Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Ürodinami
16 Mays 2024 - 08:43:16 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1] 2   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Ürodinami  (Okunma Says 14302 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
yolayrimi
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 58

« : 08 Aralk 2016 - 11:20:29 »

Merhaba arkadaþlar
kendisinden ürodinami istenen veya yaptýran arkadaþlar var mý ?
xxmlkxx
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 199

« Yantla #1 : 08 Aralk 2016 - 13:12:58 »

merhaba, evet benden de istendi ürodinami (mesanede idrar kaldýðý için) ama ben baþka bir doktora daha çýktým  o da þimdilik ürodinamiye gerek yok dedi.

Hayat bu, bir bakarsýn her þey bir anda son bulur.. Hayat bu, son dediðin an her þey yeniden can bulur.
'Þems-i Tebrizi'
yolayrimi
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 08 Aralk 2016 - 13:52:33 »

ne gibi þikayetleriniz var veya vardý. Diðer doktor nasýl bi planlama yaptý, ne kadar zaman oldu, sonuçlar ne, nörolog mu yoksa ürolog mu.
xxmlkxx
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #3 : 08 Aralk 2016 - 16:49:35 »

Ms olduðumdan beri yani 13 yýldýr idrar sorunlarým var, sýk idrara çýkma, tam boþaltamama ve kaçýrma gibi .
En son 30 kasým 2016 da gittim ürolojiye. Mesaneyi tam boþaltamýyormuþum ama bu doktorum ürodinamiye gerek görmedi. 22 kasýmda gittiðim baþka doktor ise ürodinami yaptýrmamý istedi belki tak sonda kullanman gerekebilir  dedi.
MS'te en can sýkýcý sorunum bu oldu  , inþaat mühendisiyim ama bu sorunum iþ hayatýmý da etkiliyor.
Ne yapalým baþa gelen çekilirmiþ. Sizin sorununuz ne peki?
« Son Dzenleme: 09 Aralk 2016 - 08:08:37 Gnderen: xxmlkxx » Logged

Hayat bu, bir bakarsýn her þey bir anda son bulur.. Hayat bu, son dediðin an her þey yeniden can bulur.
'Þems-i Tebrizi'
yolayrimi
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #4 : 09 Aralk 2016 - 09:33:55 »

Ben 8 yýllýk ms hastasýyým 4 senedir benimde yürüyüþe geçtiðimde sýkýþma mesaneyi tam boþaltamama geceleri kaçýrma problemim var sbenimde çalýþmamda problem yaratýyor bir yere gittiðimde ilk öðrendiðim wc'nin yeri oluyor.
ftr için hastaneye yattýðýmýn 2. haftasý hemþire odaya geldi ve yarýn ürodinami çekilecek hazýrlýðýný yap dedi peki dedim internetten olaya baktým yorumlarý okudum ve hemþireye gidip ben çektirmek istemiyorum dedim hocayla konuþursun dedi zor bi gece oldu sabah fizik tedaviyi alýrken yanýma hoca geldi ve ürodinaminin benim için önemli olduðunu iþlemin biraz zahmetli olduðunu ancak fazla aðrý çekmeyeceðimi söyledi "Böbreklerime basýnç dolayýsýyla idrarýn geri gittiðini ve ilerde böbreklerim açýsýndan bi problem yaþamamam için nasýl bi tedavi belirleyeceðimizi anlamak açýsýndan çok ehemmiyetli olduðunu bellirtti." Ben de kuzu kuzu kabul ettim. Bir gün daha ki o bekleme daha sýkýntýlý geçti. Sonunda çekildi ve o kadar stresi boþuna yaptýðýmý anladým. Sonuçta vesicare hap yazdýlar 5 mg. ki bu hapý ben idrar sýkýþýklýðý durumu baþladýðýnda çapadan da vermiþler bi deðiþiklik yok dediðimde býrak demiþler baþka bi ilaç kullanma demiþler bende üzerine gitmemiþtim. Ftr hocasý ilaçla tertemiz yapabiliriz dedikten beni umutlandýrdýktan sonra diðer beni takip eden ftr hocasý basýnçlar çok yüksek ilerde TAK kullanmak gerekebilir deyince kaynar sular baþýmdan aþaðýya döküldü. 25 Aralýk civarý kontrol var ürolojiden bakalým.
xxmlkxx
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #5 : 09 Aralk 2016 - 09:45:30 »

Çok geçmiþ olsun, sizi çok iyi anlýyorum ayný sorunlarý ben de yaþadým ve hala yaþýyorum.Þimdilik ürodinami yaptýrmadým ama  ilerde ne olur bilinmez. Ben özellikle tak sondayý duyunca korktum, çalýþan biriyim ,bayaným, ne yaparým nasýl yaparým diye. Allah büyük , hepimizin yardýmcýsý olsun inþallah..

'Þems-i Tebrizi'
yolayrimi
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #6 : 09 Aralk 2016 - 09:57:08 »

Amin. Sað olun sizin bu durum için kullandýðýnýz ilaç var mý ?
Tak þimdilik korkulu bir rüya düþünüyorum verseler de ben yapamam diyorum aklýma düþüncelerime aykýrý geliyor ama ürodinami için de aynýlarýný düþünmüþtüm ne oldu atlattým diyorum soru iþaretleri havalarda uçuþuyor
Allah muhtaç olan herkese þifasýn versin.
xxmlkxx
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #7 : 09 Aralk 2016 - 10:21:17 »

Yýllarca  bir sürü ilaç kullandým ,onlardan fayda bulamayýnca  2015 yýlýnda mesane botoksu oldum, onun da etkisi 6-7ay gibi kýsa sürdü. Þikayetlerim ayný devam ediyor ilaç ta vermedi doktor

'Þems-i Tebrizi'
yolayrimi
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #8 : 16 Aralk 2016 - 08:56:38 »

Bende botoxun geçici olduðunu duymuþtum.
ben ilacý 15 gündür kullanýyorum gece kaçýrmalarý bitti ve 3-4 kereden fazla kalkardým 1'e indi
Çalýþýrken de o kadar sýkýþtýrmamaya baþladý
çay ve kahve diüretik olduðundan fazla tüketme dedi bakalým ona çabalýyorum
þu an 2 korkum var Aralýk sonu gibi gideceðim kontrolde basýnçlarý görelim diye tekrar ürodinami istenmesi diðeri böbreklerim oradaki baský engellenemezse TAK kullanmak. Bakalým hayýrlýsý
xxmlkxx
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #9 : 16 Aralk 2016 - 09:52:03 »

Botokstan sonra sanki daha kötü oldum , mesane kaslarým iyice güçsüzleþti.
 Ürodinami korkusu bende de var eninde sonunda yaptýrmam gerekecek ve  gidiþatým tak kullanmayý gerektirecek gibi.
MS teki en büyük sýkýntým oldu bu idrar sorunum sizi de çok iyi anlýyorum yolayrýmý. Allah yardýmcýnýz olsun..

'Þems-i Tebrizi'
yolayrimi
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #10 : 16 Aralk 2016 - 10:03:05 »

Cümlemizin
xxmlkxx
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #11 : 03 Ocak 2017 - 10:32:03 »

yolayrýmý kontrole gidecektiniz ne dedi doktor?

'Þems-i Tebrizi'
yolayrimi
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #12 : 04 Ocak 2017 - 08:50:50 »

Kontrol þöyle geliþti;
anamnez alýndý PVR yaptýr bakalým mesane ve böbreklere bakýlsýn dediler sonra ilacýný yazdýr dediler
-1 deydi ultrason indim bekle ve sýkýþ dediler saat 10 civarýydý ben de su aldým içtim 10,45 gibi sýkýþtým hayalim çaðýracaklar diye bekliyorum içeri giren çýkan hastanýn haddi hesabý yok 11 oldu ben tutamadým artýk tuvalete de yetiþemedim hadi bi daha sýkýþayým dedim 11,30 çaðýran eden yok bende yukarý çýkýp ilacý yazdýrdým o ara doktor görmüyor zaten dedim dýþarýda yaptýrýrým olur dedi
30 tablet var diðer kontrole ayarlayacaðým hepsini bir nöroloji doktoru anlatacaðým bi de gitmeden burda özel hastanede bi pvr yaptýrýrsam kafam çok karýþýk bi yönden piþmaným da ama sýkýþ orda bekle demek idrarýný zaten tutamayan insan için çok zor böbrekler için de kaygýlanýyorum. merak ettiðim bu ilacýn vesicare'ýn devamlý kulanýlacaðý mý ve verdiði zarar.
tek olumlu olay ürodinami lafý telaffuz edilmedi.
xxmlkxx
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #13 : 04 Ocak 2017 - 09:39:04 »

Hýmm kötü olmuþ ,keþke durumunuzu belirtip sýkýþtým çok deyip ultrasonunuzu çektirseydiniz,,sýkýþýnca biliyorum tutmasý çok zor oluyor, bazen mesane kaslarým  felç mi oldu diye düþünüyorum.
Siz de Nöroloji ya da üroloji doktoruna vesicare ilacýný sorun bakalým devam etmeniz mi gerecek.Bir ara ben de kulanmýþtým ama pek faydasýný göremeyince býrakmýþtým.
Neyse geçmiþ olsun yolayrýmý Allah þifa versin..

'Þems-i Tebrizi'
yolayrimi
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #14 : 05 Ocak 2017 - 08:47:42 »

Sað olun cümlemize ben ilaç yönünden ilk kullandýðýmda fayda görmediðimi düþünmüþtüm ama gece kaçýrmalar baþlayýnca bu kullanýþýmda þu ana kadar gece kaçýrmadým ve idrar tutma sürem arttý bakalým göreceðiz geliþmeleri aktarýrým hayýrlý günler Allah herkese þifa versin .
Sayfa: [1] 2   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

13 Mays 2024 - 15:39:11