Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Buðday suyu
09 Mays 2024 - 23:17:00 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Buðday suyu  (Okunma Says 16143 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
sineeem
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 810

« : 04 ubat 2008 - 15:08:48 »

Buðdayýn suyunu haþlayýp içmek atak oluþumunu önlüyormuþ.Bir televizyon programýnda bitki uzmanýndan duydum...Ve iþin daha da ilginç þeyi bundan birkaç gün önce amcam ve annem rüyalarýnda benim haþlanmýþ buðday suyu içip iyileþeceðimi görmüþler.Denedim ben çok güzel tadý var.Ama ben hem suyunu içiyorum hem de haþlanmýþ buðdayý yiyorum.Sizde deneyin iyi geliyor.Güç ve kuvvet veriyor...Saðlýklý günler...

Umutluyum! Ýsterseniz bakýn gözlerime, ýþýl ýþýl..
yasoo06
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 335

« Yantla #1 : 04 ubat 2008 - 15:58:50 »

teþekkürler sinem...
De-jA-Vu
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 9

Mesaj Says: 2092

aDaPTe_oLaMýYoRuM

« Yantla #2 : 04 ubat 2008 - 16:28:54 »

Sinem inanmayacaksýn ama ßen de bu gece rüyamda buðdaylý birþeyler gördüm hem de haþlanmýþ ßuðday ama senin bu yazýný okuyana kadar ßir anlam verememiþtim  Ne diyelim ßir denemek lazým ßelki ms in çaresi ßuðdaydadýr 
ka_sus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2103

« Yantla #3 : 12 ubat 2008 - 12:12:18 »

valla sinem koca karý reçetesi denen þeye inanmaya baþladým Kahkaha bende artýk o reçeteden kullanacam saðlýklý günler sinem Kahkaha

Derdi veren, dermanýný da vermiþtir.
fzt_fatih
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« Yantla #4 : 19 ubat 2008 - 22:51:48 »

teþekkürler sinem bende deniyecegim
kamus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 781

yaprak döker bir yanýmýz,bir yanýmýz bahar bahçe..

« Yantla #5 : 20 ubat 2008 - 13:09:52 »

buðday suyundan çok buðdayýn yeni çimlenmiþ halinin suyu daha faydalýymýþ,bilenler vardýr belki bi ara modaydý sanatçýlar çimen suyu içiyor diye çýkýyodu heryerde aslýnda o buðdayýn yeþilken sýkýlýp suyunun çýkartýlmasýyla elde ediliyomuþ ve hücre yenilenmesine yardýmcý oluyomuþ.yapmakta çok basit evde herhangi bi saksýya ekilen buðdaylar çimlenip büyümeye baþladýðýnda sýkýlarak suyu alýnabilir.sen yaptýnmý derseniz bu amaçla deðil ama çim adam yapmak için kullanmýþtým buðdaylarý ama ozaman faydalý olduðunu bilmiyodum

kurtef
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 55

« Yantla #6 : 20 ubat 2008 - 23:49:46 »

Herkese Merhaba,
Konu ile ilgili benimde paylaþmak istediklerim var...
Arkadaþlar yazýlan hadiseye konu içecek buðday þýrasýdýr, yapýmý çokta basitmiþ...Ama burada baþka hususlar var...Bahsedilen þýra baðýþýklýk sistemini güçlendiren bir içecek, yani infeksiyonlara karþý vücudun savunma gücünü artýrýyor...Þimdi bir soru vücudun baðýþýklýðýný artýrmak tedaviye iyi geliyorsa bu bir baðýþýklýk sistemi hastalýðý olmadýðýný aksine infeksiyon durumunu göstermez mi? Ayrýca baðýþýklýk sistemini baskýlayan tedaviler için antitez deðil midir?

Buðday þýrasýný herkes yapabilir mi?

- Evet elbette mutlaka üretilebilir. Ýsterseniz tarif edeyim. Bir bardak aþurelik buðday, önce tertemiz yýkanarak bir litrelik cam kavanoza konur. Üzerine 3 bardak su klorlu olmamak þartýyla ilave edilir. Kavanozun aðzý bir tülbentle kapatýlarak serin bir yerde 24 saat bekletilir. Bu ilk su kullanýlmaz, dökülür. Kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir. 24 saat bekletildikten sonra oluþan yarý gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarýlýr. Böylece bir bardak aþurelik buðdaydan kýþ aylarýnda günde 5 kez, yazýn ise günde 3 kez þýra alýnýr. Buðday þýrasýnýn lezzeti bazýlarýna itici gelebilir. O takdirde her þýra bardaðýna bir C vitamini tableti eklenirse, nefis bir içecek ortaya çýkar.

- Az önce sözünü ettiðimiz 'laetril' buðday çiminden baþka nelerde bulunur? Çünkü anlaþýlýyor ki, 'laetril' infeksiyon hastalýklarýnýn tedavisinde en etkin maddelerden biri...

Baðýþýklýk sistemini güçlendiren yöntemlerin MS'e iyi gelmesi iyi izlenmesi gereken bir konu...Ama mevcut tedaviler aksine baðýþýklýðý baskýlama üzerine kuruludur...

Herkese acil þifalar dilerim...
ka_sus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 03 Mart 2008 - 17:51:07 »

selam arkadaþlar. benim anlamadýðým bizim rahatsýzlýðýn sebebi sindirim sistemimizin çalýþmamasý veya az çalýþmasý deðil. aksine çok çalýþýp yanlýz yanlýþ yere çalýþmasý deðilmiydi. Bu durumda sindirim sistemimizi güçlendirmek bizim zararýmýza olmaz mý arkadaþlar?

kurtef
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #8 : 04 Mart 2008 - 19:02:41 »

Herkese Merhaba,
Ka-sus arkadaþýmýz sindirim sistemi demiþ ama herhalde baðýþýklýk sistemini güçlü olup olmamasý ile ilgili sorunuz...Son bir yýldýr hastalýða iyi gelen veya iyileþtiren tedavilere baktýðýmýzda antibakteriyel olduðunu baðýþýklýðý güçlendirici tedaviler olduðunu görüyorum. Þu ana kadar beteferon grubu ilaçlarla iyileþtirmeyi býrakýn, ataklarýn bile önünü kesme konusunda bile soru iþaretleri ile dolu! Örneðin Ozon tedavisi vücuttan alýnan 100 cc kanýn ozonlanarak tekrar vücuda verilmesi olayý, deniyorki bu tedavi baðýþýklýk sistemini güçlendirir, bakteri ölümünü hýzlandýrýr, yeni hücre oluþumunu artýrýr uygulamaya bakýyoruz MS hastalarýnda çok anlamlý sonuçlar elde ediliyor. Manyetik Yatak Ms hastalarýna iyi geliyor deniyor bu yataðýn özelliði bakterileri öldürmesi, infrared ýþýn bakteri ölümünü hýzlandýrýyor, arýlara sokturarak baðýþýklýk sistemini güçlendiren tedavi apiterapi (uygulamasý ve dozajý zor olduðu için sakýncalý sonuçlar doðurabiliyor ama önemli mantýðý) arkadaþlar bahsettiðim þeylerde gördüðüm ortak nokta bakteri ölümünü hýzlandýran ve baðýþýklýk sistemini güçlendiren tedaviler...Bu buðday þýrasý baðýþýklýk sistemini güçlendiren bir etkiye sahip (kanserli hastalara öneriyorlar) uzun lafýn kýsasý baðýþýklýk sistemini güçlendiren bakteri ölümünü hýzlandýran tüm etkenler MSte olumlu yönde etkili oluyor. Akne tedavisinde kullanýlan bir antibiyotik MS hastalarýnda olumlu sonuçlar vermiþ, bu antibiyotiðin ismi tetradoks, antibiyotik ve bakteriyel hastalýklarýn tedavisinde kullanýldýðýný hatýrlatýrsak, olaylarýn hepsi tek bir adresi gösteriyor...Baðýþýklýk sisteminiz güçlendirecek, antibakteriyel tedavi uygulanacak benim algýladýðým kadarýyla... Kimse ahkam kesdiðimi düþünmesin lütfen...Bunlar benim fikirlerim...Bu arada eþim son 1 yýldýr CAP (kombine antibiyotik tedavisi) tedavisi uyguluyor... Son 1 yýldaki durum gerçekten yüz güldürücü...18 Mart ta 1 yýlý tamamlayacaðýz ama tedavinin 1/3 bitecek daha hala baþýnda sayýlýrýz...
ka_sus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #9 : 04 Mart 2008 - 20:00:48 »

kurtef çok geçmiþ olsun arkadaþým. dileðim tüm tedavilerinizin baþarýyla sürmesi ve güler yüzlü sonuçlarla devamýný saðlamasýdýr tekrar teþekkür ederim bilgilerin için. herkese acil þifalar dileklerimle

oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #10 : 04 Mart 2008 - 20:24:52 »

Baðýþýklýk sistemini kuvvetlendirmek doðru deðil arkadaþlar,bizdeki durum baðýþýklýk sisteminin zayýflýðý deðil bir þaþkýnlýðý sonucu ortaya çýkýyor. Bu konu üzerinde Prof.Dr.Aksel Siva nýn basýnda yer alan bir yazýsý da var sitede

www.mslidostlar.com/forum/index.php?topic=62.0
kurtef
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 05 Mart 2008 - 01:02:43 »

Peki ! bahsi geçen doktor MS hastalýðýnýn sebebini bulmuþsa tedavisinide bulmuþ olmasý gerekirdi herhalde...Takip ettikleri uluslararasý kongrelerden duyduklarý ile yetinip duruyorlar...Adamýn araþtýrma yapacak 1 dakikasý bile yok bu þahsýn da, diðer ünlü bayan profesorun de...Özel polikliinikte 250  ytl den aksama kadar hasta bakýyorlar...Araþtýrma var mý?  yok! iyileþtirebildikleri hasta var mý ? yok? yabancý bilim adamlarýnýn yazdýklarýný çizdiklerini takip ediyorlar sadece ? Kendilerinin katkýlarý yok, ilaç firmalarýnýn dümenine gidiyorlar...Katýldýklarý kongrelerin parasýný kimler karþýlýyor araþtýrmak gerekir? Arkadaþlar ms hastalýðý için kullanýlan ilaçlarýn pazar büyüklüðü 15-20 Milyar dolar civarýnda... Ben inanmýyorum o doktorlara, inananlar için yapýlacak þey saygý duymak...
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #12 : 05 Mart 2008 - 02:00:31 »

Kurtef, bu senin tercihin bütün dünya da kabul edilen bu,MS in  baðýþýklýk sisteminde ortaya çýkan bir þaþkýnlýk sonucu oluþtuðu.Sizin yaptýrdýðýnýz CAP tedavisi tartýþýlan bir tedavi ve geçerlilik kazanmýþ bir tedavi olmadýðýný hepimiz biliyoruz..Sizde bilirsiniz ki MS te iyi bir tedavi demek için 1-2 kiþinin uygulamasý yeterli deðildir.Tabiki umarýz hiçbir sorun yaþamazsýnýz ama Ms te önemli isimler olan bu doktorlarýmýz hakkýnda onlara bu kadar inanan ve güvenen kiþi varken böyle söylemeniz pek doðru deðil diye düþünüyorum. Hepimizin ortak dileði en yakýn zamanda bir tedavi bulunmasý  ve MS in sonunun gelmesi ..Ama kimseyi aslý olmayan nedenlerle suçlamadan ve kiþilerin seçimlerini sorgulamadan..
dilekduygu
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 149

« Yantla #13 : 05 Mart 2008 - 14:49:22 »

Bende yýllardýr hep enfeksiyon vardýr ve antibiyotikler bana iyi gelir fakat bagýmlý gibi olduk artýk antibiyotiðe.Ben doktorum Mefkure Haným'a çok inanýr ve güvenirim minnet borçluyum ve þükür iyiyim.CAP tedavisini sormuþtum ona haklý olarak bilimselliði olmadýðýný söylemiþti çok genç bir hastasýnýn kendisini dinlemeyerek,bu tedaviye baþladýðýný ve yatalak olduðunu söyledi þu anda.Çünkü bu defa vücutta baþka hasarlar olursa artýk ne ilacý kullanýrsak kullanalým fayda etmez diyor ve þikayet edebileceðimiz hiç bir yer yok.Hiç bir doktorun bilimselliði kanýtlanmamýþ bir tedavi için bu kiþiye iyi geldi hadi sende de deneyelim diyerek tavsiye etmesini uygun bulmuyorum.Ýyiki geliþmeleri takip eden doktorlarýmýzda var ya oturduðu yerden kalmasaydý yeniliklere açýk olmasaydý ne yapardýk?Bende bu tedaviyi çok düþündüm araþtýrdým inanýn cesaret edemedim.Ama umarým eþinize çok faydasý olur asla baþka sorun çýkarmaz.Çok geçmiþ olsun
sineeem
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 810

« Yantla #14 : 05 Mart 2008 - 23:13:22 »

BEN KULLANIYORUM ÇOK FAYDASINI GÖRDÜM.
BEN ÝYÝLEÞMEK ÝSTÝYORUM VE ÇOK KÜÇÜÐÜM.ÖMRÜMÜN SONUNA KADAR BU HASTALIKLA YAÞAMAK ÝSTEMÝYORUM.
BÝRÝ ÝYÝLEÞMEM ÝÇÝN ZEHÝR TAVSÝYE ETSE BÝLE DENERÝM.
BENÝM GÝBÝ ÝNANLAR VARSA BU YAZIM ONLARA...

Umutluyum! Ýsterseniz bakýn gözlerime, ýþýl ýþýl..
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

05 Aralk 2022 - 10:39:27