

hazan bu projeyi üstlenen benim.þu bürokratik iþlemlerin ne olduðunu açýkça yazabilirmisin.henüz ms ile ilgili en can alýcý konularý saptayabilmiþ deðilim çünkü.ayrýca kullandýðýnýz vitamin ilaçlarý hakkýnda da bilgi verebilirmisin? vitamin ilaçlarýnýn ödenmediðini biliyorum almakta sizi zorlayacak kadar pahalý mý? bana yazarsan sevinirim.kib
kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #5 : 24 Mays 2007 - 15:58:29 »

ssk ilaç sayýsýný sýnýrlý tutuyor. Ýki haftada bir ilaç için hastaneye gidiyoruz. halbuki o ilçlardan 4-5 kutu verseler 1-2 ay rahat edicez. Ýlaç sahtekarlýðýna karþý alýnmýþ bir önlemdir büyük ihtimalle ama, olan bize oluyor iþte

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #6 : 15 Haziran 2007 - 20:15:26 »

feronia kendini ms li gibi hissettin mi çünkü ben seni de ms li sanýyordum ve ona göre sorularýný cevaplýyordum kusura bakma Kahkaha:D ( sen bilmiyor musun bunlarý da soruyorsun gibi birþey demiþtim baþka sayfada ama nerde bilmiyorum kusura bakma üzgünüm )
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

01 Eyll 2018 - 00:22:28