Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?
05 Mays 2024 - 23:19:53 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Güncel Ms Bilgilerine Doktorlarýmýzdan bölümünden ulaþabilirsiniz...

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: SÝZCE NEDEN MS OLDUNUZ?  (Okunma Says 159724 defa)
0 ye ve 10 Ziyareti konuyu incelemekte.
ebruþ
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 49

« Yantla #90 : 21 ubat 2010 - 21:55:21 »

Senle ayný özellikleri ben de taþýyorum okyanus ama ne olur bundan sonra kendinle ilgilen lütfen. Hayat zaten bizlere hep kaldýrabileceðimizden fazla yükler yüklüyor. Senin etrafýndakiler için paralanmanýn deðerini kimse bilmiyor ve anlamýyor. Sevdiklerimiz hep önde planda, dayanamýyoruz onlara ama onlara yardým edebilmemiz için bizim iyi olmamýz lazým. O yüzden kalbini ferah tut. Geçmiþ olsun.
okyanus
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 21

« Yantla #91 : 21 ubat 2010 - 22:11:47 »

Ebruþ sana da geçmiþ olsun.
bir de paylaþmak istediðim ms li dostlarla ben yediklerime hiç dikkat etmedim.hiç yemekle aram iyi deðildi 2-3 çeþit yerdim.huysuzdum bu konuda.yani gýdamý alamamaktan,bi þeylerin vücudumda eksikliðinden ms olmuþumdur ayný zamanda.çook zayýftým ben.hatýrladýðým grip olduðumda hep serilirdim,yemezdim yine ve 10 günde anca kalkardým.okula gidemezdim.bademciklerim sürekli þiþerdi yaz kýþ.yani yemediðim için gücüm de olmazdý,baðýþýklý sistemimi kendim çökertmiþimdir kesiin
ms ve esra
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 29

« Yantla #92 : 06 Mart 2010 - 21:09:24 »

BENCE NEDEN ESKÝDEN AHMAKÇA KAFAMA TAKTIÐIM ÞEYLER YÜZÜNDEN  VE ÇOK AMA ÇOK PÝÞMANIM  ESKÝDEN YAPTIÐIM HATALARIMI ALLAHIMIZIN AFFETMESÝ DÝLEÐÝYLE ÝNÞAALLAH .
salihapinar
Ziyareti
« Yantla #93 : 19 Nisan 2010 - 15:37:40 »

herkese merhabalar, ben yeniyim aranýzda. ms nedeni olarak; stres, herþeyi içe atma, içine kapanýklýk, yetersiz dialog, yetersiz paylaþým, kendini ifade edememe.. gibi psikolojik etkenleri söyleyebilirm kendi adýma.
ilhan
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 1

Mesaj Says: 800

demir tava geldi kömür akýl baþa geldi ömür bitti

« Yantla #94 : 19 Nisan 2010 - 17:26:23 »

saliha geçmiþ olsun arkadaþým acil þifalar dilerim sevgiyle
fayton
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 12

« Yantla #95 : 19 Nisan 2010 - 22:15:22 »

benim ki de ayný þekilde stres ve üzüntü ...Bunun yanýnnda  hep içe atmadan dolayý kaynaklanasýndan þüphe ediyorum.

catya
SULTAN
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 52

« Yantla #96 : 25 Haziran 2010 - 11:28:18 »

ben nasýl oldu bilmem ama ms oldum iyi oldu hayatýn ne kadar deyerlý olduðunu anladým yürümenýn çok zor olduðunu da tabi
esrakucuk
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #97 : 06 Temmuz 2010 - 20:03:33 »

BENDE STRES,ÜZÜNTÜ VE KENDÝMÝ KAYBETMÝÞÝM MS OLMUÞUM
Adiqe
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 17

« Yantla #98 : 12 Temmuz 2010 - 00:35:01 »

Düzensiz yaþam bence yaa ben çorumda üni öðrencisiyim we 3 yýldýr hiç bir gunu dogru durust yasamadým dikkat etmedim bence bu yaa
ukaracivi
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 3

« Yantla #99 : 30 Temmuz 2010 - 17:54:40 »

Herkese merhabalar,

Ben 31.12.2002 tarihinden beri MS liyim.yani 2003 ün yeni yýl armaðaný olarak doktorum tarafýndan taný konmuþtu.Hemen kortizon vererek ataðý durdurdular.daha sonra mayýs 2010 da denge kaybý falan gibi þeyler olunca iðneye (rebif 44) baþladým.o günden bu güne vucudum kevgire dönmüþtür herhalde.

Ben de bu olayýn stresten,sýkýntýdan,fazla dusunmekten olabileceðini düþünüyorum.

Forumda yeniyim ek bazý þeyler oldukça paylaþýrým.

Ümit KARAÇÝVÝ
Bursa
TARIK
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #100 : 17 Ekim 2010 - 13:37:40 »

herkes cevabýný vermiþ ne güzel demekki hepimiz bilinçliyiz ama çözüm olarak ne yazmýþýz moral  Kahkaha, kafaya hiç bir þey takma deniyor. çok güzel ama bunlar bilinçli yapýlan bir þey deðilki ister hasta ister saðlýklý olsun kim isteyerek moralini bozmak için kafaya birþey takar ki benimde doktorlarým öyle diyo.bence demek çözüm deðil rabbime þükürler olsunki benim durumum iyi hamd olsunki çalýþýp kendi masraflarýmý ve aileme yardýmcý olabiliyorum ilerisi içinse her þeyin doðrusunu rabbim olur bize düþen kulluk vazifelerimizi yapmak vede ne olursa olsun dua ve þükür etmek. benim düþüncem bu herkeske saygýlar
isem(YILKI)
Ýlgili Üye
**

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 103

« Yantla #101 : 26 Ekim 2010 - 02:05:10 »

çouuu hastalýýn sebeii stress vs.. zaten, hanii derizzz ya '' kanser ettin beni'' diee geriLince eskiden stressLenen kanser oLurdu diyabet oLurdu biz zamanee gençLerii modayaa uydukkk 15 kadar yýLdan bu yanaa Ms oLuoruzzz .... ossun en azýndannn çouumuz iiz kötüü biLe olsaakk geçecek biLiOruzzz en güzeLideee hepimizzz uMutluyuzzz .... yýLLardýr betaferon kuLLanýooorum hemdeee normal 48 ben ise 24 saatte birrrr.. oda ossun ben iimm ii olmaLýyýmmm AiLem Çocuum sevenLErim içinnn... ÝÝ OLMALIYIMMM Kahkaha   

yok
halilsa
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 1

« Yantla #102 : 26 Ekim 2010 - 18:02:11 »

valla bilmiyorum ama sebebi ne olursa olsun bi þekilde hayatýma girdi. Bende bu hastalýkla yaþamayý öðrenmeye çalýþýyorum herkese çekl geþmiþ oýlsun diyorum ve hayatýmýzda bunuda yaþayacaðmýz bi evre olarak düþünün ve kafanýza takmayýn arkadaþlar bende yeni öðrendim ms olduðumu inþ. hepimiz bu hastalýðýn üstesinden gelcez herkese geçmiþ olsun der acil þifalar dilerim.
esrakucuk
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #103 : 02 Aralk 2010 - 17:54:47 »

Ben de kendimi çok yormuşum,üzmüşüm stresliymişim de geldi ben 18 yaşımdayken başımda bitti ms  bende çok takıyordum herşeyi taktım ve başımda ms bitti şimdi diyorum ki ne vardı bu kadar takacak ama Allah'ım senden geldi bizim yapacağımız şeyleri yapıyoruz sonucunu'da sana bağladım ve bağlıyorum Allah'ım şifana gerek ben gerekse ms arkadaşlarımız muhtacız Ente şaafi---Senden şifa çok istiyorum!..Yalvarırım Allah'ım biz aciz kullarına'da bahşet(AMİN)
« Son Dzenleme: 02 Aralk 2010 - 17:57:02 Gnderen: esrakucuk » Logged
dml
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 2

« Yantla #104 : 18 Mart 2011 - 23:14:42 »

ms oldum çünkü hala bir ýhtýmalým vardý..
ms hastalarýnýn fazla duyarlý hassas yapýda ýnsanlar olduklarýný düþünüyorum. belký de ayrýntýlara fazla takýlýyoruz. haný denir ya caným acýyo. caný acýr ms hastalarýnýn.. üzülmeye kýrýlmaya hiç gelemzler. duyarlý olmak hoþ tabý de; kendýnýze zulmetmeyýn demýþ Yaradan.
düzensýz bir hayat.. ve sonradan msle gelen farkýndalýk..  
ben þanssýz olduðumuzu düþünmüyorum.. Nefes almak göstergesýdýr hala var olan bir ihtimalin.
hem her þeyin varmýþ gibi, hem de hiç birþeyýn yokmuþ gibi.. Hayat tam da bu deðil mi ki zaten?
bizler sadece farkýna vardýrýlanlarýz, tam da bu yüzden; þanslýyýz

« Son Dzenleme: 18 Mart 2011 - 23:22:16 Gnderen: dml » Logged
Sayfa: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

09 Mays 2021 - 07:09:37