Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Ms ve askerlik
02 Mays 2024 - 22:54:17 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Ms ve askerlik  (Okunma Says 20858 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« : 18 Eyll 2007 - 20:07:41 »

Ms malum genc hastalýgý büyük çogunlukla. Hayata yeni atýlma dönemlerýnde geliyor malesef tüm belirsizlikleriyle. Benim gibi askerlik ne oluyor diye düþünen baya da arkadas war.. Son yoklamayla beraber subeye gidiþ... hastalýgý belirtme... hastaneye sewk.... baya yorucu bir dönem (ya da ban böle oldu). hastanede nörologun muayanesi...... saglýk kuruluna göndermesi..... ve muaf
hikmet
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 777

« Yantla #1 : 18 Eyll 2007 - 20:36:34 »

ne denir bilmiyorum, hayýrlý olsun... ben þubat ayýnda gittiðimde banada kýsaca aynýsý olmuþtu, ama kurul ertesi yýla býrakma kararý verdi... ekim ayý sonuna kadar gelirsin demiþlerdi bana, bakalým þimdi ne olacak... ne diyeyim hepimiz için hayýrlýsý neyse o olsun...
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #2 : 18 Eyll 2007 - 23:52:08 »

Benimde korktuðum 1 sene tecildi. Yine kafamda 1 sene acabalar olurdu. þükür çýktý kafamdan artýk. Hikmetim sana neden karar weremediler tecil ettiler. iþ olsun diye heralde.. cansýn hocam.
cesi
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 4331

« Yantla #3 : 19 Eyll 2007 - 01:05:46 »

hayýrlý olsun engin bende 3hafta ugraþtým yorucuydu ewet Ney
hikmet bende çok þaþýrdým sana neden 1yýl erteleme verdiler?

Hayat üçbuçuk ile dört arasýndadýr ya üçbuçuk atarsýn ya da dört dörtlük yaþarsýn!!
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

« Yantla #4 : 19 Eyll 2007 - 01:18:28 »

tesekkürler cesi  ayný senin gibi oldu. önce kasýmpaþa sonra haydarpaþa Kahkaha heyetide böyle bana soru soracaklar muayane etcekler falan zannediyordum. Girdim, askerlýk yapmýyosun dedý parmak bastým cýktým 10 sanýyede kendine iyi bak
hikmet
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 19 Eyll 2007 - 20:03:57 »

bilmiyorum ben fena deðildim, belki ondan sanki  iyileþirmiþ gibi düþündüler, olsun oda iyi en azýndan umut eden birileri var iyileþir diye... o zamandan sonra iki atak daha ve betaferon baþladý... bakalým þimdi ne olacak... bu arada Engin hocam ben hayvanlarý severim, þimdi yok, ama eskiden epeyce vardý... o ördek olayýnda bir sürü civciv görünce dayanamadým, ama en azýndan ördek için iyi oldu, bahçesi olan birine vermiþtim...
« Son Dzenleme: 19 Eyll 2007 - 20:17:29 Gnderen: hikmet » Logged
carpenoctem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 42

« Yantla #6 : 24 Eyll 2007 - 00:38:54 »

Bu belirsizliðin sürmesi can sýkýcý. Artýk ms'i tüm kapsamýyla "tsk saðlýk yönetmeliði hastalýk ve arýza listesi" ne alýnmasý gerektiðini düþünüyorum. Sonuçta çok çok ender rastlanan bir hastalýk deðil, ancak bu listede ms yer almamakta. Dolayýsýyla da deðiþik zamanlarda deðiþik uygulamalar ile karþýlaþma olasýlýðý var.

Deseler ki, atýyorum, motor fonksiyon bozukluðu, denge bozukluðu, görme problemi yaratan veya iðne ile tedavi edilen tüm ms vakalarý muaftýr. Kafamýzda en ufak bir soru kalmaz.

Ancak þu anda maalesef her þey muayene olduðumuz doktorun heyete vereceði bilgi ve o anda o doktorun ve heyetin insiyatifine kalmýþ durumda.

Bilinen tek bir somut gerçek, askeriyeye öyle ya da böyle iðne yapan kimseyi istemiyorlar.
Askeriyeye sorun yaþayabilecek hastalýða sahip olan ve askerlik döneminde tsk tarafýndan bakýlma zorunluluðu olan insanlarý katmak istemiyorlar.
Kýsaca ms'li olduðu kesinleþmiþ olan hiç kimse normal þartlarda askeriyeye kabul edilmiyor.

Ancak bu kurallarla belli olmadýðý için de arada farklý uygulamalar gerçekleþebiliyor.
BuaKaW_PRaMuK
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 2496

« Yantla #7 : 26 Eyll 2007 - 01:17:47 »

Ya benýde gönderipi duruolar hemde üç tane askeri hastane deðiþtirdim...Birincisi Kütahya askeri hast. ikincisi Eskiþehir ask. hast.Üçüncüsüde ANKARA GAta neden bana böle yaptýlar...ve bu ikinci gidiþim olacak Kasýmda...hayýrlýsý bakalým ...

BeN SeNiNLe ToPRaÐa GiReRiM DiYeNLeRi ÇoK GöRDüM!!!BeN öYLe DiYeNLeRi ToPRaÐa HeP YaLNýZ GöMDüM!!!
sailes
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 23

« Yantla #8 : 26 Eyll 2007 - 19:15:42 »

ben ilk yoklamam geldiðinde gitmiþtim tecil için o sene fakülteye girmemiþtim çünkü beni 3 sene uðraþtýrdýlar izmir hatay askeri hastanesine git gel yaptým 1haftamý aldý her seferinde enson doktora komutaným lütfen bi sonuç verin artýk dedim ne olursa olsun dedim bana gitmek istiyormusun dedi evet dedim komutaným istiyorum iyi ozaman enson bi mr daha çektirelim karar veririz dediler izmirde mr makinasý yokmuþ hastanede istanbul gataya sevk etti istanbula gittim bir haftada orada harcadým mrý getirdim izmire baktý sonuçlara sen boþuna sýkýntýya gelmededi heyete çýktým sonuç:muaf
carpenoctem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #9 : 13 Kasm 2007 - 21:21:40 »

2 günlük insan üstü mücadeleden sonra Askeri hastaneye sevkimi aldým. Yarýn sabah Ankara - Mevkii Asker Hastanesine gideceðim. Orada mr cihazý vardýr deðil mi? Oradan da gata'ya yönlendirirlerse iyice gerileceðim. Askerlik þubesinde dün sabah 9 akþam 4 ; bugün sabah 9 akþam 5 arasý iþimi halletmeye uðraþtým ve yorgunluktan ölüyorum. Pilim tükendi resmen...

Hem nörolojiye hem kardiyolojiye sevk ettiler. Doktora, sadece nöroloji olsa olmaz mý dedim, olmaz dedi. Riske giremezlermiþ ve hepsi incelenmeliymiþ. Þimdi iki ayrý kurula mý gireceðim ben? Yoksa dosya tek bir kurulda mý deðerlendirilecek?

Þu anda doktora sayesinde 7+2 yýl tecil hakkým olmasýna raðmen olay netleþsin istedim ve bu hengameye girdim. Umarým 1 sene sonra yeniden gitmemi gerektiren bir sonuç çýkmaz. Amacým hayatýmý þekillerken belirsizlikleri yok etmek idi, ama diðer türlü iyice belirsizleþir herþey...

Mevkii hastanesinde muayeneye giden kimse var mý aranýzda? Ýþler nasýl yürüyor? Kalabalýk mý? Randevu falan mý veriyorlar direk içeri mi alýyorlar? Pýff daha fazla yorulmayý gözüm yemiyor.
hikmet
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #10 : 14 Kasm 2007 - 23:04:34 »

ben istanbuldayým, ama en azýndan biraz gidiþatý anlatayým yaþadýklarýmdan... iki ayrý kurul yoktur, iki ayrý doktora görünürsün, onlarda tek kurula durumunu anladýklarýný anlatýrlar... ben bir nörolojiye göründüm iki seferde, ama her ikisindede kendi doktorumdan rapor istediler... hastanelerde artýk özel hastalarýda alýyorlar ya, ondan daha çok epeyce sýra oluyor... onun dýþýnda kurul öncesi epeyce sýra oluyor ve kaðýt onaylatma vs. gibi iþler oluyor biraz... benim bu ikinci seferde sonuçlandý, bir hafta þube iki hastane ve kendi hastanem arasýnda dolandým... ertesi hafta öðlen kurula gittim ve en son o koca kalabalýk içinden çaðýrýlan oldum... sonra raporu bekledim, ertesi günde o raporu þubeye götürdüm... imza vs. kaðýt iþlerine dikkat et, hepsine çok önem ver, gerisi kolay... düzeni seveceksin belki, benin hoþuma gitmiþti... kolay gelsin...
carpenoctem
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 14 Kasm 2007 - 23:55:44 »

Mevkii hastanesinde bugün önce nörolojiye gittim. Üniversite hastanesinden verilen mr'lara bile bakmayýp, demyelizan hastalýk þüphesi diyerek tetkiklere baþtan baþladýk. Muayenede sað bacakta kas güçsüzlüðü 4/5 ve global refleks canlýlýðý yazmýþ dr. MR ve Baep-sep-vep istedi. MR bana randevu almak için randevu verdi. Aralýðýn ikinci haftasý arayarak randevu alabilirmiþim. Onu duyunca ikinci rahatsýzlýðým olan marfan sendromu için Kardiyolojiye gittim. eko-ekg çekildim... Marfan sendromu sistemik bir hastalýk olduðu için kardiyooji sadece kardiyolojik verilerle ben karar veremem taþikardiniz için de sadece komanda olamaz yazarým, sendrom için sizi dahileyeye yönlendiriyorum ama ms tetkikleriniz olduktan sonra gidersiniz dahiliyeye dedi. Olur da ms'e raðmen alma durumu olursa marfandan dolayý tetkikler dahilliyede yapýlýr dedi.

Mevki'den çýkýp sevkimle birlikte gata'ya gittim ve baep-vep-sep çekildim. Onlarý da hiç çekilmemiþtim, iyi oldu Sonuç hepsinde sinir iletiminde bir taraflý yavaþlýk var. Mesela görsel uyarýlmýþ potansiyeller 113.50 msn ile sað taraf uzamýþ yanýt veriyor. SEP ise sað tibiyal 45.60 ile uzun. Aep ise solda birinci dalga latensinde uzun. Bunlara baktýran var mý. Sonuçlarý karþýlaþtýrýrsak nasýllar?

Sonuç itibariyle þimdi mr'ý bekliyorum. Mr çekildikten sonra bu sonuçlarla birlikte hekime gideceðim.

Rapor aþamasýnda da yeniden bürokrasinin içine düþecek gibiyim.
ahmkara
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 11

« Yantla #12 : 14 ubat 2008 - 01:35:31 »

Merhaba,

Ben de yarin Diskapi Devlet Hastanesinden resmi raporumu alacagim(insallah) ve daha sonra tecilimi bozdurarak islemlere baslayacagim(ben de doktora ogrencisiyim, 4 yil daha tecilim var, ayni sebepten bu isi aradan cikarmak istiyorum). Ancak bende MR'daki plaklar ve denge bozuklugu disinda ciddi bir sikayet yok(cok sukur). Denge bozuklugu da yurumemi engellemiyor, sadece ince cizgide yuruyemiyorum. Bu bir sorun olur mu? Tecili bozdurma riskini almali miyim?

Bu arada bu durumum 3 yil once basladi ve son cekilen MR'larda da plaklar duruyor.
orhan0012
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 34

« Yantla #13 : 15 ubat 2008 - 21:31:15 »

slm arkadaþlar.bazýlarýnýzýn rapor alamadýðýný gördüm vede çok þaþýrdým.ne demek ya ms li bir hastanýn rapor alamamasý.ms li bir insan askerde ne koþabilir nede rahatça eðitim yapabilir.yapsa bile bu ms i on kat fazla ilerletir.valla ben hastanede yattýðýmda doktorum eðer askerlik yapmamýþsan gel sana verelim dedi ama ben yaptýktan bir sene sonra ms olmuþtum.
keþke hiç olmasaydým da 10 sene daha fazladan yapsaydým.
neyse bence siz hemen baþka bir araþtýrma hastanesinden almaya bakýn.
ALLAH biz tüm ümmeedi muhammedin hastalarýna þifa versin.
kalýn saðlýcakla
ahmkara
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 11

« Yantla #14 : 16 ubat 2008 - 11:48:21 »

Devlet hastanesinden raporumu aldim, ancak raporda sonuc olarak "1 atak ve 2 bulgu ile olasi MS" deniliyor. Bu askerlik curuk raporunda sorun olur mu? "Olasi MS" ne demek?

2 bulgu sanirim lezyonlar ve BOS sonuclari.
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

08 ubat 2024 - 22:48:54