Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Hayat çekilmez oldu
16 Mays 2024 - 03:40:43 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: Hayat çekilmez oldu  (Okunma Says 11011 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Ugurbocegi
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 1195

« : 17 Haziran 2007 - 20:28:56 »

Arkadaþlar, ben bu hastalýk yüzünden aþýrý derecede karamsar haldeyim.Gelcek hakkýnda hiç plan yapamýyorum,hayattan beklentilerimi bile kestim.Sanki bu hayatta boþu bþuna yaþýyomuþum gibi hissediyorum.Hiç bi iþe yaramayan biriyim gibi sanki.Azýcýk bi iþ yapsam hemen yoruluyorum,unutkanlýk,dalgýnlýk,sürekli sorun oluyor.iki soruya cevap arýyorum bana yardýmcý olursanýz sevinirim.Yardým edeceðinize inanýyorum çünkü MSliler çok ayrý insanlar onu öðrendim.þimdiye kadar kötü karakterli bi MSliye rastlamadým.
1)Ýnsan kendine nasýl güvenir
2)Bu kullandýðýmýz iðneler:(rebif44 kullanýyorum)hastalýðý durduruyo mu? yavaþlatýyo mu?

Özür bir borç gibiydi en zor ödenen hali,kalbi hacize verdim oysa borçlu sendin...!
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 1055

« Yantla #1 : 17 Haziran 2007 - 21:01:16 »

Sevgili arkadaþým ben rebif 44 kullanmýyorum umudunu yitirme,yarýnlara umutla bak,ve kendini cok dinleme
güvene gelince kendi elinde sen sen olduðun icin bu hayatta deðerlisin güvenilirsin.

sevgi ile kal
yevren
Aktif Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 205

« Yantla #2 : 17 Haziran 2007 - 21:48:55 »

arkadasim öncelikle gecmis olsun. Sana diyecegim eger gercekten özgüvenine tekrar kavusmak istiyorsan öncelikle bu senden geciyor. Eger duygularin bunda yetersiz kaliyorsa belki profesyonel bir destek alsan bence daha faydali olur. Bu belki bir psikolog doktor veya bir depresyon ilaci olabilir. Herseyden önce doktoruna durumu anlat o sana senin icin en yararli yöntemi mutlaka gösterecektir. Bazen bize cok büyük gözüken sorunlarda basit bir sekilde giderilebiliyor. Bu igneler konusuna gelincede bunlar (rebif, avonex vs.) zaten hastaligin ilerlemesini yavaslatmak veya mümkünse durdurmak icindir. Hangi ignenin senin icin faydali olabilecegine doktorun durumunu degerlendirdikten sonra  karar verecektir. Yani su anda ortada kesin birsey yok, su ilac veya bu igne mutlaka ise yarayacaktir diye.
Kafani hastaliga fazla takmamaya calis ve konsantrasyonunu baska seylere vermeye ugras. TEKRAR GECMIS OLSUN.
Under_Attack
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 2278

« Yantla #3 : 17 Haziran 2007 - 21:55:56 »

Dostum kendine güvenmemen için hiç bir neden yok. Her insan zaman zaman cýkmaza giriyor. Her insan..Unutma dostum bu sana özel birsey degil sadece herkesýn planlarý programlarý etkýlenýyor. Sen güclüsün.atlatacaksýndýr inan zamanla. zaman herseyýn ilacý... Sizin kendinize güveniniz,
Baþkalarýný da etkiler. Kendinize deðer verirseniz, Baþkalarý da deðer verirler. Her zaman tebessüm et dostum. Koruyucu iðnenin faydasýný göreceksindir insallah.
saygýlar
dadaylý
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 132

« Yantla #4 : 17 Haziran 2007 - 23:59:50 »

aramýza hoþgeldin ama sana ben ve biliyorum bizim tayfa çok kýzdý.bir kere bizden destek istiyorsan o rumuzu deðiþtir daha iç açýcý bir rumuz kullanmakla baþla iþe hani derler ya sevmediðin ot burnunun dibinde biter diye  seninkisi öyle valla bak sana UÐURBÖCEÐÝ ismini taktým eðer istersen .birde bak bu hastalýk melankolik olanlarý asla sevmez bunu unutma sadece kendini çok dinleme bazý ataklar sessizce gelir ve öyle gider eðer hastalýkla yatar kalkarsan bilki gripte olsan ms yi suçlu tutarsýn ama öyle deðil tamammý
zakkum
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 33

« Yantla #5 : 18 Haziran 2007 - 01:58:28 »

selam, hastalýðýmý ilk duyduðumda bende panik yaptým herþey bitti dedim. Ama ben þanslýydým çünkü ev arkadaþýmýn kardeþi iyi bir psikologtu ve bana söylediði tek bir þey vardý hastalýðýný unut ve üzülerek onu davet etme. Ayný þeyi sevgili doktorumda dedi hastalýðýný unut ve onu davet edecek þeyler yapma (üzülmek , karamsarlýk vb.)dedi. Ben þanslýyým çevremdeki sevdðim insanlar sayesinde ve caným öðrencilerimle uðraþarak kötü düþüncelerimi uzaklaþtýrýyorum. Bu yýl ufak tefek birçok atak geçirdim ama inanýrmýsýn bir iki gün dinlenerek atlattým. Kendine kendini düþünmeyi unutturacak ve kendine acýmaktan vazgeçirecek uðraþlar bul. Aþýk ol, çevrendekileri sev onlarla daha çok ilgilen. Çevrene iyi bak göreceksin ki bizlerden daha kötü durumda olan birçok insan var. Yaþam çok güzel ve eminim sizlerin yapacaðý okadar çok þey varki. Hastalýðýnýn seni yenmesine izin verme bizler güçlüyüz ve direnmeliyiz. Sevgiyle kal.
kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #6 : 18 Haziran 2007 - 11:02:24 »

sevgili kardeþim kendine haksýzlýk ediyorsun. iþe yaramaz olduðunu hissetmen normal. çünkü güç ve hareket kabiliyetin eskisine nazaran daha kötü. benim de öyle bende ayný þeyleri hissettim hastalanmadan önce çok faaldim bir gün ayný þehirde kalmýyordum. þimdi sürekli iþ yerinde bi sandalyede oturuyorum.asýl benim iþ yaramaz demem lazým kendime ama düþündüm ve oturarakta faydalý olabilecek þeyler yapabileceðim iþler geliþtirdim kendime. þimdi o þekildee düþünmüyorum kendimle barýþýkým arrtý bigün eski halime dönersem bu hastalýk sayesinde oturarakta bazý iþlerin halledilebileceðini örenmiþ oldum. kendine iyi bak güzel günler ileride.

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
@rzu
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 450

yaþadýðýn her gün özel bir fýrsattýr

« Yantla #7 : 18 Haziran 2007 - 11:13:42 »

sen naptýn böyle arkadaþým ya bu ne hal allah aþkýna. Ney  Ney  Ney

bak sana biþey söyliyim inan ki çok þanslýsýn ben ms i düþünmüyorum bile zaten baþýmda o kadar çok sorun var ki buna zaman kalmýyor  Kahkaha senin demekki baþka derdin yok oturup kafaný bunlarla meþgul ediyosun. inanki çok þanlýsýn . yapma arkadaþým yazýk kendine daha ölmeden gömmüþün be arkadaþým

yaþadýðýn hergün için yaradana þükret
aysn.dvn
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

Mesaj Says: 2045

« Yantla #8 : 18 Haziran 2007 - 13:40:00 »

Sevgili arkadaþým öncelikle geçmiþ olsun.Anlattýðýn þeyleri hemen hemen hepimiz yaþýyoruz ama önemli olan bunun sürekli olmamasý.Yoksa yaþayamazsýn.Seni seven insanlarý da üzersin.Öncelikle bunu düþün ve yaþamaya devam.Geçmiþe çok fazla takýlma ve neden eskisi gibi deðilim diye düþünme.O zaman mutsuzluðunu daha da arttýrýrsýn.Uyandýðýn her sabaha ve nefes aldýðýn her güne þükret.Gülümseyerek uyanmaya çalýþ.Ýnsanlarýn 5 dk sonra bile ne olacaðý belli deðil ki.Bu nedenle geleceði düþünme ve uzun süreli planlar yapma zaten.Normal hayatýna devam etmeye çalýþ.Gerekirse profesyonel destek te alabilirsin.Dr unla görüþüp sýkýntýlarýný paylaþabilirsin.O seni zaten yönlendirecektir.Elinde olanla neler yapabilirim diye düþün.Bardaðýn hep boþ kýsmýný görme.Ýnþallah bir süre sonra MS le yaþamaya alýþacaksýn ve kabulleneceksin.Çünkü bu öncelikle bizim hayatýmýz ve MS te buna dahil.MS i gözardý edemezsin.MS le yaþama devam tamam mý arkadaþým.Sevgi ve saðlýkla kal emi!
Ugurbocegi
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 2

Mesaj Says: 1195

« Yantla #9 : 20 Haziran 2007 - 20:26:29 »

Arkadaþlar hepinize teker teker teþekkürederim ama napayým iyice bunaldým artýk hele o iðnelerden çok fazla bunaldým kullanmak bile isemiyorum.Canýmý yakmaya baþladýlar artýk ama sizin gibi dostlar edindikçe insan daha çok hayata baðlanýyo.Aslýnda biraz ilgi istiyo bu hastalýk yani sadece bendemi var bilmiyorum ama birisi benle yakýndan ilgilendiði zaman çok hoþuma gidiyo gerçekten herkese çok ama çok teþekkürederim iyiki varsýnýz. Bu arada dadaylý arkadaþým ben bu nick sayesinde birçok dost edindim.Hatta bi hemþieyle bile çýktým.Evlenmeyi bile düþünüyoduk ama olmad ý:( nasip deðilmiþ.sizleri seviyorum herzaman mutlu ve huzurlu olun.Aklýma biþey geldi bu iki harfi deðiþtirelim MS (Mutlu Son) nasýl ama :)inþallah hepimizin hikayesi böyle biter.

Özür bir borç gibiydi en zor ödenen hali,kalbi hacize verdim oysa borçlu sendin...!
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #10 : 20 Haziran 2007 - 23:01:31 »

Multiplskleroz son yazdýðýn bir baþka harika olmuþ iþte budur ms gücü        "mutlu son " 

sevgi ile kal 
kivo
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 7

Mesaj Says: 2532

« Yantla #11 : 21 Haziran 2007 - 10:28:38 »

yok kardeþim yok bu siteye gelen ms lilerin hepsi olayý aþmýþlar. baksana adam ms i kafasýnda yenmiþ MultiplSkleroz nick iyle çapkýnlýk bile yapmaya baþlamýþ.  Kahkaha Kahkaha Kahkaha

HATIRLAR
MISIN DOGDUGUN ZAMANLARI? SEN AGLARKEN HERKES SEVINÇLE GÜLÜSÜYORDU. ÖYLE
BIR ÖMÜR YAÞA KI, ÖLDÜGÜN ZAMAN HERKES AGLASIN, SEN MUTLULUKLA GÜLÜMSE.
ceren
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 3

« Yantla #12 : 21 Haziran 2007 - 10:44:04 »

@rzu
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 450

yaþadýðýn her gün özel bir fýrsattýr

« Yantla #13 : 21 Haziran 2007 - 13:55:53 »

HARÝKASIN MUTLU SON     

yaþadýðýn hergün için yaradana þükret
GonuL
Kadrolu Üye

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 484

« Yantla #14 : 22 Haziran 2007 - 23:05:19 »

Çok þanslý biri olduðun belli Mutlu Son.!!Paçandan bal damlýyo valla.!Bak dostlarýn
2 günde iyileþtirmiþler bile seni.Hemde Annelerine söz bile býrakmadan.
Ben iki laf etmezsem çatlarým ama:))
Þöyle düþün birde:Saðlýklý insanlar bile ne kadar güvenle bakabiliyorlarki yarýnlara?
Kimin garatisi varki iki dakika sonrasýndan?
Sen"Yürü hür maviliðin bittiði son hadde kadar,insan ömründe hâyâl ettiði müddetçe yaþar."
Ne güzel demiþ dimi þair??
Hepinizi çoookkk seviyorummm:)))

Her Engel Yaþam Koþullarýmýzý Daha Ýyileþtirecek Bir Fýrsattýr..
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

03 Temmuz 2022 - 04:08:33