Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mslidost/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
MS?
15 Mays 2024 - 11:51:57 *
Merhaba, Ziyareti. Ltfen giri yapn veya ye olun.

Kullanc adnz, parolanz ve aktif kalma sresini giriniz
Google
Duyurular: Oyun Bölümümüze ilave edilen yeni oyunlarý oynayýp skorlarýnýzý kaydederek birbirlerinizle tatlý bir rekabet içine girebilirsiniz

Ana Sayfa   Yardm Oyun Ara Giri Yap Kayt  
Sayfa: [1]   Aa git
  Yazdr  
Gnderen Konu: MS?  (Okunma Says 6940 defa)
0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.
Fransiz
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 4

MS?
« : 10 Temmuz 2016 - 14:51:50 »

Herkese merhaba,

Bundan 3 ay önce görme bulanýklýðý nedeniyle doktora gittiðimde Optik Növrit olduðu söylendi, VEP'te uzama, MR temiz çýktý ve MS þüphesi  taþýdýðým söylendi. Biraz hastalýk hastasý bir insanda olduðum için bu süreden sonra sabah akþam MS'i araþtýrýr forumlarda gezinir oldum. Yaptýðým panik sonrasý Aksel Siva'ya gittim ve BOS yapýldý bu da negatif çýktý ve D vitamini eksiðim olduðu ortaya çýktý. Daha sonrasýnda ise daha çok el ve ayaklarýmda olmak üzere tüm vücudumda karýncalanmalar, iðne batmalarý hissetmeye baþladým. Aksel Hoca'ya söylediðimde ise tekrar beyin, boyun ve sýrt MR'larý istedi ve bunlarda temiz çýktý. Bu süreden sonra hiçbir þekilde MS'i kafaya takmamama raðmen karýncalanmalarým daha da arttý ve doktorum Neruda 600mg verdi. Bu ilaçta geçirmezse tekrar gelmemi söyledi. Þuan sabah akþam yarým alýyorum ve karýncalanmalarýmý engellediðini söyleyebilirim fakat yan etkisi bol bir ilaç olduðu için kulllanmakta istemiyorum (ilacý kullanmaya baþladýktan sonra ellerimde titremeler de baþladý). Soruma gelirsek yukarýda bahsettiðim þikayetlerim sizce MS midir, yoksa çoðu kiþi gibi sizde psikolojik olduðunumu düþünüyorsunuz ve doktora tekrar gitmeli miyim yoksa uslu uslu ilacýmý alýp oturmalý mýyým bir akýl verirseniz sevinirim
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #1 : 10 Temmuz 2016 - 15:28:48 »

Merhaba, endiþelerinizi çok iyi anlýyorum. Haklýsýnýzda. Ancak gittiðiniz dr Aksel hoca konuya çok hakim iyi bir hocadýr. Okurken bu yüzden aklýmda soru iþareti kalmadý okurken açýkcasý. Ama anladým ki siz hala endiþelisiniz isterseniz ms konusuna hakim bir hocayla daha görüþün. Aksel hoca psikolojik olduðunumu söylüyor psikiyatr yada psikoloða yönlendirdimi peki
Fransiz
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #2 : 10 Temmuz 2016 - 15:56:54 »

Aksel Hoca'nýn aðzýndan þuana kadar psikolojik kelimesi dahi çýkmadý. Sadece kendini çok mu geriyorsun diye sordu birkez. Sonuçlara göre MS olmadýðýmý söylüyor. Aralýk ayýnda tekrar kontrol için çaðýrmýþtý. Beni korkutan bazý durumlarda sonuçlarýn temiz çýkmasýna raðmen daha sonra MS teþhisi konulmasý.
oslem
Yönetici

Teþekkür Sayýsý 6

Mesaj Says: 3192

« Yantla #3 : 10 Temmuz 2016 - 16:26:59 »

Dediðim gibi çok güvenilir bir dr lasýnýz . Takip edecektir durumu ve gereken yerde gereken müdaheleyi yapacaktýr. Bu endiþelerden hocayada bahsedin aklýnýzdaki herþeyi sorun konuþun lütfen
cagla
Asil Üye

Teþekkür Sayýsý 5

Mesaj Says: 3040

« Yantla #4 : 11 Temmuz 2016 - 14:28:30 »

bir sürü mr çekilmiþ..Bos yapýlmýþ...Ms ile ilgili her þey temiz çýkmýþ.gittiðinizde doktorda iyi bir doktor..sitede çoðu arkadaþýmýzýn doktoru..Kesinlikle MS deðisiniz..Bence þikayetlerinizi baþka yönden araþtýrmalýsýnýz..saðlýklý günler dilerim..

küçükkeN bi yeRim acýyýNca ÖpimDe GeçsiN DerDinya, kaLbiM aCýYo Anne haDi öpTe geçsiN...
Zeze
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #5 : 30 Temmuz 2017 - 02:17:41 »

Öncelikle geçmiþ olsun eðer bos sonucu negatifse korkmanýza gerek yok ms deðilsiniz demektir
Fransiz
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

« Yantla #6 : 30 Temmuz 2017 - 11:38:19 »

Çok teþekkürler cevaplarýnýz için. An itibariyle ayný gözden tekrar optik nörit geçiriyorum. Dün kortizona baþladýk. Yarýn Aksel Hoca ya gideceðim. Ms e dönmüþ olma riski nedir sizce?
Zeze
Üye
*

Teþekkür Sayýsý 0

Mesaj Says: 40

« Yantla #7 : 30 Temmuz 2017 - 13:23:44 »

Optik nörit ms hastalarýnýn %50 sinde görülüyor ama sadece kendi baþýna bir hastalýkta olabiliyor o yüzden umarým ms deðildir acil þifalar diliyorum
Sayfa: [1]   Yukar git
  Yazdr  

Gitmek istediiniz yer:  

eXTReMe Tracker
|Ana Sayfa| Sitemap | Ariv | Wap | Wap2 | Wap Forum | XML | Rss
MySQL ile Glendirildi PHP ile Glendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 Geerli! CSS Geerli!

07 Mays 2023 - 08:15:58