Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Copaxone'a baþlayacaðým
09 Mays 2024 - 23:54:43 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 [2]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Copaxone'a baþlayacaðým  (Okunma Says 16523 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #15 : 19 Ekim 2009 - 15:07:26 »

Saðolasýn Ercan hocam.Bugün Copaxone'a baþladým.Med ilaçtan Copaxone uygulamasý için eðitim hemþiresi
geldi ve anlattý uygulamayý.Sonra iðneyi yaptým. Ýnþallah benim için hayýrlýsý olur.Saðlýk,sevgi ve dualar bizlerle olsun daima...
kaan1
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 37

« Yantla #16 : 20 Ekim 2009 - 13:01:32 »

umarým daha faydalý olur ve eský saglýgýna kavusursun.

BIZ AÞKI EROSTAN DEÐÝL , MEKKE LÝ BÝR YETIMDEN ÖÐRENDÝK
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #17 : 21 Ekim 2009 - 15:38:14 »

Ýyi dilekleriniz için teþekkür ederim.Rabbim hepimize ve bütün hastalara þifalar versin inþallah.
Saðlýk,mutluluk ve dualar bizlerle olsun daima...
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #18 : 01 Kasm 2009 - 15:57:03 »

Copaxone baþlayalý 2.haftam doldu.Ama özellikle kollarýmda iðne yerlerimde kýzarýklýk,sertlik ve kaþýntý
oldu.Hemþireyle konuþtum.Yapýþ açýsý nedeniyle olabileceðini,dik yapmaya dikkat etmemi,antiallerjik
pomad sürebileceðimi söyledi.Copaxone kullanan arkadaþlarda böyle bir sorun yaþayan var mý?Sizler
neler yapýyorsunuz?Teþekkürler...
meltemeltem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 35

« Yantla #19 : 03 Kasm 2009 - 18:22:05 »

merhaba meltem ben

bende yaklaþýk15 gün oldu copaxone a baþlayalý.ilk iðne tedavim.ben bu iðneyi tercih ettim çünki yan etkisi olmayan bir iðne olduðunu biliyorum.dolayýsý ile hergün iðne olmak komaz dedim.þimdi iðneyi düzgün yapamadýðýmda ya kanama oldu yada fazla aðrým oldu.oysa tam dik açýyla yapabildiðimde nerdeyse sorunsuz oluyo.ama ilaç vücuduma girdiði anda hafif bi kaþýntý bendede oluyo fakat 3-5 dak gibi kýsa bir süre.saðlýcakla kalýn.
hapsetme
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1214

« Yantla #20 : 03 Kasm 2009 - 18:38:45 »

eski copaxlarda hazýrlama aþamasý vardý sývý eriðik ve asýl kuru olan madde ayrý ayrý idi ... kuru madde dolapta sývý eriðik ampülleri dolap dýþýnda muhafaza ediyoduk ... onlarýn hazýrlama aþamasý vardý bu yeni tek ampül copaxlarý dört gözle bekledik ... bu yeni copaxlar çok pratik ve iðne yerleride deðiþti iðne yerleri ayný ama kolda ve bacakta þimdiki yerlere yani kolun önyüzü ve bacaðýn dýþ yüzüne iðne yapýlmýyordu ...

Mslidostlar facebook
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #21 : 05 Kasm 2009 - 20:34:13 »

Benim 3.haftam oldu.Ýlacý yaptýktan önce ve sonra jel buz ile buz tatbik ediyorum 5 dak. kadar.Dik açýyla
ve bölgeye göre derinlik ayarýný yapýyorum.Sonrasýnda 3 dak.hafif baský uyguluyorum.Yine de iðneyi yaptýk
tan sonra iðne yerinde kýzarýklýk,kaþýntý ve sertlik oluyor.Özellikle kollarýmda daha fazla.Kolonyalý pamuk
ile iðne yerlerime kompres yapýyor,hemþiremin önerisiyle PREDNOL POMAT ve SÝSTRAL POMAT karýþtýrýp sürüyorum.Yine de kaþýntý ve kýzarýklýk oluyor.Allerjik bir reaksiyon gösteriyor bünyem.Bir süre
sonra azalacaðýný düþünüyor hemþirem.Bakalým inançla yapmaya devam ediyorum ve geçeceðini ümit
ediyorum.Ýnþallah hayýrlýsý olsun.Saðlýk,sevgi ve dualar bizlerle olsun daima...
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #22 : 10 Kasm 2009 - 13:04:29 »

Bu copaxone ile 4.haftam ve 1 ayý doldurmak üzereyim.Artýk kýzarýklýk,sertlik ve kaþýntýlarým azaldý
iðne yerlerimde. Ýnþallah bundan sonra da sorunsuz bir þekilde devam etmeyi nasip eder Rabbim.
Saðlýk,sevgi ve dualar bizlerle olsun daima...
« Son Dzenleme: 11 Kasm 2009 - 18:26:08 Gnderen: aif.dvn » Logged
yilmaz
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 159

« Yantla #23 : 10 Kasm 2009 - 17:04:40 »

En kisa zamanda geri kalan kötü etkileride kaybolur insallah.
deniz*
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 5329

« Yantla #24 : 10 Kasm 2009 - 17:08:35 »

Ýyi olduðuna çok sevindim abla inþallah dahada iyi olur herþey kendine iyi bak caným
iris
Ziyareti
« Yantla #25 : 10 Kasm 2009 - 20:32:10 »

Aysun ablacým iyi olduðuna çok sevindim,inþallah daha da iyi olursun.Sevgi ve saðlýkla kal ablacým
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #26 : 11 Kasm 2009 - 18:13:26 »

Hepinize iyi dilekleriniz için teþekkürler arkadaþlar.Ýnþallah hepimiz daha da iyi oluruz.
Saðlýk,sevgi ve dualarla kalýn herdaim...
Sayfa: 1 [2]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

11 Mays 2021 - 05:50:50