Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
sadece biraz saçmaladým
05 Mays 2024 - 08:31:16 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: MS' li Hasta ve Hasta Yakýnlarý Ýle Ýletiþim Kurabilmek için Sitemize Üye olup , FORUM Bölümünü Kullanabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: sadece biraz saçmaladým  (Okunma Says 2933 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
hikmet
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 777

« : 25 Ekim 2007 - 21:23:11 »

bugün sonunda askerlik iþlemleri albaya raporun fotokopisini imzalatmamla bitti, geçmiþ olsun dedi, sonra çýktým... giderken memur kýza iyi çalýþmalar dedim, ne de güzel þeydi o öyle, sevilmek için yaratýlmýþ gibi... Allah yolunu açýk etsin... sonra iþe gittim, galiba aralanda bende dahil belkide askere alacaklar diye düþünenler vardý... çalýþmaya baþladým, arada þakalar yaptým, ama bunalýmda yaptým... yanýmda oturan bir arkadaþ sanki halime bakýp, sonra kendi askerliðinin yaklaþmasýndan, Ýstanbulda ailesinden uzakta yaþamasýndan vs. rahatsýz gibi davranýyordu arada sýrada ya da ben öyle anlamak istiyordum, kendimi suçlu hissediyordum... genede severim o arkadaþýmý, aslýnda iyidir epeyce, ama hayat insaný kötü yapýyor bazen... hayatta deðil belki, nede olsa aslý çamurken insanýn, þaþýrmamak gerek...

akþam eve gelince tam anlamadým, ama sonra sordum aileme ne var sorunmu var diye... anlatmak istemediler, ama sorun belliydi... ablamýn durumu, kocasýnýn artýk evde olmamasý, kocasýnýnda istanbulda ailesinden ayrý yaþamasý sonunda evlenmeleri, pek çoklarýna göre bu yüzden onunla evlenmesi, hatta ablamýn zamanýnda ki paralarý yüzünden... ama sonra bu paralarý yiyemeyince, kendi çalýþmaktansa hayallere kapýlmasý ve bir araba alýp epeyce borçlanmasý vs.. ne sýkýcý bunlar... ablamýnda çocuðuyla birlikte yaþarken parasýz yalnýz gene bunalýmlara devam etmesi...

sonra akþam internete bakýp gene ms forumlarýnda terörden bahsedilmesi, haklý herkes bahsetmekte, kapatýlacak bir konu deðil... güzel birþeyden bahsedeyim kendimce birazda... yiðenim iki buçk yaþýný bitirdi sanýrým... bazen evde televizyon izlerken bizler, televizyonun düðmesiyle oynar ve kapatýr televizyonu... ablamlarýn evinde ki televizyonun ayarlarý bozulunca ben gidip yapmýþtým, ondan sonra yiðenim kendi televizyonlarýný sýk sýk bozmaya baþladý... bense bugün öðlen asker arkadaþýmý, büyüyemeyen arkadaþýmý aradým, gittin mi sen þubeye ne oldu diye... gitmemiþ, ama arada sýrada ara diyordu büyük bir umutla... umut ne kötü þey...

arayacaðým bundan sonra aklýma geldikçe, ama kendiside istiyorsa eðer o kadar benimle konuþmak, kendiside arayabilir... denilebilir ki parasý yoktur belki, onu anlarým... hani var olduðunu var sayarsam, ya da varsaymazsam ve yoksa bugün aradýðýmda söyleyebilirdi, bende sen çaldýr ben ararým derdim... tamam çekinebilir, ama sadece umut edip benim arama mý beklerse ne olur? ben arayacaðým, ama hayatta baþka hangi aramasýný umut ettiði insanlar arayacak onu?

en sýkýcý þeyse terör, ama terör ne ister? amaç sadece insan öldürmek midir? hangisi daha önemli, daha etkilidir ki? yetmiþ milyonun nefret etmesi hadi bizde öldürelim diye hissetmesi mi? ya da insanlarýn þehit olmasýmý? ülkesini sevdiðini kanýtlamasý için insanýn ölmesi mi gerekir? ya da öldürdüðü insanlarýn sayýsý o insanýn ülkesini ne kadar sevdiðini mi gösterir? ben hiç kimseyi öldürmedim, galiba ben ülkemi sevmiyorum... ms ne kötü þey... böylesine garip ve bilinmeyen fazla, ms de tehlikeli olan, zarar veren nedir ki insana? ms i düþünerek ya da nefret ederek bitirebilir miyiz?

neyse iþte, ben bu akþam yine iyi geceler diyeceðim anneme... yarýn yine iþe gideceðim, sonra belki öðlen gene ararým küçük arkadaþýmý... yine saçma sapan þeyler anlatacaðým, þakalar yapacaðým... belli de olmaz, belki bu akþam ölürüm, ya da yarýn bir trafik kazasýnda ölürüm... neden bilmem, ama terörde ms miþ gibi geliyor... saçma, ama pek çok þey saçmayken bunun saçma olmasý o kadarda deðil... hayal kuracaðým yine, ama planda yapacaðým, bu hayalleri gerçekleþtirmek için neler yapmalýyým diye... sonra elimden geleni yapacaðým olana dek... yarýn ölsem bile, bu akþamdan itibaren devam edeceðim hala elimdeki þeylerle... gözümden birisinin görmesi sorunlu, ama gördüðü kadarýyla yine epeyce þey görüyor... yürüyünce yoruluyorum bir banka oturup dinleniyorum artýk, yaþlý insanlar gibi... ama yürüyebiliyorken hala yürüyeceðim... hafýzam kötü artýk, Allah affetsin yanlýþ yazarsam hatýrladýðým kadarýyla bildiðim ayetleri yazacaðým...

þeytan onlara söz verir, ümit verip hayal kurdurur, ama o onlara bir aldanýþtan baþka hiçbirþey vaat etmiyor.
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

10 Eyll 2022 - 07:53:12