Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
ANLAÞILAMAMAK
10 Mays 2024 - 04:06:51 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: ANLAÞILAMAMAK  (Okunma Says 16533 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
carpediem
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 65

« : 16 Nisan 2007 - 14:27:00 »

ARKADAÞLAR YAKIN ÇEVRENÝZ  ANNE,BABA,KARDEÞ VS...DIÞINDA ÝNSANLARIN SÝZE YAKLAÞIMI NASIL?

ÇOCUKLAR ÝNANIN,ÝNANIN ÇOCUKLAR.
                 GÜZEL GÜNLER GÖRECEÐÝZ,
                              GÜNEÞLÝ GÜNLER !!!...
aydoðan
Ziyareti
« Yantla #1 : 16 Nisan 2007 - 14:44:31 »

Vallahi ben anlamadým bize neden böyle davrandýklarýný. Anneciðim ve Babacýðým rahmetli olalý çok oldu ama kardeþlerim benden öcü gibi kaçtýlar. Hemde bu iþleri bilen týp veya yüksekokul tahsilleri var. Ne yapalým yakýnlarýmýz bizim kadar özverili deðillermiþ .Zaten olsalardý belki onlarda m.s olurdu . Çünkü bu hst sorumluluk sahibi özverili aþýrý iyiliksever insanlarda var.  Benim gözlemim bu . Sizce ?
carpediem
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

« Yantla #2 : 16 Nisan 2007 - 15:29:17 »

SANA KESÝNLÝKLE KATILIYORUM.BÝRGÜN BANA KAYINPEDERÝM  'DUR BAKALIM KIZIM SEN DAHA NE HASTALIKLAR GÖRECEKSÝN'DEDÝ.TEMENNÝYE BAKARMISINIZ.

GÜZEL GÜNLER GÖRECEÐÝZ,
                              GÜNEÞLÝ GÜNLER !!!...
ilhan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 800

demir tava geldi kömür akýl baþa geldi ömür bitti

« Yantla #3 : 16 Nisan 2007 - 15:33:19 »

en yakýnýmdakiler kaçtý neden dersen sýrtlarýnda taþýmak selam verip  hatýr sormak aðýr geldi bu yakýyor insanýn canýný iþyerimdekiler hep hatýrlýyor soruyor ilginç olan ise nette tanýdýðým konuþmaktan haz alýp huzur duyduðum arayan soran oldu bir tebessüm desem kýzmayýn anlayýn sevgilim olsaydý diye düþündüðüm oldu çünkü 30 yýlýmý birlikte geçirdiklerim dedim ya yüzüme bakmýyor güzel günler yakýn umarým kalkar iyileþiriz alacaðým var onlardan )sevgiyle
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #4 : 16 Nisan 2007 - 15:34:15 »

Peki sizce bu yaklasýmlarýnýn nedeni ne neden bole davranýyolar ký
ilhan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 800

demir tava geldi kömür akýl baþa geldi ömür bitti

« Yantla #5 : 16 Nisan 2007 - 15:51:17 »

kaba karamsar dolu cevap olacak ama affet arkadaþým bir iþe yaramýyor yapamýyoruz diye bence:))sevgiyle
drop
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 292

« Yantla #6 : 16 Nisan 2007 - 16:03:35 »

Ýnsanlarýn genel olarak MS hakkýnda hiçbir fikri yok. Ama varmýþ gibi çokta güzel yorum yapmaktan geri kalmýyorlar. En büyük problemde bizlerin hasta olduðu çoðunlukla dýþ görünüþten anlaþýlmadýðý için çevremde beni görenlerin klasik cümlesi þu oluyor: "Eeee sen hastaydýn hani aynýsýn yine.Hiç hasta gibi deðilsin" dedikten sonra garip bakýþlarla incelemeye geçiyorlar. Hayýr yani benim omurilik baþtan sona plak dolu,artýk yer kalmamýþ ama çýkartýp gösteremem ki Hastaneler derseniz ayrý komedi. Ayakta çok fazla duramadýðým için mutlaka oturmam gerekiyor. Hastene koridorlarýnda zor bela bulduðum ilk yere oturuyorum.Dedim ya görünüþten birþey anlaþýlmýyor. Oturmamdan kýsa bir süre sonra teyzelerden, amcalardan azar iþitmeye baþlýyorum " Gencecik insan ayakta dursa olmuyor sanki. Yer de vermiyor büyüklere..." vb gibi sözler. Tabi durumumu öðrenince çok utanýyorlar. Ben sadece gülüyorum bu duruma. Hem de çoook ;D
betül
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 21

« Yantla #7 : 16 Nisan 2007 - 16:19:32 »

benim hasta olduðumu duyan bir kaç arkadaþým telefonda aðlamaya baþlamýþtý. önce çok moralim bozulmuþtu. ama bununla ilgili hiç sorun yaþamadým. hastanelerde benim de baþýma garip þeyler geliyor. ya sen nasýl hastasýn diyorlar. Bir keresinde marmara üniv. de yatarken sigara içmeye çýktýðýmda sigara içen baþka bir doktorla sohbet ediyordum. Hem ms sin hem de yürüyorsun çok enteresan demiþti. ben de daha yeni ms olduðumu öðrenmiþtim. çok moralimi bozmuþtu
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #8 : 16 Nisan 2007 - 16:26:28 »

Bole býr olay yuzunden eský býr arkadasla aram bozulmustu beným iþine gelýnce hasta iþine gelýnce degýl demýstý . ataklardan bahsedýyo
carpediem
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

« Yantla #9 : 16 Nisan 2007 - 16:37:07 »

bide þöyle bu durum var çalýþtýðým yerde ms hastasý var.hastanede çalýþýyorum.bir nefrolg (zor yürüyor)bir sosyal çalýþmacý.sosyal çalýþmacý gayet iyi ilaç kullanmýyo.bana diyolarki bak o kullanmýyo sende kullanma.ne kadar basit dimi

GÜZEL GÜNLER GÖRECEÐÝZ,
                              GÜNEÞLÝ GÜNLER !!!...
grumpy
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

« Yantla #10 : 16 Nisan 2007 - 17:18:10 »

aslýnda arkadaþalr belki anlaþýlmayýda beklememliyiz. allaha þükürler olsun eþimde ailemde beni anladýlar yada anlamaya çalýþtýlar ama anlayamazlar ki. aðrým çok olduüunda anneme söylüyorum aðrým çok fazla anne caným sýkkýn diye onun ban verdiði cevaba bakýn kýzým havalardan benimde çok aðrým var komþunun koluda aðrýyor. benim annemim psikolojisi bu aðrým olduðunda kesin örnek verir baþkalrýnýnkiyle Kahkaha geçenlerde iþteyim aðrým çok annemle konuþuyoruz yine saçma saçma örnek vermeye baþladý bende baðýrdým ona anne ben ms im benim aðrýmý karþýlaþtýrma kimseyle diye. onlarda haklý aslýnda onlar içinde kabul etmek çok zor. yani bir  bakýyorlar 5 dakkalýk yolu 15 dakkada yürüyorum bir bakýyorlar koþuyorum zýplýyorum. bunu sadece hasta olan anlayabilir yoksa sanki rol yapýyormuþuz gibi gözüküyor ve anlaþýlamýyoruz.
lora
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #11 : 16 Nisan 2007 - 18:21:45 »

mrhb benim bugün baþýma geldi doktordayým iþyerinden aramýþlar hastaneden nezaman çýkýyon bugün nöbetin var okadar zoruma gittiki ben canýmýn derdine düþmüþüm onlarda nöbet tabi arkamdan bir sürü dedikodu birþeyim yokmuþ psikolojikmiþ herbiri uzman doktor profösör olmuþ takmamak lazým aðzý olan konuþuyor menfaat dünyasý
mysteryy42
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #12 : 18 Nisan 2007 - 03:10:02 »

ben doktorun tavsiyesi üzerine hiç bir arkadaþýma sölemedim. sadece þüphesi var fazla yorulmamam gerekiyormuþ falan diyorum. ailem çok etkilendi ama onlarýnda etkilenmemesi için ben evde yapmadýðým maymunluk kalmýyor. öðreneli daha 2 hafta oldu. kendime ve hayata küsmüþ deðilim. bu bana yaradanýn verdiði bir imtihan ve ben bu imtihandan isyan etmeden geçmek istiyorum. en azýndan günahlarýma kefaret oluyor. mutluyum en azýndan yaþýyorum ve arkadaþlarýmla gülüp eðlenebiliyorum, geziyorum ve bu bana þimdilik yeter. kendinize iyi bakýn ve birbirinizi sevmekten vazgeçmeyin...
aydoðan
Ziyareti
« Yantla #13 : 18 Nisan 2007 - 12:34:16 »

TEK ve BASÝT CEVAP ===  B E N C Ý L L Ý K     ( karþýmýzdakilerin bencilliði tabiiki )

carpediem
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

« Yantla #14 : 18 Nisan 2007 - 12:54:58 »

ÝNSAN ÝLGÝ BEKLÝYOR ÖZELLÝKLEDE EN YAKINLARINDAN ANNE BABAYI KOY BÝR KENARA ONLAR ZATEN BENÝMLE BERABER MS'Ý YAÞAR GÝBÝLER. BAÞKA KÝMDÝR ÝNSANIN EN YAKINI KARISI YADA KOCASIDIR.MESELA EVDE DÜNYA KADAR MS ÝLE ALAKALI KÝTAP VAR MERAK EDÝP BÝR GÜN ELÝNE ALDIÐINI GÖRMEDÝM.TAMAM ÇOK ÝYÝ EVÝN ÝÇÝNDE BENÝ ASLA ÜZMEZ(YEMEK,TEMÝZLÝK VS GÝBÝ...ELÝMDEN GELENÝ YAPACAÐIMI BÝLÝR EVLENMEDEN ÖNCE 9 SENELÝK BÝR BÝRLÝKTELÝÐÝMÝZ VAR)SEN HASTA DEÐÝLSÝN DÝYOR,TAMAM ÇOK GÜZEL  Kahkaha AMA BÝR TARTIÞMA ANINDA BANA "SEN HASTALIÐINI KULLANIYORSUN"DEDÝ.O DEDÝÐÝ LAFI ÇOKTAN UNUTMUÞTUR AMA BAKIN BEN UNUTMADIM.ACABA BÝZÝM GÝBÝ MS HASTALARI DÜZENLÝ OLARAK BÝR PSÝKOLOÐA GÝTSELER FAYDA GÖRÜRLERMÝ?

GÜZEL GÜNLER GÖRECEÐÝZ,
                              GÜNEÞLÝ GÜNLER !!!...
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

05 Mays 2021 - 10:58:58