Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Arkadaþlar tedaviniz nasl sonuc veriyor.Ýyi yada kötü sýk ataklý yada ataksýz...
20 Mays 2024 - 20:18:08 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Arkadaþlar tedaviniz nasl sonuc veriyor.Ýyi yada kötü sýk ataklý yada ataksýz...  (Okunma Says 8466 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« : 10 ubat 2008 - 02:24:31 »

Sevgili dostlar merak ediyorum herkesin tedavisi nasl sonuc veriyor Gerci bir coðunuz yazýyorsunuz ama yazmayan arkadaþlarýmýz da var. herkesle sohbet esnasýnda konuþamýyorum,ama bu konu üzerine paylaþýrsnýz sevinirim.

Saðlýcakla tebessümle kalýn...
hikmet
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 777

« Yantla #1 : 10 ubat 2008 - 13:31:54 »

yazmýþýmdýr belki, ama kýsaca yazayým gene... betaferonlarý kullanmaya baþladýktan sonra atak olduysa bile beni doktora götürecek kadar hissettiðim birþey deðildi... ufak tefek sýkýntýlarým hep var, belki son seferde doktorum b12 iðnelerini atak benzeri birþey var diye 1 ay hergün vermiþti... þimdi bazen iyi, bazen ufak tefek sýkýntýlar var...
dadaylý
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 132

« Yantla #2 : 10 ubat 2008 - 23:46:16 »

merhaba bende 5 haftadýr avonexi vurunuyorum önceleri korktum ama bu hafta artýk kendim yaptým.allaha þükürler olsun çok iyiyim.zaten bir þikayetim yoktu.yalnýz beni üzen ve yoran nevralji ataklarým.artýk çýldýrmak üzereyim.rabbim düþman baþýna bile vermesin böyle hastalýðý.yani býrak kendini dinleme bence peterin beteri var.geçmiþ olsun caným
ozlemd
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 67

« Yantla #3 : 11 ubat 2008 - 12:42:48 »

selamlar,

bende 5 aydýr betaferon kullanýyorum cok þükürki önemli bir sýkýntým olmadý bu süre içerisinde umarýmda olmaz elimden geldiðince sakin ve huzurlu yaþamaya çalýþýyorum sinirlendiðim zaman durup bi ne yapýyorum diyorum ve sakinleþtiriyorum kendimi. umarýmda bundan sonra hiçbirimiz problem yaþamayýz. herkese acil þifalar diliyorum.
carpediem
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 65

« Yantla #4 : 11 ubat 2008 - 17:15:49 »

BEN 5 SENEDÝR AVONEX KULLANIYORUM.HÝSSETTÝÐÝM ATAKLAR YAÞAMADIM YANÝ KAFAMDAKÝ LEZYONLAR ÇIKTI AMA HAYATIMI ETKÝLEYECEK  ÞEYLER YAÞAMADIM ÇOK ÞÜKÜR

ÇOCUKLAR ÝNANIN,ÝNANIN ÇOCUKLAR.
                 GÜZEL GÜNLER GÖRECEÐÝZ,
                              GÜNEÞLÝ GÜNLER !!!...
@rzu
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 450

yaþadýðýn her gün özel bir fýrsattýr

« Yantla #5 : 13 ubat 2008 - 23:37:56 »

selam arkadaþlar
ben rebif44 kullanýyorum ve neredeyse 1 yýlýmý doldurucam.Allahýma bin þükür 1 yýldýr neredeyse hiç þikayetim olmadý.iðnemi de kendim vuruyom.mutluyum yani

yaþadýðýn hergün için yaradana þükret
kamus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 781

yaprak döker bir yanýmýz,bir yanýmýz bahar bahçe..

« Yantla #6 : 14 ubat 2008 - 20:42:20 »

2 yýldýr rebif44 kullanýyodum hala kullanýyorum memnun olmasamda iþe yaradýðýný düþünüyorum bu süre için de farkedilen 1 atak geçirdim.þimdilik iyi umarým hep böyle olur umarým herkez hep iyi olur

ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #7 : 18 ubat 2008 - 01:45:32 »

Ben avonex kullanýyorum 3 senedir,ve ciddi boyutta ataklarým olmadý iðneye baþlayalý.Yani bende tedavi süreci gayet iyi belirtiler gösteriyor.Yine de Yarýn ne olur bilinmez tabiki de.
Ve Yazdýðým gibi arkadaþlar sizlerin tedavi aþamasý ne sonuc veriyor onu araþtýrmak istedim.

Saðlýcakla tebessümle kalýn...
kurtef
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 55

« Yantla #8 : 18 ubat 2008 - 22:37:36 »

Öncelikle herkese acil þifalar dilerim....
Cap Tedavisinde 11 ayý geride býrakýrken Mart ayýnýn 18'nde 1 yýlý geride býrakacaðýz. Eþime 2006 yýlýnýn aðustos ayýnda ms teþhisi kondu. Konuyu incelediðimizde esasýnda hastalýða ait hafif bulgularýn 2003-2002 yýllarýna kadar geriye gittiðini ancak çok hafif uyuþmalar dýþýnda herhangi bir sýkýntý olmamasý teþhisin gecikmesine neden olmuþ. Teþhisten 2 ay sonra klinik gözlememizi yapacak bir  nöroloji prf. bulduk... Dün kendisine kontrole gittik. Biz 3 ay öncede uyuþukluk ve hareket sýnýrlýlýðý nedeniyle gitmiþtik, 5 günlük kortizon önermiþ ancak grip nedeniyle kortizon verilememiþ (verilebilseydi de almayacaktýk)  akabinde ise grip ile beraber sýkýntýlarda gitmiþti. Bu durumu hocaya anýmsattýk, duruma þaþýrdý. Fiziksel muayene kýsmýna geçtik hocanýn þaþkýnlýðý bir kat daha arttý. Çünkü fiziksel bulgular hastalýðýn yönü konusunda lehimize dönmüþ olduðunu söyledi. En þaþýrtýcý olaný ise babinski bulgusunun ( Babinski bulgusu: Ayak tabaný bir cisimle çizildiðinde baþ parmaklarýn yukarý doðru açýlmasý )  ekim 2006 yýlýna göre (Bu hocaya ilk muayenemiz) negatif sonuç veriyordu. Defalarca yaptý yanlýþlýk olmasýn diye çünkü ilk geldiðinizde bu bulgu pozitif sonuç veriyordu dedi. Sadece ayak bileðindeki incik diye bilinen kemiðin çevresini çizdiðinde buradaki bulgu sað tarafta yoðun olmak üzere devam ediyor ancak ilk muayene göre bayaðý azalmýþ dedi. Hastanýn durumu gayet iyi dedi. 3 ay sonra kontrol dedi ve bizde çýktýk. Deðerli dostumuz yguner'in söylediklerini birebir yaþamamýz gerçekten bilinen bir yoldan geçtiðimizi gösteriyor. Bununla beraber bugüne kadar 3-4 arayla 3 adet yalancý atak geçirdik (Yguner arkadaþýmýzda bize bu tedavide 3,5 aylýk periyotlarda daha önce geçirilen ataklara benzer durumlar yaþanacaðýný bunun tedavinin normal süreci olduðunu söylüyordu. Ýnsan her yalancý atakta gerçek bir atak geçiriyormuyum paranoyasýný yaþýyor ama 2-4 haftalýk sürelerde hiçbir þey kalmadan belirtiler çekip gidiyor. Tedavinin gerçekten paranoya kýsmý zor atak mý geçiriyorum sorusu yalancý ataklarý çekilmez kýlýyor ama gerçek atak olmadýðý 3 kez tecrübe ettik.Yguner, tedavinin ilk yýlýnýn ortalarýnda grip gibi baþlayan bir atak oluyor dedi bizim 3 ay önce yaþadýðýmýz süreç aynýsý idi. Tedaviye baþlayan bir çok insan (özellikle hastalýðý ilerlemiþ kiþilerde) bu paranoya durumu tedavinin býrakýlmasýna neden oluyor. Çünkü bizde 3 tane yalancý atak geçirdik... Son iki þey söyleyeceðim, eþim dün prf hocam son geliþmeler neler dedi cevap aynen þu "yeni bir þey yok olacaðý da yok, ilaç kartelleri mevcut ilaçlarý geliþtirme amacýndan baþka þey yapmýyorlar, bu ilaçlarýnda bir iþe yaradýðý yok" çok önemli bir itiraf esasýnda. Bu arada bu tür ilaçlarý kullananan hasta arkadaþlarýmýzýn morali bozulsun, tedavilerini býrakýp CAP uygulasýnlar diye yazmadým, yazmam da, sadece prf söylediklerini paylaþmak istedim... ikincisi ise MS hastalarýna uygulanan ve iyi geliyor denen tedavilerdeki gördüðüm ortak nokta þu; "bakteri öldürücü etkiler" ozon tedavisi, apiterapi, manyetik yatak, infrared ýþýk tedavisi, yüksek basýnç, gümüþ çözeltisi vs. Herkese ataksýz ve saðlýklý günler dilerim
suzan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 765

herþey seninle baþladý bebeðim benim

« Yantla #9 : 29 ubat 2008 - 13:56:09 »

ben sadece ilk teþhis konulduðunda prednol verdiler.(10 gün)bundan baþka ben iðne falan vurdurmuyorum.sol kolum ve bacaðým sürekli karýncalanýyor ve uyuþuyor.bunu doktoruma iletmiþtim fakat biþey olmadýðýný söylemiþti.þimdi ise bazen denge bozukluðu yaþýyorum.yeni bir atak geçirip geçirmediðimi bile bilmiyorum.6 aydýr doktora gitmedim.ama dediðim gibi doktor bana iðne vermedi sürekli yapýlmasý için.neden vermedi acaba çok merak ediyorum þimdi.herkesin yazýlarýný okuyorum ve herkes iðne vurduruyor.benim doktordamý bir problem var yoksa bana iðne yapýlmasýnamý gerek yok bilmiyorum.beni aydýnlatacak biri varmý acaba.herkese acil þifalar diliyorum.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #10 : 29 ubat 2008 - 14:28:58 »

Suzan merhaba doktorun durumunu takip ediyordur, iðne vermesi için sene en az iki atak geçirmiþ olman gerekiyor gerçi bazý doktorlar hemen iðnede baþlayabiliyorlar ama eger durumun iyiyse ve doktorun buna gerek görmediyse en azýndan þuan ,endiþelenme ama doktor kontrollerini ihmal etme olurmu
suzan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 765

herþey seninle baþladý bebeðim benim

« Yantla #11 : 29 ubat 2008 - 14:48:47 »

sigortam bitmiþti benim tekrar çalýþmaya baþladým 2 ay sonra gidicem.benim doktorum ist daydý.biz antalyaya taþýndýk 3 ay oldu.burda týp fakültesine gittim ilk geldiðimizde bana dediki seni baþtan kontrole alcaz yani tüm tahlilleri tekrardan yapacaklarmýþ yani.bende onu bekliyorum aslýnda.belki burdaki doktorlar daha iyidir ve ms deðilimdir belkide.çünkü doktorum bir rapor hazýrlamýþtý ben buraya gelicem diye doktoruna ver demiþti orda seni takip etsinler dedi.bende verdim o raporu ve doktor herþeye baþtan baþlýcaz dedi.herhalde tam kesinleþmemiþ hastalýðým.ama bana ms sin demiþti ve kortizon tedavisi uygulamýþtý.inþ ms deðilimdir.eðer deðilsem çektiðim acýlar bana kar kalýcak
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

27 Haziran 2021 - 22:23:25