Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Bel Suyu
10 Mays 2024 - 13:35:14 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Bel Suyu  (Okunma Says 16964 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
yuceer
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 749

« : 18 Nisan 2008 - 18:38:26 »

doktorlara izin vermeyince almadýlar sebep diðer hastanede yatan hastalarýn fikirleri
-sakýn kabul etme
-kalýtsal zararý çok
felan gibi öðle mi gerçekten yoksa
kabul edyim mi?

yaðmur bazen aðlamaktýr
bazen aðlayamadýðýn þey
yaðmur bazen mutlu olmaktýr
bazen en hüzünlü þey
ben yaðmurum
yere çakýlmam
yeniden doðmak gibi birþey
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 18 Nisan 2008 - 18:41:14 »

Bendende alýnmadý bel suyu , Mefkure Hoca sormustu ben ýstemedým tamam Mr da bellý nasýlsa demýstý ve bende aldýrmadým.
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

Mesaj Says: 3040

« Yantla #2 : 18 Nisan 2008 - 19:57:33 »

bendende alýnmadý doktorum bana kýyamadým sana dedi demekki kötü biþey

küçükkeN bi yeRim acýyýNca ÖpimDe GeçsiN DerDinya, kaLbiM aCýYo Anne haDi öpTe geçsiN...
eag
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 8

« Yantla #3 : 18 Nisan 2008 - 20:13:33 »

iyi akþamlar, geçmiþ olsun diyerek söyliyeyim....benden alýndý korkulacak kadar bir problem olmadý operasyon sýrasýnda....5 dakikada iþlem tamamlandý ama ondan sonra bir hafta boyunca baþýmda anormal derecede bir aðrý oldu, özellikle otururken...yatarken veya ayakta iken bir problem olmadý ama, bir hafta boyunca oturamadým. bence korkulacak bir þey deðil fakat bir hafta boyunca yatmaktan baþka bir þey yapamadým, :-)
ka_sus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2103

« Yantla #4 : 18 Nisan 2008 - 23:20:57 »

benden de alýndý hiç acýmadý diye bilirim
ama yara soðuduktan sonra aðrýlar oluyordu
o zamandan da kahve filan iç dedi doktorum biþeyin kalmaz dedizaten iki üç gün oldu bu aðrý o da bi beþ dakika kendini hissetirmesiydi o kadar korkulacabiþey yok bence
sosyal ektivite olarak ta gidip yapa bilirim bunu
eðlenceli idi Kahkaha

Derdi veren, dermanýný da vermiþtir.
drop
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 292

« Yantla #5 : 19 Nisan 2008 - 02:26:28 »

Geçmiþ olsun safari... Bel suyu aldýrmanýn hiçbir zararý yok. Bende bu konuda bir sürü þey duydum ama hepsi boþ sözler inan. 5 yýl önce belimden su aldýrdýðýmda bana da bir sürü þey söylemiþlerdi. " Aaa neden aldýrdýn artýk o belinden su alýnan yer zaman zaman þiþer gidip tekrar su aldýrmam gerekir" gibi daha bir çok þey. 5 yýldýr hiçte öyle bir problemim olmadý. Bir çok hastayla da karþýlaþtým  kadýn-erkek hiç birinde de belinden su aldýrmayla ilgili problem olmamýþ.

Belden su aldýrmayý kan aldýrmak gibi düþün. Nasýl ki bazý hastalýklarýn teþhisi için gidip kan veriyoruz ve kalýtsal bir zararý yok bu da ayný. Kanýmýzdan küçük bir örnek alýnmasý gibi omurilik sývýmýzdan da küçük bir örnek alýnýyor. Olay budur...

Bir çok doktor ms teþhisi koyarken kesin teþhis için mutlaka belden su alýyor. Çünkü ms'e benzeyen baþka hastalýklarda var ve bunun ayrýmýný en kesin omurilik sývýsýndan anlýyorlar.

Ben de aldýrdýktan sonra 1 hafta çok þiddetli baþ aðrýsý çekmiþtim. Baþka bir sýkýntým olmadý. Doktorum günde mutlaka 4 litre su içmem gerektiðini buna vücudun alýnan sývýyý yerine koymada ihtiyacý olduðunu söylemiþti.

Eðer belinden su alýnýrsa iþlem sýrasýnda canýn acýsa bile doktor tamam diyene kadar sakýn kýpýrdama. Bu önemli. Zaten de çok canýn acýmýyor arkadaþým.

Ataksýz, saðlýklý günler...

arzuu
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 287

KIZIM NAZLI

« Yantla #6 : 19 Nisan 2008 - 08:59:40 »

Hayýr hayýr.Hiç korkma gerçekten.Korkulacak biþey deil.Sadece bel suyu aldýrdýðýn gün yürüme.Bol bol su iç.Dinlen.Sonra biþeyin kalmýyo.Ben de aldýrdým.Acýmadý hiç.Mefkure Haným doktorum Aldýrýrsan güzel olur bence. Mr da tam belli olmuyo bazen...Saðlýcakla...

HAYAT GÜZELDÝR!...
suzan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 765

herþey seninle baþladý bebeðim benim

« Yantla #7 : 19 Nisan 2008 - 09:40:48 »

çok geçmiþ olsun safari.bende belde su aldýrdým.eminimki yazýmýda okumuþsundur.beni çok üzen ve aðlatan belimden su alýnacaðýný söylememeleriydi.yoksa caným acýmadý.bencede aldýrmalýsýn eðer dr almamýz gerekiyor diyorsa.tekrardan çok geçmiþ olsun.
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #8 : 19 Nisan 2008 - 23:20:17 »

Gecmiþ olsun arkadaþ.Evet benden de alýndý bel suyu.Hicte bir aksilik olmadý þükürler olsun ki halen ayaktayým.  Kahkaha Kahkaha Kahkaha
Sorun yok alýnmýþ alýnmamýþ ne dedilerse onu uyguladým.
Benim gibi bir kýza kýydýlar vayyyy beeeeeeeeee 
ka_sus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #9 : 19 Nisan 2008 - 23:34:09 »

üzülme ceren yanlýz deðilsiin senden baþka bak çoðu kiþinin baþýna gelmiþ ne ilksin nede son olacaksýn saðlýcakla kalýn Kahkaha

ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #10 : 19 Nisan 2008 - 23:36:39 »

Üzülmüyorum kii 4 sene önce idi bu olay  Kahkaha Kahkaha Kahkaha benim icin gecmiþ deðil gelecektir esas olan....
canan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4377

« Yantla #11 : 20 Nisan 2008 - 20:48:06 »

musti eðer gerekliyse kabul et derim...benden de bel suyu alýndý ama korkulacak kadar kötü deðil,sadece bel suyu alýndýktan sonra belim aðrýdý bikaç gün o kadar,ama fiziksel hareketlerimi kýsýtlayacak bi durum söz konusu olmadý,rahat olabilirsin,geçmiþ olsun saðlýcakla kal

Ne cübbe giyerim ne külahým var,insanlýk kisvesi kýyafetimdir; ibadet sayarým dosta hizmeti,bu da göze çarpan kabahatimdir...
ka_sus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #12 : 21 Nisan 2008 - 19:11:58 »

musti inan korkulacak gibi biþey deðil en ufak çekinme hatta istersen yerine de veririm ayýpsýn Kahkaha belimde su çok zaten Kahkaha

yuceer
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 749

« Yantla #13 : 21 Nisan 2008 - 19:18:35 »

tamam da zaten kesinleşmiş mr filmlerinde apaçık belli ms,adamlar pratik olsun,öğrencilere örnekli açıklama olsun diye istiyor gibi...
« Son Dzenleme: 21 Nisan 2008 - 19:21:02 Gnderen: safari » Logged

yaðmur bazen aðlamaktýr
bazen aðlayamadýðýn þey
yaðmur bazen mutlu olmaktýr
bazen en hüzünlü þey
ben yaðmurum
yere çakýlmam
yeniden doðmak gibi birþey
ka_sus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #14 : 21 Nisan 2008 - 22:36:24 »

msye benziyen baþka hastalýklarda va bunuda söylüyeyim musti
veya vücudun su kaybýndan suya olan ihtiyacýndan dolayý görünen baþka hastalýklarda var
randy nin yazýsýnda okumuþtum ama yok tatmin oluyorum mr den diyorsan ne diyeyim
allah utandýrmasýn kimseyi tekrar geçmiþ olsun kardeþ

Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

28 Kasm 2019 - 19:41:49