Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
MS'de KÖKHÜCRE NAKLÝ
03 Mays 2024 - 06:34:06 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 [2]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: MS'de KÖKHÜCRE NAKLÝ  (Okunma Says 18276 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Fato$
Ziyareti
« Yantla #15 : 29 Haziran 2008 - 00:38:56 »

Özlem,senin durumunda kök hücre tedavisi faydali olmustur,cünkü sen daha cok gencsin ve boynunda zedelenmer de azdir ,genetik yapinda degiskenlik olmamistir belki,o yüzden faydali olabilir, o tedavide belkide boynumuzdaki o bandlar da tedavi ediliyor bilemiyorum sadece mantik yürütüyorum bu durumda ..Bu da yine bütün ms hastalari icin gecerli degil...Ve Ms yüzyillardir var ama ben ms sebeblerini tam olarak ögrendikten sonra,bildigimiz igne ilaclarin faydali olacagina gercekten inanamiyorum.Kök Hücre tedavisinde dedigim gibi bilgim yok,onu öyle acikliyorum az önce yazdigim gibi.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #16 : 29 Haziran 2008 - 00:43:59 »

Senin savunduguna ters düþüyor bu ben bu tedavýden once ayakta zor duruyodum yaný o senýn dediðin bantlar cok zedelenmýs olsa gerek ama sýmdý daha ýyýyým bu tedavý sadece bagýsýklýk sýstemýný yokedýp yenýden yaptý gerý donusumlerde mutlaka genc olmamýn etkýsý var ama dediðimiz gibi sen sadece tecrubelerýný oner ama faydasýz deme hýcbýr tedavýye ve ýlaca....Sonucta burdaki herkes bir ilaç kullanýyor ve tedavý oluyor ,böyle býr konu ýcýn kýmsenýn kafasýnda acaba olmamalý
« Son Dzenleme: 29 Haziran 2008 - 00:50:44 Gnderen: oslem » Logged
Fato$
Ziyareti
« Yantla #17 : 29 Haziran 2008 - 01:11:18 »

oslem ,bende 11 yil önce ilk hastalanmamda yoluma yürüyemiyordum ve tedavisiz düzeldi cünkü insan vücudunda kendini yenileme hücreleri var,bunlar faaliyete geciyor disardan zarar verecek etkenler olmayinca.ama boynumuzla ilgili sorunlari ögreneli 7 yil oldu ,keske bunlari ilk bastan bilseydim benimde bukadar cok zedelenmezdi dikkat ederdim.Herkese anlatmak istedigim,boyunda sorunlar bilinmeyince yanlis hareketlerden daha kötülesiyor,israrlarim bundan.
Ercan AYYILDIZ
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 181

YÜZÜNÜZ DAÝMA GÜLSÜN

« Yantla #18 : 29 Haziran 2008 - 11:20:58 »

Fatoþ Haným,her türlü ilginiz ve bilginiz için teþekkür ederim. Tavsiyelerinizi gözardý etmeyeceðim.Hepimize geçmiþler olsun. Sizin þu anki durumunuz nedir? Merakýmý maruz görün,öðrenmek istiyorum. Bilgi verirseniz çok sevinirim.Hoþcakalýn..

Nacre
drop
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 292

« Yantla #19 : 29 Haziran 2008 - 16:53:42 »

Fatoþ Haným þu an iyi durumda olmanýza çok sevindim. Ýnþallah hep böyle devam edersiniz. Yalnýz kendi uyguladýklarýnýz dýþýnda týbbýn uyguladýðý tedavileri,ilaçlarý kötülemekten lütfen vazgeçin artýk. Çünkü ms hakkýnda çok fazla bilgisi olmayýp, sizin bu yazdýklarýnýzdan etkilenip tedavi olmayacak veya tedavilerini býrakacak insanlar olabilir. Bu da onlarýn belki de þu anda ki durumlarýndan çok daha iyi olabileceklerken daha da kötüleþmelerine sebep olabilir. Ben öyle insanlar biliyorum ki þu an 50 li yaþlarýnda olan 20'li yaþlarýnda atak geçirmiþ,ilaç tedavisi olmuþ ve hayatý boyunca bir daha hiç atak geçirmemiþ.Hepimiz biliyoruz ki MS kimin ne olacaðý,ne kadar atak geçireceði ve ne þiddette olacaðý belli olmayan bir hastalýk. Boþuna dememiþ tüm dünya týp bilimi "Kiþiye özel hastalýk" diye... Bu nedenle bu kadar ýsrarla ve kesin cümlelerle kullanýlan tedavileri ve ilaçlarý kötülemeyin. Benimde Ercan Ayyýldýz gibi omuriliðimin aþaðý kýsýmlarýndaki lezyonlar yüzünden durumum kötüydü þu anda ise uygulanan tedaviler sayesinde normal hayatýma geri döndüm. Sizin söylediðiniz kimyasallara dikkat etmek zaten her insanýn kaçýnmasý gereken normal birþey.
kamus
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 781

yaprak döker bir yanýmýz,bir yanýmýz bahar bahçe..

« Yantla #20 : 29 Haziran 2008 - 19:14:30 »

fatoþ vücumuzdaki senin deyiminle''kendini yenileme hücreleri'' doðru çalýþmadýðý için ms hastasýyýz zaten.her sorun boynumuzdaki bantlardaysa bizim beynimizdeki sinirlere ne oluyoda miyelin tabakasý yok oluyo bunlarýn soyulmasýný engelleyen hücreler senin þu boynumuzdaki bantlardamý üretiliyo bir türlü çözemedim. Ney ???evet bende boynumda sýkýntýlar yaþýyorum ama bu ms e neden olmuyo bence ms bu sýkýntýlara yol açýyo tek birþeye takýlýp kalma bence araþtýrmaya devam et baþka firkirlerede olabilir gözüyle bak

Fato$
Ziyareti
« Yantla #21 : 29 Haziran 2008 - 22:54:45 »

Herkesin yazdiklarina cevap olur saniyorum simdiki yazdiklarim. Ve artik yoruldum bazi seyleri anlatmaya calismaktan inanin ...ben simdi cok iyi durumdayim defalarca yazdim bunu bu sitede .11 Yillik hastayim 7 yildir ataksiz rahat bir sekilde yasayabiliyorsam,doktorlarin dediklerini yapmadigim icin böyle rahatim.Bunu herkes bilsin. Ve Ms hastaligindan kurtulmak birazda cesaret isidir.Bunuda ögrenmis oldum bu sitede ...Ben Bu hastaligin bana anlatildigi gibi oldugunu kabul edip bekleseydim simdi böyle iyi durumda olmayacaktim,bundan adim kadar eminim.Iyikide böyle yapmisim hic pisman olmadim...Bildiklerimi anlatmak görevim bir insan olarak,ama herkes nasil uygular neyapar bilemem....tek üzüldügüm sey  yüzyillarca böyle gelmis böylede gidecek olmasi bu hastalik....
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #22 : 29 Haziran 2008 - 23:54:58 »

Ben sitede defalarca söyledim ki burasý bir saðlýk sitesý ms li dostlarýn býrbýrlerýyle tecrubelerýný paylasma ve destek olma yeri , ama asla týp yeterlý deðil yada bu ilaç iyi deðil, bu tedavi iyi deðil gibi seyler soylenmemeli. Herkesýn ms ý kendýne ozgu ve kýmsenýn boyle býr yaptýrýmýda olamaz.Site yönetimince uyarýlmadan herkes dikkatli olmalý bu konuda...
kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #23 : 30 Haziran 2008 - 11:13:52 »

özlem kardeþ; yaptýrým ceza vererek tehdit ederek veya zorlamayla yapýlýr. Fatoþ hanýmýn ýsrarla üstünde durma sebebi iyileþme sürecinde hiçbir ilaç kullanmamasý ve anlattýðý üzre bunu kulaktan dolma deðil bire bir yaþamýþ  olduðu için ýsrarla tavsiye ediyor. Ýlaç kullanmadan iyileþen bir insanýn ilaca karþý olmasý ve bu fikrinide üstüne basa basa paylaþmasý kadarda doðal biþey yok. Bunun altýnda bir maksat aramakla, o kiþiye haksýzlýk  yapýlmýþ oluyor bence.Ben fatoþ hanýmýn dediklerini yazdýklarýný dikkatlice okudum,ve yazdýklarýda bende hiçbir baský oluþturmadý. nitekim temmuz sonunda gidip mitoxandron serumumuda alýcam. fakat ne oldu, fatoþ haným sayesinde týbbi tüm tedavi yöntemlerini harfiyen yerine getiren biri olarak hastalýðýmda iyi yönde bir geliþme olmazsa karamsarlýða kapýlmadan uygulaya bileceðim alternatif bir yol (belkide doðru olan)öðrenmiþ oldum

fatoþ hanýmýn avukatý deðilim ama fatoþ hanýmýn yaptýðý bir yaptýrým deðil onun deneyimlerini paylaþtýðý site yönetiminin tehditkar tutumu bir yaptýrýmdýr.

þahsen bu muammeleye çok üzüldüðümü söylemeden geçemiycem. UYARILMAMAK DÝLEÐÝYLE

SEVGÝLER SAYGILAR

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #24 : 30 Haziran 2008 - 11:21:31 »

Beným yazdýklarým anlasýlmamýs ben paylasýmýna tabýký býsey demedým dýyememde burasý bunun ýcýn var ama tedavýyý ýlacý býrakmayý dusunenlerý gordum duydum konustum.Soyledýklerýne tabýký dýkkat edýlmelý boyle býr tespýt varsa kýmse býrsey kaybetmez aksýne kazanýrsa ne guzel .Alternatýf tedavý dýyosun bak ne guzel ama herkes bu sekýlde dusunmuyor ve sýtede býrcok uye var.Demek ýstedýgým buydu ben ÜZÜLDÜM anlasýlamadýgým için......
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« Yantla #25 : 04 Temmuz 2008 - 07:44:18 »

Ms boyundan kaynaklanan bir hastalýk deðildir. Vücudumuzun heryerini olduðu gibi boyunumuzuda etkileyebilen bir hastalýktýr. Omuriliðin boyun kýsmýndaki tutulmalar plaklar ms ten kaynaklanýr. Herkesin kendisine özgü kiminde boyun bölgesinde de plaklar varken kiminde beyin sapýnda kiminde beyincikte kiminde baska yerlerde, kiminde ise heryerde.. yani bildiðim ms boyundan kaynaklanan deðil boyuna zarar werebýlen býr hastalýktýr. belkýde yanlýþýmdýr. bilemiyorum. ama tabýký herkes saglýklý normal ýnsan gýbý kýmyasallardan uzak durmalý. Ve buyndada plaklar warsa dýkkatli olmak fayda saglar kiþiye zarar degýl

Kimsenin kimseyle kendisini kýyaslamamasý gerektýgýný ögrendým bu hastalýkta bundan emýným.. Kimi uzun yýllar boyunca hastalýgý konusunda sakýn yýllar gecýrýrken býr baskasý aylar içinde kötü durumlara gelebýlýyor.

« Son Dzenleme: 04 Temmuz 2008 - 07:53:00 Gnderen: A-Plus » Logged
Fato$
Ziyareti
« Yantla #26 : 04 Temmuz 2008 - 14:50:58 »

Herkes bildigine inanabilir,beni fikrimden bildiklerimden hicbirsey caydiramaz,aksini de ispatlayamaz bana ....Insallah bi 10 yil daha gecince burada tekrar yazma imkani buluruz...baska sözüm yok
dilekduygu
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 149

« Yantla #27 : 06 Temmuz 2008 - 23:12:50 »

evet engin sana katýlýyorum bu konuda tabi fatoþunda söyledikleri dikkat etmemiz gerekn konular ama birebir sebebi olamaz bende doðal besleniyorum hiç kötü alýþkanlýðým yok sigara dumanýnda dahi durmam kimyasallardan uzaðým peki neden hala geçmiyor yada sürekli boyun ,bel aðrýsý çekiyorum ve hep yorgunum bence tek bir sebebi asla olamaz bu hastalýðýn.Ama deterjan çeþitli kimyasallar ve kokular gerçekten herkesi rahatsýz ediyor zaten hakkýmýzda hayýrlýsý olsun arkadaþlar saðlýcakla kalýn
Sayfa: 1 [2]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

01 Austos 2018 - 08:20:46